Справа № 536/383/19
УХВАЛА
12 серпня 2021 року м.Кременчук
Кременчуцький районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді - Колотієвського О.О.,
при секретарі - Пасєчніковій В.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кременчуці матеріали цивільного справи за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Приватного підприємства Агрофірма Донівка про витребування земельної ділянки з незаконного володіння та користування,-
ВСТАНОВИВ:
03 червня 2021 року на адресу суду від позивачів надійшла заява про збільшення розміру позовних вимог, в якій просили:
- усунути ОСОБА_1 , ОСОБА_2 перешкоди у користуванні земельною ділянкою 2,89 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер 5322482800:ф:000:0363, яка знаходиться на території Недогарівської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області, шляхом її витребування з незаконного володіння та користування Приватного підприємства Агрофірма Донівка (місце знаходження; с. Недогарки, Кременчуцький район, Полтавської області, 39722, ЄДРПОУ 31676222) та повернення вказаної земельної ділянки її власникам - ОСОБА_1 , ОСОБА_2 .
- припинити речове право оренди земельної ділянки шляхом скасування в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно запису про реєстрацію іншого речового права за № 20661072 від 26.05.2017 року та рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер 35431412 від 30.05.2017 р.
Також, надали заяву на поновлення пропущеного строку на подання такої заяви, яку обґрунтували тим, що відповідно до Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин від 28.04.2021 внесено зміни у Закон України "Про оренду землі" (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 10, ст. 102 із наступними змінами), а саме зміни у статтю 19, виклавши її в наступній редакції З моменту державної реєстрації права власності спадкоємця на земельну ділянку, передану в оренду особою, яка управляє спадщиною, або державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку за рішенням суду про визнання спадщини відумерлою договір оренди припиняється, а державна реєстрація припинення права оренди проводиться одночасно з державною реєстрацією права власності .
Внесення 28.04.2021 (тобто після закриття підготовчого провадження по справі № 536/383/19) змін до діючого законодавства в частині можливості припинення відповідного речового права виключно за судовим рішенням, у позивачів виникла необхідність збільшити позовні вимоги та привести їх у відповідність до норм чинного законодавства.
Суд, дослідивши матеріали справи та заяву про збільшення розміру позовних вимог, приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст.49 ЦПК України, позивач має право зокрема:
- позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог.
Позивачі скористалися наданим їм правом та звернулися до суду з заявою про збільшення позовних вимог.
Відтак зважаючи на те, що необхідність збільшення позовних вимог викликана виключно внесенням 28.04.2021 змін до законодавства України, що регулюють спірні правовідносини, тому суд вважає причини пропуску строку на подання заяви про збільшення позовних вимог поважними.
Керуючись ст. 49 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В :
Клопотання позивачів про збільшення позовних вимог - задовольнити.
Прийняти до розгляду позовну заяву зі збільшеними позовними вимогами ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Приватного підприємства Агрофірма Донівка про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою шляхом витребування земельної ділянки з незаконного володіння та користування з одночасним припиненням речового права.
Роз`яснити всім учасникам справи наступне:
Відповідно до ст.ст.191, 278 ЦПК України, відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Відзив подається протягом 15 днів із дня вручення даної ухвали.
Відповідно до ч.4 ст.178 ЦПК України, копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами
Відповідно до ст.179 ЦПК України, позивач має право подати відповідь на відзив протягом 5 днів з дня отримання відзиву відповідача.
Згідно з ч.3 ст.179 ЦПК України, копія відповіді на відзив та доданих до неї документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відповіді на відзив до суду.
Відповідно до ст.180 ЦПК України, відповідач має право подати заперечення на відповідь на відзив протягом 5 днів з дня отримання відповіді на відзив.
Згідно з ч.3 ст. 180 ЦПК України, копія заперечення на відповідь на відзив та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) заперечення на відповідь на відзив до суду.
Відповідно до ст. 192 ЦПК України, у строки встановлені вище для вчинення дій позивачем та відповідачем, треті особи, які не заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, мають право подати письмові пояснення щодо позову або відзиву.
Учасники справи мають право надати відповідь на такі пояснення до закінчення підготовчого провадження.
Відповідно до вимог ст.83 ЦПК України, відповідач повинен подати суду докази разом з поданням відзиву.
Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяО. О. Колотієвський
Суд | Кременчуцький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 12.08.2021 |
Оприлюднено | 20.08.2021 |
Номер документу | 99075189 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кременчуцький районний суд Полтавської області
Колотієвський О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні