6/5740-А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"25" вересня 2007 р. Справа №6/5740-А
за позовом Відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань України в Більгірському районі в особі Теофіпольської філії смт. Білогір'я
про стягнення 746,65 грн.
Суддя Танасюк О.Є. Секретар судового засідання Сарбей О.Ф.
Представники сторін:
від позивача Поторока Л.О. –начальник відділення згідно посвідчення №2247 від 01.10.01р.
від відповідача не з'явився
Сторони належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи. Ухвала господарського суду від 03.08.07р. про відкриття провадження у справі та призначення судового засідання сторонам надіслана ( вих. №01-155 від 08.08.07р.) Докази про отримання даної ухвали відповідачем до суду надійшли.
Суть спору: Позивач звернувся з позовом, в якому просить стягнути з відповідача 746,65 грн. заборгованості по страхових внесках.
Повноважний представник позивача в судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримав, зазначаючи, що вони підтверджені наявними у справі матеріалами.
Відповідач відзиву на позов не подав, представника в судове засідання не направив, доказів погашення заборгованості не надав.
Розглядом наявних матеріалів справи встановлено наступне.
Відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” відповідач, як роботодавець, являється платником внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків, а згідно п. 2 ч. 2 ст. 45 цього Закону, роботодавець, як страхувальник, зобов'язаний своєчасно та повністю сплачувати в установленому порядку страхові внески.
Однак, відповідач не належним чином сплачує внески до Фонду і на момент подання позову до суду недоїмка по сплаті страхових внесків складає 746,65 грн, що підтверджується розрахунковою відомістю про нарахування та перерахування страхових внесків відповідача до Фонду та поданим позивачем розрахунком заборгованості відповідача перед Фондом станом на 01.07.07р.
Оскільки, відповідачем не сплачено вказану заборгованість в добровільному порядку позивач звернувся до суду з позовом про примусове стягнення з відповідача грн. заборгованості.
Аналізуючи наявні докази, оцінюючи їх в сукупності, судом до уваги приймається наступне:
Згідно ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Згідно до ст. 55 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”, спори щодо суми страхових внесків, а також щодо розміру шкоди та прав на її відшкодування, накладення штрафів та з інших питань вирішуються в судовому порядку.
Розмір страхових внесків відповідача до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань був нарахований відповідно до ст.1 Закону України “Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” та на підставі Порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ, організацій на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, затвердженого Постановою КМ України від 13.09.00р.№1423.
Згідно Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, позивачем було проведено нарахування страхових внесків відповідача до Фонду за І квартал 2007р.
Таким чином, недоїмка відповідача по сплаті страхових внесків до Фонду станом на 01.07.07р. склала 746,65 грн.
П.4.12 даної Інструкції встановлено, що страхові внески сплачуються підприємствами, установами, організаціями в день одержання коштів на оплату праці в установах банків, а при проведенні оплати праці з готівкової виручки чи натуроплатою, платник зобов'язаний не пізніше наступного дня після здійснення виплат подати до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду соціального страхування.
Приймаючи до уваги те, що позовні вимоги щодо стягнення недоїмки по сплаті страхових внесків в розмірі 746,65 грн. обґрунтовані, підтвердженні матеріалами справи, відповідають чинному законодавству, тому позов підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 254-259, п.п.3,6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Білогірському районі, смт. Білогір'я до Дочірнього підприємства „Теофіпольбуд” Колективного підприємства „Теофіпольський Райагробуд” району про стягнення 746,65 грн. заборгованості по страхових внесках задоволити.
Стягнути з Дочірнього підприємства „Теофіпольбуд” Колективного підприємства „Теофіпольський Райагробуд”, (смт. Теофіполь, вул. Леніна, 78, р/р 26002301178 в Ощадбанку №2907, код 31961253) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві в Білогірському районі (смт. Білогір'я, вул. Шевченка, 37, р/р 37174400900008 в УДК у Хмельницькій області, код 25978356) 746,65 грн. (сімсот сорок шість гривень 65 коп.) недоїмки по внесках.
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви по апеляційне оскарження. Подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова , якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження , якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя О.Є. Танасюк
Віддрук. 3 прим. :
1 - до справи,
2 - позивачу,
3 - відповідачу.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2007 |
Оприлюднено | 04.10.2007 |
Номер документу | 992402 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Танасюк О.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні