ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В АЛ А
25 серпня 2021 року
м. Харків
Справа № 953/9255/20
Провадження №22-ц/818/ 5618 /21
Харківський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
Головуючого Кругової С.С.,
суддів Котелевець А.В., Пилипчук Н.П.,
вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Харківської міської ради, третя особа: ОСОБА_2 , про визнання права власності на квартиру в порядку спадкування за законом,
за апеляційною скаргою адвоката Кузнецової Аліси Андріївни, яка діє в інтересах ОСОБА_2 на ухвалу Київського районного суду м. Харкова від 23 липня 2021 року , -
в с т а н о в и в:
Ухвалою Київського районного суду м. Харкова від 23 липня 2021 року постановлено повторно провести підготовче провадження у справі та призначити підготовче засідання.
11 серпня 2021 року адвокат Кузнецова А.А., яка діє в інтересах ОСОБА_2 звернулась з апеляційною скаргою на вказану ухвалу та клопотанням про поновлення строку.
Перевіривши матеріали справи, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про наявність підстав для повернення апеляційної скарги, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.2 ст. 353 ЦПК України ухвала суду першої інстанції оскаржується в апеляційному порядку окремо від рішення суду у випадках, передбачених ст. 353 ЦПК України.
Частиною 1 статті 353 ЦПК України визначений перелік ухвал, на які можуть бути подані скарги окремо від рішення суду. Такий перелік ухвал є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає.
До зазначеного вичерпного переліку ухвал, які підлягають оскарженню окремо від рішення суду ухвала про проведення повторного підготовчого провадження та призначення підготовчого засідання не входить, а тому оскарженню не підлягає.
Відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 357 ЦПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції, якщо скаргу подано на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
У постанові Верховного Суду у складі Об`єднаної Палати Касаційного цивільного суду від 12 вересня 2018 року у справі № 752/1016/17 зазначено висновок, що тлумачення права на апеляційне оскарження ухвал суду першої інстанції має відбуватись з урахуванням можливості чи неможливості поновити свої права особою, яка подала апеляційну скаргу, в інший спосіб, аніж шляхом оскарження в апеляційному порядку ухвали суду першої інстанції окремо від рішення суду.
У постанові Велика Палата Верховного Суду від 29 травня 2019 року у справі №219/10010/17 (провадження №14-190цс19) зазначено, що встановлення у процесуальному законі переліку ухвал суду першої інстанції, що можуть бути оскаржені окремо від рішення суду стосовно суті спору, та відтермінування реалізації права на апеляційне оскарження з питань, які не перешкоджають подальшому провадженню у справі, до подання апеляційної скарги на рішення суду щодо суті спору є розумним обмеженням, що має на меті забезпечити розгляд справи впродовж розумного строку та запобігти зловживанням процесуальними правами, які можуть призводити до невиправданих зволікань під час такого розгляду. Тому означена мета є легітимною. Обмеження права на апеляційне оскарження окремо від рішення суду щодо суті спору ухвал, не вказаних у частині першій статті 353 ЦПК України, є передбачуваним, оскільки чітко регламентоване процесуальним законом.
Оскаржувана ухвала суду першої інстанції не перешкоджає подальшому провадженню у справі, a тому відсутні підстави для розгляду апеляційної скарги на вказане процесуальне рішення.
Разом з тим, суд апеляційної інстанції роз`яснює, що згідно з ч.2 ст.353 ЦПК України заперечення, викладені в апеляційній скарзі на ухвалу суду першої інстанції, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Оскільки апеляційна скарга адвоката Кузнецової А.А., яка діє в інтересах ОСОБА_2 , підлягає поверненню, клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження не розглядається.
Враховуючи викладене, оскільки адвокат Кузнецова А.А., яка діє в інтересах ОСОБА_2 , оскаржує ухвалу суду, яка відповідно до чинного законодавства не оскаржується в апеляційному порядку окремо від рішення суду, апеляційна скарга на ухвалу Київського районного суду м. Харкова від 23 липня 2021 року підлягає поверненню особі, яка її подала.
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу адвоката Кузнецової Аліси Андріївни, яка діє в інтересах ОСОБА_2 на ухвалу Київського районного суду м. Харкова від 23 липня 2021 року - повернути особі, яка її подала.
Вилучити з матеріалів справи і повернути адвокату Кузнецовій Алісі Андріївні, яка діє в інтересах ОСОБА_2 оригінал апеляційної скарги з додатками, долучивши до матеріалів справи її копію.
Копію цієї ухвали направити всім учасникам справи.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту підписання, і протягом тридцяти днів з дня набрання законної сили може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного суду, у порядку передбаченому ст.389 ЦПК України.
Головуючий С.С. Кругова
Судді А.В. Котелевець
Н.П. Пилипчук
Суд | Харківський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.08.2021 |
Оприлюднено | 26.08.2021 |
Номер документу | 99171508 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Харківський апеляційний суд
Кругова С. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні