Постанова
від 08.08.2007 по справі 15а/159-3210
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

15а/159-3210

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"08" серпня 2007 р.Справа № 15а/159-3210

 15 год. 05 хв.

 м. Тернопіль

Господарський суд Тернопільської області

у складі   судді Бучинської Г.Б.             

при секретарі судового засідання Суховій Р.М.

Розглянув справу

за позовом  Тернопільської об`єднаної державної податкової інспекції, вул. Білецька, 1, м. Тернопіль       

до   Спільного підприємства "Рамбурс", вул. Крушельницької, 18/102, м. Тернопіль         

про стягнення 292,13 грн. штрафних санкцій по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

за участю представників сторін:

позивача: старший державний податковий інспектор юридичного відділу Лисий Я.І. - довіреність №45761/7/10-015 від 02.07.2007р.

відповідача: не з'явився.

Суть справи:

Тернопільська об`єднана державна податкова інспекція звернулася у господарський суд з позовом до  Спільного підприємства "Рамбурс", вул. Крушельницької, 18/102, м. Тернопіль про стягнення 292,13 грн. штрафних санкцій по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

Як вбачається із позовних матеріалів, спірні правовідносини за своїм характером є адміністративно-правовими, у зв'язку з чим справа розглядається згідно положень Кодексу адміністративного судочинства України, що набрав чинності з 01.09.2005р.

Відповідно до змісту пунктів 6, 7 Прикінцевих та перехідних положень КАС України, до початку діяльності окружного адміністративного суду адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішуються відповідним господарським судом за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

У розпочатому судовому засіданні учаснику судового процесу роз'яснено його процесуальні права та обов'язки згідно ст.ст. 49, 51, 130 Кодексу адміністративного судочинства України.

Технічна фіксація (звукозапис) судового процесу не здійснюється за відсутності відповідного клопотання.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав заявлені позовні вимоги повністю, обґрунтовуючи тим, що в порушення норм податкового законодавства, зокрема Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" відповідач не сплатив узгоджені суми податкового зобов'язання, що призвело до виникнення податкового боргу.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, відзиву на позов не представив, хоча про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням № 1265300 про вручення відповідачу 25.07.2007р. поштового відправлення.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши представлені докази в їх сукупності, господарський суд встановлено:

Спільне підприємство "Рамбурс", вул. Крушельницької, 18/102, м. Тернопіль зареєстроване як юридична особа (ідентифікаційний код 24623734) Виконавчим комітетом Тернопільської міської ради 12.02.1997р. за № 865, що підтверджується довідкою Головного управління статистики у Тернопільській області № 31-323 від 10.05.2007р. та свідоцтвом про державну реєстрацію.

Статтею 67 Конституції України визначено, що кожна особа зобов'язана сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Органи державної податкової служби, у відповідності до ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" № 509-ХІІ від 04.12.1990р. (із наступними змінами та доповненнями), здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).

Згідно підпункту 2.1.4, 2.3.1 п. 2.1 ст. 2 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ контролюючим органом стосовно сплати податків є податкові органи, які уповноважені здійснювати заходи з погашення податкового боргу.

У відповідності до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. З Закону № 2181 та п. 11 ст. 10, п. 8 ст. 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні" органам державної податкової служби надано право звертатись до суду з позовами про примусове стягнення з платника податкового боргу.

Порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів) регулюється нормами спеціального закону з питань оподаткування, яким є Закон України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. № 2181 -III (далі - Закон № 2181).

Згідно п. 1.3 ст. 1 Закону № 2181 податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Статтею 1 Закону України „Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” від 11.12.1991р. № 1963-XII (із наступними змінами та доповненнями) передбачено, що платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі -  юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.

Податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується юридичними особами –щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом (ст. 5  Закону України „Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів”).

У порядку, визначеному податковими органами, юридичні особи подають за місцем свого знаходження та за місцем постійного базування транспортних засобів до податкових органів у строки, визначені законом для річного звітного періоду, на основі бухгалтерського звіту (балансу) розрахунки суми податку за формою, затвердженою центральним податковим органом України.

Як свідчать наявні в матеріалах справи документи, а саме: розрахунок суми позовних вимог по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів; довідка про наявність податкового боргу станом на 19.02.2007р.; податкове повідомлення-рішення № 0009821501 від 30.11.2006р.; акт про результати невиїзної документальної перевірки та своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов'язання № 19042/7/15-01/10/24623734 від 24.11.2006р.; розрахунок штрафних (фінансових) санкцій до акта перевірки від 24.11.2007р.; облікова картка платника податку з юридичних осіб - власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів станом на 31.01.2007р.; податкові вимоги №1/3154 від 18.12.2006р. та № 2/112 від 19.01.2007р.; станом на час слухання справи в суді заборгованість відповідача по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів становить 292,13 грн., що не заперечено останнім належними та допустимими доказами.

У зв'язку з несплатою відповідачем податкового боргу, 24.02.2007р. Тернопільською об'єднаною державною податковою інспекцію прийнято рішення № 15494/7/24-0146 про стягнення  коштів та продаж активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.

Таким чином, в порушення норм Закону № 2181-III відповідач несвоєчасно та не в повному обсязі сплачував узгоджені суми податкового зобов'язання, що призвело до виникнення податкового боргу.

Згідно п. 11 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України. Фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками добровільно або стягуються у судовому порядку.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування" платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни. Обов'язок юридичної особи щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) припиняється із сплатою податку, збору (обов'язкового платежу) або його скасуванням або списанням податкової заборгованості відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (ч. З ст. 9 вищеназваного Закону).

Статями 69 - 71 КАС України передбачено, що доказами в адміністративному судочинства є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Враховуючи, що матеріалами справи підтверджено факт несплати відповідачем податкового боргу, відповідач позовні вимоги не заперечив, водночас доказів добровільного погашення заборгованості не надав, суд визнає позовні вимоги позивача щодо стягнення з Спільного підприємства "Рамбурс", вул. Крушельницької, 18/102, м. Тернопіль за рахунок його активів 292,13 грн. штрафних санкцій по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів правомірними, обґрунтованими і такими, що підлягають до задоволення.

Зважаючи на норми ч. 4 ст. 94 КАС України та беручи до уваги, що позивач звільнений від сплати судового збору, останній з відповідача не стягується.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 69-71, 72, 94, 158, 162, 163, 164, 167, 205 , п. 6 розділу Прикінцеві та перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд Тернопільської області

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задоволити.

2. Стягнути з Спільного підприємства "Рамбурс", вул. Крушельницької, 18/102, м. Тернопіль (ідентифікаційний код 24623734) 292,13 грн. штрафних санкцій по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на р/р 33211807700002, код платежу 12020100 місцевого бюджету ВДК у м. Тернополі, код одержувача 23588119, банк УДК в Тернопільській області, МФО 838012.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. На постанову суду сторони мають право подати заяву про апеляційне її оскарження протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі “23” серпня 2007 р. до адміністративного суду апеляційної інстанції, а протягом 20 днів після подання заяви подати апеляційну скаргу.

 

Суддя                                                                                                    Г.Б. Бучинська

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення08.08.2007
Оприлюднено04.10.2007
Номер документу991501
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —15а/159-3210

Постанова від 08.08.2007

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Бучинська Г.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні