Ухвала
від 20.08.2021 по справі 707/1933/21
ЧЕРКАСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

707/1933/21

2/707/1000/21

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

20 серпня 2021 року суддя Черкаського районного суду Черкаської області Морозов В.В., розглянувши матеріали позовної заяви Білозірської сільської ради Черкаського району Черкаської області до ОСОБА_1 про розірвання договору оренди земельної ділянки та стягнення заборгованості по орендній платі, -

в с т а н о в и в:

Білозірська сільська рада Черкаського району Черкаської області звернулася до суду з указаним позовом.

Позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 175, 177 ЦПК України.

Позивачем у прохальній частині позову викладені наступні вимоги:

- розірвати Договір оренди землі, укладений між Головним управлінням Держгеокадастру у Черкаській області і ОСОБА_1 від 24 травня 2016 року;

- стягнути з ОСОБА_1 (відповідач), заборгованість по орендній платі в розмірі 95807,22 грн. (дев`яносто п`ять тисяч вісімсот сім грн. 22 коп.) пеню за несвоєчасне внесення орендної плати в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від простроченої суми в розмірі 138204,05 грн. (сто тридцять вісім тисяч двісті чотири грн. 05 коп.);

- з метою забезпечення позовних вимог накласти арешт на рухоме та нерухоме майно, та рахунки Відповідача.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем заявлено одну позовну вимогу немайнового характеру та одну позовну вимогу майнового характеру.

Однак, судовий збір сплачено лише за позовну вимогу майнового характеру.

Відповідно до абз. 1 ч. 3 ст. 6 ЗУ Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання юридичною особою позовної заяви немайнового характеру, судовий збір сплачується у розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 2270 грн.

Відповідно до п. 8, 9 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.

Згідно з ч. 1 ст. 175 ЦПК України, у позовній заяві позивач викладає позовні вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

У відповідності до п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом або договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.

Однак, вимога позивача щодо накладення арешту на рухоме та нерухоме майно, рахунки відповідача, не є позовною вимогою врозумінні норм ЦПК України .

Відповідно до ч. 1 ст. 151 ЦПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: найменування суду, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності; предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

Частиною 6 ст. 151 ЦПК України передбачено, що до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Відповідно до ч. 1, ч. 2 та ч. 3 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Тому, позивачеві необхідно: 1) сплатити судовий збір за позовну вимогу немайнового характеру; 2) долучити до матеріалів справи оригінал квитанції про сплату судового збору; 3) зазначити відомості щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви; 4) долучити до матеріалів справи попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; 6) викласти заяву про забезпечення позову окремо у письмовому вигляді з урахуванням вимог ст. 151 ЦПК України; 7) викласти позовні вимоги з урахуванням вимог ст. 175 ЦПК України.

З урахуванням вищевикладеного, позовну заяву Білозірської сільської ради Черкаського району Черкаської облаті необхідно залишити без руху і надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків.

Керуючись ст. ст. 95, 175, 185 ЦПК України,-

у х в а л и в :

Позовну заяву Білозірської сільської ради Черкаського району Черкаської області до ОСОБА_1 про розірвання договору оренди земельної ділянки та стягнення заборгованості по орендній платі - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати 10 днів з дня отримання копії даної ухвали суду .

Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання ухвали суду, позовна заява вважається неподаною та повертається позивачу.

Ознайомитись з повним текстом ухвали суду, в електронній формі, сторони можуть за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/ .

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.

Суддя: В. В. Морозов

СудЧеркаський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення20.08.2021
Оприлюднено25.08.2021
Номер документу99137568
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —707/1933/21

Рішення від 03.12.2021

Цивільне

Черкаський районний суд Черкаської області

Морозов В. В.

Ухвала від 28.09.2021

Цивільне

Черкаський районний суд Черкаської області

Морозов В. В.

Ухвала від 20.08.2021

Цивільне

Черкаський районний суд Черкаської області

Морозов В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні