У Х В А Л А
(про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану
законом таємницю та їх вилучення (здійснення їх виїмки)
Справа № 348/1867/21
Номер провадження 1-кс/348/357/21
30 серпня 2021 року м.Надвірна
Слідчий суддя Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянув клопотання дізнавача сектору дізнання Надвірнянського РВП ГУНП в Івано-Франківській області, ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю.
Клопотання погоджене з прокурором Надвірнянської окружної прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_4 та надійшло в провадження слідчого судді Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області 27.08.2021 року.
Слідчий суддя, перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження за № №12021096200000065 від 08.06.2021 у межах якого було подано клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, -
ВСТАНОВИВ:
Дізнавач сектору дізнання Надвірнянського РВП ГУНП в Івано-Франківській області, ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді із клопотанням про надання тимчасового доступу до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, мотивуючи тим, що сектором дізнання Надвірнянського РВП ГУНП в Івано-Франківській області розслідується кримінальне провадження №12021096200000065 від 08.06.2021 за фактом вчинення кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України.
Допитаний в якості потерпілого ОСОБА_5 , повідомив, що працівники ІНФОРМАЦІЯ_1 незаконно вилучили земельну ділянку площею 0,03 га, яка знаходиться у с. Пасічна, Надвірнянського району, Івано-Франківської області, яка належала ОСОБА_5 .
Окрім цього потерпілому повідомили, що його земельна ділянка була вилучена з користування на підставі його заяви про добровільну відмову від земельної ділянки пл. 0,03 га від 09.07.1999 року рішенням VI сесії сільської ради третього демократичного скликання від 11 вересня 1999 року та надана в постійне користування гр. ОСОБА_6 , для ведення особистого підсобного господарства на підставі її заяви від 09.07.1999 року про надання їй земельної ділянки в постійне користування для ведення особистого підсобного господарства.
Разом із тим ОСОБА_5 повідомив, що жодної заяви про відмову від земельної ділянки не писав, оскільки 10.06.1999 року він був засуджений Надвірнянський районним судом та звільнився 12.11.1999 року.
З метою встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей і документів з можливістю вилучення у паперовому вигляді протоколи V-VI сесій сільської ради третього демократичного скликання третього демократичного скликання ІНФОРМАЦІЯ_2 , які передані на зберігання до архівної відділу ІНФОРМАЦІЯ_3 , що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 .
Вказані відомості самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин для розкриття кримінального провадження, при цьому іншим способом встановити вказані обставини неможливо.
З огляду на наявність достатніх підстав уважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації, розгляд даного клопотання просить проводити без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація, на підставі ч.2 ст.163 КПК України.
Враховуючи викладене вище, а також зважаючи на неможливість отримати відомості в інший спосіб, а тому дізнавач просить клопотання задоволити.
Учасники процесу в судове засідання не з`явились, дізнавач попередньо подала заяву, відповідно до якої просила клопотання про надання тимчасового доступу до інформації, яка містять охоронювану законом таємницю слухати без її участі. Подане клопотання підтримала та просила його задоволити.
Відповідно до ч.4ст.107 КПК Українифіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цьогоКодексусудове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Беручи до уваги вищенаведене, враховуючи, що всі особи, які беруть участь у судовому провадженні в судове засідання не прибули приходжу до висновку, про можливість розгляду клопотання без здійснення фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження.
Дослідивши клопотання, матеріали, якими інспектор сектору дізнання обґрунтовує доводи клопотання, слідчий суддя вважає, що клопотання відповідає вимогам ст.160 КПК України і є обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення.
Згідно до ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22.11.2018 року внесено зміни до КПК України та доповнено п.41 ч.1 ст.3 КПК України, відповідно до якого дізнавач - службова особа підрозділу дізнання органу Національної поліції, органу безпеки, органу що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, органу державного бюро розслідувань, у випадках, установлених цим кодексом, уповноважена особа іншого підрозділу зазначених органів, які уповноважені в межах компетенції передбаченої цим кодексом, здійснювати досудове розслідування кримінальних проступків.
Відповідно до ст.401 КПК України, дізнавач при здійсненні дізнання наділяється повноваженнями слідчого. Дізнавач несе відповідальність за законність та своєчасність здійснення дізнання.
У відповідності до вимог ч.1 ст.300 КПК України, для досудового розслідування кримінальних проступків дозволяється виконувати всі слідчі (розшукові) дії, передбачені цим Кодексом, та негласні слідчі (розшукові) дії, передбачені частиною другою статті 264 та статтею 268 цього Кодексу, а також відбирати пояснення для з`ясування обставин вчинення кримінального проступку, проводити медичне освідування, отримувати висновок спеціаліста, що має відповідати вимогам до висновку експерта, знімати показання технічних приладів і технічних засобів у провадженнях щодо вчинення кримінальних проступків, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, вилучати знаряддя і засоби вчинення кримінального проступку, речі і документи, що є безпосереднім предметом кримінального проступку, або які виявлені під час затримання особи, особистого огляду або огляду речей, до внесення відомостей про кримінальний проступок до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Відповідно до вимог ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їх копії та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ст.160 КПК України слідчий за погодженням з прокурором має право звернутися із клопотанням про тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю.
Згідно ч.2 ст.163 КПК України, з огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації, розгляд даного клопотання необхідно проводити без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація.
Зазначена інформація не є речами та документами, до яких заборонено доступ (відповідно до ст.161 КПК).
Дізнавач сектору дізнання довела можливість використання як доказів відомостей, що містяться в даній інформації, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою даної інформації.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст.40, 107, 159, 160, 162, 163 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання дізнавача сектору дізнання Надвірнянського РВП ГУНП в Івано-Франківській області, ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю задоволити.
Надати тимчасовий доступ дізнавачу секторудізнання Надвірнянськогорайонного відділуполіції ГУНПв Івано-Франківськійобласті ОСОБА_3 до речейі документів,а самедопротоколів V-VIсесій сільськоїради третьогодемократичного скликання ІНФОРМАЦІЯ_2 ,які переданіна зберіганнядо ІНФОРМАЦІЯ_3 ,що знаходитьсяза адресою АДРЕСА_1 ,а такожїх вилученняв оригіналі.
У разі невиконання ухвали може бути постановлена ухвала про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання і вилучення зазначеної інформації.
Ухвала дійсна до 30 вересня 2021 року.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді та включені до апеляційної скарги на судове рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 30.08.2021 |
Оприлюднено | 23.05.2024 |
Номер документу | 99267437 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області
Солодовніков Р. С.
Кримінальне
Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області
Міськевич О. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні