Каланчацький районний суд Херсонської області
18.08.2021 Справа № 657/1104/21
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
Суддя Каланчацького районного суду Херсонської області Скригун В.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 до ОСОБА_2 , АДРЕСА_2 , адреса для реєстрації: АДРЕСА_3 , третя особа, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору Каланчацька територіальна громада Херсонської області, вул. Херсонська, 1 смт. Каланчак Херсонської області про визнання права власності в порядку спадкування,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати за ним право власності на земельні ділянки, розташовані на території Привільської сільської ради Каланчацького району Херсонської області, за цільовим призначенням - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 1,2048 га., кадастровий номер 6523284400:05:001:0241, площею 3,6778 га., кадастровий номер 6523284400:05:001:0240, площею 0,7315 га., кадастровий номер 6523284400:05:001:0239, в порядку спадкування за заповітом після смерті матері ОСОБА_3 .
Вивчивши позовну заяву та додані до неї документи, вважає за необхідне залишити вказану позовну заяву без руху, зважаючи на наступне.
Так позивач зазначив третьою особою Каланчацьку територальну громаду, яка заявляє самостійні вимоги.
При цьому відповідно до ст. 52 ЦПК України, треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, можуть вступити у справу до закінчення підготовчого провадження або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, подавши позов до однієї або декількох сторін. Про прийняття позовної заяви та вступ третьої особи у справу суд постановляє ухвалу. Треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, користуються усіма правами і несуть усі обов`язки позивача. Після вступу у справу третьої особи, яка заявила самостійні вимоги щодо предмета спору, справа за клопотанням учасника справи розглядається спочатку.
Позивачем не вказано які саме позовні вимоги має Каланчацька ОТГ по вказаній справі.
Крім того, слід зазначити, що територіальною громадою визнаються жителі, об`єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об`єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр (стаття 1 Закону України Закону України від 21.05.97 N 280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні", далі - Закон N 280/97-ВР). Територіальна громада не є юридичною особою. Натомість вона сама може створювати юридичні особи публічного права (комунальні підприємства, спільні комунальні підприємства, навчальні заклади тощо) у випадках та в порядку, встановлених Конституцією України та законом (ч. 2 ст. 169 ЦК України), а також юридичні особи приватного права (підприємницькі товариства тощо), брати участь в їх діяльності на загальних підставах, якщо інше не встановлено законом (ч. 3 ст. 169 ЦК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 172 ЦК України територіальні громади набувають і здійснюють цивільні права та обов`язки через органи місцевого самоврядування у межах їхньої компетенції, встановленої законом. До органів місцевого самоврядування належать, зокрема, представницькі органи місцевого самоврядування (сільські, селищні, міські, районні та обласні ради).
З викладеного вбачається, що Каланчацька територіальна громада реалізує цивільну дієздатність через органи місцевого самоврядування, які за законом набувають статусу юридичних осіб та діють від імені та в інтересах територіальної громади.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для виправлення вказаних недоліків.
Керуючись ст. 185 ЦПК України,
Постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 до ОСОБА_2 , АДРЕСА_2 , адреса для реєстрації: АДРЕСА_3 , третя особа, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору Каланчацька територіальна громада Херсонської області, вул. Херсонська, 1 смт. Каланчак Херсонської області про визнання права власності в порядку спадкування - залишити без руху.
Повідомити позивача ОСОБА_1 про необхідність виправити зазначені недоліки протягом 7 днів з дня отримання ним копії даної ухвали та роз`яснити, що інакше заява буде вважатись неподаною та повернута.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя В. В. Скригун
Суд | Каланчацький районний суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 18.08.2021 |
Оприлюднено | 22.08.2021 |
Номер документу | 99132483 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Каланчацький районний суд Херсонської області
Скригун В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні