Справа № 757/33474/20-ц
У Х В А Л А
06 серпня 2021 року м. Київ
Суддя Подільського районного суду м. Києва Якимець О. І., перевіривши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Маррембуд до ОСОБА_1 про захист честі, гідності та ділової репутації,
в с т а н о в и в :
позивач звернувся до суду з позовом до відповідача в якому просить визнати недостовірною та такою, що порушує право позивача на повагу до честі, гідності та право на недоторканість ділової репутації, інформацію, розповсюджену відповідачем на його офіційному інформаційному ресурсі соціальної мережі Facebook, стягнути моральну шкоду та судові витрати.
Вважаю, що цю заяву необхідно залишити без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 177 Цивільного процесуального кодексу України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб.
Згідно з ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Із матеріалів поданих до позовні заяви вбачається, що позивачем подано ряд письмових доказів копії яких завірено у відповідності до ч. 5 ст. 98 ЦПК України.
Разом із тим, суд установив, що позивачем поряд із цим подано ряд електронних доказів копії яких не відповідають вимог цивільного процесуального законодавства.
Відповідно до ч. ч. 1, 2, 3 ст. 100 ЦПК України електронними доказами є інформація в електронній (цифровій) формі, що містить дані про обставини, що мають значення для справи, зокрема, електронні документи (в тому числі текстові документи, графічні зображення, плани, фотографії, відео- та звукозаписи тощо), веб-сайти (сторінки), текстові, мультимедійні та голосові повідомлення, метадані, бази даних та інші дані в електронній формі. Такі дані можуть зберігатися, зокрема, на портативних пристроях (картах пам`яті, мобільних телефонах тощо), серверах, системах резервного копіювання, інших місцях збереження даних в електронній формі (в тому числі в мережі Інтернет).
Електронні докази подаються в оригіналі або в електронній копії, засвідченій електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону України Про електронний цифровий підпис . Законом може бути передбачено інший порядок засвідчення електронної копії електронного доказу.
Учасники справи мають право подавати електронні докази в паперових копіях, посвідчених у порядку, передбаченому законом. Паперова копія електронного доказу не вважається письмовим доказом.
Таким чином, суд прийшов до переконання, що оскільки позивачем подано до суду копії електронних доказів, які не відповідають вимогам ч. 3 ст. 100 ЦПК України, а відтак суд прийшов до висновку про відсутність підтвердження відповідності копії письмового електронного доказу оригіналу.
Відповідно до ч. 1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.175 і 177 цього кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч.3 ст.185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені ст.ст.175 і 177 цього кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
За таких обставин, вважаю, що заяву, необхідно залишити без руху та надати заявникам строк для усунення вказаних недоліків, надавши строк для їх усунення десять днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху у відповідності до ч. 2 ст. 185 ЦПК України.
Керуючись ст. ст. 175, 185, 260, 261, 293, пунктом 3 розділу ХІІ Прикінцеві положення ЦПК України,
п о с т а н о в и в :
позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Маррембуд до ОСОБА_1 про захист честі, гідності та ділової репутації - залишити без руху.
Надати позивачу строк протягом десяти днів з вручення ухвали про залишення заяви без руху, для усунення недоліків.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, заява буде вважатись не поданою та повертається заявникам зі всіма доданими до неї документами.
Роз`яснити, що відповідно до пункту 3 розділу ХІІ Прикінцеві положення Цивільного процесуального кодексу України, в редакції Закону України від 18 червня 2020 року № 731-ІХ, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
СуддяО. І. Якимець
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.08.2021 |
Оприлюднено | 18.08.2021 |
Номер документу | 99040383 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Якимець О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні