Справа № 760/20903/21
1-кс-7221/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 серпня 2021 року м. Київ
Слідчий суддя Солом`янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участі: прокурора Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , перекладача ОСОБА_5 , розглянувши клопотання старшого слідчогов ОВС1-говідділу слідчогоуправління Головногоуправління Службибезпеки Україниу м.Києві таКиївській області ОСОБА_6 про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту щодо
ОСОБА_7 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Саратова Російської Федерації, громадянина Російської Федерації, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , працюючого водієм таксі неофіційно, раніше не судимого, у кримінальному провадженні № 12019100100006667від 13липня 2019року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 260, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 263 КК України,
в с т а н о в и в:
У серпні 2021 року до Солом`янського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчогов ОВС1-говідділу слідчогоуправління Головногоуправління Службибезпеки Україниу м.Києві таКиївській області ОСОБА_6 про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту щодо ОСОБА_7 .
Клопотання обґрунтовується тим, що Слідчим управлінням ГУ СБ України у м. Києві та Київській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 12019100100006667 від 13.07.2019, за підозрою ОСОБА_8 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.28 ч. 2 ст. 260, ч. 3 ст. 260, ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 258, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 263, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 263 КК України, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.28 ч. 2 ст. 260, ч. 3 ст. 260 КК України, ОСОБА_11 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 260, ч. 2 ст. 260, ч. 2 ст. 333 КК України, ОСОБА_12 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 260 КК України, ОСОБА_13 та ОСОБА_14 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 260, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 263 КК України, ОСОБА_15 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 263 КК України, ОСОБА_16 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 333 КК України, ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 260, ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 263 КК України та за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 258-3, ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 201, ч. 1 ст. 333, ч. 5 ст. 191 КК України, та за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 258-3, ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 201, ч. 1 ст. 333, ч. 5 ст. 191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що приблизно на початку 2018 року за невстановлених досудовим розслідуванням обставин громадянин України ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , разом із ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, які будучи колишніми військовослужбовцями, учасниками бойових дій, маючи військовий досвід та навички, вступили в злочинну змову з метою створення, керівництва та участі у не передбаченому законами України збройному формуванні. Згідно з попереднім злочинним планом до вказаного незаконного збройного формування повинні входити члени вже створеної ГО «Внутрішній корпус батальйону «Донбас» та колишні учасники АТО, а саменезаконне збройнеформування діятимев порушеннявимог ст.10Закону України«Про охороннудіяльність»,під виглядомохоронного підприємства, з подальшим наміром на вчинення членами такого формування злочинної діяльності в інтересах його організаторів, а саме: підготовки та вчинення дій з дестабілізації суспільно-політичної обстановки на території Україні; вчинення нападів на підприємства, установи та організації; участі у силових акціях протесту; залякуванні населення; провокації воєнного конфлікту; організації незаконного спостереження за приватними особами та посадовими особами органів державної влади та місцевого самоврядування; незаконного збору, зберігання та використання конфіденційної інформації про осіб; вербування, фінансування, навчання найманців з метою використання у збройних конфліктах, воєнних або насильницьких діях на території інших держав та інше.
Переслідуючи мету надійної конспірації вищевказаної протиправної діяльності та достовірно знаючи, що діяльність не передбачених законами України збройних формувань на її території заборонена, а також розуміючи, що створення (реєстрація) суб`єкта охоронної діяльності на території України, у відповідності до положень Закону України «Про охоронну діяльність», не надає підприємству можливості законного створення збройного формування, яке в тому числі має здійснювати охорону об`єктів на території іноземних держав, в яких відбуваються збройні конфлікти та будучи обізнаним про узаконення такої діяльності на території Сполучених Штатів Америки, ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 разом з іншими невстановленими органом досудового розслідування особами, з метою прикриття своєї незаконної діяльності по створенню на території України незаконного збройного формування, прийняли рішення створити та зареєструвати на території Сполучених Штатів Америки приватну компанію «Donbass Battalion corporation», а надалі під виглядом представництва вказаної компанії на території України зареєструвати охоронну компанію, проводити в Україні роботу, пов`язану з добором особового складу незаконного збройного формування, проводити військову навчально-тренувальну підготовку особового складу та визначати функції та дії кожної особи, яка входить до його складу.
Так, вищевказані особи умисно і добровільно, усвідомлюючи наслідки своїх суспільно небезпечних дій, заздалегідь домовилися про спільне вчинення злочину, а саме про створення не передбаченого законами України збройного формування.
Після чого, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, приблизно у березні 2018 року, продовжуючи реалізовувати спільний злочинний умисел, з метою майбутнього фінансового та матеріального забезпечення діяльності незаконного збройного формування на території України, а саме організації підбору учасників для формування особового складу незаконного збройного формування, виплати їм заробітної плати (грошової винагороди) за участь у незаконному збройному формуванні, придбання амуніції, форменого одягу, оплати поїздок за кордон та проходження спеціальної військової підготовки учасників незаконного збройного формування, будівництва та облаштування тренувальної бази для здійснення військової підготовки учасників незаконного збройного формування, ОСОБА_8 , через свого спільника ОСОБА_10 , організував в готелі «Київ», за адресою: м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 26/1, зустріч з бізнесменом - громадянином Казахстану ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Під час вказаної зустрічі ОСОБА_8 , використовуючи свій авторитет та статус, запропонував ОСОБА_17 прийняти фінансову участь у бізнес-проекті, спрямованому на працевлаштування колишніх учасників бойових дій на Сході України в іноземній приватній охоронній компанії, а саме бізнес-проект по розвитку приватної охоронної компанії «Donbass Battalion corporation», яка, зі слів ОСОБА_8 , нібито вже зареєстрована на території Сполучених Штатів Америки, та планує надавати законні охоронні послуги на території інших країн, зокрема у «гарячихточках» (Сирія,Ірак,Афганістан тощо)на замовленняофіційної владивідповідних країн. Для реалізації такого бізнес-проекту зі слів ОСОБА_8 необхідні були кошти на суму близько 2 (двох) мільйонів доларів США, для цього він запропонував ОСОБА_17 профінансувати розвиток компанії «Donbass Battalion corporation» шляхом придбання у нього цінних паперів у вигляді акцій вказаної компанії.
При цьому, ОСОБА_8 , усвідомлюючи протиправність своїх діянь та бажаючи настання саме таких наслідків, не повідомив ОСОБА_17 про справжню мету створення компанії «Donbass Battalion corporation», а також про дійсні злочинні наміри учасників злочинної організації щодо створення на території України не передбаченого законом України збройного формування.
Пізніше, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, приблизно в травні 2018 року, продовжуючи реалізовувати спільні злочинні домовленості, спрямовані на створення не передбаченого законами України збройного формування та його фінансове забезпечення, ОСОБА_8 та ОСОБА_11 зустрілись у одному із готелів міста Києва (точну адресу досудовим розслідуванням не встановлено) із ОСОБА_17 . Під час вказаної зустрічі ОСОБА_8 відрекомендував ОСОБА_11 як свого помічника, успішного бізнесмена та інвестора бізнес-проекту по створенню приватної охоронної компанії «Donbass Battalion corporation». В ході розмови, усвідомлюючи протиправність своїх дій, з метою заволодіння коштами ОСОБА_17 в особливо великих розмірах, ОСОБА_8 та ОСОБА_11 шляхом обману переконали ОСОБА_17 виступити інвестором бізнес-проекту по створенню приватної охоронної компанії «Donbass Battalion corporation», при цьому вони не повідомили останнього про свої справжні наміри щодо створення на території України не передбаченого законом України збройного формування.
Надалі, 13 липня 2018 року, на виконання спільного злочинного умислу, направленого на прикриття своєї незаконної діяльності та з метою створення на території України не передбаченого законом України збройного формування, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 зареєстрували на території Сполучених Штатів Америки приватну компанію «Donbass Battalion corporation» (юридична адреса: 16192, Koastal Highway, City Lewts, Country of Sussex, Delaware, 19958, USA, file No. 6974562), власником та керівником якої виступив ОСОБА_9 .
При цьому, у вказаний період, маючи на меті побудову штатної структури компанії на зразок військового формування, ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 визначили загальні правила поведінки та дисципліни серед підлеглих, їх обов`язки під час виконання місій (ротацій) та проходження навчання, види заохочень та дисциплінарних стягнень за зразком відповідних норм та правил, передбачених Дисциплінарним статутом Збройних Сил України, затвердженого Законом України «Про Дисциплінарний статут Збройних Сил України» від 24.03.1999 №551-ХІV, Статутом внутрішньої служби Збройних Сил України, затвердженого Законом України «Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України» від 24.03.1999 №548-ХІV, Статутом гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України, затвердженого Законом України «Про Статут гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України» від 24.03.1999 №550-ХІV, а також Стройового статуту Збройних Сил України, затвердженого Законом України «Про Стройовий статут Збройних Сил України», від 24.03.1999 №549- ХІV.
Досудовим розслідуванням встановлено, що серед значного кола осіб, які перебували та, відповідно, брали участь у створенні та веденні незаконній діяльності не передбаченого законами України збройного формування, був й громадянин Російської Федерації ОСОБА_7 .
Зокрема, досудовим розслідуванням встановлено, що за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, але не пізніше середини серпня 2014 року ОСОБА_7 вступив до рядів добровольчого батальйону « ІНФОРМАЦІЯ_7 », де проходив службу до квітня 2015 року, а влітку 2017 році став членом офіційно незареєстрованої громадської організації «Внутрішній корпус батальйону «Донбас», яку очолював ОСОБА_8
13 червня 2018 року за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 зареєстрували на території Сполучених Штатів Америки приватну компанію «Donbass Battalion corporation», власником та керівником якої виступив ОСОБА_9 .
В межах організаційно-штатної структури вказаної компанії ОСОБА_7 усвідомлюючи протиправність своїх діянь та бажаючи настання суспільно-небезпечних наслідків, рахувався на посаді водія-охоронця в системі компанії «Donbass battalion Corporation».
В подальшому 24 жовтня 2019 року, з метою приховання незаконної діяльності фактично створеного та функціонуючого на території України не передбаченого законом України збройного формування, під виглядом українського представництва компанії «Donbass Battalion corporation», ОСОБА_9 та ОСОБА_13 , за безпосередньою вказівкою та під прямим керівництвом ОСОБА_8 , здійснили державну реєстрацію новоутвореної шляхом заснування юридичної особи ТОВ «ДонкорпУкраїна» (код ЄДРПОУ 43308141, 01024, м. Київ, вул. Шовковична, буд. 24, оф. 14).
Приблизно з 14 листопада 2019 року ОСОБА_7 проходив службу на посаді водія-охоронця у ТОВ «Донкорп Україна». Перебував у підпорядкування командира сотні ОСОБА_13 , який в свою чергу підпорядковувався ОСОБА_8 .
Так, у ТОВ «Донкорп Україна» на ОСОБА_7 була заведена особова картка типової форми № П-2 із внесеними в нею відомостями щодо його сімейного стану, дати народження, ідентифікаційного номеру, паспортних даних, частково взятих з поданого останнім резюме. Крім того, 15.03.2020 ОСОБА_7 підписано договір № 3 про повну матеріальну відповідальність з ТОВ «Донкорп Україна» в особі його директора ОСОБА_14 , а в подальшому й договір про нерозголошення конфіденційної інформації (угода про конфіденційність). Після підписання вказаних документів 25.03.2020 командиром сотні ОСОБА_13 на ОСОБА_7 складено службову характеристику, а 28.03.2020 фахівцем по кадрам ОСОБА_18 складено атестаційний лист на ОСОБА_7 .
В подальшому, на виконання вказівок ОСОБА_8 та ОСОБА_13 , ОСОБА_7 будучи членом незаконного збройного формування неодноразово вчиняв дії, спрямовані на перевезення належної незаконному збройному формуванню зброї, її зберігання та переховування (в с. Сувид неподалік території тренувальної бази у викопаному в землі схроні та за адресою проживання рідного брата ОСОБА_13 ОСОБА_15 ), виконував окремі вказівки вищевказаних осіб в інтересах діяльності незаконного збройного формування. Крім того, брав участь у проведенні різноманітних акцій та інших масових заходах по всій території України за винагороду, підготовка яких координувалася особисто ОСОБА_8 .
Окрім того, зважаючи на статус ОСОБА_7 як члена не передбаченого законами України збройного формування, обізнаність останнього про структуру, керівників та інших учасників, обставини проведення військової підготовки бійців в системі формування, в тому числі «Donbass Battalion corporation» та ТОВ «Донкорп Україна», останній усвідомлено та за власною волею набув статусу члена не передбаченого законами України збройного формування, членство у якому ОСОБА_7 наразі триває.
Згідно висновку експерта КНДІСЕ № 37415/20-62дск від 22.02.2021 вказане вище формування, яке здійснює свою діяльність під виглядом приватних охоронних компаній ТОВ «Донкорп Україна» та «Donbass Battalion corporation», не має ознаки створених у відповідності до законодавства України військових формувань (інших військових формувань), з наступних причин:
створення приватних охоронних компаній на території України та США, які в своїй діяльності використовували способи та методи притаманні військовим підрозділам;
матеріально-технічне забезпечення та озброєння не відповідає визначеним законами України зразкам охоронних структур, а близьке до матеріально-технічного забезпечення та озброєння ЗС України;
чітка організаційна структура формування по типу військової підрозділів ЗС України (єдиноначальність, підпорядкованість, дисципліна та ін.); проводиться військова підготовка особового складу згідно документів, які розроблені фахівцями організації на базі документів по бойовій підготовці ЗС України та Національної гвардії України; наявність об`єктів польової матеріальної, тренувального центру та інших елементів для підготовки до виконання завдань, які були визначені керівництвом формування, отже, було створене в порушення чинного законодавства України, міжнародного гуманітарного права та має ознаки не передбаченого законами України збройного формування.
Таким чином, за викладених вище обставин ОСОБА_7 обґрунтовано підозрюється у вчиненні участі у діяльності не передбаченого законами України збройного формування, тобто злочину передбаченого ч. 2 ст. 260 КК України.
Також у ході досудового розслідування встановлено, що приблизно у серпні 2020 року за невстановлених досудовим розслідуванням обставин ОСОБА_13 отримав вказівку від засновника та керівника незаконного збройного формування, яке провадило свою діяльність на території України ОСОБА_8 , якому він був підпорядкований, вчинити дії щодо попередження виявлення та вилучення правоохоронними органами зброї, яка перебуває на озброєнні незаконного збройного формування, а саме зміни місця зберігання та подальшого її приховування.
З даною метою ОСОБА_13 , за попередньою змовою з підпорядкованими ОСОБА_8 членами незаконного збройного формування, а саме: ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_9 та іншими невстанволеними досудовим розслідуванням особами, розробили план щодо переміщення та приховування зброї, який почали реалізовувати за наступних обставин.
На виконання зазначених вказівок ОСОБА_8 , приблизно у серпні 2020 року ОСОБА_13 звернувся до свого рідного брата ОСОБА_15 , з проханням заховати автомат системи «Калашникова» в будинку за адресою: АДРЕСА_3 , де фактично проживає ОСОБА_15 , на що останній погодився.
З даною метою, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, дату та час, ОСОБА_13 , за попередньою змовою з ОСОБА_7 , який також був обізнаний щодо вказаної протиправної діяльності, розумів наслідки незаконного зберігання та передачі вогнепальної зброї та боєприпасів, використовуючи автомобіль марки «DAEWOO Lanos» д.н.з. НОМЕР_1 , прибули за адресою: АДРЕСА_3 , де зустрівшись з ОСОБА_15 , передали останньому автомат системи «Калашникова», який був упакований в поліетиленовий мішок білого кольору обмотаний в скотч ленту. Отримавши автомат від вказаних осіб ОСОБА_15 , дотримуючись заздалегідь розробленого плану щодо переховування зброї та розуміючи протиправність своїх дій, що виразились в незаконному придбанні, носінні та зберіганні вогнепальної зброї, приховав автомат в будинку у спальній кімнати за диваном.
Надалі, 27 лютого 2021 року о 09 год. 21 хв. ОСОБА_13 зателефонував своєму братові ОСОБА_15 на його мобільний телефон. В ході розмови ОСОБА_13 попрохав ОСОБА_15 підготувати місце для приховування в його будинку 7 помпових рушниць та 1 автоматичної рушниці, на що ОСОБА_15 погодився, розуміючи протиправність вказаних дій, у вигляді незаконного придбання, носіння та зберігання вогнепальної зброї. З метою перевезення вказаної зброї та передачі її ОСОБА_15 для подальшого зберігання, ОСОБА_13 зв`язався з ОСОБА_7 , якому надав вказівку привезти зазначену зброю ОСОБА_15 .
Так, на виконання вищевказаної домовленості з ОСОБА_13 , у невстановлені дату та час, до ОСОБА_15 за адресою його проживання, а саме: АДРЕСА_3 , використовуючи автомобіль марки «DAEWOO Lanos» д.н.з. НОМЕР_1 , приїхав ОСОБА_7 . В ході зустрічі ОСОБА_7 , будучи обізнаним щодо протиправної діяльності у вигляді зберігання та передачі вогнепальної зброї та боєприпасів без передбаченого законом дозволу, передав ОСОБА_15 три чохла із розміщеними в них помповими рушницями та карабінами. Отримавши вказані рушниці та карабіни ОСОБА_15 , знов заховав їх до спальної кімнати свого будинку за диваном.
Крім того, 25.02.2021 Голосіївським УП ГУНП у м. Києві розпочато досудове розслідування за фактом вчинення хуліганських дій за адресою: АДРЕСА_4 , а саме влаштування стрілянини членами незаконного збройного формування, підпорядкованого ОСОБА_8 . Того ж дня, в ході переслідування вказаних осіб, які підозрюються у вчиненні даного злочину, співробітниками поліції проведено обшук автомобіля марки «Мерседес Спрінтер» д.н.з. НОМЕР_2 , в ході якого виявлено зброю та боєприпаси.
Також, 25.02.2021 року співробітниками Національної поліції, за участю спецпідрозділу «КОРД», було звільнено приміщення будівлі ПАТ «Центренерго», що розташована за адресою: Київська область, Обухівський район, смт. Козин, вул. Рудиківська, 49, від протиправного їх утримання членами незаконного збройного формування, підпорядкованого ОСОБА_8 . За наслідком проведення слідчих дій також виявлено ряд зброї та боєприпасів. В свою чергу ОСОБА_8 , розуміючи протиправність дій підпорядкованих йому членів збройного формування, вчинених за його вказівкою, з метою приховування слідів злочину та уникнення кримінальної відповідальності, за допомогою засобів мобільного зв`язку телефонував 25.02.2021 о 19 год. 24 хв. ОСОБА_14 , доки той керував автотранспортним засобом, в якому перевозив з місця вчинення злочину членів незаконного збройного формування, для безпосереднього контролю дій останніх та інструктуючи їх щодо необхідності приховування залишків зброї.
За наслідком вказаних протиправних дій членами незаконного збройного формування, правоохоронним органами розпочато проведення слідчих та процесуальних дій, спрямованих на вилучення знарядь вчинення злочину та притягнення винних осіб до відповідальності. З метою маскування слідів кримінального правопорушення та знарядь вчинення злочину, керівником даного незаконного збройного формування ОСОБА_8 прийнято рішення остаточно змінити місце зберігання зброї та боєприпасів, які до цього часу зберігались в с. Сувід Вишгородського району Київської області, вказівку на виконання якого останній надав підпорядкованим йому членам незаконного збройного формування ОСОБА_13 , ОСОБА_7 , ОСОБА_14 та іншним невстановленим досудовим розслідуванням особам.
12.03.2021 приблизно о 13 год. 30 хв., на виконання даної вказівки ОСОБА_8 , з метою розроблення плану щодо переховування зброї та боєприпасів, ОСОБА_13 зв`язався за допомогою телефонного зв`язку з ОСОБА_15 . В ході телефонної бесіди вказані особи розробили план з приховування зброї та боєприпасів, попередньо вирішивши також скористатись допомогою ОСОБА_7 в ході втілення даного злочинного задуму, якого в подальшому повідомили про вказані наміри. При чому, вказані особи розуміли, що в них відсутній передбачений законом дозвіл на придбання, носіння, зберігання та передачу вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин та вибухових пристроїв.
Так, 12.03.2021 о 13 год. 32 хв. до ОСОБА_15 на його мобільний телефон зателефонував ОСОБА_13 , з проханням заховати 30 гранат, на що ОСОБА_15 відповів згодою.
Приблизно в проміжок часу з 12.03.2021 по 24.03.2021, за попередньою домовленістю, до ОСОБА_15 , за адресою його проживання, а саме: АДРЕСА_3 , приїхав ОСОБА_13 . В ході зустрічі ОСОБА_13 передав для подальшого приховування ОСОБА_15 рюкзак, в якому знаходились ручні подразнюючі гранати РГР. Отримавши вказаний рюкзак з гранатами ОСОБА_15 приховав його в своєму будинку.
Крім того, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, у невстановлені дату та час, ОСОБА_15 , за порадою ОСОБА_13 , з метою приховування, перемістив в інший свій будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_5 , частину отриманої від ОСОБА_13 та ОСОБА_7 зброї та боєприпасів.
24.03.2021 слідчим управлінням ГУ СБУ у м. Києві та Київській області проведено обшук за адресою: АДРЕСА_3 . В ході обшуку вилучено зброю, боєприпаси, вибухові пристрої та вибухові речовини, які в подальшому скеровані до Київського НДЕКЦ для проведення експертного дослідження.
Згідно висновку Київського НДЕКЦ МВС України № КСЕ-19/111-21/21030 від 03.06.2021: наданий на дослідження карабін належить до нарізної вогнепальної зброї є самозарядним карабіном моделі «NORINCO CO-A», № НОМЕР_3 , калібру 5,56х45 мм (.223 Rem), що виготовлений промисловим способом, компанія «NORINCO», Китайська народна Республіка. Карабін є справним та придатним до стрільби.
Згідно висновку Київського НДЕКЦ МВС України № КСЕ-19/111-21/20824-Д від 23.06.2021: пістолет з № НОМЕР_4 належить до коротко ствольної гладко ствольної вогнепальної зброї самозахисту, є самозарядним пістолетом моделі «ГАРАНТ С27» № НОМЕР_4 , калібру 9 мм Р.А. Даний пістолет відноситься до пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами травматичної (несмертельної) дії. Пістолет виготовлений промисловим способом на ТОВ «Ерма-Інтер», м. Київ, Україна. Калібру 9 мм.
Згідно висновку Київського НДЕКЦ МВС України № СЕ-19/111-21/16469-БЛ від 16.04.21: надані на дослідження 30 патронів групи № 1 відноситься до боєприпасів до нарізної вогнепальної зброї, є мисливськими гвинтівковими патронами калібру 5,56х45 мм (,223 Rem). Надані на дослідження 20 патронів групи № 2, з яких: 5 патронів належать до боєприпасів гладкоствольної вогнепальної зброї, є рушничними патронами 12-го калібру, що споряджені множинним снаряд картеч. 5 патронів належать до боєприпасів до гладкоствольної вогнепальної зброї, є рушничними патронами 12-го калібру, що споряджені кулею типу «Palla Extra». 1 патрон належить до боєприпасів до гладкоствольної вогнепальної зброї, є рушничним патроном 12-го калібру, що споряджений кулею «Моноліт». 1 патрон є рушничним патроном 12-го калібру, виготовлений саморобним способом шляхом збирання в одну конструктивну одиницю мисливської кансульованої гільзи, капсуля, порохового заряду, паперових клейтухів та паперових прокладок, гумоподібної еластичної прокладки, войлочних пижів та множинного метального снаряду (картеч) з наступним переобжиманням дульця гільзи. Визначити належність демонтованого патрону до боєприпаси не представилось можливим у зв`язку з його демонтажем. Надані на дослідження патрони групи № 1 призначені для стрільби зі зброї відповідного типу та калібру, а саме: мисливських карабінах калібру 5,56х45 мм (.223 Rem), а саме: «ZBROYAR UAR-15», «CZ 527 Lux», «Norinco T97» (наданий перелік зброї не є вичерпним). Надані на дослідження патрони групи № 2 призначені для стрільби зі зброї відповідного типу та калібру, а саме: мисливських рушниць 12-го калібру, а саме: «ТОЗ-34», «FABARM XLR 5», «Benelli M2 Comfortech» (наданий перелік зброї не є вичерпним).
Згідно висновку Київського НДЕКЦ МВС України № КСЕ-19/111-21/20827 від 22.06.2021:
-надана на дослідження рушниця належить до гладко ствольної вогнепальної зброї є (помповою) рушницею моделі «ESCORT HATSAN» з рухомою цівкою «Кольта» з номерами на стволі № НОМЕР_5 , на ствольній коробці № НОМЕР_6 , 12 калібру, яка виготовлена промисловим способом, Туреччина. Придатна до стрільби.
-надана на дослідження рушниця належить до гладко ствольної вогнепальної зброї є (помповою) рушницею моделі «ADLER HT-109» з рухомою цівкою «Кольта» № НОМЕР_7 , 12 калібру, яка виготовлена промисловим способом, Туреччина. Придатна до стрільби.
-наданий на дослідження автомат є страайкбольним автоматом моделі «М4 CQB CM.506», № НОМЕР_8 , до вогнепальної зброї не відноситься, що виготовлений промисловим способом, фірма «CYMA», Китай, справний.
-наданий на дослідження предмет до вогнепальної зброї не належить, виготовлений по типу макета масо-габаритного автомата «АК 74», № НОМЕР_9 , калібру 5,45х39 мм. До конструкції кінцевого виробу зміни не вносились.
Згідно висновку Київського НДЕКЦ МВС України № КСЕ-19/111-21/20830 від 22.06.2021: надана на дослідження рушниця № НОМЕР_10 належить до гладко ствольної вогнепальної зброї. Не відповідає вимогам до мисливської зброї. Є Помповою рушницею «Cobalt» моделі «Р20», № НОМЕР_10 , 12-го калібру. Виготовлена промисловим способом фірма «Cobalt», Туреччина. Придатна до стрільби.
24.03.2021 слідчим управлінням ГУ СБУ у м. Києві та Київській області проведено обшук за адресою: АДРЕСА_5 . В ході обшуку вилучено зброю, боєприпаси, вибухові пристрої та вибухові речовини, які в подальшому скеровані до Київського НДЕКЦ для проведення експертного дослідження.
Згідно висновку Київського НДЕКЦ МВС України № КСЕ-19/111-21/21050 від 30.06.2021: надана на дослідження рушниця належить до гладко ствольної вогнепальної зброї. Надана на дослідження рушниця не відповідає вимогам до мисливської зброї. Є одноствольною самозарядною помповою рушницею «Target», моделі «X7 Tactical», № 16-20065, 12-го калібру, промислового виробництва фірми «TARGET Shotgun» (Туреччина). Рушниця належить до гладко ствольної вогнепальної зброї. Не відповідає вимогам до мисливської зброї. Придатна до стрільби.
Згідно висновку Київського НДЕКЦ МВС України № КСЕ-19/111-21/20863 від 14.06.2021: надані на дослідження предмети являють собою:
-5 патронів з маркуванням «ВІЙ 9 мм Р.А.) є пістолетними патронами калібру 9 мм Р.А., виготовлені промисловим способом (фірми ІБІС м. Київ, України) споряджені кулею сферичної форми, еластичного гумоподібного матеріалу чорного кольору, 3 з яких являються боєприпасами до вогнепальної зброї, а встановити належність до боєприпасів двох патронів з маркуванням «ВІЙ 9 мм Р.А.» не надалось можливим у зв`язку з демонтажем останніх;
-Пістолет відносить до коротко ствольної гладко ствольної вогнепальної зброї, виготовлений шляхом переробки саморобним способом, сигнально-шумового пістолету «EKOL Alp Cal. 9 mm P.A.K.» № НОМЕР_11 , виробництва фірми «Voltran», Туреччина. Переробки полягають у видаленні захисного елементу ствола та закриття газовідвідного отвору. Пістолет «EKOL Alp Cal/ 9 mm P.A.K.» № НОМЕР_11 , придатний для проведення пострілів.
-5 патроні з маркуванням «ВІЙ 9 мм Р.А.», 3 з яких являються придатні для стрільби, а встановити придатність для стрільби двох патронів з маркуванням «ВІЙ 9 мм Р.А.» не надалось можливим у зв`язку з демонтажем останніх.
Згідно висновку Київського НДЕКЦ МВС України № СЕ-19/111-21/16467-БЛ від 14.04.21: надані на дослідження 100 патронів належать до боєприпасів нарізної вогнепальної зброї є пістолетними патронами калібру 9х18 мм, що споряджені оболонковими кулями зі свинцевим осердям та виготовлені промисловим способом НВО «Форт», м. Вінниця, Україна. Патрони придатні до стрільби. Наданий на дослідження магазин не належить до вогнепальної зброї є зйомним, коробчастим магазином, калібру 9х18 до пістолетів системи Макарова.
Крім того, в ході проведення обшуків за вищевказаними адресами також вилучено ряд мисливської зброї та боєприпасів до неї, подразнюючих гранат РГР та запобіжно-пускових пристроїв «У-517М», що хоч і не відповідають положенням ст. 263 КК України, але свідчить про факт наявності озброєння у вказаному незаконному збройному формуванні, яке може бути засновано в ході її протиправної діяльності як знаряддя вчинення злочину.
За викладених вище обставин, ОСОБА_7 обґрунтовано підозрюється в незаконному придбанні, зберіганні та передачі вогнепальної зброї та бойових припасів, без передбаченого законом дозволу, вчиненого за попередньою змовою групою осіб, тобто кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 263 КК України.
05.08.2021 ОСОБА_7 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 260, ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 263 КК України, тобто у вчиненні тяжких злочинів.
Вказані обставини, а також те, що ОСОБА_7 , обґрунтовано підозрюється у вчиненні тяжких злочинів, за які передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк до 8 років, вказують на наявність ризиків, передбачених п.1, п. 2, п. 3, п. 5 ч.1 ст.177 КПК України. А саме, відповідно до вимог п.4 ч.1 ст.184 КПК України, під час досудового слідства встановлено наявність ризиків, передбачених у п. п. 1, 2, 3, 4 та 5 ч. 1 ст.177КПК України:
1) переховуватися від органів досудового розслідування та суду: підозрюваний ОСОБА_7 вчинив інкримінованиййому тяжкий злочин, санкція за вчинення якого передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років, з конфіскацією майна, а тому, усвідомлюючи тяжкість та реальність покарання, в разі застосування запобіжного заходу не пов`язаного з домашнім арештом, є підстави вважати, що останній може переховуватися від органу досудового розслідування та суду з метою уникнення від кримінальної відповідальності. Крім того, маючи громадянство Російської Федерації останній може покинути територію України, з метою переховування від кримінальної відповідальності, навіть поза пунктами пропуску у східній частині України.
Європейський суд з прав людини у справі «Ілійков проти Болгарії» зазначив, що «суворість передбаченого покарання» є суттєвим елементом при оцінюванні «ризиків переховування або повторно вчинення злочинів».
2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення: враховуючи те, що на даний час не встановлено всіх речей (речових доказів) та документів, які зберегли на собі сліди кримінального правопорушення та містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин кримінального правопорушення, ОСОБА_7 перебуваючи не під домашнім арештом може безперешкодно знищити або сховати вказані матеріальні об`єкти та документи, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення.
3)незаконно впливати на свідків у цьому кримінальному провадженні: підозрюваний ОСОБА_7 під час вчинення інкримінованого йому кримінального правопорушення, діяв спільно з іншими невстановленими на даний час особами, з якими останній перебуваючи не під домашнім арештом зможе вільно спілкуватись та координувати їхні дії щодо приховування слідів вчинення кримінальних правопорушень, вчинення тиску на свідків які вже були допитані у кримінальному провадженні з метою схилити їх до відмови від дачі правдивих показань у кримінальному провадженні. Крім того, у зв`язку із тим, що злочин, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_7 мав триваючий характер та наразі встановлюються, свідки вчинення кримінального провадження відтак є підстави вважати, що підозрюваний в подальшому знаючи про таких осіб, може як у спосіб погроз, підкупу, психологічного впливу, так і в інший спосіб незаконно впливати на них.
4)перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином: на даний час не встановлені усі спільники ОСОБА_7 у вчиненні даного кримінального правопорушення, яким останній може повідомити про факт виявлення їх злочинної діяльності та обставини, які стали відомі йому в ході проведення досудового розслідування, що унеможливить притягнення до кримінальної відповідальності всіх винних осіб, а тому ОСОБА_7 може перешкоджати кримінальному провадженню іншим шляхом. Загалом в тренувальному таборі брали участь більше 100 осіб.
5)може вчинити нові кримінальні правопорушення, та/або продовжити свою злочинну діяльність: злочинна діяльність ОСОБА_7 була спрямована на вчинення злочину проти громадської безпеки участь у діяльності непередбаченого законами України збройного формуванням, діяльність якого на даний час повністю не припинена, а тому перебуваючи на волі, продовжить вчиняти кримінальне правопорушення, у якому підозрюється.
Також слід враховувати, що ОСОБА_7 як член незаконного збройного формування має доступ до його зброї та боєприпасів, що дозволяє йому безперешкодно їх використовувати у випадку, якщо він перебуватиме на волі.
Таким чином,вказану обставинуслід враховуватиі вконтексті п.12ч.1ст.178КПК Українияк ризикпродовження протиправноїповедінки,зокрема ризиклетальності що його створює підозрюваний, у тому числі у зв`язку з його доступом до зброї.
Обґрунтування неможливості запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні, шляхом застосування більш м`яких запобіжних заходів.
Застосування до підозрюваного ОСОБА_7 запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання не забезпечить належної поведінки підозрюваного, не зменшить наявність вищевказаних ризиків та не зможе перешкодити їх реалізації.
Не можливе і застосування до підозрюваного ОСОБА_7 запобіжного заходу у вигляді особистої поруки, оскільки на момент повідомлення йому про підозру та звернення до слідчого судді із вказаним клопотанням до органу досудового розслідування не надійшло жодної заяви від осіб, які заслуговують на довіру, про обрання відносно підозрюваного ОСОБА_7 саме такого запобіжного заходу.
У судовому засіданні прокурор підтримав подане клопотання та просив його задовольнити з зазначених у ньому підстав. Уточнив адресу місця проживання ОСОБА_7 та просив застосувати запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту за адресою його фактичного проживання АДРЕСА_2 . Зазначену квартиру орендує ОСОБА_19 , який не заперечує проти проживання в ній ОСОБА_7 . Пояснив, що в ході розслідування не вся зброя ще вилучена, а тому існує ризик знищення матеріальних об`єктів та документів, що стосуються кримінального провадження.
Підозрюваний ОСОБА_7 та його захисник заперечували проти застосування такого запобіжного заходу. Вважають за можливе застосування до нього більш м`якого запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання. Зазначили, що ОСОБА_7 є військовозобов`язаним, брав участь в АТО, займається питанням отримання громадянства України. На даний час працює водієм таксі в Уклон та домашній арешт позбавить його можливості працювати. Зазначили, що частину коштів він направляє в Російську Федерацію, де проживає його дружина та мати. З квітня 2021 року ОСОБА_7 був свідком у справі та завжди з`являвся на виклики. Мав можливість зникнути, проте цього не зробив.
Заслухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши матеріали, на які посилається слідчий, обґрунтовуючи доводи клопотання, вбачається наступне.
З доданих до клопотання матеріалів вбачається, що ОСОБА_7 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 260, ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 263 КК України.
Відповідно до ч. 2 ст. 131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження з метою досягнення його дієвості є запобіжні заходи.
Згідно з ч. 1 ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків, а також наявність ризиків, передбачених цим Кодексом.
Частиною 2 ст. 177 КПК України передбачено, що підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.
Враховуючи характер правопорушення, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_7 , його особу, вбачається за необхідне застосування запобіжного заходу.
У частинах 1, 2 ст. 181 КПК України визначено, що домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби.
Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.
ОСОБА_7 підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, тому застосування до підозрюваного більш м`якого запобіжного заходу не зможе в повній мірі запобігти ризикам, передбаченим ст. 177 КПК України.
Обираючи вид заходу забезпечення кримінального провадження, слідчий суддя враховує тяжкість покарання, що загрожує підозрюваному в разі визнання його винним у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється, особу підозрюваного, який раніше не судимий, його вік, дані про особу, стан здоров`я.
Прокурор у судовому засіданні пояснив, що на даний час не встановлено всіх речей (речових доказів) та документів, які зберегли на собі сліди кримінального правопорушення та містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин кримінального правопорушення, а тому ОСОБА_7 перебуваючи не під домашнім арештом може безперешкодно знищити або сховати вказані матеріальні об`єкти та документи, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення.
Слідчий та прокурор просять обрати підозрюваному цілодобовий домашній арешт.
Разом з тим, ОСОБА_7 пояснив, що він працює та матеріально забезпечує свою дружину та мати, тому цілодобовий домашній арешт позбавить його можливості працювати. Таким чином, застосування цілодобового домашнього арешту може зашкодити підозрюваному реалізовувати своє право на працю.
У такому випадку вбачається за доцільне встановити період часу, в який підозрюваному заборонено залишати житло з 20 години 00 хвилин до 07 години 00 хвилин строком до 05 жовтня 2021 року включно.
З огляду на наведене, клопотання слідчого підлягає задоволенню частково.
Керуючись статтями 177, 178, 181, 183, 184, 192-194, 196, 197, 202, 376, 395 КПК України, слідчий суддя,
у х в а л и в:
Клопотання старшого слідчогов ОВС1-говідділу слідчогоуправління Головногоуправління Службибезпеки Україниу м.Києві таКиївській області ОСОБА_6 про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту щодо ОСОБА_7 задовольнити частково.
Обрати щодопідозрюваного ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Саратова Російської Федерації, громадянина Російської Федерації, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , запобіжний захід у виді домашнього арешту в період доби з 20 години 00 хвилин до 07 години 00 хвилин строком до 05 жовтня 2021 року включно.
Зобов`язати підозрюваного ОСОБА_7 :
-не залишати місце постійного проживання за адресою: АДРЕСА_2 , у період часу з 20 години 00 хвилин до 07 години 00 хвилин без дозволу слідчого, прокурора, слідчого судді, суду залежно від стадії кримінального провадження;
-прибувати за кожним викликом слідчого, прокурора, слідчого судді, суду залежно від стадії кримінального провадження;
-не відлучатися із населеного пункту (м. Київ), в якому він проживає без дозволу слідчого, прокурора, слідчого судді, суду залежно від стадії кримінального провадження;
-повідомляти слідчого, прокурора, слідчого суддю, суд залежно від стадії кримінального провадження, про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
-утриматись від спілкування з особами, визначеними слідчим, які мають відношення до кримінального провадження № 12019100100006667 від 13 липня 2019 року (підозрюваними, обвинуваченими, свідками, потерпілими тощо);
-здати на зберігання до Державної міграційної служби України свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну;
-носити електронний засіб контролю.
Виконання ухвалидоручити Органу Національної поліції за місцем проживання підозрюваного.
Визначити дату закінчення дії ухвали 05 жовтня 2021 року.
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.
Суддя:
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 12.08.2021 |
Оприлюднено | 26.01.2023 |
Номер документу | 99040581 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Українець В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні