Ухвала
від 18.08.2021 по справі 757/44247/21-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/44247/21-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 серпня 2021 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,

при секретарі судових засідань ОСОБА_2 ,

за участю слідчого ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві судове провадження за клопотанням старшого слідчого шостого слідчого відділу РКП СУФР ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_4 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32020100000000290 від 03.06.2020 до дванадцяти місяців, тобто до 26.08.2022,

В С Т А Н О В И В :

17.08.2021 у провадження слідчого судді ОСОБА_1 надійшло клопотання старшого слідчого шостого слідчого відділу РКП СУФР ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_4 , за погодженням із прокурором Київської міської прокуратури ОСОБА_5 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32020100000000290 від 03.06.2020 до дванадцяти місяців, тобто до 26.08.2022.

Клопотання обґрунтовано тим, що Шостим слідчим відділом РКП СУ ФР ГУ ДФС у місті Києві проводиться досудове розслідування у кримінальному проваджені, внесеного до ЄРДР за № 32020100000000290 від 03.06.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 15, ст. 191 КК України.

Строк досудового розслідування у кримінальному провадженні спливає 26.08.2021, однак до цього часу слідством не виконані всі необхідні та можливі слідчі та процесуальні дії, спрямовані на забезпечення повного, всебічного та неупередженого дослідження обставин кримінального правопорушення, в зв`язку в винятковою складністю провадження, а тому з метою завершення досудового розслідування, остаточного та беззаперечного доведення вини осіб, які вчинили вказані вище кримінальні правопорушення, виконати процесуальні та слідчі (розшукові) дії потреба в яких може виникнути під час досудового розслідування, необхідно продовжити строк досудового розслідування на дванадцять місяців, тобто до 26.08.2022.

Згідно з нормою ч. 4 ст. 107 КПК України, здійснювалась фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів.

У судовому засідання слідчий клопотання підтримав з викладених підстав та просив продовжити строк досудового розслідування на дванадцять місяців, тобто до 26.08.2022, з метою здійснення повного та всебічного досудового розслідування.

Вивчивши клопотання, заслухавши обґрунтування представника сторони обвинувачення, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінивши кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення, приходить до наступного висновку.

Завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Згідно ч.1ст. 28 КПК України, під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки.

Відповідно до статті 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості.

Окрім цього, зазначеною статтею встановлено, що строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину становить вісімнадцять місяців.

Відповідно до статті 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1ст. 295-1 КПК Україниу випадках, передбаченихстаттею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

Судовим розглядом встановлено, що Шостим слідчим відділом РКП СУ ФР ГУ ДФС у місті Києві проводиться досудове розслідування у кримінальному проваджені, внесеного до ЄРДР за № 32020100000000290 від 03.06.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 15, ст. 191 КК України.

03.06.2020 прокуратурою м. Києва з матеріалів кримінального провадження №32017100000000066 від 13.05.2017 виділено матеріали кримінального правопорушення за фактами умисного ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах та за фактом замаху службовими особами ТОВ «ХІЛІЕНТЕС» (код 41207268) на привласнення державних коштів в особливо великих розмірах, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 15 ч. 5 ст. 191 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до матеріалів шостого відділу оперативного управління ГУ ДФС у м. Києві встановлено, що службові особи ТОВ «Хіліентес» (код ЄДРПОУ 41207268) шляхом зловживанням службовим становищем неправомірно заявили до відшкодування з державного бюджету за листопад 2018 року суму ПДВ у розмірі 6 979 893 грн. за рахунок документального відображення проведених фінансово-господарських операцій із ТОВ «Олсідз Блек Сі», із переробки давальницької сировини, придбання якої службовими особами ТОВ «Хіліентес» у документах бухгалтерського обліку відображено від підприємств, що мають ознаки фіктивності, а саме: ТОВ "ОСБОРН ТРЕЙД", ТОВ "МАГЕНС", ТОВ "ШАГЕН", ТОВ "РЕЙП ТРЕЙД", ТОВ "АЛЬМА ТРАМ", ТОВ "АГРО-БРЕЙК", ТОВ "ЕКО-ГРЕЙН ЛАЙТ", ТОВ "ПОП КОРН", ТОВ "ПРЕГОС", ТОВ "АГРО-БРЕЙК", ТОВ "ЗЕРНОТЕК ГРУП", ТОВ "СУППЛАЙ", ТОВ "АГРОГРУП ЛТД", ТОВ "НЯМ НЯМ", ТОВ "СКАЙ ХОСТ", ТОВ "АГРОЕКСТРА", ТОВ "ОСКОРП", ТОВ "ЕЛІОН КОРН", ТОВ "К.Е.П.", ТОВ "КОМПАНІЯ "ПЛОДО-ВІТА", ТОВ "СКАГЕН", ТОВ "САН ГРАУНД", ТОВ "К.Т.І.", ТОВ "АЛПАРІ АГРОТРЕЙД", ТОВ "ЕКО-НАДРА ТРЕЙД", ТОВ "МАРМЄКС" ТОВ "УКРГОСП ТРЕЙД", ТОВ "ЕРДЕН", ТОВ "ОІЛ - МК", ТОВ "БІЗНЕС ВОЯЖ ТРЕЙДІНГ", ТОВ "ЕДВАНС ТРАНС ГРУП", ТОВ "ГРУПАГРОТРЕЙД".

Крім того, встановлено, що згідно акту ГУ ДФС у м. Києві №532/26-15-14-04-04/41207268 від 28.05.2019 «Про результати документальної планової виїзної перевірки ТОВ «ХІЛІЕНТЕС» податковий номер 41207268 з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 10.03.2017 по 31.12.2018» встановлено, що службовими особами ТОВ «ХІЛІЕНТЕС» під час здійснення фінансово-господарських взаємовідносин з ТОВ «ОСБОРН ТРЕЙД», ТОВ «МАГЕНС», ТОВ «ШАГЕН», ТОВ «РЕЙП ТРЕЙД», ТОВ «АЛЬМА ТРАМ», ТОВ « АГРО-БРЕЙК», ТОВ «ЕКО-ГРЕЙН ЛАЙТ», ТОВ «ПРЕГОС»,ТОВ «АГРО-БРЕЙК», ТОВ «ЗЕРНОТЕК ГРУП», ТОВ «СУППЛАЙ», ТОВ «АГРОГРУП ЛТД», ТОВ «СКАЙ ХОСТ», ТОВ «АГРОЕКСТРА», ТОВ «ОСКОРП», ТОВ «ЕЛІОН КОРН», ТОВ «К.Е.П.», ТОВ «КОМПАНІЯ «ПЛОДО-ВІТА»,ТОВ «СКАГЕН», ТОВ «САН ГРАУНД», ТОВ «К.Т.І.», ТОВ «АЛПАРІ АГРОТРЕЙД», ТОВ «ЕКО-НАДРА ТРЕЙД», ТОВ «МАРМЄКС», ТОВ «УКРГОСП ТРЕЙД», ТОВ «ЕРДЕН», ТОВ «ОІЛ - МК», ТОВ «БІЗНЕС ВОЯЖ ТРЕЙДІНГ», ТОВ «ЕДВАНС ТРАНС ГРУП», ТОВ «ГРУПАГРОТРЕЙД», в порушення норм Податкового кодексу України, не сплачено до державного бюджету податок на прибуток в сумі 51 557 775 грн.

При розгляді даного клопотання слідчий суддя приймає до уваги ч. 4 ст. 295-1 КПК України, якою законодавець передбачив, що слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у разі його протиправності та необґрунтованості.

У відповідності до стандарту доказування «поза розумним сумнівом» (рішення у справі «Ірландія проти Сполученого Королівства»), який застосовується при оцінці доказів, докази можуть «випливати зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростовних презумпцій факту» (рішення у справі «Коробов проти України»).

Конституційний Суд України в рішенні у справі про розгляд судом окремих постанов слідчого від 30 січня 2003 року вказав, що поняття «розумний строк досудового слідства» є оціночним, тобто таким, що визначається у кожному конкретному випадку з огляду на сукупність усіх обставин вчинення і розслідування злочину (злочинів). Визначення розумного строку досудового слідства залежить від багатьох факторів, включаючи обсяг і складність справи, кількість слідчих дій, число потерпілих та свідків, необхідність проведення експертиз та отримання висновків тощо. Обов`язковість урахування цілого ряду конкретних обставин справи при визначенні розумності строку зумовила також необхідність вироблення Європейським судом переліку взаємопов`язаних критеріїв.

При цьому, Європейський суд з прав людини в своїх рішеннях також зазначає, що розумність тривалості провадження повинна оцінюватись у світлі обставин справи та з огляду на такі критерії: складність справи, поведінка заявника та відповідних державних органів, а також важливість справи для заявника. Суд також вимагає від державних органів, що розслідують справи, особливої сумлінності, щоб судочинство було здійснено невідкладно («Пелісьє і Сассі проти Франції», «Паскал проти України», «Вітрук проти України», «Іванов проти України», «Торопов проти України», «Нахманович проти Росії» та інші).

В ході досудового розслідування, проведено ряд слідчих (розшукових) та інших процесуальний дії, які направлені на встановлення об`єктивної істини у провадженні, встановлення осіб, які вчинили кримінальні правопорушення та притягнення винних до кримінальної відповідальності, реалізуючи при цьому принцип невідворотності покарання, а саме:

- проведено огляд руху коштів по розрахунковим рахункам ТОВ «Хіліентес».

- проведено огляд документів фінансово-господарської діяльності між ТОВ «ХІЛІЕНТЕС» та ТОВ «ОСБОРН ТРЕЙД», ТОВ «МАГЕНС», ТОВ «ШАГЕН», ТОВ «РЕЙП ТРЕЙД», ТОВ «АЛЬМА ТРАМ», ТОВ « АГРО-БРЕЙК», ТОВ «ЕКО-ГРЕЙН ЛАЙТ», ТОВ «ПРЕГОС»,ТОВ «АГРО-БРЕЙК», ТОВ «ЗЕРНОТЕК ГРУП», ТОВ «СУППЛАЙ», ТОВ «АГРОГРУП ЛТД», ТОВ «СКАЙ ХОСТ», ТОВ «АГРОЕКСТРА», ТОВ «ОСКОРП», ТОВ «ЕЛІОН КОРН», ТОВ «К.Е.П.», ТОВ «КОМПАНІЯ «ПЛОДО-ВІТА»,ТОВ «СКАГЕН», ТОВ «САН ГРАУНД», ТОВ «К.Т.І.», ТОВ «АЛПАРІ АГРОТРЕЙД», ТОВ «ЕКО-НАДРА ТРЕЙД», ТОВ «МАРМЄКС», ТОВ «УКРГОСП ТРЕЙД», ТОВ «ЕРДЕН», ТОВ «ОІЛ - МК», ТОВ «БІЗНЕС ВОЯЖ ТРЕЙДІНГ», ТОВ «ЕДВАНС ТРАНС ГРУП», ТОВ «ГРУПАГРОТРЕЙД»;

- допитано як свідка директора ТОВ «Компанія Плодовіта» ОСОБА_6 , яка повідомила про свою непричетність до введення фінансово-господарської діяльності вказаного товариства;

- допитано як свідка директора ТОВ «Супплайн» ОСОБА_7 , яка повідомила про свою непричетність до введення фінансово-господарської діяльності вказаного товариства;

- допитано як свідка директора ТОВ «К.Т.І.» ОСОБА_8 , яка повідомила про свою непричетність до введення фінансово-господарської діяльності вказаного товариства;

- допитано як свідка директора ТОВ «Рейп Трейд» ОСОБА_9 , який повідомив про свою непричетність до введення фінансово-господарської діяльності вказаного товариства;

- допитано як свідка директора ТОВ «Магенс» ОСОБА_10 , який повідомила про свою непричетність до введення фінансово-господарської діяльності вказаного товариства;

- допитано як свідка директора ТОВ «Альма Трам» ОСОБА_11 , який повідомив про свою непричетність до введення фінансово-господарської діяльності вказаного товариства;

- долучено до матеріалів кримінального провадження копію ухвали Печерського районного суду міста Києва по справі №757/32576/19-К від 11.01.2020 року за обвинуваченням громадянки ОСОБА_6 у скоєні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 205 КК України та звільнення останньої у звязку з скасуванням кримінальної відповідальності за діяння, в якому обвинувачується ОСОБА_6 ;

- призначено почеркознавчу експертизу по первинним документам між ТОВ «Хіліентес» та ТОВ «Магенс», ТОВ «Рейп Трейд», ТОВ «Альма Трам», ТОВ «Супплай», ТОВ «Компанія «Плодо-Віта», ТОВ «К.Т.І.», проведення якою доручено експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України;

- допитано як свідка директора ТОВ «Хіліентес» ОСОБА_12 щодо обставин порушень виявлених в ході проведення податкової перевірки та по взаємовідносинам ТОВ «Хіліентес» та ТОВ «Магенс», ТОВ «Рейп Трейд», ТОВ «Альма Трам», ТОВ «Супплай», ТОВ «Компанія «Плодо-Віта», ТОВ «К.Т.І.».

20.08.2020 ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва продовжено строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 32020100000000290 на дванадцять місяців, тобто до 26.08.2021.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що виконано значний обсяг роботи, однак, через складність кримінального провадження, закінчити розслідування у передбачений законом строк не вбачається за можливе, оскільки необхідно виконати значний обсяг слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій, без яких неможливо завершити досудове розслідування, зокрема:

1) Провести судово-почеркознавчу експертизу первинних фінансово-господарських документів ТОВ «Хіліентес» по взаємовідносинам з ФСПД відповідно до фабули;

2) Провести судово-економічну експертизу;

3) Встановити та допитати як свідків інших СГД відповідно до фабули, які мають ознаки фіктивності;

4) Допитати як свідків осіб, які здійснювали транспортування ТМЦ від підприємств з ознаками «фіктивності» та інших СГД зазначених в акті податкової перевірки.

Крім того, слідчий суддя приймає до уваги, що негативно позначається на ході слідства епідеміологічна ситуація у країні, через що ускладняється виклик та допит осіб в умовах карантину, проведення інших слідчих, процесуальних дій.

Так, у ході проведення вказаних слідчих та процесуальних дій сторона обвинувачення має на меті отримати докази та встановити як ті обставини, що викривають особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, так і обставини, що пом`якшують чи обтяжують покарання, на підставі яких у ході судового розгляду можливим буде всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження та постановити справедливе, законне і вмотивоване рішення.

Крім того, слідчий суддя приймає до уваги п. 42 рішення Європейського Суду з прав людини від 13.01.2011 р. у справі «Михалкова та інші проти України» в якому зазначено, що розслідування має бути ретельним, безстороннім і сумлінним. Розслідування повинне забезпечити встановлення винних осіб та їх покарання. Органи державної влади повинні вжити всіх заходів для отримання всіх наявних доказів, які мають відношення до події, показань очевидців, доказів експертиз. Будь-які недоліки у розслідуванні, які підривають його здатність встановити відповідальну особу, створюють ризик недодержання такого стандарту.

За викладених обставин, слідчий суддя приходить до висновку, що дії сторони обвинувачення при здійсненні досудового розслідування кримінального провадження №32020100000000290 від 03.06.2020, спрямовані на забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура, що відповідає завданню кримінального провадження.

При вирішенні питання щодо продовження строку досудового розслідування кримінального провадження, слідчий суддя враховує складність провадження та виходить з того, що зазначені у клопотанні обставини підозри мають місце та підтверджуються на цьому етапі розслідування достатньою сукупністю даних, які приведені у клопотанні сторони обвинувачення та доданих матеріалах та з того, що слідчий суддя на даному етапі провадженні не вправі вирішувати питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні злочину, а лише зобов`язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих даних визначити, що причетність особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та наявна об`єктивна необхідність у продовженні строку досудового розслідування, то з огляду на наведені у клопотанні слідчого дані, у слідчого судді є всі підстави для висновку, що представлені докази об`єктивно зв`язують підозрюваного з інкримінованим злочином, на даному етапі хоча і не можна стверджувати про їх достатність для негайного засудження, проте можна дійти висновку про виправданість подальшого розслідування (рішення у справі«Джон Мюррей проти Сполученого Королівства»від 28 жовтня 1994 року, «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30 серпня 1990 року).

З огляду на викладене, строк досудового розслідування кримінального провадження необхідно продовжити на дванадцять місяців, що на переконання слідчого судді забезпечить виконання завдання кримінального провадження.

Керуючись ст.ст. 2, 22, 28, 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя -

У Х В А Л И В :

Клопотання задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №32020100000000290 від 03.06.2020 до дванадцяти місяців, тобто до 26.08.2022.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення18.08.2021
Оприлюднено26.01.2023
Номер документу99141953
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування

Судовий реєстр по справі —757/44247/21-к

Ухвала від 18.08.2021

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Ільєва Т. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні