ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
18.08.2021Справа № 910/13260/21 Суддя Господарського суду міста Києва Демидов В.О. , розглянувши матеріали позовної заяви Керівника Лубенської окружної прокуратури Полтавської області (37500, Полтавська обл., м. Лубни, вул. Старо-Троїцька, 13) до Комунального підприємства Полтавської обласної ради "Реєстратор" (36014, Полтавська обл., місто Полтава, вулиця Пушкіна, будинок 115, офіс 11) до Полтавської обласної державної адміністрації (36014, Полтавська обл., м. Полтава, вул. Соборності, буд. 45) та до Служби автомобільних доріг у Полтавській області (36039, Полтавська обл., м. Полтава, вул. Вячеслава Чорновола, буд. 22 А) про скасування запису про проведену державну реєстрацію прав
В С Т А Н О В И В:
Керівник Лубенської окружної прокуратури Полтавської області (далі - позивач) звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом до Комунального підприємства Полтавської обласної ради "Реєстратор" (далі - відповідач-1) до Полтавської обласної державної адміністрації (далі - відповідач-2) та до Служби автомобільних доріг у Полтавській області (далі - відповідач-3) про скасування запису про проведену державну реєстрацію прав.
Позовні вимоги обґрунтовані наступним.
Розпорядженням Полтавської обласної державної адміністрації №425 від 16.05.2018 затверджено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) Службі автомобільних доріг у Полтавській області для розміщення та експлуатації будівель та споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства під намив ґрунту при проведенні робіт з реконструкції автомобільної дороги державного значення Київ-Харків- Довжанський за межами населених пунктів на території Засульської сільської ради Лубенського району Полтавської області та передано вищевказану земельну ділянку в постійне користування відповідачу-3 для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства (кадастровий номер 5322881200:09:007:0002).
Державним реєстратором прав на нерухоме майно Міняйло О.Г. КП Реєстратор Полтавської обласної ради прийнято рішення про державну реєстрацію об`єкта нерухомого майна - земельної ділянки з кадастровим номером 5322881200:09:007:0002, яким зареєстровано право постійного користування земельною ділянкою за відповідачем-3 на підставі розпорядження Полтавської обласної державної адміністрації № 425 від 16.05.2018.
Позивач вказує на те, що розпорядження голови Полтавської ОДА №425 від 16.05.2018 було прийнято із порушенням вимог чинного законодавства України, оскільки землі прибережної захисної смуги взагалі не можуть передаватися у постійне користування для розміщення та експлуатації будівельнихспоруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства, тому відповідне розпорядження підлягає скасуванню у зв`язку із його незаконністю, а зроблений на його підставі запис у Державному реєстрі речових прав нерухоме майно про реєстрації: права постійного користування на земельну ділянку (за кадастровим номером 5322881200:09:007:0002) - скасуванню.
Дослідивши матеріали позовної заяви судом встановлено, що подана позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 91, 162, 164 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України).
Так, частиною 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти (п.2) ; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору (п.6); відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися (п.7).
В порушення вищевикладеного, позивачем не дотримано вимог п.п. 2, 6, 7 ч. 3 ст. 162 ГПК України.
Окрім того, статтею 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до документів, що додаються до позовної заяви, та частина 2 указаної статті зазначає, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Статтею 91 Господарського процесуального кодексу України зазначається, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Порядок засвідчення копії документів визначений пунктами 5.26, 5.27 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації Вимоги до оформлення документів (ДСТУ 4163-2003, затвердженого наказом Держспоживстандарту України №55 від 07.04.2003). За вказаним нормативно-правовим актом, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів Згідно з оригіналом , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису.
При цьому, відповідно до вимог чинного законодавства належним чином засвідчуються або кожний лист окремо , шляхом проставлення печатки Згідно з оригіналом , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, або ж шляхом скріплення (прошиття) певного пакету документів з відповідним написом прошито та пронумеровано та на звороті, такого напису, ставиться печатка Згідно з оригіналом із вказівкою - назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення.
Втім, як вбачається з додатків до позову, в якості доказів заявником додано ксерокопії документів які не містять відповідних відміток про засвідчення копії, передбачених п. 5.27 ДСТУ 4163-2003.
Частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162 , 164 , 172 цього Кодексу протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
При цьому, залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, визначеного Господарським процесуальним кодексом України .
За таких обставин, оскільки позивачем не дотримано вимог, встановлених статтею 91, 162, 164 Господарського процесуального кодексу України , суд вважає за необхідне залишити позовну заяву Керівника Лубенської окружної прокуратури Полтавської області без руху та надати позивачу строк для усунення допущених недоліків позовної заяви.
На підставі викладеного та керуючись статтями 91, 162, 164, 234 , 235 Господарського процесуального кодексу України , суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Керівника Лубенської окружної прокуратури Полтавської області без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків - протягом 10 днів з дня отримання даної ухвали.
3. Встановити Керівнику Лубенської окружної прокуратури Полтавської області спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:
- заява із зазначенням коду ЄДРПОУ (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України) - Лубенської окружної прокуратури Полтавської області;
- заяви про відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
- заяви про відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
- всіх документів в оригіналах або в належним чином засвідчених копіях, згідно з п. 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003).
4. Роз`яснити позивачу, що якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із такою заявою.
5. Згідно частиною 2 статті 235 Господарського процесуального кодексу України дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання. Дана ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя В.О. Демидов
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.08.2021 |
Оприлюднено | 19.08.2021 |
Номер документу | 99056375 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Демидов В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні