Дата документу 19.08.2021 Справа № 554/2827/21
Провадження № 1-кс/554/8857/2021
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19.08.2021року м. Полтава
Слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтаві клопотання слідчого відділу СУ ГУНП в Полтавській області капітана поліції ОСОБА_3 , у ході досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021170000000177 від 25.03.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 246 КК України, про накладення арешту на майно
УСТАНОВИВ:
До Октябрського районного суду м. Полтави надійшло вищевказане клопотання слідчого, погоджене прокурором, про накладення арешту на майно, яке вилучено 26.05.2021 в ході обшуку на підставі ухвали слідчого судді Октябрського районного суду м. Полтави ОСОБА_4 від 27.04.2021 за адресою: АДРЕСА_1 , в ході якого було виявлено та вилучено 403 колоди деревини.
В обгрунтування клопотання зазначено, що у провадженні СУ ГУНП в Полтавській області перебувають матеріали кримінального провадження№ 12021170000000177 від 25.03.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 246 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що до слідчого управління ГУНП в Полтавській області надійшли матеріали із УСР в Полтавській області ДСР НП України про те, що група осіб на території Полтавської області, здійснила незаконну порубку дерев у захисних насадженнях, чим спричинила тяжкі наслідки у вигляді збитку в розмірі 3713053 грн.
02.03.2021 року до УСР в Полтавській області ДСР НП України надійшла заява від ОСОБА_5 про те, що на території Полтавської області діє група осіб, до складу якої входять працівники ДП «Агенція місцевих доріг Полтавської області» ОСОБА_6 та заступник начальника відділу ОСОБА_7 . Основними виконавцями робіт по незаконній заготівлі деревини являються ФОП ОСОБА_8 , ФОП ОСОБА_9 , директор ТОВ «Лісовіресурси» ОСОБА_10 . Незважаючи на відсутність дозволів на проведення рубки дерев (лісорубний квиток) у смузі відводи роботи ведуться на всій території області у величезних обсягах, вирубуються кожен місяць десятки тисяч дерев. Вся незаконна діяльність підприємців прикривається нікчемним листом від ДП «Агенція місцевих доріг» з посиланням на ДСТУ. Деревина не береться на баланс, електронний облік деревини (обов`язковий на всій території України) не ведеться, рента плата за спеціальне використання лісових ресурсів не сплачується до держбюджету, відповідно до ст. 256 Податкового кодексу України (збитки сотні тисяч гривень).
Так, на виконання наказу Державної екологічної інспекції Центрального округу (далі - Інспекція) від 01.03.2021 № 06-27/120 Про проведення заходів державного нагляду (контролю) за використанням водних біоресурсів рослинного і тваринного світу, 11.03.2021 державними інспекторами з охорони навколишнього природнього середовища Центрального округу проведено захід державного нагляду (контролю) на території Котелевського району Полтавської області.
У ході натурного обстеження території земельної ділянки підзахисної лісосмугою вздовж узбіччя автодороги місцевого значення Мала Рублівка Рунівщина, розташованої між с. Мала Рублівка та с. Велика Рублівка (кадастровий номер: 5322280800:00:002:0052), було виявлено незаконну вирубку 166 (ста шістдесяти шести) сироростучих дерев різної породи та діаметру, що є порушенням ст. 69 Лісового кодексу України.
З метою встановлення усіх обставин вчинення вказаного кримінального правопорушення, слідчим у порядку ст. 40 КПК України направлено доручення працівникам УСБУ в Полтавській області.
В результаті виконання доручення слідчого встановлено, що керівництвом ДП «Агенство місцевих доріг Полтавської області» в особі директора ОСОБА_11 та заступника начальника відділу ремонту та експлуатаційного утримання автодоріг, штучних споруд та безпеку руху ОСОБА_7 організовано схему незаконного рубання дерев в межах смуг відведення автомобільних доріг місцевого значення.
З цією метою ОСОБА_11 разом з іншими задієними особами зареєстрував ТОВ «РДС-Полтава» код ЄДРПОУ 43266571, юридична адреса м. Полтава, вул. Кириченко Раїси, 64, керівник ОСОБА_12 .
Дане підприємство створено для конспірування діяльності злочинної групи пов`язаної з привласненням коштів виділених ДП «Агенство місцевих доріг Полтавської області» на будівництво, ремонт та утримання автомобільних доріг місцевого значення Полтавської області. Крім того діяльність даного підприємства також спрямована на видалення зелених насаджень в межах смуг відводу автодоріг.
З цією метою ДП «Агенство місцевих доріг Полтавської області» уклало з ТОВ «РДС-Полтава» договорі на обслуговування автомобільних доріг Полтавської області. Остання в свою чергу для видалення зелених насаджень в межах смуг відводу автошляхів залучає субпідрядників із числа місцевих фізичних-осіб підприємців чи юридичних осіб.
Так на даний час встановлено, що до виконання вищевказаних робіт було залучено ФОП ОСОБА_8 , ФОП ОСОБА_9 , ТОВ «Лісовий ресурс» код ЄДРПОУ 42493964, директор ОСОБА_10 , ФОП ОСОБА_13 , ФОП ОСОБА_14 .
На земельній ділянці з кадастровим номером 5322280800:00:002:0052 на узбіччі ділянки дороги с. Мала Рублівка с. Рунівщина рубання дерев виконувала лісорубна бригада ТОВ «Лісовий ресурс», особи робітників встановлюються.
Виконання рубок дерев в межах смуг відводу автошляхів за завданням ДП «Агенство місцевих доріг Полтавської області» здійснюється з порушенням діючого законодавства без спеціального дозволу на використання лісових ресурсів.
Згідно ст. 69 Лісового кодексу України, спеціальне використання лісових ресурсів на виділеній лісовій ділянці проводиться за спеціальним дозволом лісорубним квитком або лісовим квитком, що видається безоплатно.
Крім того ст. 70 Лісового кодексу України передбачено, що заготівля деревини здійснюється при використанні лісових ресурсів у порядку рубок головного користування, що проводяться в стиглих і перестійних деревостанах. Зокрема деревина заготовляється також під час здійснення лісогосподарських заходів не пов`язаних з використанням лісових ресурсів (поліпшення якісного складу лісів), та під час проведення інших заходів (розчищення лісових ділянок вкритих лісовою рослинністю, у зв`язку з будівництвом гідровузлів, трубопроводів, шляхів тощо).
Також встановлено, що здобута у протиправний спосіб деревина не була оприбуткована в ДП «Агенство місцевих доріг Полтавської області» та розтрачена на користь фізичних-осіб підприємців та юридичних осіб в якості ділової деревини та дров паливних.
В результаті проведених оперативних заходів встановлено, що отримана від незаконного рубання лісопродукція за підробленими документами частково вивозиться за адресою: АДРЕСА_1 .
За вказаною адресою свою діяльність здійснює ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Таким чином є достатні підставив важати те, що за адресою: АДРЕСА_1 , може зберігатися деревина, отримана внаслідок незаконної рубки дерев, бензопили, якими здійснювалася незаконна рубка дерев, флешнакопичувачі, сім-картки, мобільні телефони, планшети, комп`ютери, в яких може міститися інформація щодо вчиненого кримінального правопорушення та які використовувалися до, під час та після вчинення кримінального правопорушення, чеки, квитанції, накладні, документація щодо проведення вирубу деревини, акти виконаних робіт за результатами порубу, договори з додатками, які стосуються порубу, чорнові записи та інші документи, що підтверджують
злочинну діяльність ОСОБА_15 , пов`язану з незаконною порубкою деревини, її переробкою, збутом.
Згідно інформаційної довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань встановлено, що ОСОБА_15 являється фізичною особою-підприємцем. Основним видом діяльності є виробництво деревяної тари. У процесі припинення не перебуває.
26.05.2021 на підставі ухвали слідчого судді Октябрського районного суду
м. Полтави ОСОБА_4 від 27.04.2021 було проведено обшук за адресою: АДРЕСА_1 , в ході якого було виявлено та вилучено 403 колоди деревини з наступними характеристиками та маркувальними бирками:
У ході розслідування кримінального провадження було встановлено, що вказані маркувальні бирки, відповідно до електронного обліку деревини, не відповідають фактичним даним колод деревини, вилученим під час проведення обшуку, в тому числі лісопродукція, згідно частини бирок, на час проведення обшуку, рахується нереалізованою та обліковується на складах Державних лісогосподарських підприємств Полтавської області.
Окрім цього, в ході проведення досудового розслідування було отримано відповідь на запит слідчого щодо надання всієї наявної інформації за номерами маркувальних бирок із зазначенням повних характеристик лісопродукції, місця відвантаження, покупця, дати реалізації, дані ТТН-ліс, а також іншу інформацію, яка міститься в електронному реєстрі деревини, які були наявні на колодах деревини, вилученої під час обшуку.
За результатами порівняльного аналізу виявлено ряд розбіжностей між вилученою деревиною та фактичним даним з електронного реєстру деревини за номерами маркувальних бірок, зокрема: діаметр та довжина деревини; порода деревини; частина деревини взагалі не відпускалася з лісових господарств; у більшості випадків деревина відпускалася не ОСОБА_16 , а іншим підприємствам та фізичним особам-підприємцям; частина деревини відпускалася з лісових господарств інших областей, а не Полтавської.
Встановлено, що вилучені в ході обшуку речі та предмети, належать ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_1 фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , який являється власником пилорами, де було проведено обшук.
27.05.2021 винесено постанову про визнання речовими доказами деревини та документації, які вилучені в ході обшуку за адресою: АДРЕСА_1 .
Слідчий надав до суду заяву про розгляд клопотання за його відсутності, клопотання підтримав.
Адвокат ОСОБА_17 , який діє і інтересах ОСОБА_15 , надав до суду заяву про розгляд клопотання за його відсутності, у задоволенні клопотання прохав відмовити.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, установив наступне.
У провадженні СУ ГУНП в Полтавській області перебувають матеріали кримінального провадження № 12021170000000177 від 25.03.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 246 КК України.
26.05.2021 на підставі ухвали слідчого судді Октябрського районного суду
м. Полтави ОСОБА_4 від 27.04.2021 було проведено обшук за адресою: АДРЕСА_1 , в ході якого було виявлено та вилучено 403 колоди деревини.
Вилучене в ході обшуку майно, є тимчасово вилученим майном.
Клопотання слідчого подане до суду з дотриманням процесуального строку, передбаченого абз. 2 ч. 5 ст. 171 КПК України.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.170 КПК України арешт майна допускається з метою збереження речових доказів.
У даному випадку метою накладення арешту є збереження речового доказу.
Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.
Речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення (ч. 1 ст. 98 КПК України).
Відповідно доч.1ст.170КПК України арештоммайна єтимчасове,до скасуванняу встановленомуцим Кодексомпорядку,позбавлення заухвалою слідчогосудді абосуду правана відчуження,розпорядження та/абокористування майном,щодо якогоіснує сукупністьпідстав чирозумних підозрвважати,що воноє доказомзлочину,підлягає спеціальнійконфіскації упідозрюваного,обвинуваченого,засудженого,третіх осіб,конфіскації уюридичної особи,для забезпеченняцивільного позову,стягнення зюридичної особиотриманої неправомірноївигоди,можливої конфіскаціїмайна.Арешт майнаскасовується увстановленому цимКодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Слідчим суддею установлено, що вказане тимчасово вилучене майно відповідає критеріям речового доказу у кримінальному провадженні, відповідно до статті 98 КПК України, оскільки є достатні підстави вважати, що воно є доказом злочину, може бути використано як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Необхідність накладення арешту обумовлена метою забезпечення доказової бази у кримінальному провадженні, а тому слідчий суддя приходить до висновку, що потреби досудового розслідування наразі виправдовують такий ступень втручання у право особи на вільне володіння своїм майном.
Керуючись статтями 170-173, 376 КПК України, слідчий суддя,
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого задовольнити.
Накласти арешт, із забороною відчуження на 76 колод, 14 метрів кубічних деревини, а також документацію на неї з наступними характеристиками та маркувальними бирками: UA ДА РЛУ:402942098, 402942069, 402942096, 402942082, 402942095, 402942088, 402942065, 402942074, 402942058, 402942075, 402942071, 402942086, 402942091, 402942063, 402942063, 228493565, 228493569, 228493569, 228493623, 352423664, 402942060, 402942100, 402942068, 402942094, 402942064, 402942104, 402942079, 402942078, 402942073, 402942059 , 11 колод без маркувальних бирок діаметром 28, 26, 23, 23, 25, 20, 40, 31, 34, 30 та 23 см., з наступними маркувальними бирками UA ДА РЛУ: 352423733, 422942099, 402942056, 402942076, 402942061, 402942070, 352423687, 402942107, 402942087, 402942092, 402942062, 402942090, 402942089, 402942063, 402942105, 402942106, 402, 942103, 402942183, 402942081, 402942102, 402942067, 402942101, 402942085, 228493562, 402942066, 402942055, 402942077, 9-ть дерев`яних колод без маркувальних позначень діаметром 21, 33, 24, 15, 19, 40, 15, 19, 27 см., транспорту накладну ПЛА №833511від 20.05.21, накладну ПЛА №407114 від 23.02.2021, накладну ПЛА №407127 від 26.02.2021, накладну ПЛА №407113 від 23.02.2021, накладну ПЛА №407255 від 14.05.2021, копію виписки з ЄДРЮО на ім`я ОСОБА_15 , накладну №1 від 26.05.2020, лист від імені директора ДП (ЛМД Полтавської області) ОСОБА_18 №569/0116 від 10.04.2020, копію паспорта на ім`я ОСОБА_15 , копія свідоцтва Серії НОМЕР_1 від 2012 року, копія витягу з РПЄП на ім`я ОСОБА_19 , накладну №437384 від 11.01.2021, накладну №437384 від 11.01.2021.
Вилучену в ході обшуку вищевказану деревину передати на відповідальне зберігання під зберігальну розписку ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а вилучену документацію зберігати при матеріалах кримінального провадження № 12021170000000177від 25.03.2021.
Виконання ухвали доручити слідчому відділу СУ ГУНП в Полтавській області капітану поліції ОСОБА_3 .
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду протягом п`яти днів.
Власники, володільці майна можуть оскаржити ухвалу слідчого судді з моменту отримання копії вказаної ухвали.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 19.08.2021 |
Оприлюднено | 23.05.2024 |
Номер документу | 99126382 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Материнко М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні