Справа № 203/1896/21
1-кс/0203/1669/2021
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 серпня 2021 року Кіровський районний суд м.Дніпропетровська в складі:
слідчого судді - ОСОБА_1
при секретарі - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Дніпрі клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про надання тимчасового доступу до документів, заявленого в рамках кримінального провадження №42020040000000543,-
ВСТАНОВИВ:
У провадженні відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області перебувають матеріали досудового розслідування, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020040000000543 від 04.08.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.
В наданому клопотанні прокурор просив надати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , МФО НОМЕР_2 ), з можливістю вилучення їх копій.
З урахуванням підстав поданого клопотання слідчий суддя вважає за доцільне розглянути останнє у відповідності до ч.2 ст.163 КПК України без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи.
Перевіривши викладені в клопотанні доводи, надані до нього матеріали кримінального провадження, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Згідно ч.1 ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Частиною 3 ст.132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються (ч.5 ст.132 КПК України).
Відповідно до ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно до ч.ч.5,6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч.5 цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Частиною 7 ст.163 КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Відповідно до витягу з ЄРДР вбачається, що відомості до останнього за №42020040000000543 04.08.2020 були внесені за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, за фактом привласнення та розтрати майна шляхом зловживання службовим становищем посадовими особами ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ НВП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » шляхом незаконного зняття верхнього шару фосфогіпсу на місцях захоронення хвостосховищ радіоактивних відходів, що утворилися від переробки уранової руди на ІНФОРМАЦІЯ_6 , які на теперішній час перебувають на земельній ділянці ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що межує з орендованою земельною ділянкою ТОВ НВП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », яка використовується для розміщення Шламонакопичувача ВАТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » та передана для здійснення виробничого циклу відповідною технікою ТОВ НВП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », де здійснюється зняття верхнього шару фосфогіпсу для подальшої його реалізації.
Крім того, 28.12.2020 року до ЄРДР також були внесені відомості про те, що посадові особи ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », спільно з посадовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , здійснюють розкрадання коштів, призначених для держави України наданих Європейською комісією в рамках міжурядових угод для приведення у безпечний стан об`єктів колишнього Виробничого об`єднання « ІНФОРМАЦІЯ_9 ». Встановлено, що облаштування контрольованих зон на майданчику Виробничого об`єднання « ІНФОРМАЦІЯ_9 » проводиться підрядником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », а фактично вказані роботи здійснюють особи, які не мають жодного відношення до будь-якого підприємства і найняті на проведення вказаних робіт групою осіб, які за попередньою змовою з посадовими особами ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » здійснюють розкрадання коштів міжнародної технічної допомоги шляхом завищення вартості та об`ємів виконаних робіт з подальшим підписанням фіктивних актів виконаних робіт типової форми КБ -. 2 В, тобто в порушення вимог Постанови КМУ №153 від 15.02.2002 року «Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги».
Встановлено, що на території колишнього ДП « ІНФОРМАЦІЯ_9 » в м. Кам`янське знаходиться радіоактивно забруднене хвостосховище « ІНФОРМАЦІЯ_10 », яке з метою унеможливлення розповсюдження забруднених часток покрите шаром фосфогіпсу у кількості близько 200 тис. тонн. (вказаний об`єкт перебуває на балансі ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 »).
Досудовим розслідуванням встановлено, що протягом 2019-2020 років ТОВ НВП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) здійснювало реалізацію фосфогіпсу ряду підприємств, в тому числі і ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), яке входить в одну групу підприємств з ТОВ НВП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », та в подальшому ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » вже реалізовувало за номенклатурою товару як фосфогіпс для сільського господарства ряду сільгоспвиробникам переважно на території Миколаївської та Херсонської областей.
Зокрема, фосфогіпс використовується в сільському господарстві як меліорант для зернових культур та кукурудзи. ТОВ НВП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) не зареєстровано в Державному реєстрі пестецидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні та відповідно до єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ТОВ НВП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) не має відповідного КВЕДу, щодо виробництва або реалізації добрив і азотних сполук або будь-яких інших добрив.
В ході досудового розслідування під час проведення негласних слідчих розшукових дій зафіксовано незаконне зняття верхнього шару фосфогіпсу шляхом здійснення спостереження за місцем, а саме земельною ділянкою з кадастровим номером 1210400000:03:035:0008 та його відвантаження на територію, розташовану між кадастровими номерами 1210400000:03:035:0219, 1210400000:03:035:0243, 1210400000:03:035:0238.
Посилаючись на вказані обставини та зазначаючи про те, що для встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження, встановлення об`єктивної істини у кримінальному провадженні, необхідно отримати дозвіл на тимчасовий доступ до документів, зазначених у клопотанні, які перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , МФО НОМЕР_2 ).
Перевіривши доводи клопотання та долучені до нього матеріали кримінального провадження слідчий суддя враховує, що останні в достатній мірі свідчать про факт вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України.
Також слідчий суддя приймає до уваги, що враховуючи обставини та характер вчиненого кримінального правопорушення документи, про тимчасовий доступ до яких ставиться питання в клопотанні, мають суттєве значення для кримінального провадження, зокрема, дозволять встановити фактичні обставини вчинення кримінального правопорушення, причетних до його вчинення осіб, підтвердити чи спростувати факти розкрадання службовими особами підприємств коштів міжнародної технічної допомоги, можуть бути використані при проведенні експертиз та інших слідчих дій, тобто можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні.
В зв`язку з цим, слідчий суддя приходить до висновку про обґрунтованість клопотання та необхідність його задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.132,159-166,369-372 КПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення Дніпропетровської обла-сної прокуратури ОСОБА_3 , про надання тимчасового доступу до документів, заявлено-го в рамках кримінального провадження №42020040000000543 задовольнити.
Надати прокурорам відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , іншим прокурорам групи прокурорів, які здійснюють процесуальне керівництво у кримінальному провадженні №42020040000000543, дозвіл на тимчасовий доступ до документів, з можливістю вилучення їх копій на паперовому та магнітному носіях, по розрахунковим рахункам, відкритих на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ,
НОМЕР_6 (євро)
НОМЕР_6 (долар США)
НОМЕР_6 (українська гривня)
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 », код ЭДРПОУ НОМЕР_7 ,
НОМЕР_8
НОМЕР_8
НОМЕР_8
НОМЕР_8
НОМЕР_9
НОМЕР_10 , які перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , МФО НОМЕР_2 ), яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
-юридичної справи, в тому числі установчих та реєстраційних документів, заяв на відкриття (закриття) рахунків в національній та іноземній валютах, заяв та інших документів на видачу пластикових карт, карток із зразками підписів і відбитками печаток, договорів на розрахунково-касове обслуговування, договорів на обслуговування в системі «Клієнт-банк», актів прийому-передачі програмного продукту, копій документів особистості засновників та посадових осіб підприємства, довіреностей на право керування рахунком і розпорядження грошовими коштами, що знаходяться на ньому;
-роздруківок реєстрів платіжних документів, що відображають рух грошових коштів за період з моменту відкриття рахунку до теперішнього часу, з відображенням наступних відомостей: дата надходження (перерахування), МФО, номер рахунку, номер платіжного документа, найменування підприємства, код ОКПО, сума, призначення платежу по рахунку на паперовому та магнітному носіях за період з моменту відкриття рахунку по дату закриття або по даний час, якщо рахунок не закритий;
-документів, що стали підставою для видачі готівкових грошових коштів з рахунку (чеків, квитанцій, видаткових ордерів, договорів тощо) з моменту відкриття рахунку по дату закриття або по даний час, якщо рахунок не закрито.
-інформацію про видані електронні ключі до зазначених рахунків;
-інформацію про електронний ключ, який був використаний для проведення транзакцій;
-інформацію, із зазначенням дати та часу, про IP-адреси з яких здійснювався вхід до системи та проводились транзакції;
за період з 01.01.2019 по дату винесення ухвали.
Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в судді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Кіровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 16.08.2021 |
Оприлюднено | 23.05.2024 |
Номер документу | 99085299 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Кіровський районний суд м.Дніпропетровська
Казак С. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні