справа № 2а-1992/10/0670
категорія 6.13
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 квітня 2010 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Капустинського М.М.,
при секретарі - Миніч Н.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Коростень Житомирської області до комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства № 5 про стягнення 2978,71 грн.,-
встановив:
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом. Зазначав, що відповідач як платник внесків на загальнообов»язкове державне пенсійне страхування зобов»язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та у повному обсязі страхові внески. У зв»язку з невиконанням даного зобов»язання у відповідача виникла заборгованість перед Пенсійним фондом у сумі 2978, 71 грн., яку позивач просить стягнути.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі. Просив позов задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не з»явився тоді як про час та місце розгляду справи його було повідомлено вчасно та в законному порядку.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Спірні правовідносини регулюються Законами України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058 – IV, який набрав чинності з 01 січня 2004 року, «Про збір на обов»язкове державне пенсійне страхування» від 26 червня 1997 року № 400 / 97 – ВР.
Судом встановлено, що комунальне виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство № 5 зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України в м. Коростень Житомирської області як платник страхових внесків на загальнообов»язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до пункту 1 статті 1 Закону України «Про збір на обов»язкове державне пенсійне страхування», платниками збору на обов»язкове державне пенсійне страхування є суб»єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об»єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об»єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи – суб»єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Згідно з статтею 3 Закону України «Про збір на обов»язкове державне пенсійне страхування», збір на обов»язкове державне пенсійне страхування платники збору сплачують до Пенсійного фонду України в порядку, визначеному законодавством України.
Відповідно до статей 17, 20 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування», страхувальник зобов»язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Страхувальники зобов»язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Відповідно до частини 3 статті 18 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування», страхові внески є цільовим загальнообов»язковим платежем, який справляється на всій території України у порядку, встановленому цим Законом.
Відповідно до частини 6 статті 20 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування», перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі у безготівковій чи натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг).
Згідно з частиною 2 статті 106 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування», суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (недоїмка).
Як вбачається із матеріалів справи, відповідачем своєчасно не сплачено страхові внески за грудень 2009 року у сумі 901, 82 грн., чим порушено вимоги статей 17, 20 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування».
Дана сума боргу визначена самим відповідачем у розрахунку суми страхових внесків на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті, за грудень 2009 року і на день розгляду справи є несплаченою.
Згідно з пунктом 2 частини 9 статті 106 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування», за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, виконавчими органами Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Рішенням № 157 від 25 січня 2010 року за несплату (неперерахування), несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхових внесків, у тому числі донараховані страхувальником або Пенсійним фондом, до відповідача застосовано фінансову санкцію у сумі 1880, 48 грн. та нараховано пеню у розмірі 196, 41 грн., а всього – 2076, 89 грн. Дана сума на день розгляду справи є несплаченою, а вказане рішення відповідачем не оскаржувалося.
Враховуючи викладене, Житомирський окружний адміністративний суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
На підставі викладеного, відповідно до Законів України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058 – IV, який набрав чинності з 01 січня 2004 року, «Про збір на обов»язкове державне пенсійне страхування» від 26 червня 1997 року № 400 / 97 – ВР, керуючись статтями 94, 158 – 163, 167, 186, 254 КАС України, Житомирський окружний адміністративний суд
постановив:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства № 5 (вул. Каштанова, 21, м. Коростень, Житомирська область, р/р 260057890 у Коростенському відділенні АППБ "Райффайзен банк Аваль", МФО 311528, код 24707566) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Коростень Житомирської області (вул. Сосновського, 46, м. Коростень, Житомирська область, р/р 256033001646 у ЖОУ ВАТ "Державний ощадний банк", МФО 311647, код 20405199) 2978, 71 грн. заборгованості.
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: М.М. Капустинський
Повний текст постанови виготовлено: < Дата >
присуджено до стягнення 2978, 71 грн.
матеріальну шкоду < сума > грн.
моральну шкоду < сума > грн.
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.04.2010 |
Оприлюднено | 16.07.2010 |
Номер документу | 9925168 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Капустинський Михайло Михайлович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні