Справа № 296/7118/21
1-кс/296/2571/21
УХВАЛА
Іменем України
13 серпня 2021 року м.Житомир
Слідчий суддя Корольовського районного суду м.Житомира ОСОБА_1 ,
з участю секретаря ОСОБА_2 ,
підозрюваного ОСОБА_3 ,
адвоката ОСОБА_4 ,
прокурора ОСОБА_5 ,
слідчої ОСОБА_6 ,
розглянувши клопотання слідчої групи слідчих у кримінальному провадженні старшої слідчої слідчого відділу Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_6 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №12020060000000275 від 17.06.2020 до чотирьох місяців,-
ВСТАНОВИВ:
Слідчим управлінням ГУНП в Житомирській здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020060000000275 від 17.06.2020, за підозрою ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.
Нагляд за додержанням законів під час досудового розслідування у формі процесуального керівництва в зазначеному кримінальному провадженні здійснюється Житомирською обласною прокуратурою.
Досудовим розслідуванням встановлено, що нехтуючи передбаченим законом порядком в`їзду іноземних громадян на територію України, у ОСОБА_3 у невстановлений слідством день, час та місці виник злочинний умисел, направлений на сприяння незаконному перенаправленню осіб через державний кордон України наданням засобів, що полягало у видачі іноземному громадянам, запрошення на роботу до Парадізбуд Інвест Плюс, ЄРДПОУ 42739174.
Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_3 25.04.2019 зареєстрував на себе на території м. Житомира ТОВ ПАРАДІЗБУДІНВЕСТ ПЛЮС, ЄРДПОУ 42739174, однак будь-яку діяльність вказане товариство не здійснює, а зареєстроване лише з метою отримання віз для іноземних громадян та посвідки на тимчасове проживання в Україні. Реквізити вказаного товариства ОСОБА_3 у подальшому використовував з метою оформлення запрошень громадян Ісламської Республіки Іран на територію України, нібито для працевлаштування на вищевказаному підприємстві, яке в свою чергу, використовувались іноземними громадянами для оформлення віз типу С або Д, при цьому за надання послуг у сприянні іноземним громадянам у безперешкодному перетині кордону та подальшої їх легалізації на території України ОСОБА_3 отримував від них грошові кошти. Крім того, ОСОБА_3 здійснював підготовку відповідного пакету документів з метою уникнення проблем при перетині іноземцями державного кордону, подальшого перебування на території України, бронювання кімнат в готелі Рейкарц, тим самим сприяв вищевказаним особам усуненню перешкод при перетині державного кордону України.
16.06.2021 слідчим, за погодженням прокурора у кримінальному провадженні, відповідно до ст.ст. 42, 276, 277, 278 КПК України ОСОБА_3 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.
Кримінальне правопорушення, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_3 , кваліфіковано за ч. 3 ст. 332 КК України. Санкція ч. 3 ст. 332 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк до дев`яти років та, відповідно до ст. 12 КК України, відноситься до категорії тяжких злочинів.
Обставини, що дають підстави підозрювати ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 332 КК України, підтверджуються зібраними у кримінальному провадженні, відповідно до вимог КПК України, доказами, а саме:
протоколом огляду та вручення грошових коштів ОСОБА_7 від 24.07.2020;
протоколом огляду свідка ОСОБА_7 , яким здійснено спеціальний слідчий експеримент та вилучення у нього документів від 24.07.2020, а саме запрошення останнього з метою працевлаштування від 23.07.2020 на ТОВ «ПАРАДІЗІНВЕСТ ПЛЮС» в особі директора ОСОБА_3 та видачу бізнес візи типу D вказаній особі як бізнес партнеру із зазначенням місця проживання в готелі «Рейкарц Житомир» та гарантування взяття на себе зобов`язань, передбачених 21 статтею ЗУ «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»;
протоколом контролю за вчиненням злочину від 24.07.2020 в ході якого зафіксовано зустріч ОСОБА_3 та ОСОБА_7 , під час якої вони обмінялись запрошенням (гарантійним листом) та грошовими коштами в сумі 6000 грн.;
протоколом про результати проведення негласної слідчої (розшукової) дії аудіо - , відеоконтролю особи від 24.07.2020, в ході якого зафіксовано розмову між ОСОБА_3 та ОСОБА_7 про те як ОСОБА_3 може допомогти йому у вчиненні підготувати пакет документів для проживання в Україні за грошові кошти;
протоколом огляду та вручення грошових коштів ОСОБА_7 від 21.10.202, в ході якого останньому вручено 56 000 грн. для передачі ОСОБА_3 ;
протоколом огляду свідка ОСОБА_7 , яким здійснено спеціальний слідчий експеримент та вилучення у нього документів від 21.10.2020;
протоколом допиту свідка ОСОБА_7 від 21.10.2020;
Іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності.
Строк досудового розслідування кримінального провадження закінчується 16.08.2021, проте, враховуючи великий обсяг слідчих (розшукових) та процесуальних дій, особливу складність кримінального провадження, тривалий термін проведення судових експертиз, тощо завершити досудове розслідування у вказаний строк неможливо.
Слідча вказує, що найкоротший строк, необхідний для завершення досудового розслідування, становить не менше двох місяців, оскільки необхідно:
- отримати висновок судової почеркознавчої експертизи;
- отримати висновок судової експертизи звуко- та відеозапису;
- за результатом проведених слідчих (розшукових) дій та отриманих відомостей, в тому числі висновків зазначених вище експертиз, за наявності достатніх підстав повідомити іншим фігурантам провадження підозру у вчиненні кримінального правопорушення. При наявності підстав за погодженням з прокурором скласти письмові повідомлення про підозру (ст.ст.277, 278, КПК) в кінцевій редакції, які вручити останнім;
- за результатами проведення вищевказаних слідчих дій існує ймовірна необхідність у проведенні інших слідчих та процесуальних дій, таких як додаткові допити підозрюваних, свідків, їх одночасні допити;
- виконати вимоги статті 290 КПК України, скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування;
- виконати інші слідчі (розшукові) та процесуальні дії, необхідність яких може виникнути в ході проведення досудового розслідування.
Результати вказаних слідчих (розшукових) та процесуальних дій мають суттєве значення для досудового розслідування та подальшого судового розгляду, спрямовані на встановлення тих обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, лише після їх проведення можливо визначити належну правову кваліфікацію вчиненого кримінального правопорушення. При цьому, результати вказаної вище експертизи мають вирішальне значення для встановлення об`єктивної істини по даній події.
В судовому засіданні прокурор і слідча клопотання підтримали та просили його задовольнити з викладених підстав.
Підозрюваний та його захисник заперечили проти задоволення клопотання.
Слідчий суддя заслухав доводи учасників судового розгляду, дослідив клопотання та додані до нього матеріали та приходить до наступного висновку.
Так, відповідно до ч.1 ст.219 КПК України, строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.
Строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 КПК України, якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у п. 2 абз. 3 ч. 1 ст. 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строків, встановлених
п.п. 2 та 3 ч. 2 ст. 219 цього Кодексу - до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником обласної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора.
Частиною 4 цієї ж статті передбачено, що строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до шести місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок особливої складності провадження.
Враховуючи особливу складність кримінального провадження та доводи слідчої про те, що для виконання зазначених вище слідчих (розшукових) та процесуальних дій необхідно строк не менше двох місяців, слідчий суддя приходить до висновку про обгрунтованість клопотання та задовольняє його.
Керуючись вимогами ст. ст. 219, 294, 295, 295-1 КПК України,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному №12020060000000275 від 17.06.2020 до чотирьох місяців, тобто до 16 жовтня 2021 року.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали суду виготовлено 18.08.2021
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2021 |
Оприлюднено | 01.02.2023 |
Номер документу | 99079847 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування |
Кримінальне
Корольовський районний суд м. Житомира
Сингаївський О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні