38/274-А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.230-31-34
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19.09.2007р.м.Київ№ 38/274-А
16 год. 25 хв.
За позовомПрокурора Святошинського району м. Києва в інтересах держави в особі Київського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів
ДоПриватного підприємства “Бібліон-Київ”
Простягнення 11191 грн.
Суддя Власов Ю.Л.
Секретар судового засідання Долга О.Р.
Представники:
Від прокуратуриП'ятецька І.В.
Від позивачаПоліщук С.А..
Від відповідачане з'явились
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Прокурор звернувся до суду в інтересах держави в особі Позивача з позовною заявою до Відповідача про стягнення з останнього суму штрафу в розмірі 11191 грн.
Заявлений позов прокурор обґрунтовує тим, що відповідно до норм чинного законодавства Відповідач мав влаштувати на протягом 2006 року 2 інваліда, що зроблено не було. Порядок сплати підприємствами, установами, організаціями штрафних санкцій передбачений відповідною постановою КМУ від 28.12.01р. №1767, згідно якої санкції сплачуються не пізніше 15 квітня року, що настає за звітним. Проте, штрафні санкції Відповідачем сплачені не були.
Позивач письмові пояснення з приводу заявленого прокурором позову суду не подав, у судовому засіданні представник Позивача підтримав позовні вимоги, заявлені прокурором.
Відповідач будь-яких заперечень та інших документів, що спростовують викладені Прокурором у позові обставини, суду не подав.
Судом заслухані пояснення присутніх представників сторін, досліджені надані суду докази та матеріали. В результаті дослідження наданих суду доказів та матеріалів, слухання сторін суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2006 рік, підписаного Відповідачем 25.01.2007р. середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу, осіб становить 44 чоловіка, середньорічна заробітна плата штатного працівника –5595,50 грн., сума коштів штрафних санкцій, за нестворені робочі місця для інвалідів –11191,00 грн. (працюючі інваліди –штатні працівники, які були зайняті на підприємстві Відповідача у 2006 року - відсутні).
Згідно з листом Святошинського районного центру зайнятості від 01.06.07р. Відповідачем вакансії для працевлаштування інвалідів не надавались.
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, Господарський суд міста Києва вважає, що позов Прокурора підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п.13 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів відділення Фонду соціального захисту інвалідів здійснюють контроль за створенням підприємствами робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів.
Згідно із ч.1,3 ст.19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 чоловік - у кількості одного робочого місця. Керівники підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання у разі незабезпечення зазначених нормативів несуть відповідальність у встановленому законом порядку.
Відповідно до п.5 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №314 від 03.05.1995р. “Про організацію робочих місць та працевлаштування інвалідів” підприємства розробляють заходи щодо створення робочих місць для інвалідів, включають їх до колективного договору, інформують центри зайнятості, місцеві органи соціального захисту населення та відділення Фонду соціального захисту інвалідів про створення (пристосування ) робочих місць для працевлаштування інвалідів.
Відповідно до п.14 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів підприємства, в тому числі, у межах доведеного нормативу створюють за власні кошти робочі місця для працевлаштування інвалідів; щорічно до 1 лютого року, що настає за звітним, подають відділенням Фонду соціального захисту інвалідів відомості про середню річну заробітну плату на підприємстві, середньооблікову чисельність штатних працівників облікового складу та про кількість працюючих інвалідів; інформують державну службу зайнятості та місцеві органи соціального захисту населення про вільні робочі місця та вакантні посади, на яких може використовуватися праця інвалідів.
Згідно із ст.20 Закону України “Про основу соціальної захищеності інвалідів в Україні” підприємства (об'єднання), установи і організації, крім тих, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, незалежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим частиною першою статті 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом. Для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форми власності та господарювання, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір штрафних санкцій за робоче місце, не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (об'єднанні), у відповідній установі, організації.
Відповідно до п.4 Порядку сплати підприємствами (об'єднаннями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.01р. №1767 “Про затвердження Порядку сплати підприємствами (об'єднаннями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів” (чинного в момент звітування Відповідача) Суми штрафних санкцій перераховуються підприємствами в дохід державного бюджету на рахунки органів Державного казначейства, відкриті в установах Національного банку за балансовим рахунком N 3510 або в установах комерційних банків за балансовим рахунком N 2510. Штрафні санкції сплачуються підприємствами самостійно не пізніше 15 квітня року, що настає за звітним.
Отже, для підприємств незалежно від форми власності встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів. Якщо на підприємстві працюють від 8 до 25 чоловік, то вказане підприємство повинно забезпечити за власні кошти одне робоче місце для інваліда, про що проінформувати центр зайнятості. Підприємство повинно щорічно до 1 лютого року, що настає за звітним подавати відділенням Фонду соціального захисту інвалідів звіти, в яких вказувати про середню річну заробітну плату на підприємстві, чисельність штатних працівників та про кількість працюючих інвалідів. За нестворення робочих місць для інвалідів або створення в кількості меншій ніж передбачено нормами чинного законодавства, підприємство сплачує штрафні санкції до 15 квітня року, що настає за звітним. Штрафні санкції визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві.
Як вбачається з матеріалів справи, середньооблікова чисельність штатних працівників на підприємстві Відповідача становить 44 особи. Отже, Відповідач повинен був забезпечити два місця для працевлаштування інваліда, про що повідомити центр зайнятості.
Як встановлено судом, Відповідачем була надана Позивачу звітність про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2006 рік, з якої вбачається, що працюючі інваліди –штатні працівники, які були зайняті на підприємстві Відповідача у 2006 року –відсутні. Як встановлено судом, згідно з листом Святошинського районного центру зайнятості від 01.06.07р. Відповідачем вакансії для працевлаштування інвалідів не надавались. На підтвердження іншого, Відповідачем не подано суду будь-яких документів.
Таким чином, у зв'язку з порушенням Відповідачем вимог Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” щодо створення робочих місць для працевлаштування інвалідів в кількості двох осіб, Відповідач повинен був згідно з переліченими вище правоположеннями до 15 квітня 2007 року перерахувати до Державного бюджету штрафні санкції. Проте, як вбачається з матеріалів справи та підтверджується поясненнями Позивача, штрафні санкції Відповідачем перераховані не були.
Враховуючи викладене, суд вважає, що позовні вимоги Прокурора щодо стягнення з Відповідача штрафних санкцій в сумі 11191,00 грн., розрахунок яких перевірено судом, є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.2, 7, 17, 158, 161, 162, 163 та п.6 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, Господарський суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Приватного підприємства “Бібліон-Київ” (03115, м. Київ, пр. Перемоги, 118; код 25281342) до Державного бюджету України штрафні санкції в розмірі 11191 (одинадцять тисяч сто дев'яносто одна) грн. 00 коп.
3. Дана постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги в порядку, встановленому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України. Дана постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Власов Ю.Л.
Постанова складена та підписана 27.09.2007р.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2007 |
Оприлюднено | 04.10.2007 |
Номер документу | 990606 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Власов Ю.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні