Справа № 739/546/21
Номер провадження 2/739/260/21
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 серпня 2021 року м.Новгород-Сіверський
Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області у складі:
головуючого судді - Іващенка І.К .,
при секретарі - Неживець К.В., Шкурат О.Г .,
за участю:
представника позивача - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Новгород-Сіверський Чернігівської області цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, -
ВСТАНОВИВ:
У квітні 2021 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_3 , про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, будинком по АДРЕСА_1 .
Позов мотивовано тим, що відповідач, хоч і зареєстрований за адресою будинку, проте з серпня 2014 року без поважних причин не проживає в ньому, що в свою чергу створює позивачу, як власнику будинку, відповідні незручності у користуванні.
Провадження за позовом відкрите відповідно до ухвали судді від 14.05.2021 р., справу призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження з повідомленням сторін.
Від відповідача відзив до суду не надходив.
Позивач в судове засідання не з`явився. Був повідомлений про розгляд справи через свого представника.
Відповідно ч. 1 ст. 58 ЦПК України сторона, третя особа, а також особа якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (само представництво) та (або) через представника.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з`явився. Повідомлений про розгляд справи в суді належним чином.
За таких обставин, з урахуванням того, що у справі достатньо даних про права та взаємини сторін, суд вважає за можливе ухвалити заочне рішення на наявних доказах.
Судом встановлено наступне.
Позивачу на праві власності належить будинок за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується свідоцтвом про право власності на земельну ділянку за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 7423610000:00:001:0631 (а.с. 4); договором про надання у безстрокове користування земельним ділянкою для будівництва індивідуального житлового будинку на праві приватної власності з чисельністю кімнат від однієї до п`ятьох (а.с. 5,6).
Згідно з витягом з домової книги та акту обстеження житлово-прибуткових умов в належному позивачу будинку також зареєстрований: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (зареєстрований з 11.07.2012), який з 14.08.2012 року в ньому не проживає.
Наявність реєстрації в будинку особи, яка в ній не проживає, очевидно тягне для позивача додаткові витрати з оплати комунальних послуг, з обслуговування прибудинкової території, та перешкод у розпорядженні цим майном, тощо.
Відповідно до ст. 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.
Згідно ч. 1 ст. 405 ЦК України члени сім`ї власника житла, які проживають разом з ним, мають право на користування цим житлом відповідно до закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 405 ЦК України член сім`ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім`ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
Згідно з ст.. 163 Житлового кодексу Української РСР у разі тимчасовій відсутності наймача або членів його сім`ї за ними зберігається займане жиле приміщення у випадках і в межах строків, установлених частиною першою, пунктами 1 і 5 частини третьої і частиною четвертою статті 71 цього Кодексу.
Керуючись ч. 1 ст. 71 Житлового кодексу Української РСР при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім`ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Тому, суд погоджується із запропонованим позивачем шляхом поновлення порушеного права і визнає відповідача ОСОБА_3 таким, що втратив право користування спірним житловим приміщенням.
Судовий збір покладається на відповідача (ч.1 ст. 141 ЦПК України).
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 12, 13, 81, 89, 141, 264, 265, 280-282 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання особи такою, що втратили право на користування житловим приміщенням - задовольнити.
Визнати ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , таким, що втратив право користування житловим приміщенням, а саме, будинком за адресою: АДРЕСА_1 .
Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 908 гривень 00 коп.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Чернігівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засідання під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом тридцяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: І.К. Іващенко
Суд | Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 12.08.2021 |
Оприлюднено | 17.08.2021 |
Номер документу | 99015787 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області
Іващенко І. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні