Справа № 445/1702/21
Провадження № 1-кс/445/448/21
УХВАЛА
про продовження строку досудового розслідування
16 серпня 2021 року слідчий суддя Золочівського районного суду Львівської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого СВ Золочівського районного відділу поліції ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування в кримінальному провадженні №12020140170000057 від 19 лютого 2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України, -
в с т а н о в и в:
старший слідчий СВ Золочівського районного відділу поліції ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про продовження строку досудового розслідування в кримінальному провадженні №12020140170000057 від 19 лютого 2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України. Дане клопотання погоджене прокурором Золочівської окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_4 .
В обґрунтування клопотання вказує, що слідчим відділенням Золочівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12020140170000057 від 19 лютого 2020 року, за фактом внесення службовими особами Боложинівської сільської ради неправдивих відомостей в майновий сертифікат на майновий пай, який розташований у селі Боложинів Золочівського району Львівської області, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України.
Процесуальне керівництво у даному кримінальному провадженні здійснюється прокурорами Буського відділу Золочівської окружної прокуратури Львівської області.
Підставою для внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань слугував рапорт оперуповноваженого Буського відділення поліції Кам`янка - Бузького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_5 від 19.02.2020, за матеріалами перевірки звернення гр. ОСОБА_6 , відповідно до якого, отримано матеріали, які містять дані, що вказують на факти порушення чинного законодавства з боку службових осіб Боложинівської сільської ради та колективного сільськогосподарського підприємства Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю імені Івана Франка, що за адресою: Львівська обл., Буський р-н., с. Боложинів, (ідентифікаційний код 03762124) в ході складання та видачі майнових сертифікатів про право власності на майновий пай колективного сільськогосподарського підприємства ім. Івана Франка, а саме на зерносклад, що в подальшому стало підставою для реєстрації права власності на вказане нерухоме майно приватною особою.
В ході проведення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні проведено декілька тимчасових доступів до речей і документів, проведено допити свідків. Також, в порядку ст.40,41 КПК України скеровано доручення про проведення процесуальних та розшукових дій, призначено почеркознавчі експертизи, які на даний час залишаються не виконаними.
Кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.366 КК України, відповідно до ст.12 КК України є нетяжким злочином.
Відповідно до ч.1 ст.219 КПК України строк досудового розслідування тяжких злочинів, до дня повідомлення особі про підозру становить дванадцять місяців. Перебіг строку досудового розслідування в даному кримінальному провадженні розпочався 19 лютого 2020 року, тобто строки визначені ст. 219 КПК України спливають 19 серпня 2020 року.
Так, в ході досудового розслідування на підставі ухвали слідчого судді Буського районного суду ОСОБА_7 строк досудового розслідування був продовжений, востаннє до 19 серпня 2021 року.
У зв`язку з тим, що такі дії не могли бути здійснені та завершені раніше з об`єктивних причин в ході досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні, жодній особі не повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, допустимий строк досудового розслідування минає, а як наслідок, закриття кримінального провадження може призвести до невиконання завдань кримінального провадження закріплених в ст.2 КПК України та втрати доказової бази, зібраної за час проведення досудового розслідування. З метою забезпечення здійснення повного та всебічного досудового розслідування та з`ясування всіх обставин вчинення кримінального правопорушення проводяться слідчі (розшукові) та процесуальні дії спрямовані на встановлення осіб причетних до вчинення даного кримінального правопорушення.
Слідчий вказує, що для проведення усіх необхідних слідчих дій для всебічного та об`єктивного розслідування даного кримінального правопорушення, необхідним та достатнім є продовження строку досудового розслідування на шість місяців.
В судове засідання слідчий та прокурор не з`явилися, подали заяви про розгляд даного клопотання без їх участі та просили таке задоволити.
Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Вивчивши та дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Пунктом 2 частини 2 статті 219 КПК України передбачено, що строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Відповідно до ч. 1статті 295-1 КПК України, у випадках, передбачених ст. 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого, погодженим з прокурором .
Клопотання про продовження строку досудового розслідування подано у строки, передбачені ч. 5 ст.294 КПК України, і розглядається слідчим суддею до спливу строку досудового розслідування.
З матеріалів клопотання вбачається, що слідчим відділом Золочівського районного ВП ГУНП у Львівській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020140170000057 від 19 лютого 2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України.
Як встановлено слідчим суддею, в даному кримінальному провадженні підозра нікому не повідомлялася.
Злочин передбачений ч.1 ст.366 КК України, згідно ст.12 КК України, належить до нетяжкого злочину.
Відповідно до ч.1 ст.294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений у частині другій статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути продовжений неодноразово слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати 6 місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні нетяжкого злочину (ч.ч.2, 4 ст.219 КПК України).
Відповідно до ч.1 ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.
З матеріалів клопотання слідчим суддею встановлено, з огляду на особливу складність кримінального провадження та зібрані під час досудового розслідування відомості, беручи до уваги, що для отримання доказів, які можуть бути використані під час досудового розслідування та судового розгляду у кримінальному провадженні необхідний додатковий час для проведення відповідних слідчих (розшукових) та процесуальних дій, спрямованих на забезпечення прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень, а також те, що вказані дії не могли бути здійснені та завершенні раніше з об`єктивних причин виникла необхідність продовжити строк досудового розслідування до 6 місяців, тобто до 19.02.2022 року, протягом якого можливо провести слідчі та процесуальні дії під час досудового розслідування у кримінальному провадженні.
Враховуючи наведене, слідчий суддя приходить до висновку, що для здійснення необхідних слідчих дій, доцільним є продовження строку досудового розслідування на шість місяців, оскільки на даний час є очевидним той факт, що їх проведення є необхідним і обов`язковим для виконання завдань кримінального провадження, в тому числі забезпечення повного досудового розслідування кримінального провадження.
Керуючись ст. ст.219,294,295-1 КПК України,
п о с т а н о в и в:
клопотання старшого слідчого СВ Золочівського районного відділу поліції ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування в кримінальному провадженні №12020140170000057 від 19 лютого 2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України - задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12020140170000057 від 19 лютого 2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України, до шести місяців, тобто до 19.02.2022 року
Ухвала оскарженню не підлягає
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Золочівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 16.08.2021 |
Оприлюднено | 26.01.2023 |
Номер документу | 99130922 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Службове підроблення |
Кримінальне
Золочівський районний суд Львівської області
Сивак В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні