Справа № 452/2538/21
У х в а л а
про залишення позовної заяви без руху
30 серпня 2021 року м. Самбір
Суддя Самбірського міськрайонного суду Львівської області Карнасевич Г.І., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства Самбірської міської ради Стоматологічна поліклініка про стягнення невиплаченої заробітної плати та компенсації втрати частини заробітної плати у зв`язку з порушенням строків її виплат,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Комунального некомерційного підприємства Самбірської міської ради Стоматологічна поліклініка про стягнення невиплаченої заробітної плати у сумі 33274 грн. 12 коп. та компенсації втрати частини заробітної плати у зв`язку з порушенням строків її виплат у сумі 2087 грн. 57 коп.
Позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1, ч. 4, ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
До позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
У порушення положень ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви не долучено документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Так, відповідно до ч. 2 ст. 133 ЦПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України Про судовий збір від 8 липня 2011 року № 3674-VI (зі змінами).
Згідно постанови Верховного Суду України від 30 листопада 2016 року у справі № 226/168/15 зроблено висновок, що починаючи з 1 вересня 2015 року, позивачі в справах за позовними вимогами, що випливають із трудових правовідносин, не звільняються від сплати судового збору, за винятком позивачів у двох категоріях: про стягнення заробітної плати та про поновлення на роботі. Усі інші вимоги, що випливають із трудових правовідносин повинні бути оплачені судовим збором.
Отже, починаючи з 1 вересня 2015 року, позивачі в справах за позовними вимогами, що випливають із трудових відносин, не звільняються від сплати судового збору, за винятком позивачів у двох категоріях: про стягнення заробітної плати та про поновлення на роботі.
Оскільки позивачем у прохальній частині позову, серед іншого, заявлено вимогу, яка виникає з трудових правовідносин, а саме про стягнення з відповідача компенсації втрати частини заробітної плати у зв`язку із порушення строків її виплати у сумі 2087 грн. 57 коп., то вищезазначена пільга не застосовуються та дана вимога підлягає сплаті судового збору на загальних підставах.
Вимога про стягнення компенсації втрати частини заробітної плати у зв`язку із порушення строків її виплати є майновою.
Згідно до положень ст. 7 Закону України Про Державний бюджет на 2021 рік , у 2021 році установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2021 року у розмірі 2270 грн.
Згідно ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір за ставкою 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, позивачу необхідно надати оригінал платіжного документа про сплату судового збору в розмірі 908 грн.
Платiжнi реквiзити для перерахування судового збору в гривнях:
Отримувач коштів ГУК Львiв/Самбірська тг/22030101;
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38008294;
Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.);
Код банку отримувача (МФО) 899998;
Рахунок отримувача UA358999980313181206000013939;
Код класифікації доходів бюджету 22030101;
Призначення платежу *;101;
Крім того, позивачем не додано до позовної заяви всіх копій документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Вище викладене дає підстави для висновку, що позовна заява не відповідає вимогам закону, а тому підлягає залишенню без руху з наданням строків на їх усунення.
Керуючись ст. ст. 175, 177, 185, 194 ЦПК України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства Самбірської міської ради Стоматологічна поліклініка про стягнення невиплаченої заробітної плати та компенсації втрати частини заробітної плати у зв`язку з порушенням строків її виплат - залишити без руху.
Надати позивачу строк на усунення зазначених недоліків терміном п`ять днів з моменту отримання копії ухвали.
Роз`яснити позивачу, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Самбірський міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 30.08.2021 |
Оприлюднено | 01.09.2021 |
Номер документу | 99263286 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Самбірський міськрайонний суд Львівської області
Карнасевич Г. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні