Справа №766/12254/21
н/п 2-о/766/721/21
УХВАЛА
про призначення експертизи
17 серпня 2021 року м. Херсон
Херсонський міський суд Херсонської області в складі: головуючий суддя - Ус О.В., присяжні - Гайдай М.А., Горбач Н.Ф., секретар судового засіданя Савчук В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань міського суду в порядку окремого позовного провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Управління праці та соціального захисту населення Корабельної районної у м. Херсоні ради про визнання фізичної особи недієздатною та встановлення опіки,-
В С Т А Н О В И В :
В провадженні суду знаходиться вище зазначена цивільна справа.
Представником заявниці подано заяву у якій просила провести вирішення питання про призначення експертизи у відсутність.
Представником заінтересованої особи подано заяву про проведення розгляду справи у відсутність.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що клопотання заявниці є обґрунтованим та у справі слід призначити судово-психіатричну експертизу, оскільки для з`ясування обставин, що мають значення для вирішення справи, зокрема, встановлення психічного стану особи, щодо якої вирішується питання про визнання недієздатною, потрібні спеціальні знання.
За приписами ч. 1 ст. 298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Відповідно до ст. 21 Закону України Про психіатричну допомогу судово-психіатрична експертиза в адміністративних, цивільних справах, у кримінальному провадженні призначається і проводиться на підставах та в порядку, передбачених законом.
Статтею 7 Закону України Про судову експертизу визначено, що виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов`язана з проведенням криміналістичних, судово-медичних і судово-психіатричних експертиз.
Як зазначається в п.4 Постанови Пленуму ВСУ від 28.03.1972р. №3 Про судову практику в справах про визнання громадянина обмежено дієздатним чи недієздатним , судово-психіатрична експертиза призначається у справах про визнання громадянина недієздатним. В ухвалі про призначення експертизи на вирішення експертів мають бути поставлені такі питання:
1) чи хворіє даний громадянин на психічну хворобу;
2) чи розуміє він значення своїх дій та чи може керувати ними.
Відповідно до ч. 1 ст. 252 ЦПК України, суд може за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у разі призначення судом експертизи. Відповідно до ч. 1 ст. 253 ЦПК України, провадження у справі зупиняється на час проведення експертизи.
Враховуючи те, що для проведення експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.
Повний текст ухвали складено 17 серпня 2021 року.
Керуючись ст.ст. 103, 104, 252, 253, 260, 261, 353 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В :
Призначити у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Управління праці та соціального захисту населення Корабельної районної у м. Херсоні ради про визнання фізичної особи недієздатною та встановлення опіки, судово-психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити питання:
Чи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на психічні захворювання?
Чи здатен ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними?
Чи потребує ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 встановлення опіки?
Чи може ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за своїм станом здоров`я приймати участь в судовому засіданні?
Проведення судово-психіатричної експертизи доручити Комунальному некомерційному підприємству "Херсонський обласний заклад з надання психіатричної допомоги", що знаходиться за адресою: м. Херсон, с. Степанівка, вул. Джона Говарда, буд. 65.
Надати строк на проведення експертизи 30 діб.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність, передбачену ст.ст. 384, 385 КК України.
Витрати по проведенню експертизи віднести на рахунок Держави.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Херсонського апеляційного суду. У разі вирішення питання без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарга подаються учасниками справи до або через Херсонський міський суд Херсонської області.
Учасник справи, якому ухвала суду не були вручені у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.
Суддя О.В. Ус
Присяжні М.А. Гайдай
Н.Ф. Горбач
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 17.08.2021 |
Оприлюднено | 18.08.2021 |
Номер документу | 99044313 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Херсонський міський суд Херсонської області
Ус О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні