Справа №127/8655/21
Провадження №1-кс/127/3843/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 червня 2021 року м. Вінниця
Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СУ ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до документів, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий ОСОБА_3 звернувся до суду з вказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором ОСОБА_4 , мотивуючи свої вимоги тим, що
Головним управління Національної поліції у Вінницькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42020020000000287 від 18.09.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.
У ході досудового розслідування встановлено, що за адресою АДРЕСА_1 , на земельній ділянці з кадастровим номером 0510100000:02:080:0351, що належить на праві приватної власності ОСОБА_5 (ІПН НОМЕР_1 ), здійснюється будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями комерційного призначення, замовником даного будівництва є ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ). Будівництво даного об`єкта здійснюється за відсутністю декларації на початок будівельних робіт або дозволу на початок будівельних робіт. Будівництво даного комплексу здійснює ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ). Крім того, відповідно до містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки № 75 від 01.07.2019 відповідно до плану зонування дана земельна ділянка розміщена частково в зоні природно-заповідного фонду.
Також було встановлено, що до 01.04.2016 дана земельна ділянка з кадастровим номером 0510100000:02:080:0351 відносились до земельної ділянки з кадастровим номером 0510100000:02:080:0196, цільове призначення якої було для обслуговування будівель закладів освіти, і яка перебувала у комунальній власності ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Враховуючи викладене є підстави вважати, що надання дозвільних документів на початок будівельних робіт та подальше введення в експлуатацію даних об`єктів не можливе без вчинення злочинних дій у сфері службової діяльності посадовими особами органів архітектури та містобудівного контролю.
З огляду на викладене, з метою підтвердження чи спростування вказаної інформації, виникла необхідність в отриманні доступу до речей та документів з можливістю вилучення належним чином завірених копій, а саме: документів щодо створення (оголошення) об`єкта природо-заповідного фонду ІНФОРМАЦІЯ_4 та встановлення його меж.
Зазначені документи знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 та за адресою: АДРЕСА_2 .
Іншим чином перевірити інформацію та отримати документацію ніж як отримання тимчасового доступу до зазначених речей та документів не можливо.
Вказані документи як самостійно, так і в сукупності з іншими документами, здобутими під час досудового розслідування, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, відомості, які містяться у них будуть використані як докази, керуючись ст. ст. 40, 131, 132, 159-164 КПК України, тому слідчий звернувся з даним клопотанням до суду.
В судове засідання слідчий не з`явився. Натомість надав заяву про розгляд клопотання у його відсутність. Клопотання підтримав у повному обсязі.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_5 в судове засідання не з`явився, натомість до суду подав заяву, в якій заперечує проти вимог клопотання, оскільки структурного підрозділу " ІНФОРМАЦІЯ_5 " не існує так і його виконавчого апарату, а документи щодо створення (оголошення) об`єкта природо-заповідного фонду ІНФОРМАЦІЯ_4 та встановлення його меж врегульовано відповідними рішеннями передані на зберігання в ІНФОРМАЦІЯ_6 , а тому таких документів в наявності ІНФОРМАЦІЯ_7 та за адресою: АДРЕСА_2 немає.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного.
Згідно ч.1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно ч. 5, 6 ст. 163 КПК України Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
6. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Всупереч п.1ч.5ст.163КПК Українислідчим не доведено,що запитувані документи,а саме:документи щодостворення (оголошення)об`єкта природо-заповідногофонду ІНФОРМАЦІЯ_4 тавстановлення йогомеж,перебувають абоможуть перебуватиу володінніу володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 та заадресою: АДРЕСА_2 , недоведено якезначення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні 42020020000000287 від 18.09.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 364 КК України мають запитувані документи.
З матеріалів поданого клопотанння вбачається, що останнє не підлягає задоволенню, оскільки не відповідає вимогам, передбаченим п. 4 ч. 2 ст. 160 КПК України, а саме : відсутні належні та допустимі докази на обгрунтування необхідності доступу та вилучення речей і документів, що робить неможливим винесення ухвали про тимчасовий доступ до речей чи документів.
Встановлені обставини на думку суду дають підстави для відмови в задоволенні клопотання, що не суперечить загальним положенням КПК України та нормам, закріпленим в главі 15 КПК України.
Слідчим не доведено в заявленому клопотанні обставини, обовязковість доведення яких на нього покладається вимогами ч.5 ст. 163 КПК України.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 107, 159, 160, 161,162,163,164, 166, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
В задоволенніклопотання слідчого СУ Головного управління Національної поліції у Вінницькій області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 відмовити.
Ухвала суду остаточна та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 09.06.2021 |
Оприлюднено | 23.05.2024 |
Номер документу | 99049107 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Клапоущак С. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні