Ухвала
від 20.08.2021 по справі 461/6528/20
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 461/6528/20

Провадження № 1-кс/461/4622/21

У Х В А Л А

продовження строку досудового розслідування

20.08.2021 року. м. Львів

Слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар ОСОБА_2 , з участю прокурора ОСОБА_3 , слідчого ОСОБА_4 , підозрюваних ОСОБА_5 ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , захисників ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , розглянувши клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП у Львівської області ОСОБА_4 про продовження строку досудового розслідування,-

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий в особливо важливих справах відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_4 звернувся до суду з клопотанням, погодженим Першого заступника керівника Львівської обласної прокуратури ОСОБА_11 , у кримінальному провадженні №12020140000000021 від 16.01.2020 у якому повідомлено про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 358 КК України, ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5ст.191, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України та ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України, про продовження строку досудового розслідування до шести місяців, тобто до 23 вересня 2021 року.

Подане клопотання мотивує тим, що слідчим управлінням ГУНП у Львівській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020140000000021 від 16.01.2020 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 358 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у період часу з листопада 2018 року по грудень 2019 року, ОСОБА_5 та директор ТОВ«Майстерня ремонту «ЕРА», (ЄДРПОУ 41961176) (далі Товариство) ОСОБА_6 , а також інші невстановлені слідством особи, перебуваючи на території м.Львова, діючи умисно, з корисливих мотивів, за передньою змовою групою осіб, з метою власного збагачення, шляхом реалізації злочинного плану, пов`язаного із зловживанням своїм службовим становищем під час реалізації міжнародного проекту PLBU.01.02.00-06-021.17-00 «Ровелове Розточчя разом попри кордони», заволоділи коштами у вигляді різниці між ринковою вартістю устаткування та вартістю виконаних будівельних робіт та сумою, що була фактично сплаченою підконтрольному їм Товариству за умовами договорів підряду на виконання робіт, на підставі актів приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в) та довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма КБ-3) до яких внесено завідомо неправдиві відомості про вартість вказаного устаткування та робіт, у сумі 1 359 923,37 гривень, тим самим заподіявши матеріальну шкоду бюджету Львівської області на вказану суму за наступних обставин.

22.06.2018 між Гміною Замость (Головний бенефіціар), Любельським воєводством (бенефіціар 1), Розточанським Національним Парком (бенефіціар2), Яворівським національним природничим парком (ЄДРПОУ 25557123) (бенефіціар 3), Асоціацією органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна» (ЄДРПОУ 35189943) (бенефіціар 4) (далі АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна») в особі виконавчого директора ОСОБА_12 та Департаментом екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації (ЄРДПОУ 38739037) (бенефіціар 5) укладено угоду про партнерство для реалізації проєкту «РовеЛове Розточчя разом попри кордони». Додатком 3 «Детальний бюджет проєкту» до вказаної угоди передбачено витрати АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна» на інфраструктурний компонент встановлення станцій для ремонту велосипедів з сервісними пунктами для велосипедів на території України. Водночас, додатком6 «Результати проєкту індикатори продукту і результату» до зазначеної угоди затверджено створення 14 інфраструктурних об`єктів станцій для ремонту велосипедів в України, відповідальною за їх створення є АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна».

05.12.2017 рішенням Львівської обласної ради №561 «Про затвердження Регіональної програми з міжнародного і транскордонного співробітництва, європейської інтеграції на 2018-2020 роки затверджено вказану програму. Відповідно до розділів 4 та 6 Регіональної програми, серед іншого передбачено співфінансування проєкту «РовеЛове Розточчя разом попри кордони», що реалізується на території Львівської області.

У подальшому 31.10.2018 Департаментом міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської обласної державної адміністрації (ЄДРПОУ 40362927) відповідно до рішення Львівської обласної ради №750 від 25.10.2018 перераховано на казначейський рахунок № НОМЕР_1 відкритий АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна» в УДКСУ у Личаківському району м.Львова Львівської області кошти спеціального фонду обласного бюджету в сумі 663700 гривень, як співфінансування вказаного вище проєкту.

Крім цього, 18.12.2018 Департаментом екології та природніх ресурсів Львівської обласної державної адміністрації (ЄРДПОУ 38739037) відповідно до рішення Львівської обласної ради №589 від 30.01.2018 та запиту АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна» від 11.12.2018 №237/В-01 на отримання коштів в рамках обласного фонду охорони навколишнього середовища перераховано на казначейський рахунок № НОМЕР_1 відкритий АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна» в УДКСУ у Личаківському району м.Львова Львівської області кошти обласного фонду охорони навколишнього природнього середовища в сумі 450000 гривень, як співфінансування вказаного вище проєкту.

Водночас, у невстановлений точний час, але не раніше 28.11.2018, ОСОБА_5 стало відомо про те, що АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна» буде перераховано бюджетні кошти для проведення закупівель щодо проєктування і будівництва альтанок та станцій для ремонту велосипедів на велосипедному маршруті в рамках реалізації міжнародного проєкту PLBU.01.02.00-06-021.17-00 «Ровелове Розточчя разом попри кордони» за фінансування з місцевого бюджету. У цей же час в ОСОБА_5 спільно з директором та засновником ТОВ«Майстерня ремонту «Ера» ОСОБА_6 виник умисел на заволодіння частиною виділених бюджетних коштів. З метою власного збагачення останні розробили злочинний план, який полягав у тому, що підконтрольне їм товариство шляхом участі у процедурах закупівель організованих АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна» укладе з вказаною асоціацією договори щодо здійснення будівельних робіт на об`єктах у рамках міжнародного проєкту «Ровелове Розточчя разом попри кордони», які фінансуються за рахунок коштів місцевого бюджету. У подальшому за результатами проведення будівельних робіт буде складено та видано службовими особами підконтрольного товариства акти приймання виконаних будівельних робіт (форми КБ-2в) і довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форми КБ-3), які є підставою для перерахунку коштів, з внесеними завідомо неправдивими відомостями про об`єми та вартість виконаних будівельних робіт, а також вартість устаткування. Після чого, ОСОБА_5 за попередньою змовою з іншими співучасниками забезпечать перерахунок бюджетних коштів відповідно до зазначених завідомо неправдивих офіційних документів з рахунків відкритих АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна» в органах Державної казначейської служби України на рахунки підконтрольного товариства. У подальшому, ОСОБА_5 та інші співучасники, заволодівши в результаті реалізації вказаного злочинного плану, грошовими коштами розподіллять їх між собою.

Відтак, ОСОБА_6 перебував на посаді директора та засновника ТОВ«Майстерня ремонту «Ера». Відповідно до статуту Товариства метою діяльності Товариства є одержання прибутку (п. 3.1). Предметом діяльності Товариства є, з-поміж іншого, будівництво житлових і нежитлових будівель, виконання будівельно-монтажних робіт, поточний та капітальний ремонт приміщень, будинків, споруд та обладнання, виготовлення, монтаж несучих конструкцій, монтаж конструкцій у будівельній, ремонтно-будівельній діяльності, будівництво та експлуатація будинків відпочинку, мотелів, спортивних та туристичних баз, (п.3.2). Для виконання статутних завдань Товариство має право здійснювати самостійну господарську діяльність в будь-яких формах, що допускаються законодавством України (п. 3.4.1). Товариство у своїй діяльності керується чинним законодавством України та цим Статутом (п.5.6).

Виконавчим органом Товариства є Директор (п. 10.1). До компетенції директора належить наступне: представляє без доручення Товариство у відносинах зі всіма без виключення державними органами, підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності, з фізичними особами, здійснює оперативне керівництво поточною діяльністю Товариства в межах повноважень та прав, наданих йому цим Статутом, укладає та підписує від імені Товариства господарські та інші договори (контракти), приймає на роботу та звільняє з неї працівників Товариства, застосовує до них заохочення та стягнення; визначає сферу компетенції, права і відповідальність працівників Товариства, з урахуванням обмежень, встановлених цим Статутом, вирішує усі інші питання, не віднесені до компетенції інших органів Товариства (п. 10.2). поряд з цим, директор несе відповідальність за організацію бухгалтерського обліку, звітності, своєчасність та повноту сплати податків та заробітної плати найманим працівникам, зберігання документів товариства, печатки та штампів (п. 10.4).

Отже, у період з 24.02.2018 по 27.12.2019 ОСОБА_6 обіймав в товаристві з обмеженою відповідальністю посаду пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто був у зазначений період часу службовою особою у розумінні ч. 3 ст. 18 КК України.

18.12.2018 у невстановлений досудовим слідством точний час, ОСОБА_6 , реалізовуючи спільний умисел на заволодіння бюджетними коштами, як директор ТОВ «Майстерня ремонту «ЕРА» перебуваючи в приміщені асоціації за адресою: м. Львів, вул.Винниченка, 12, за результатами процедур закупівель щодо об`єктів інфраструктури на туристичному веломаршруті всупереч вимогам ч. 7 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» (в редакції Закону України №2265-VIII від 21.12.2017) уклав з представником АОМС «Єврорегіон Карпати-України» 5договорів підряду №211-12-11/01, №211-12-11/02, №211-12-11/03, №211-12-11/04 та №211-12-11/05, шляхом виконання своїх особистих підписів та відтисків печатки Товариства та асоціації на останньому аркуші, щодо будівництва наступних об`єктів інфраструктури на велосипедному маршруті: «Будівництво об`єктів інфраструктури на туристичному маршруті в Яворівському національному парку» (встановлення альтанки та станції для ремонту велосипедів в зоні стаціонарної рекреації « ІНФОРМАЦІЯ_1 »), «Будівництво об`єктів інфраструктури на туристичному маршруті в Яворівському національному парку» (встановлення альтанки та станції для ремонту велосипедів в зоні стаціонарної рекреації «Лелехівка»), «Будівництво об`єктів інфраструктури на туристичному маршруті в Яворівському національному парку» (встановлення альтанки та станції для ремонту велосипедів в зоні стаціонарної рекреації «Оселя Розточчя»), «Будівництво об`єктів інфраструктури на туристичному маршруті в Яворівському національному парку» (встановлення альтанки та станції для ремонту велосипедів на території адміністративного приміщення Яворівського національного природного парку) та «Будівництво об`єктів інфраструктури на туристичному маршруті в смт.Брюховичі із встановленням альтанки та станції ремонту велосипедів» на загальну суму 922500 гривень.

Умовами вказаних договорів передбачено наступне. Розрахунки проводяться тільки за фактично виконані роботи протягом 45 календарних днів після підписання замовником представлених підрядником належно оформлених актів виконаних робіт (форми КБ-2в) та довідок (форми КБ-3), рахунків на оплату (п. 3.3). Підрядник гарантує якість закінчених робіт і змонтованих конструкцій, досягнення показників, визначених у проєктній документації, та можливість їх експлуатації протягом гарантійного строку. (Підрядник гарантує якість закінчених робіт і змонтованих конструкцій, досягнення показників, визначених у договорі та (або) проєктно-кошторисній документації, і можливість їх експлуатації протягом гарантійного терміну, який становить не менше 10років) (п. 4.2). Підрядник зобов`язаний: виконувати роботу у відповідності з вимогами проєктно-кошторисної документації, будівельних норм і правил, графіку виконання робіт, та чинного законодавства України, вартість матеріальних ресурсів, які використовуються для виконання робіт не повинна перевищувати рівня цін, зареєстрованих Міністерством економічного розвитку і торгівлі України на момент підписання акту виконаних робіт, вести всю виконавчу документацію, що передбачена діючими нормами і правилами, та на вимогу Замовника надавати її для ознайомлення, гарантувати якість закінчення робіт і змонтованих конструкцій, досягнення показників робіт, визначених у проєктній документації, та можливість їх експлуатації протягом гарантійного строку (п. 5.4).

У подальшому,27.12.2018 ОСОБА_6 ,перебуваючи заадресою: АДРЕСА_1 ,діючи запопередньою змовоюгрупою осібіз ОСОБА_5 та іншиминевстановленими слідствомособами,умисно,з корисливихмотивів,з метоюспільного незаконногозбагачення,всупереч положеннямп.88постанови Кабінетуміністрів Українивід 01.08.2005№668«Про затвердженняЗагальних умовукладення тавиконання договорівпідряду вкапітальному будівництві»,п.3.3,п.4.2та 5.4 договорів №211-12-11/01, №211-12-11/02, №211-12-11/03, №211-12-11/04 та №211-12-11/05 від 18.12.2018, інтересів громади Львівської області, зловживаючи своїми повноваженнями директора Товариства, передбаченими п. 10.2 і п. 10.4 статуту, склав шляхом нанесення машинописного тексту на папір формату А-4 з використання комп`ютерної техніки завідомо підроблені офіційні документи, а саме: довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за грудень 2018 року, акти №№ 11/1, 12/1, 13/1, 14/1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2018року та акти №№б/н, 11/2, 12/2, 13/2, 14/2 вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт, куди вніс завідомо неправдиві відомості про об`єми та вартість виконаних будівельних робіт, а також вартість устаткування.

При цьому, довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за грудень 2018 року, акти №№ 11/1, 12/1, 13/1, 14/1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2018року та акти №№б/н, 11/2, 12/2, 13/2, 14/2 вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт є документами, що згідно з п. 91, 96 постанови Кабінету міністрів України від 01.08.2005 №668 «Про затвердження Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві», додатками Т і У Правил визначення вартості будівництва ДСТУ Б.Д.1.1.-1:2013, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.07.2013 №293 «Про прийняття національного стандарту ДСТУ Б Д.1.1-1:2013» та п. 3.3 договорів №211-12-11/01, №211-12-11/02, №211-12-11/03, №211-12-11/04 та №211-12-11/05 від 18.12.2018 визначають вартість виконаних будівельних робіт, посвідчують вартість придбаного устаткування, є підставою для приймання виконаних підрядником робіт та для проведення остаточних розрахунків між сторонами, тобто є офіційними документами.

Так, ОСОБА_6 володіючи відомостями про об`єми та вартість виконаних будівельних робіт по об`єктах: «Будівництво об`єктів інфраструктури на туристичному маршруті в Яворівському національному парку» (встановлення альтанки та станції для ремонту велосипедів в зоні стаціонарної рекреації « ІНФОРМАЦІЯ_1 »), «Будівництво об`єктів інфраструктури на туристичному маршруті в Яворівському національному парку» (встановлення альтанки та станції для ремонту велосипедів в зоні стаціонарної рекреації «Лелехівка»), «Будівництво об`єктів інфраструктури на туристичному маршруті в Яворівському національному парку» (встановлення альтанки та станції для ремонту велосипедів в зоні стаціонарної рекреації «Оселя Розточчя»), «Будівництво об`єктів інфраструктури на туристичному маршруті в Яворівському національному парку» (встановлення альтанки та станції для ремонту велосипедів на території адміністративного приміщення Яворівського національного природного парку) та «Будівництво об`єктів інфраструктури на туристичному маршруті в смт.Брюховичі із встановленням альтанки та станції ремонту велосипедів», а також знаючи, що проведені будівельні роботи не відповідають робочим проєктам, вніс завідомо неправдиві відомості, завищивши об`єми та вартість виконаних будівельних робіт, до актів приймання таких робіт. Зокрема, ОСОБА_6 вніс завідомо неправдиві відомості про виконання наступних робіт та використання матеріалів до актів: №11/1 прийняття виконаних будівельних робіт за грудень 2018року, №12/1 прийняття виконаних будівельних робіт за грудень 2018року, №13/1 прийняття виконаних будівельних робіт за грудень 2018року, №14/1 прийняття виконаних будівельних робіт за грудень 2018року.

Крім цього, ОСОБА_6 розуміючи, що максимальна гранична вартість устаткування однієї велопарковки з інтегрованим інфостендом по об`єктах: «Будівництво об`єктів інфраструктури на туристичному маршруті в Яворівському національному парку» (встановлення альтанки та станції для ремонту велосипедів в зоні стаціонарної рекреації «Верещиця»), «Будівництво об`єктів інфраструктури на туристичному маршруті в Яворівському національному парку» (встановлення альтанки та станції для ремонту велосипедів в зоні стаціонарної рекреації «Лелехівка»), «Будівництво об`єктів інфраструктури на туристичному маршруті в Яворівському національному парку» (встановлення альтанки та станції для ремонту велосипедів в зоні стаціонарної рекреації «Оселя Розточчя»), «Будівництво об`єктів інфраструктури на туристичному маршруті в Яворівському національному парку» (встановлення альтанки та станції для ремонту велосипедів на території адміністративного приміщення Яворівського національного природного парку) та «Будівництво об`єктів інфраструктури на туристичному маршруті в смт.Брюховичі із встановленням альтанки та станції ремонту велосипедів» становить 54886 гривень, вказав у акті вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт від 27.12.2018 (додаток до акту №10/1 приймання виконаних будівельних робіт від 27.12.2018), акті №№11/2, вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт (додаток до акту №11/1 приймання виконаних будівельних робіт від 27.12.2018), акті №№12/2, вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт (додаток до акту №12/1 приймання виконаних будівельних робіт від 27.12.2018), акті №№13/2, вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт (додаток до акту №13/1 приймання виконаних будівельних робіт від 27.12.2018), акті №№14/2, вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт (додаток до акту №14/1 приймання виконаних будівельних робіт від 27.12.2018), завідомо неправдиві відомості про те, що вартість такого устаткування становить 151789,04 гривень.

У подальшому ОСОБА_6 продовжуючи свою злочинну діяльність, у відповідності до неправдивих відомостей зазначених у перелічених вище актах приймання виконаних будівельних робіт та актах вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт склав у зазначений вище спосіб та вніс завідомо неправдиві відомості до довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за грудень 2018 року по вказаних вище об`єктах про вартість виконаних будівельних робіт. Після чого, ОСОБА_6 , засвідчив вказані ним завідомо неправдиві відомості шляхом виконання свого особистого підпису у графах « ОСОБА_6 » зазначених документів, чим склав завідомо підроблені офіційні документи.

Цього ж дня у невстановлений досудовим слідством більш точний час, ОСОБА_5 , перебуваючи за адресою: м. Львів, вул. Промислова, 21, отримав від ОСОБА_6 вказані завідомо підроблені офіційні документи, а також рахунки на оплату №10, 11, 12, 13, 14 від 27.12.2018. Після чого, ОСОБА_5 реалізуючи злочинний план та спільний умисел щодо заволодіння бюджетними коштами, перебуваючи за адресою: м. Львів, вул.Винниченка, 12, у невстановлений точний час, забезпечуючи вчинення злочину, передав складені ОСОБА_6 завідомо неправдиві офіційні документи для підписання представнику АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна» та забезпечив підписання та видачу таких, чим усунув перешкоди у заволодінні бюджетними коштами.

28.12.2018 на підставі завідомо неправдивих офіційних документів, а саме: довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за грудень 2018року, актів №№ 11/1, 12/1, 13/1, 14/1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2018року та актів №№б/н, 11/2, 12/2, 13/2, 14/2 вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт від 27.12.2018, рахунків на оплату Товариства №10, 11, 12, 13, 14 від 27.12.2018 та у відповідності до платіжних доручень №№9211, 10211, 11211, 12211, 13211 від 27.12.2018 АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна», що за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 12 здійснила перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок Товариства № НОМЕР_2 (№ НОМЕР_3 ) на загальну суму 841500 гривень, у тому числі 544762,85 гривень за виконання перелічених робіт, які фактично виконані не були та різницю між ринковою вартістю устаткування та вартістю встановленою у кримінально протиправний спосіб. Після проведення вказаних трансакцій ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та інші невстановлені співучасники отримали реальну розпоряджатися бюджетними коштами, якими заволоділи, на власний розсуд.

Внаслідок вчинення у вказаний спосіб протиправних дій група осіб у складі ОСОБА_5 та директора ТОВ«Майстерня ремонту «ЕРА» ОСОБА_6 , а також інших невстановлених слідством осіб, у період часу з листопада 2018 року по 28.12.2018, діючи умисно, з корисливих мотивів за передньою змовою групою осіб з метою власного збагачення заволоділи бюджетними коштами у сумі 544762,85 гривень, яка згідно з п. 4 примітки до ст.185 КК України в шістсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, тобто є особливо великим розміром, тим самим заподіявши матеріальну шкоду бюджету Львівської області на зазначену суму.

Крім цього, 23.05.2018 Департаментом міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської обласної державної адміністрації (ЄДРПОУ 40362927) відповідно до рішень Львівської обласної ради №767 від11.12.2018 та №822 від 21.05.2019 перераховано на казначейський рахунок № НОМЕР_1 відкритий АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна» в УДКСУ у Личаківському району м.Львова Львівської області кошти обласного бюджету в сумі 2500000 гривень в тому числі для співфінансування вказаного проєкту « ОСОБА_13 разом попри кордони».

Водночас, у невстановлений точний час, але не раніше 15.03.2019 ОСОБА_5 стало відомо про те, що АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна» буде перераховано бюджетні кошти для проведення закупівель щодо проєктування і будівництва альтанок та станцій для ремонту велосипедів на велосипедному маршруті в рамках реалізації міжнародного проєкту PLBU.01.02.00-06-021.17-00 «Ровелове Розточчя разом попри кордони» за фінансування з державного та місцевого бюджетів. У цей же час в ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та інших невстановлених осіб виник умисел на повторне заволодіння частиною виділених бюджетних коштів. З метою власного збагачення останні вирішили діяти у відповідності до розробленого злочинного плану, який полягав у тому, що підконтрольне їм товариство шляхом участі у процедурах закупівель організованих АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна» укладе з вказаною асоціацією договори щодо здійснення будівельних робіт на об`єктах у рамках міжнародного проєкту «Ровелове Розточчя разом попри кордони», які фінансуються за рахунок коштів місцевого бюджету. У подальшому за результатами проведення будівельних робіт буде складено та видано службовими особами підконтрольного товариства та асоціації акти приймання виконаних будівельних робіт (форми КБ-2в) і довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форми КБ-3), які є підставою для перерахунку коштів, з внесеними завідомо неправдивими відомостями про об`єми та вартість виконаних будівельних робіт, а також вартість устаткування. Після чого, ОСОБА_5 , а також інші не встановлені слідством особи, повторно, забезпечать перерахунок бюджетних коштів відповідно до зазначених завідомо неправдивих офіційних документів з рахунків відкритих АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна» в органах Державної казначейської служби України на рахунки підконтрольного товариства відкриті в банківські установі. У подальшому, ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та інші співучасники, заволодівши в результаті реалізації вказаного злочинного плану, грошовими коштами розподіллять їх між собою.

17.05.2019 у невстановлений досудовим слідством час, ОСОБА_6 , будучи директором ТОВ «Майстерня ремонту «ЕРА» та перебуваючи в приміщені асоціації за адресою: м. Львів, вул.Винниченка, 12, за результатами процедур закупівель щодо об`єктів інфраструктури на туристичному веломаршруті всупереч вимогам ч. 7 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» (в редакції Закону України №2629-VIII від 23.11.2018) уклав з представником АОМС «Єврорегіон Карпати-України» 4договори підряду №211-05-17/01, №211-05-17/02, №211-05-17/03 та №211-05-17/04, шляхом виконання своїх особистих підписів та відтисків печатки Товариства та асоціації на останньому аркуші, щодо будівництва наступних об`єктів інфраструктури на велосипедному маршруті: «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті у с. Крехів Жовківського району із встановленням альтанки та станції для ремонту велосипедів», «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті у м. Рава-Руська Жовківського району із встановленням альтанки та станції для ремонту велосипедів», «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті у смт Магерів Жовківського району із встановленням альтанки та станції для ремонту велосипедів» та «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті у с. Потелич Жовківського району із встановленням альтанки та станції для ремонту велосипедів» на загальну суму 844 026,96 гривень.

Умовами вказаних договорів передбачено наступне. Розрахунки проводяться тільки за фактично виконані роботи протягом 45 календарних днів після підписання замовником представлених підрядником належно оформлених актів виконаних робіт (форми КБ-2в) та довідок (форми КБ-3), рахунків на оплату (п. 3.3). Підрядник гарантує якість закінчених робіт і змонтованих конструкцій, досягнення показників, визначених у проєктній документації, та можливість їх експлуатації протягом гарантійного строку. (Підрядник гарантує якість закінчених робіт і змонтованих конструкцій, досягнення показників, визначених у договорі та (або) проєктно-кошторисній документації, і можливість їх експлуатації протягом гарантійного терміну, який становить не менше 10років) (п. 4.2). Підрядник зобов`язаний: виконувати роботу у відповідності з вимогами проєктно-кошторисної документації, будівельних норм і правил, графіку виконання робіт, та чинного законодавства України, вартість матеріальних ресурсів, які використовуються для виконання робіт не повинна перевищувати рівня цін, зареєстрованих Міністерством економічного розвитку і торгівлі України на момент підписання акту виконаних робіт, вести всю виконавчу документацію, що передбачена діючими нормами і правилами, та на вимогу Замовника надавати її для ознайомлення, гарантувати якість закінчення робіт і змонтованих конструкцій, досягнення показників робіт, визначених у проєктній документації, та можливість їх експлуатації протягом гарантійного строку (п. 5.4).

У подальшому 16.07.2019 у точно не встановлений досудовим розслідуванням час, ОСОБА_6 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_1 , діючи за попередньою змовою групою осіб із ОСОБА_5 та іншими невстановленими слідством особами, умисно, з корисливих мотивів, з метою незаконного збагачення, всупереч положенням п.88 постанови Кабінету міністрів України від 01.08.2005 №668 «Про затвердження Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві», п. 3.3, п.4.2 та 5.4 договору №211-05-17/01 від 17.05.2019 інтересів громади Львівської області, зловживаючи своїми повноваженнями директора Товариства, передбаченими п. 10.2 і п. 10.4 статуту, склав шляхом нанесення машинописного тексту на папір формату А-4 з використання комп`ютерної техніки завідомо підроблені офіційні документи, а саме: довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2019 року, акт №2/1 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2019року та акт №2/2 вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт, куди вніс завідомо неправдиві відомості про об`єми та вартість виконаних будівельних робіт та вартість устаткування.

При цьому, довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2019 року, акт №2/1 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2019року та акт №2/2 вартості устаткування, що придбавається виконавцем робітє документами, що згідно з п. 91, 96 постанови Кабінету міністрів України від 01.08.2005 №668 «Про затвердження Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві», додатками Т і У Правил визначення вартості будівництва ДСТУ Б.Д.1.1.-1:2013, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.07.2013 №293 «Про прийняття національного стандарту ДСТУ Б Д.1.1-1:2013» та п. 3.3 договору №211-05-17/01 від 17.05.2019 визначають вартість виконаних будівельних робіт, посвідчують вартість придбаного устаткування, є підставою для приймання виконаних підрядником робіт та для проведення остаточних розрахунків між сторонами, тобто є офіційними документами.

Так, ОСОБА_6 володіючи відомостями про об`єми та вартість виконаних будівельних робіт по об`єкту: «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті у с. Крехів Жовківського району із встановленням альтанки та станції для ремонту велосипедів», а також знаючи, що проведені будівельні роботи не відповідають робочим проєктам, вніс завідомо неправдиві відомості, завищивши об`єми та вартість виконаних будівельних робіт, до акта приймання таких робіт. Зокрема, ОСОБА_6 вніс завідомо неправдиві відомості про виконання наступних робіт та використання матеріалів до акта №2/1 прийняття виконаних будівельних робіт за липень 2019року. Крім цього, ОСОБА_6 точно знаючи, що максимальна гранична вартість устаткування однієї велопарковки з інтегрованим інфостендом по об`єкту: «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті у с. Крехів Жовківського району із встановленням альтанки та станції для ремонту велосипедів» становить 72049 гривень, вказав у акті вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт від 16.07.2019 (додаток до акту №2/1 приймання виконаних будівельних робіт від 16.07.2019), завідомо неправдиві відомості про те, що вартість такого устаткування становить 176 490,50 гривень.

У подальшому ОСОБА_6 продовжуючи свою злочинну діяльність, у відповідності до неправдивих відомостей зазначених у перелічених вище акті приймання виконаних будівельних робіт та акті вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт склав у зазначений вище спосіб вніс завідомо неправдиві відомості до довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2019 року по вказаних вище об`єктах про вартість виконаних будівельних робіт. Після чого, ОСОБА_6 , засвідчив вказані ним завідомо неправдиві відомості шляхом виконання свого особистого підпису у графах « ОСОБА_6 » зазначених документів, чим склав завідомо підроблені офіційні документи.

Цього ж дня у невстановлений досудовим розслідуванням більш точний час, ОСОБА_5 , перебуваючи за адресою: м. Львів, вул. Промислова, 21, отримав від ОСОБА_6 вказані завідомо підроблені офіційні документи, а також рахунок № 2 від 16.07.2019. Після чого, ОСОБА_5 реалізуючи свій злочинний план та спільний умисел на заволодіння бюджетними коштами, перебуваючи за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 12, у невстановлений точний час, забезпечуючи вчинення злочину, передав складені ОСОБА_6 завідомо неправдиві офіційні документи для підписання представнику АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна» та забезпечив підписання та видачу таких, чим усунув перешкоди у заволодінні бюджетними коштами.

23.07.2019 на підставі завідомо неправдивих офіційних документів, а саме: довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2019року, акта №2/1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2018року та акта № 2/2 вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт від 16.07.2019, рахунку на оплату Товариства №2 від 16.07.2019 та у відповідності до платіжного доручення № 2 від 19.07.2019 АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна», що за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 12 здійснило перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок Товариства № НОМЕР_2 (№ НОМЕР_3 ) на суму 211006,74гривень, у тому числі 135 866,85 гривень за виконання перелічених робіт, які фактично виконані не були та різницю між ринковою вартістю устаткування та вартістю встановленою у кримінально протиправний спосіб. Після проведення вказаної трансакції ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та інші невстановлені співучасники отримали реальну розпоряджатися бюджетними коштами, якими заволоділи, на власний розсуд.

Також, 30.08.2019 у невстановлений досудовим слідством час, ОСОБА_6 , як директор ТОВ «Майстерня ремонту «ЕРА» перебуваючи в приміщені асоціації за адресою: м. Львів, вул.Винниченка, 12, реалізовуючи злочинний план заволодіння бюджетними коштами, за результатами закупівель щодо об`єктів інфраструктури на туристичному веломаршруті всупереч вимогам ч. 7 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» (в редакції Закону України №2629-VIII від 23.11.2018) уклав з представником АОМС «Єврорегіон Карпати-України» договір підряду №211-08-30/01, шляхом виконання своїх особистих підписів та відтисків печатки Товариства та асоціації на останньому аркуші, щодо будівництва об`єкта інфраструктури на велосипедному маршруті: «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті у смт.Івано-Франкове Яворівського району із встановленням альтанки та станції для ремонту велосипедів» на суму 211 006,74 гривень.

Умовами вказаного договору передбачено наступне. Розрахунки проводяться тільки за фактично виконані роботи протягом 45 календарних днів після підписання замовником представлених підрядником належно оформлених актів виконаних робіт (форми КБ-2в) та довідок (форми КБ-3), рахунків на оплату (п. 3.3). Підрядник гарантує якість закінчених робіт і змонтованих конструкцій, досягнення показників, визначених у проєктній документації, та можливість їх експлуатації протягом гарантійного строку. (Підрядник гарантує якість закінчених робіт і змонтованих конструкцій, досягнення показників, визначених у договорі та (або) проєктно-кошторисній документації, і можливість їх експлуатації протягом гарантійного терміну, який становить не менше 10років) (п. 4.2). Підрядник зобов`язаний: виконувати роботу у відповідності з вимогами проєктно-кошторисної документації, будівельних норм і правил, графіку виконання робіт, та чинного законодавства України, вартість матеріальних ресурсів, які використовуються для виконання робіт не повинна перевищувати рівня цін, зареєстрованих Міністерством економічного розвитку і торгівлі України на момент підписання акту виконаних робіт, вести всю виконавчу документацію, що передбачена діючими нормами і правилами, та на вимогу Замовника надавати її для ознайомлення, гарантувати якість закінчення робіт і змонтованих конструкцій, досягнення показників робіт, визначених у проєктній документації, та можливість їх експлуатації протягом гарантійного строку (п. 5.4).

У подальшому 17.09.2019 у точно не встановлений досудовим розслідуванням час, ОСОБА_6 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_1 , діючи за попередньою змовою групою осіб із ОСОБА_5 та іншими невстановленими, на даний час, слідством особами, умисно, з корисливих мотивів, з метою незаконного збагачення, всупереч положенням п. 88 постанови Кабінету міністрів України від 01.08.2005 №668 «Про затвердження Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві», п. 3.3, п.4.2 та 5.4 договорів №211-05-17/02 та №211-05-17/04 від 17.05.2019, інтересів громади Львівської області, зловживаючи своїми повноваженнями директора Товариства, передбаченими п.10.2 і п. 10.4 статуту, склав шляхом нанесення машинописного тексту на папір формату А-4 з використання комп`ютерної техніки завідомо підроблені офіційні документи, а саме: довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за вересень 2019 року, акти №211-05-17/02-1 та №211-05-17/04-1 приймання виконаних будівельних робіт за вересень 2019року та акти №211-05-17/02-2 та №211-05-17/04-2 вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт, куди вніс завідомо неправдиві відомості про об`єми та вартість виконаних будівельних робіт та вартість устаткування.

При цьому, довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за вересень 2019 року, акти №211-05-17/02-1 та №211-05-17/04-1 приймання виконаних будівельних робіт за вересень 2019року та акти №211-05-17/02-2 та №211-05-17/04-2 вартості устаткування є документами, що згідно з п. 91, 96 постанови Кабінету міністрів України від 01.08.2005 №668 «Про затвердження Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві», додатками Т і У Правил визначення вартості будівництва ДСТУ Б.Д.1.1.-1:2013, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.07.2013 №293 «Про прийняття національного стандарту ДСТУ Б Д.1.1-1:2013» та п. 3.3 договорів №211-05-17/02 та №211-05-17/04 від 17.05.2019 визначають вартість виконаних будівельних робіт, посвідчують вартість придбаного устаткування, є підставою для приймання виконаних підрядником робіт та для проведення остаточних розрахунків між сторонами, тобто є офіційними документами.

Так, ОСОБА_6 володіючи відомостями про об`єми та вартість виконаних будівельних робіт по об`єктах: «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті у м. Рава-Руська Жовківського району із встановленням альтанки та станції для ремонту велосипедів» і «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті у смт Магерів Жовківського району із встановленням альтанки та станції для ремонту велосипедів», а також знаючи, що проведені будівельні роботи не відповідають робочим проєктам, вніс завідомо неправдиві відомості, завищивши об`єми та вартість виконаних будівельних робіт, до актів приймання таких робіт. Зокрема, ОСОБА_6 вніс завідомо неправдиві відомості про виконання наступних робіт та використання матеріалів до наступних актів: №211-05-17/02-1 прийняття виконаних будівельних робіт за вересень 2019 року, №211-05-17/04-1 прийняття виконаних будівельних робіт за вересень 2019року.

Крім цього, ОСОБА_6 точно знаючи,що максимальнагранична вартістьустаткування однієївелопарковки зінтегрованим інфостендомпо об`єктах:«Будівництво об`єктуінфраструктури натуристичному веломаршрутіу м.Рава-РуськаЖовківського районуіз встановленнямальтанки тастанції дляремонту велосипедів»і «Будівництвооб`єкту інфраструктурина туристичномувеломаршруті усмт МагерівЖовківського районуіз встановленнямальтанки тастанції дляремонту велосипедів»становить 72049гривень і72847гривень відповідно,вказав уакті №211-05-17/02-2вартості устаткування,що придбаваєтьсявиконавцем робітвід 17.09.2019(додатокдо акту№211-05-17/02-1приймання виконанихбудівельних робітвід 17.09.2019)та акті№211-05-17/04-2вартості устаткування,що придбаваєтьсявиконавцем робітвід 17.09.2019(додатокдо акту№№211-05-17/04-1приймання виконанихбудівельних робітвід 17.09.2019),завідомо неправдивівідомості проте,що вартістьтакого устаткуваннястановить 176490,50гривень.

У подальшому ОСОБА_6 продовжуючи свою злочинну діяльність, у відповідності до неправдивих відомостей зазначених у перелічених вище актах приймання виконаних будівельних робіт та актах вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт склав у зазначений вище спосіб вніс завідомо неправдиві відомості до довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за вересень 2019 року по вказаних вище об`єктах про вартість виконаних будівельних робіт. Після чого, ОСОБА_6 , засвідчив вказані ним завідомо неправдиві відомості шляхом виконання свого особистого підпису у графах « ОСОБА_6 » зазначених документів, чим склав завідомо підроблені офіційні документи.

Цього ж дня у невстановлений досудовим розслідуванням точний час, ОСОБА_5 , перебуваючи за адресою: м. Львів, вул. Промислова, 21, отримав від ОСОБА_6 вказані завідомо підроблені офіційні документи, а також рахунки на оплату №211-05-17/02-1 та №211-05-17/04-1 від 17.09.2019. Після чого, ОСОБА_5 реалізуючи свій злочинний план та спільний умисел співучасників щодо заволодіння бюджетними коштами, перебуваючи за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 12, у невстановлений точний час, забезпечуючи вчинення злочину, передав складені ОСОБА_6 завідомо неправдиві офіційні документи для підписання представнику АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна» та забезпечив підписання та видачу таких, чим усунув перешкоди у заволодінні бюджетними коштами.

24.09.2019 о 11:26 год. на підставі завідомо неправдивих офіційних документів, а саме: довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за вересень 2019року, актів №211-05-17/02-1 та №211-05-17/04-1 приймання виконаних будівельних робіт за вересень 2019року та актів №211-05-17/02-2 та №211-05-17/04-2 вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт від 17.09.2019, рахунків на оплату Товариства №211-05-17/02-1 та №211-05-17/04-1 від 17.09.2019 та у відповідності до платіжних доручень АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна» №№3 і 4 20.09.2019 УДКСУ у Личаківському районі м. Львова Львівської області з казначейського рахунку АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна» що за адресою: м. Львів, вул.Винниченка, 12 здійснило перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок Товариства № НОМЕР_2 (№ НОМЕР_3 ) на загальну суму 422013,48 гривень, у тому числі 271 948,70 гривень за виконання перелічених робіт, які фактично виконані не були та різницю між ринковою вартістю устаткування та вартістю встановленою у кримінально протиправний спосіб. Після проведення вказаних трансакцій ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та інші співучасники отримали реальну розпоряджатися бюджетними коштами, якими заволоділи, на власний розсуд.

Також 13.11.2019у точноне встановленийдосудовим розслідуваннямчас, ОСОБА_6 ,перебуваючи заадресою: АДРЕСА_1 ,діючи запопередньою змовоюгрупою осібіз ОСОБА_5 та іншиминевстановленими слідствомособами,умисно,з корисливихмотивів,з метоюнезаконного збагаченняучасників злочинноїгрупи,всупереч положеннямп.88постанови Кабінетуміністрів Українивід 01.08.2005№668«Про затвердженняЗагальних умовукладення тавиконання договорівпідряду вкапітальному будівництві»,п.3.3,п.4.2та 5.4 договорів №211-05-17/03 від 17.05.2019 та №211-08-30/01 від 30.08.2019, інтересів громади Львівської області, зловживаючи своїми повноваженнями директора Товариства, передбаченими п.10.2 і п. 10.4 статуту, склав шляхом нанесення машинописного тексту на папір формату А-4 з використання комп`ютерної техніки завідомо підроблені офіційні документи, а саме: довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за жовтень 2019 року, акти №1 та №1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2019року та акти вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт, куди вніс завідомо неправдиві відомості про об`єми та вартість виконаних будівельних робіт та вартість устаткування.

При цьому, довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за жовтень 2019 року, акти №1 та №1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2019року та акти вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт є документами, що згідно з п. 91, 96 постанови Кабінету міністрів України від 01.08.2005 №668 «Про затвердження Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві», додатками Т і У Правил визначення вартості будівництва ДСТУ Б.Д.1.1.-1:2013, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.07.2013 №293 «Про прийняття національного стандарту ДСТУ Б Д.1.1-1:2013» та п. 3.3 договорів №211-05-17/03 від 17.05.2019 та №211-08-30/01 від 30.08.2019 визначають вартість виконаних будівельних робіт, посвідчують вартість придбаного устаткування, є підставою для приймання виконаних підрядником робіт та для проведення остаточних розрахунків між сторонами, тобто є офіційними документами.

Так, ОСОБА_6 володіючи відомостями про об`єми та вартість виконаних будівельних робіт по об`єктах: «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті у с. Потелич Жовківського району із встановленням альтанки та станції для ремонту велосипедів» і «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті у смт. Івано-Франково Яворівського району із встановленням альтанки та станції для ремонту велосипедів», а також знаючи, що проведені будівельні роботи не відповідають робочим проєктам, вніс завідомо неправдиві відомості, завищивши об`єми та вартість виконаних будівельних робіт, до актів приймання таких робіт. Зокрема, ОСОБА_6 вніс завідомо неправдиві відомості про виконання наступних робіт та використання матеріалів до наступних актів: №1 прийняття виконаних будівельних робіт за вересень 2019 року, №1 прийняття виконаних будівельних робіт за листопад 2019року.

Крім цього, ОСОБА_6 точно знаючи, що максимальна гранична вартість устаткування велопарковки з інтегрованим інфостендом по об`єктах: «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті у с.Потелич Жовківського району із встановленням альтанки та станції для ремонту велосипедів» і «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті у смт. Івано-Франково Яворівського району із встановленням альтанки та станції для ремонту велосипедів» становить 72049 гривень, вказав у акті вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт від 13.11.2019 (додаток до акту №1 приймання виконаних будівельних робіт від 13.11.2019) та акті вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт від 13.11.2019 (додаток до акту №1 приймання виконаних будівельних робіт від 13.11.2019), завідомо неправдиві відомості про те, що вартість такого устаткування становить 176490,50 гривень.

У подальшому ОСОБА_6 продовжуючи свою злочинну діяльність, у відповідності до неправдивих відомостей зазначених у перелічених вище актах приймання виконаних будівельних робіт та актах вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт склав у зазначений вище спосіб вніс завідомо неправдиві відомості до довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за жовтень 2019 року по вказаних вище об`єктах про вартість виконаних будівельних робіт. Після чого, ОСОБА_6 , засвідчив вказані ним завідомо неправдиві відомості шляхом виконання свого особистого підпису у графах « ОСОБА_6 » зазначених документів, чим склав завідомо підроблені офіційні документи.

Цього ж дня у невстановлений досудовим розслідуванням точний час, ОСОБА_5 , перебуваючи за адресою: м. Львів, вул. Промислова, 21, отримав від ОСОБА_6 вказані завідомо підроблені офіційні документи, а також рахунок на оплату №211-05-17/03-1 від 06.11.2019. Після чого, ОСОБА_5 реалізуючи свій злочинний план та спільний умисел співучасників щодо заволодіння бюджетними коштами, перебуваючи за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 12, у невстановлений точний час, забезпечуючи вчинення злочину, передав складені ОСОБА_6 завідомо неправдиві офіційні документи для підписання представнику АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна» та забезпечив підписання та видачу таких, чим усунув перешкоди у заволодінні бюджетними коштами.

15.11.2019 11:25 год. на підставі завідомо неправдивих офіційних документів, а саме: довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за жовтень 2019року, актів №1 та №1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2019року та актів вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт від 13.11.2019, рахунку на оплату Товариства №№211-05-17/03-1 від 06.11.2019 та у відповідності до платіжних доручень АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна» №№531 і 532 від 13.11.2019 УДКСУ у Личаківському районі м. Львова Львівської області з казначейського рахунку АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна» що за адресою: м. Львів, вул.Винниченка, 12 здійснило перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок Товариства № НОМЕР_2 (№ НОМЕР_3 ) на загальну суму 422 013,48 гривень, у тому числі 271 785,72 гривень за виконання перелічених робіт, які фактично виконані не були та різницю між ринковою вартістю устаткування та вартістю встановленою у кримінально протиправний спосіб. Після проведення вказаних трансакції співучасники отримали реальну розпоряджатися бюджетними коштами, якими заволоділи, на власний розсуд.

18.11.2019 у невстановлений досудовим слідством час, ОСОБА_6 , як директор ТОВ «Майстерня ремонту «ЕРА», та представник АОМС «Єврорегіон Карпати-України», перебуваючи в приміщені асоціації за адресою: м. Львів, вул.Винниченка, 12, діючи в складі злочинної групи для реалізації розробленого ОСОБА_5 злочинного плану процедури за результатами закупівель щодо об`єктів інфраструктури на туристичному веломаршруті всупереч вимогам ч. 7 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» (в редакції Закону України №2629-VIII від 23.11.2018) уклали договір підряду №211-11-18, шляхом виконання своїх особистих підписів та відтисків печатки Товариства та асоціації на останньому аркуші, щодо будівництва об`єкта інфраструктури на велосипедному маршруті: «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті на території Крехівської сільської ради (встановлення альтанки та станції для ремонту велосипедів на відрізку дороги Крехів-Магерів)» на суму 211 006,74 гривень.

Умовами вказаного договору передбачено наступне. Розрахунки проводяться тільки за фактично виконані роботи протягом 45 календарних днів після підписання замовником представлених підрядником належно оформлених актів виконаних робіт (форми КБ-2в) та довідок (форми КБ-3), рахунків на оплату (п. 3.3). Підрядник гарантує якість закінчених робіт і змонтованих конструкцій, досягнення показників, визначених у проєктній документації, та можливість їх експлуатації протягом гарантійного строку. (Підрядник гарантує якість закінчених робіт і змонтованих конструкцій, досягнення показників, визначених у договорі та (або) проєктно-кошторисній документації, і можливість їх експлуатації протягом гарантійного терміну, який становить не менше 10років) (п. 4.2). Підрядник зобов`язаний: виконувати роботу у відповідності з вимогами проєктно-кошторисної документації, будівельних норм і правил, графіку виконання робіт, та чинного законодавства України, вартість матеріальних ресурсів, які використовуються для виконання робіт не повинна перевищувати рівня цін, зареєстрованих Міністерством економічного розвитку і торгівлі України на момент підписання акту виконаних робіт, вести всю виконавчу документацію, що передбачена діючими нормами і правилами, та на вимогу Замовника надавати її для ознайомлення, гарантувати якість закінчення робіт і змонтованих конструкцій, досягнення показників робіт, визначених у проєктній документації, та можливість їх експлуатації протягом гарантійного строку (п. 5.4).

У подальшому24.12.2019у точноне встановленийдосудовим розслідуваннямчас, ОСОБА_6 ,перебуваючи заадресою: АДРЕСА_1 ,діючи запопередньою змовоюгрупою осібіз ОСОБА_5 та іншиминевстановленими слідствомособами,умисно,з корисливихмотивів,з метоюнезаконного збагаченняучасників злочинноїгрупи,всупереч положеннямп.88постанови Кабінетуміністрів Українивід 01.08.2005№668«Про затвердженняЗагальних умовукладення тавиконання договорівпідряду вкапітальному будівництві»,п.3.3,п.4.2та 5.4 договору №211-18-11 від 18.11.2019 інтересів громади Львівської області, зловживаючи своїми повноваженнями директора Товариства, передбаченими п. 10.2 і п. 10.4 статуту, склав шляхом нанесення машинописного тексту на папір формату А-4 з використання комп`ютерної техніки завідомо підроблені офіційні документи, а саме: довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за грудень 2019 року, акт №1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2019року та акт вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт, куди вніс завідомо неправдиві відомості про об`єми та вартість виконаних будівельних робіт та вартість устаткування.

При цьому, довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за грудень 2019 року, акт №1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2019року та акт вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт є документами, що згідно з п. 91, 96 постанови Кабінету міністрів України від 01.08.2005 №668 «Про затвердження Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві», додатками Т і У Правил визначення вартості будівництва ДСТУ Б.Д.1.1.-1:2013, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.07.2013 №293 «Про прийняття національного стандарту ДСТУ Б Д.1.1-1:2013» та п. 3.3 договору №211-18-11 від 18.11.2019 визначають вартість виконаних будівельних робіт, посвідчують вартість придбаного устаткування, є підставою для приймання виконаних підрядником робіт та для проведення остаточних розрахунків між сторонами, тобто є офіційними документами.

Так, ОСОБА_6 володіючи відомостями про об`єми та вартість виконаних будівельних робіт по об`єкту: «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті на території Крехівської сільської ради (встановлення альтанки та станції для ремонту велосипедів на відрізку дороги Крехів-Магерів)», а також знаючи, що проведені будівельні роботи не відповідають робочим проєктам, вніс завідомо неправдиві відомості, завищивши об`єми та вартість виконаних будівельних робіт, до акта приймання таких робіт. Зокрема, ОСОБА_6 вніс завідомо неправдиві відомості про виконання наступних робіт та використання матеріалів до акта №1 прийняття виконаних будівельних робіт за грудень 2019року.

Крім цього, ОСОБА_6 точно знаючи, що максимальна гранична вартість устаткування велопарковки з інтегрованим інфостендом по об`єкту: «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті у с. Крехів Жовківського району із встановленням альтанки та станції для ремонту велосипедів» становить 72 847гривень, вказав у акті вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт від 24.12.2019 (додаток до акту №1 приймання виконаних будівельних робіт від 24.12.2019), завідомо неправдиві відомості про те, що вартість такого устаткування становить 176 490,50 гривень.

У подальшому ОСОБА_6 продовжуючи свою злочинну діяльність, у відповідності до неправдивих відомостей зазначених у перелічених вище акті приймання виконаних будівельних робіт та акті вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт склав у зазначений вище спосіб вніс завідомо неправдиві відомості до довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за грудень 2019 року по вказаних вище об`єктах про вартість виконаних будівельних робіт. Після чого, ОСОБА_6 , засвідчив вказані ним завідомо неправдиві відомості шляхом виконання свого особистого підпису у графах « ОСОБА_6 » зазначених документів, чим склав завідомо підроблені офіційні документи.

Цього ж дня у невстановлений досудовим розслідуванням точний час, ОСОБА_5 , перебуваючи за адресою: м. Львів, вул. Промислова, 21, отримав від ОСОБА_6 вказані завідомо підроблені офіційні документи. Після чого, ОСОБА_5 реалізуючи свій злочинний план та спільний умисел співучасників щодо заволодіння бюджетними коштами, перебуваючи за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 12, у невстановлений точний час, забезпечуючи вчинення злочину, передав складені ОСОБА_6 завідомо неправдиві офіційні документи для підписання представнику АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна» та забезпечив підписання та видачу таких, чим усунув перешкоди у заволодінні бюджетними коштами.

27.12.2019 18:08 год. на підставі завідомо неправдивих офіційних документів, а саме: довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за грудень 2019року, акта №1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2018року та акта вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт від 24.12.2019, у відповідності до платіжного доручення АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна» № 8902 від 26.12.2019 УДКСУ у Личаківському районі м. Львова Львівської області з казначейського рахунку АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна» що за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 12 здійснило перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок Товариства № НОМЕР_2 (№ НОМЕР_3 ) на суму 211 006,74 гривень, у тому числі 135 559,25гривень за виконання перелічених робіт, які фактично виконані не були та різницю між ринковою вартістю устаткування та вартістю встановленою у кримінально протиправний спосіб. Після проведення вказаної трансакції ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та інші співучасники отримали реальну розпоряджатися бюджетними коштами, якими заволоділи, на власний розсуд.

Внаслідок вчинення у вказаний спосіб протиправних дій група осіб у складі ОСОБА_5 та директора ТОВ«Майстерня ремонту «ЕРА» ОСОБА_6 а також інших невстановлених слідством осіб, у період часу з березня 2019 року по 27.12.2019, діючи умисно, з корисливих мотивів та за передньою змовою групою осіб, з метою власного збагачення заволоділи бюджетними коштами у сумі 815 160,52 гривень, яка згідно з п. 4 примітки до ст.185 КК України в шістсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, тобто є особливо великим розміром, тим самим заподіявши матеріальну шкоду бюджету Львівської області на зазначену суму.

Крім цього, у точно невстановлений час але не раніше 01.03.2020, ОСОБА_5 , діючи умисно, з метою приховання кримінально протиправних дій злочинної групи та ухилення від притягнення до кримінальної відповідальності її учасників, залучив до складання завідомо неправдивих офіційних документів, які посвідчують певні факти, що мають юридичне значення та надають певні права фізичну особу-підприємця ОСОБА_7 .

Так, ФОП ОСОБА_7 , відомості про якого 05.09.2011 внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за №24150000000050092 для здійснення таких видів підприємницької діяльності, як: 71.12 діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах (основний); 77.32 надання в оренду будівельних машин і устаткування; 68.20 надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, маючи діючий кваліфікаційний сертифікат інженера технічного нагляду АТ004560 виданий 06.10.2015 Всеукраїнською громадською організацією «Гільдія інженерів технічного нагляду за будівництвом об`єктів архітектури» (ЄДРПО 36677477), та у відповідності до положень ст. 11 Закону України «Про архітектурну діяльність», п. 3 Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об`єкта архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 №903 «Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об`єкта архітектури» будучи уповноваженим, на договірні основі, здійснювати технічний нагляд під час нового будівництва станом на 01.03.2020 був особою, яка здійснює професійну діяльність, пов`язану з наданням публічних послуг.

Виконуючи вказівки ОСОБА_5 , який забезпечував приховання фактів заволодіння коштами бюджету Львівської області під час будівництва об`єктів інфраструктури на велосипедному маршруті в рамках проєкту PLBU.01.02.00-06-021.17-00 «Ровелове Розточчя разом попри кордони», ОСОБА_7 у точно невстановлений досудовим розслідуванням час, але не раніше 01.03.2020 діючи умисно з особистих мотивів з метою надання вигляду проведених на замовлення АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна» будівельних робіт ТОВ «Майстерня ремонту «ЕРА» таких що відповідають вимогам чинного законодавства у галузі будівництва, склав завідомо неправдиві офіційні документи, а саме: договори №211-12-11/01-ТН, №211-12-11/02-ТН, №211-12-11/03-ТН, №211-12-11/04-ТН, №211-12-11/05-ТН від 19.12.2018, №211-05-17/01/ТН, №211-05-17/02-ТН, №211-05-17/03-ТН, №211-05-17/04-ТН від 20.05.2019, №211-08-30/01/ТН від 02.09.2019, №211-11-18/ТН від 19.11.2019 про надання послуг з технічного нагляду, накази №№1, 2, 3, 4, 5 від 19.12.2018, №№ 7, 8, 9, 10 від 20.05.2019, та №11 від 02.09.2019 та №12 від 19.11.2019 та акти здачі-приймання виконаних будівельних робіт від 27.12.2018, 16.07.2019, 17.09.2019, 13.11.2019 та 24.12.2019. Для цього, ОСОБА_7 перебуваючи за адресою свого проживання та реєстрації, як ФОП, що за адресою: АДРЕСА_1 , знаючи про те, що ним не надавались в період 2018-2019 років вказані асоціації послуг з технічного нагляду за будівництвом, склав шляхом нанесення машинописного тексту на папір формату А-4 з використання комп`ютерної техніки завідомо підроблені офіційні документи перелічені вище, які завірив своїм особистим підписом та відтиском печатки фізичної особи підприємця.

Відповідно до п. 1.1, 1.2 вказаних договорів за цими договорами виконавець зобов`язується здійснювати технічний нагляд на об`єктах: «Будівництво об`єктів інфраструктури на туристичному маршруті в Яворівському національному парку (встановлення альтанки та станції для ремонту велосипедів в зоні стаціонарної рекреації «Лелехівка»)», «Будівництво об`єктів інфраструктури на туристичному маршруті в Яворівському національному парку (встановлення альтанки та станції для ремонту велосипедів в зоні стаціонарної рекреації « ІНФОРМАЦІЯ_1 »)», «Будівництво об`єктів інфраструктури на туристичному маршруті в Яворівському національному парку (встановлення альтанки та станції для ремонту велосипедів в зоні стаціонарної рекреації « ІНФОРМАЦІЯ_2 »)», «Будівництво об`єктів інфраструктури на туристичному маршруті в смт. Брюховичі із встановленням альтанки та станції ремонту велосипедів», «Будівництво об`єктів інфраструктури на туристичному маршруті в Яворівському національному парку (встановлення альтанки та станції для ремонту велосипедів на території адміністративного приміщення Яворівського національного природного парку)», «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті у с. Крехів Жовківського району із встановленням альтанки та станції для ремонту велосипедів», «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті у м. Рава-Руська Жовківського району із встановленням альтанки та станції для ремонту велосипедів», «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті у смтМагерів Жовківського району із встановленням альтанки та станції для ремонту велосипедів», «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті у с.Потелич Жовківського району із встановленням альтанки та станції для ремонту велосипедів», «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті у смт.Івано-Франкове Яворівського району із встановленням альтанки та станції для ремонту велосипедів», «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті на території Крехівської сільської ради (встановлення альтанки та станції для ремонту велосипедів на відрізку дороги Крехів-Магерів)» у відповідності до Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об`єкта архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 №903 «Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об`єкта архітектури». Водночас, згідно з актами здачі-приймання виконаних будівельних робіт від 27.12.2018, 16.07.2019, 17.09.2019, 13.11.2019 та 24.12.2019 такі роботи виконані Любим відповідно до умов договору.

У подальшому ОСОБА_7 передав складені ним перелічені вище завідомо підроблені офіційні документи ОСОБА_5 . Останній, у свою чергу, у невстановлений точний час, забезпечуючи приховання заволодіння бюджетними коштами, передав складені ОСОБА_7 завідомо неправдиві офіційні документи для підписання представнику АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна» та забезпечив підписання та видачу таких.

Отже, своїми умисними діями, ОСОБА_5 організував складання та видачу ОСОБА_7 особою, яка здійснює професійну діяльність, пов`язану з наданням публічних послуг за попередньою змовою з іншими невстановленими особами завідомо неправдивих офіційних документів, а саме: договорів №211-12-11/01-ТН, №211-12-11/02-ТН, №211-12-11/03-ТН, №211-12-11/04-ТН, №211-12-11/05-ТН від 19.12.2018, №211-05-17/01/ТН, №211-05-17/02-ТН, №211-05-17/03-ТН, №211-05-17/04-ТН від 20.05.2019, №211-08-30/01/ТН від 02.09.2019, №211-11-18/ТН від 19.11.2019 про надання послуг з технічного нагляду, наказів №№1, 2, 3, 4, 5 від 19.12.2018, №№ 7, 8, 9, 10 від 20.05.2019, та №11 від 02.09.2019 та №12 від 19.11.2019 та актів здачі-приймання виконаних будівельних робіт від 27.12.2018, 16.07.2019, 17.09.2019, 13.11.2019 та 24.12.2019, які посвідчують певні факти, що мають юридичне значення або надають певні права.

23.03.2021 року слідчим за погодженням з прокурором у відповідності до вимог ст. ст. 40, 42, 276-278 КПК України повідомлено про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 358 КК України.

23.03.2021 року слідчим за погодженням з прокурором у відповідності до вимог ст. ст. 40, 42, 276-278 КПК України повідомлено про підозру ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.

06.04.2021 року слідчим за погодженням з прокурором у відповідності до вимог ст. ст. 40, 42, 276-278 КПК України повідомлено про підозру ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України.

Обґрунтованість підозри ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 у вчиненні інкримінованих кримінальних правопорушень доводиться зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме:

-договорами №211-12-11/01, №211-12-11/02, №211-12-11/03, №211-12-11/04 та №211-12-11/05 від 18.12.2018 щодо будівництва наступних об`єктів інфраструктури на велосипедному маршруті: «Будівництво об`єктів інфраструктури на туристичному маршруті в Яворівському національному парку» (встановлення альтанки та станції для ремонту велосипедів в зоні стаціонарної рекреації « ІНФОРМАЦІЯ_1 »), «Будівництво об`єктів інфраструктури на туристичному маршруті в Яворівському національному парку» (встановлення альтанки та станції для ремонту велосипедів в зоні стаціонарної рекреації «Лелехівка»), «Будівництво об`єктів інфраструктури на туристичному маршруті в Яворівському національному парку» (встановлення альтанки та станції для ремонту велосипедів в зоні стаціонарної рекреації « ІНФОРМАЦІЯ_2 »), «Будівництво об`єктів інфраструктури на туристичному маршруті в Яворівському національному парку» (встановлення альтанки та станції для ремонту велосипедів на території адміністративного приміщення Яворівського національного природного парку) та «Будівництво об`єктів інфраструктури на туристичному маршруті в смт. Брюховичі із встановленням альтанки та станції ремонту велосипедів», відповідно до п. 1, 2.1, 2.2 яких підрядник зобов`язується власними силами і засобами, в обумовлений строк у відповідності до замовлення і вимог проектно-кошторисної документації, будівельних норм та правил виконати роботи на вказаних об`єктах за ціною (договірна, тверда) 184500гривень;

-договорами № 211-05-17/01, № 211-05-17/02, № 211-05-17/03 та №211-05-17/04 від 17.05.2019, №211-08-30/01 від 30.08.2019, №211-18-11 від 18.11.2019 щодо будівництва наступних об`єктів інфраструктури на велосипедному маршруті: «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті у с. Крехів Жовківського району із встановленням альтанки та станції для ремонту велосипедів», «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті у м. Рава-Руська Жовківського району із встановленням альтанки та станції для ремонту велосипедів», «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті у смт Магерів Жовківського району із встановленням альтанки та станції для ремонту велосипедів», «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті у с. Потелич Жовківського району із встановленням альтанки та станції для ремонту велосипедів», «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті у смт. Івано-Франкове Яворівського району із встановленням альтанки та станції для ремонту велосипедів», «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті на території Крехівської сільської ради (встановлення альтанки та станції для ремонту велосипедів на відрізку дороги Крехів-Магерів)», відповідно до п. 1, 2.1, 2.2 яких підрядник зобов`язується власними силами і засобами, в обумовлений строк у відповідності до замовлення і вимог проектно-кошторисної документації, будівельних норм та правил виконати роботи на вказаних об`єктах за ціною (договірна, тверда) 211006,74 гривень;

-довідками про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за грудень 2018 року, актами №№ 11/1, 12/1, 13/1, 14/1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2018року та актами №№б/н, 11/2, 12/2, 13/2, 14/2 вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт, куди внесено завідомо неправдиві відомості про об`єми та вартість виконаних будівельних робіт, а також вартість устаткування;

-довідками про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2019 року, актами №2/1 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2019 року та актами № 2/2 вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт від 16.07.2019, довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за вересень 2019 року, актами № 211-05-17/02-1 та № 211-05-17/04-1 приймання виконаних будівельних робіт за вересень 2019 року та актами № 211-05-17/02-2 та № 211-05-17/04-2 вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт від 17.09.2019, довідками про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за жовтень 2019 року, актами № 1 та № 1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2019 року та актами вартості устаткування від 13.11.2019, довідками про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за грудень 2019 року, актом №1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2019 року та актом вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт від 24.12.2019, куди внесено завідомо неправдиві відомості про об`єми та вартість виконаних будівельних робіт, а також вартість устаткування;

-висновками експерта №4, №5 від 01.02.2021, №6, №7 від 03.02.2021, №8, №9 від 05.02.2021, №10 від 08.02.2021, №11 від 09.02.2021, №12 від 10.02.2021, №13 від 11.02.2021, №14 від 12.02.2021 за результатами проведення судових почеркознавчих експертиз відповідно до яких підписи у вказаних документах виконані ОСОБА_6 ;

-висновками експерта №15 від 01.02.2021, №16 від 03.02.2021, №17 від 05.02.2021, №18 від 07.02.2021, №19 від 09.02.2021, №20 від 10.02.2021, №21 від 11.02.2021, №22 від 12.02.2021, №23 від 13.02.2021, №24 від 14.02.2021, №25 від 15.02.2021 за результатами проведення судових технічних експертиз документів відповідно до яких підписи у вказаних документах відтиски печатки виконані печаткою ТОВ «Майстерня ремонту «Ера»;

-висновком експерта від 30.10.2020 №16/4/62 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи, відповідно до якого виконані роботи по об`єкту: «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті на території Крехівської сільської ради (встановлення альтанки та станції для ремонту велосипедів на відрізку дороги Крехів-Магерів)» не відповідають проектній документації та вимогам нормативно-правових актів в галузі будівництва, первинна звітна документація форми КБ-2в, КБ-3 з будівництва по вказаному об`єкту не відповідає вимогам нормативно-правових актів в галузі будівництва, вартість фактично невиконаних будівельних робіт становить 23627,25гривень;

-висновком експерта від 30.06.2020 №18/33 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи, відповідно до якого виконані роботи по об`єкту: «Будівництво об`єктів інфраструктури на туристичному маршруті в смт. Брюховичі із встановленням альтанки та станції ремонту велосипедів» не відповідають проектній документації та вимогам нормативно-правових актів в галузі будівництва, первинна звітна документація форми КБ-2в, КБ-3 з будівництва по вказаному об`єкту не відповідає вимогам нормативно-правових актів в галузі будівництва;

-висновком експерта від 09.07.2020 №18/38 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи, відповідно до якого виконані роботи по об`єкту: «Будівництво об`єктів інфраструктури на туристичному маршруті в Яворівському національному парку» (встановлення альтанки та станції для ремонту велосипедів в зоні стаціонарної рекреації «Верещиця») не відповідають проектній документації та вимогам нормативно-правових актів в галузі будівництва, первинна звітна документація форми КБ-2в, КБ-3 з будівництва по вказаному об`єкту не відповідає вимогам нормативно-правових актів в галузі будівництва, вартість фактично невиконаних будівельних робіт становить 22691,57гривень;

-висновком експерта від 08.07.2020 №18/39 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи, відповідно до якого виконані роботи по об`єкту: «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті у смт. Івано-Франкове Яворівського району із встановленням альтанки та станції для ремонту велосипедів» не відповідають проектній документації та вимогам нормативно-правових актів в галузі будівництва, первинна звітна документація форми КБ-2в, КБ-3 з будівництва по вказаному об`єкту не відповідає вимогам нормативно-правових актів в галузі будівництва, вартість фактично невиконаних будівельних робіт становить 22351,24гривень;

-висновком експерта від 08.07.2020 №18/37 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи, відповідно до якого виконані роботи по об`єкту: «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті у смт Магерів Жовківського району із встановленням альтанки та станції для ремонту велосипедів» не відповідають проектній документації та вимогам нормативно-правових актів в галузі будівництва, первинна звітна документація форми КБ-2в, КБ-3 з будівництва по вказаному об`єкту не відповідає вимогам нормативно-правових актів в галузі будівництва, вартість фактично невиконаних будівельних робіт становить 23772,02 гривень;

-висновком експерта від 07.07.2020 №18/34 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи, відповідно до якого виконані роботи по об`єкту: «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті у с. Потелич Жовківського району із встановленням альтанки та станції для ремонту велосипедів» не відповідають проектній документації та вимогам нормативно-правових актів в галузі будівництва, первинна звітна документація форми КБ-2в, КБ-3 з будівництва по вказаному об`єкту не відповідає вимогам нормативно-правових актів в галузі будівництва, вартість фактично невиконаних будівельних робіт становить 22771,52 гривень;

-висновком експерта від 06.07.2020 №18/36 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи, відповідно до якого виконані роботи по об`єкту: «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті у с. Крехів Жовківського району із встановленням альтанки та станції для ремонту велосипедів» не відповідають проектній документації та вимогам нормативно-правових актів в галузі будівництва, первинна звітна документація форми КБ-2в, КБ-3 з будівництва по вказаному об`єкту не відповідає вимогам нормативно-правових актів в галузі будівництва, вартість фактично невиконаних будівельних робіт становить 24136,37 гривень;

-висновком експерта від 10.07.2020 №18/40 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи, відповідно до якого виконані роботи по об`єкту: «Будівництво об`єктів інфраструктури на туристичному маршруті в Яворівському національному парку» (встановлення альтанки та станції для ремонту велосипедів в зоні стаціонарної рекреації «Оселя Розточчя») не відповідають проектній документації та вимогам нормативно-правових актів в галузі будівництва, первинна звітна документація форми КБ-2в, КБ-3 з будівництва по вказаному об`єкту не відповідає вимогам нормативно-правових актів в галузі будівництва, вартість фактично невиконаних будівельних робіт становить 23298,52 гривень;

-висновком експерта від 09.07.2020 №18/35 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи, відповідно до якого виконані роботи по об`єкту: «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті у м. Рава-Руська Жовківського району із встановленням альтанки та станції для ремонту велосипедів» не відповідають проектній документації та вимогам нормативно-правових актів в галузі будівництва, первинна звітна документація форми КБ-2в, КБ-3 з будівництва по вказаному об`єкту не відповідає вимогам нормативно-правових актів в галузі будівництва, вартість фактично невиконаних будівельних робіт становить 22910,28 гривень;

-висновком експерта від 10.07.2020 №18/41 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи, відповідно до якого виконані роботи по об`єкту: «Будівництво об`єктів інфраструктури на туристичному маршруті в Яворівському національному парку» (встановлення альтанки та станції для ремонту велосипедів на території адміністративного приміщення Яворівського національного природного парку) не відповідають проектній документації та вимогам нормативно-правових актів в галузі будівництва, первинна звітна документація форми КБ-2в, КБ-3 з будівництва по вказаному об`єкту не відповідає вимогам нормативно-правових актів в галузі будівництва, вартість фактично невиконаних будівельних робіт становить 22067,36 гривень;

-висновком експерта від 11.07.2020 №18/42 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи, відповідно до якого виконані роботи по об`єкту: «Будівництво об`єктів інфраструктури на туристичному маршруті в Яворівському національному парку» (встановлення альтанки та станції для ремонту велосипедів в зоні стаціонарної рекреації «Лелехівка») не відповідають проектній документації та вимогам нормативно-правових актів в галузі будівництва, первинна звітна документація форми КБ-2в, КБ-3 з будівництва по вказаному об`єкту не відповідає вимогам нормативно-правових актів в галузі будівництва, вартість фактично невиконаних будівельних робіт становить 23772,02гривень;

-висновком експерта від 10.12.2020 №7028 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи, відповідно до якого вартість будівництва надземної частини (павільйону) по об`єкту «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті у АДРЕСА_2 із встановленням альтанки та станції для ремонту велосипедів» станом на 17.09.2019 становить 72 049 гривень;

-висновком експерта від 14.12.2020 №7029 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи, відповідно до якого вартість будівництва надземної частини (павільйону) по об`єкту «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті у АДРЕСА_3 із встановленням альтанки та станції для ремонту велосипедів» станом на 16.07.2019 становить 72 049 гривень;

-висновком експерта від 23.12.2020 №7035 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи, відповідно до якого вартість будівництва надземної частини (павільйону) по об`єкту «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті у АДРЕСА_4 із встановленням альтанки та станції для ремонту велосипедів» станом на 17.09.2019 становить 72847 гривень;

-висновком експерта від 16.12.2020 №7031 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи, відповідно до якого вартість будівництва надземної частини (павільйону) по об`єкту «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті у АДРЕСА_5 із встановленням альтанки та станції для ремонту велосипедів» станом на 13.11.2019 становить 72847 гривень;

-висновком експерта від 14.12.2020 №7030 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи, відповідно до якого вартість будівництва надземної частини (павільйону) по «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті у АДРЕСА_6 із встановленням альтанки та станції для ремонту велосипедів» станом на 13.11.2019 становить 72049 гривень;

-висновком експерта від 23.12.2020 №7034 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи, відповідно до якого вартість будівництва надземної частини (павільйону) по об`єкту «Будівництво об`єктів інфраструктури на туристичному маршруті в Яворівському національному парку» (встановлення альтанки та станції для ремонту велосипедів в зоні стаціонарної рекреації «Лелехівка») станом на 27.12.2018 становить 54886гривень;

-висновком експерта від 16.12.2020 №7032 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи, відповідно до якого вартість будівництва надземної частини (павільйону) по об`єкту «Будівництво об`єктів інфраструктури на туристичному маршруті в Яворівському національному парку» (встановлення альтанки та станції для ремонту велосипедів в зоні стаціонарної рекреації « ІНФОРМАЦІЯ_2 ») станом на 27.12.2018 становить 54886гривень;

-висновком експерта від 17.12.2020 №7033 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи, відповідно до якого вартість будівництва надземної частини (павільйону) по об`єкту «Будівництво об`єктів інфраструктури на туристичному маршруті в Яворівському національному парку» (встановлення альтанки та станції для ремонту велосипедів в зоні стаціонарної рекреації « ІНФОРМАЦІЯ_1 ») станом на 27.12.2018 становить 54886гривень;

-висновком експерта від 23.12.2020 №7037 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи, відповідно до якого вартість будівництва надземної частини (павільйону) по об`єкту «Будівництво об`єктів інфраструктури на туристичному маршруті в АДРЕСА_7 із встановленням альтанки та станції ремонту велосипедів» станом на 27.12.2018 становить 54886гривень;

-висновком експерта від 23.12.2020 №7036 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи, відповідно до якого вартість будівництва надземної частини (павільйону) по об`єкту «Будівництво об`єктів інфраструктури на туристичному маршруті в Яворівському національному парку» (встановлення альтанки та станції для ремонту велосипедів на території адміністративного приміщення Яворівського національного природного парку) станом на 27.12.2018 становить 54886гривень;

-висновком експерта від 05.03.2021 №7758 за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи, відповідно до якого вартість будівництва надземної частини (павільйону) по об`єкту «Будівництво об`єкту інфраструктури на туристичному веломаршруті на території Крехівської сільської ради (встановлення альтанки та станції для ремонту велосипедів на відрізку дороги Крехів-Магерів)» станом на 24.12.2019 становить 72847 гривень;

-протоколом №1 установчих зборів засновників ТОВ «Майстерня ремонту «ЕРА» від 24.02.2018 відповідно до якого ОСОБА_6 створив дане товариство, призначив себе директором та затвердив статут;

-статутом ТОВ «Майстерня ремонту «ЕРА» від 24.02.2018 згідно з яким директор ТОВ є службовою особою;

-виписками з казначейських рахунків АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна» від 03.03.2021, відповідно до яких асоціацією на підставі вище вказаних документів перераховано бюджетні кошти в сумі 2 188 540,44 гривень.

-довідкою спеціаліста начальника відділу контролю за місцевими бюджетами Західного офісу Держаудитслужби від 16.03.2021, відповідно до якої внаслідок завищення вартості вище вказаних робіт та устаткування у 2018 році завдано матеріальної шкоди на суму 544762,85 гривень, а у 2019 році на суму 815160,52 гривень;

-протоколом за результатами проведення негласної слідчої розшукової дії стосовно ОСОБА_6 від 02.08.2020 №8/1-1043 з якого вбачається, наступне. Вартість виконаних будівельних робіт по вище вказаних об`єктах є набагато нижчою ніж вказана у переліченій вище звітній документації. ФОП ОСОБА_7 фактично не здійснював технічного нагляду за вище вказаними об`єктами. ОСОБА_5 координував діяльність ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та інших співучасників спрямовану на заволодіння бюджетними коштами;

-протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії стосовно ОСОБА_5 від 02.08.2020 №8/1-1039 відповідно до якого ОСОБА_5 координував діяльність ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та інших співучасників спрямовану на заволодіння бюджетними коштами, а також забезпечив складання ФОП ОСОБА_7 завідомо підроблених офіційних документів.

Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється в заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому повторно та за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5ст.191 КК України, в організації складання та видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3ст. 27, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, та організації складання та видачі особою, яка здійснює професійну діяльність, пов`язану з наданням публічних послуг, завідомо підроблених офіційних документів, які посвідчують певні факти, що мають юридичне значення та надають певні права, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 358 КК України.

ОСОБА_6 підозрюється в заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому повторно та за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 КК України, в складанні та видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.

ОСОБА_7 підозрюється у складанні особою, яка здійснює професійну діяльність, пов`язану з наданням публічних послуг, завідомо підроблених офіційних документів, які посвідчують певні факти, що мають юридичне значення та надають певні права, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України.

Ухвалою слідчого судді Галицького районного суду м. Львова від 19.05.2021 року про продовження строку досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні до п`яти місяців, тобто до 23.08.2021року.

Необхідність продовження досудового розслідування саме на цей строк обґрунтовується наступними обставинами проведення досудового розслідування.

У ході проведення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні:

-проведено 11 обшуків;

-проведено 11 оглядів об`єктів будівництва;

-повідомлено про підозру, обрано запобіжний захід та застосовано заходи забезпечення кримінального провадження (арешт рухомого, нерухомого майна та корпоративних прав) щодо 3осіб;

-допитано 3 підозрюваних;

-допитано 24 свідки;

-допитано 2 представників потерпілого;

-проведено негласні слідчі (розшукові) дії та розсекречено 21протокол про результати та хід проведення негласних слідчих (розшукових) дій відносно осіб, які можуть бути причетними до вчинення злочину;

-проведено 30тимчасових доступів до речей та документів, а також пребуває на виконанні у банківські установі ухвала щодо проведення тимчасового доступу до документів, які становлять банківську таємницю;

-отримано у 6 осіб зразки для проведення експертиз про що складено відповідні протоколи;

-проведено 53 судові експертизи, зокрема: 22 будівельно-технічні, 12почеркознавчих експертиз, 12 технічних експертиз документів, 7комп`ютерно-технічних експертиз;

-призначено та проводяться наступні судові експертизи: експертиза звукозапису та економічна експертиза.

У зв`язку з наведеним, існує необхідність у проведенні додаткових слідчих (розшукових) та процесуальних дій, а також експертних досліджень, проведення яких потребує додаткового часу, зокрема:

-долучити до матеріалів кримінального провадження висновки експерта за результатами проведення перелічених вище експертиз;

-отримати у порядку, передбаченому ст.ст. 161-166 КПК України, додатковий доступ до речей та документів;

-розсекретити 26 ухвал слідчих суддів Львівського апеляційного суду про надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій у кримінальному провадженні;

-з метою перевірки вже отриманих доказів у кримінальному провадженні провести додаткові допити свідків, витребувати документи у встановленому КПК України порядку, які перебувають у володінні фізичних та юридичних осіб, провести додаткові експертизи;

-провести додаткові слідчі (розшукові) та процесуальні дії з метою підтвердження або спростування фактів легалізації майна здобутого в результаті вчинення даних кримінальних правопорушень, фактів вчинення у аналогічних з інкримінованими злочинами спосіб заволодіння майном інших юридичних осіб під час реалізації податкової застави, а також вчинення інших кримінальних правопорушень пов`язаних із заволодінням бюджетними коштами та їх подальшою легалізацією;

-з урахуванням результатів, отриманих під час проведення процесуальних та слідчих (розшукових) дій, що потребують додаткового часу, вирішити питання щодо повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри та про нову підозру у вчиненні кримінальних правопорушень особам, які уже перебувають у статусі підозрюваного та повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень особам, які ще процесуального статусу підозрюваного у даному кримінальному провадженні не набули;

-з урахуванням результатів, отриманих під час проведення процесуальних та слідчих (розшукових) дій, що потребують додаткового часу, вирішити питання щодо обрання відносно осіб, яким ще не повідомлено про підозру, запобіжних заходів та застосування до них інших заходів забезпечення кримінального провадження.

Слідчий зазначає, що у результаті проведення вищевказаних слідчих (розшукових) та процесуальних дій будуть отримані додаткові докази, які можуть бути використані під час судового розгляду кримінального провадження для встановлення об`єктивної істини у провадженні та встановлення усіх обставин вчинення кримінальних правопорушень роль кожного зі співучасників у їх вчиненні.

Вказані процесуальніта слідчі(розшукові)дії непроведено уп`ятимісячний строку зв`язкузі значноютривалістю проведенняпризначених судовихекспертиз,тривалістю проведенняпроцедури розсекреченняматеріальних носіївінформації щодопроведення негласнихслідчих (розшукових)дій,значною кількістюслідчих (розшукових)та процесуальнихдій,без якихнеможливо завершитидосудове розслідування,необхідністю проведеннядодаткових процесуальнихдій зметою забезпеченняпроведення призначенихсудових експертиз,а такожу зв`язкуз проведенням слідчих (розшукових) та процесуальних дії спрямованих на перевірку причетності підозрюваних до вчинення інших злочинів. Слідчий просить клопотання задовольнити.

Прокурор та слідчий у судовому засіданні підтримали вимоги клопотання та просили таке задовольнити.

Підозрювані ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , та захисники ОСОБА_14 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 проти вимог клопотання не заперечили.

Заслухавши учасників процесу, дослідивши клопотання слідчого, вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Так, відповідно до ч.1ст.219 КПК України, строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Досудове розслідування повинно бути закінчено: 1) протягом одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку; 2) протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.

Відповідно до ч.3, ч.4ст.294 КПК України, якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 2 абзацу третього частини першоїстатті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строків, встановлених пунктами 2 та 3 частини другоїстатті 219 цього Кодексу: 1) до трьох місяців - керівником місцевої прокуратури, заступником Генерального прокурора; 2) до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником регіональної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора; 3) до дванадцяти місяців - слідчим суддею, за клопотанням слідчого, погодженим з Генеральним прокурором чи його заступниками.

Строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до трьох місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження, до дванадцяти місяців - внаслідок виняткової складності провадження.

Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням ГУНП у Львівській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні знаходиться кримінальне провадження №12020140000000021 від 16.01.2020 у якому повідомлено про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 358 КК України, ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5ст.191, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України та ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України.

23.03.2021 року слідчим за погодженням з прокурором у відповідності до вимог ст. ст. 40, 42, 276-278 КПК України повідомлено про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 358 КК України.

23.03.2021 року слідчим за погодженням з прокурором у відповідності до вимог ст. ст. 40, 42, 276-278 КПК України повідомлено про підозру ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.

06.04.2021 року слідчим за погодженням з прокурором у відповідності до вимог ст. ст. 40, 42, 276-278 КПК України повідомлено про підозру ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України.

Ухвалою слідчого судді Галицького районного суду м. Львова від 19.05.2021 року про продовження строку досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні до п`яти місяців, тобто до 23.08.2021року.

Існує необхідність у проведенні додаткових слідчих (розшукових) та процесуальних дій, а також експертних досліджень, проведення яких потребує додаткового часу, зокрема:

-долучити до матеріалів кримінального провадження висновки експерта за результатами проведення перелічених вище експертиз;

-отримати у порядку, передбаченому ст.ст. 161-166 КПК України, додатковий доступ до речей та документів;

-розсекретити 26 ухвал слідчих суддів Львівського апеляційного суду про надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій у кримінальному провадженні;

-з метою перевірки вже отриманих доказів у кримінальному провадженні провести додаткові допити свідків, витребувати документи у встановленому КПК України порядку, які перебувають у володінні фізичних та юридичних осіб, провести додаткові експертизи;

-провести додаткові слідчі (розшукові) та процесуальні дії з метою підтвердження або спростування фактів легалізації майна здобутого в результаті вчинення даних кримінальних правопорушень, фактів вчинення у аналогічних з інкримінованими злочинами спосіб заволодіння майном інших юридичних осіб під час реалізації податкової застави, а також вчинення інших кримінальних правопорушень пов`язаних із заволодінням бюджетними коштами та їх подальшою легалізацією;

-з урахуванням результатів, отриманих під час проведення процесуальних та слідчих (розшукових) дій, що потребують додаткового часу, вирішити питання щодо повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри та про нову підозру у вчиненні кримінальних правопорушень особам, які уже перебувають у статусі підозрюваного та повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень особам, які ще процесуального статусу підозрюваного у даному кримінальному провадженні не набули;

-з урахуванням результатів, отриманих під час проведення процесуальних та слідчих (розшукових) дій, що потребують додаткового часу, вирішити питання щодо обрання відносно осіб, яким ще не повідомлено про підозру, запобіжних заходів та застосування до них інших заходів забезпечення кримінального провадження.

Так, не вдаючись до оцінки доказів у кримінальному провадженні щодо їх належності, допустимості, достовірності та достатності для доведення винуватості ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 358 КК України, ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5ст.191, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України та ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України, слідчий суддя вважає необхідним зазначити про те, що клопотання слідчого містить перелік доказів на обґрунтування підозри ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 у вчиненні інкримінованих їм кримінальних правопорушень. Більше того, аналіз долучених до клопотання матеріалів, дозволяє стверджувати про небезпідставність такої підозри.

У той же час обставини здійснення підозрюваними конкретних дій та доведеність їх вини, потребують перевірки та оцінки у сукупності з іншими доказами у кримінальному провадженні під час подальшого досудового розслідування.

Слідчим доведено, що перелічені слідчі та процесуальні дії мають доказове значення у провадженні є необхідними для об`єктивного розслідування кримінального провадження та не є вичерпними, оскільки після їх проведення може виникнути необхідність у проведенні інших слідчих (розшукових) дій.

Слідчий суддя вважає обґрунтованими доводи, викладені у клопотанні слідчого та підтримані прокурором у судовому засіданні про те, що досудове розслідування неможливо завершити у більш стислі строки, які полягають в необхідності досить тривалого часу для проведення призначених судових експертиз та проведення інших слідчих дій, які мають суттєве значення для кримінального провадження, перелік яких наведено у клопотанні.

Враховуючи конкретні обставини справи, наявність обставин, які перешкоджали завершити досудове розслідування у більш стислі строки, особливу складність цього провадження, необхідність завершення процесуальних дій, наведених у клопотанні, а також те, що строк досудового розслідування кримінального провадження спливає 23.08.2021, а провести вищевказані слідчі та процесуальні дії у передбачений законом строк не надається за можливе з об`єктивних причин, слідчий суддя приходить до висновку про обґрунтованість клопотання слідчого.

Таким чином, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню та строк досудового розслідування необхідно продовжити до шести місяців, тобто до 23 вересня 2021 року.

Керуючись ст.ст.219,294,295-1,372,376 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ :

Клопотання задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 358 КК Україниу кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за№12020140000000021 від 16.01.2020 у якому повідомлено про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366,

ч.3 ст. 27, ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 358 КК України, ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5ст.191, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України та ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України до шестимісяців, тобто до 23.09.2021.

Повний текст ухвали виготовлено 25.08.2021 року.

Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення20.08.2021
Оприлюднено01.02.2023
Номер документу99190926
СудочинствоКримінальне
Сутьпродовження строку досудового розслідування