Справа № 750/9606/21
Провадження № 1-кс/750/2704/21
У Х В А Л А
31 серпня 2021 року м. Чернігів
Слідчий суддя Деснянського районного суду міста Чернігова ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , представника особи, у володінні якої знаходиться майно, - ОСОБА_4 , розглянувши в судовому засіданні в приміщенні суду в місті Чернігові клопотання прокурора Чернігівської окружної прокуратури ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні № 42021272010000158 від 16.08.2021,
В С Т А Н О В И В:
28.08.2021 до суду надійшло клопотання прокурора Чернігівської окружної прокуратури ОСОБА_3 , в якому він просить накласти арешт наземельну ділянку державної форми власності з кадастровим номером7424455100:03:001:0084 загальною площею 62,6566 га,з цільовим призначенням - землі запасу, що розташована за межами населених пунктів Ріпкинської селищної ради Чернігівського району Чернігівської області,а такожна посіви сільськогосподарської культури картоплі, що незаконно ростуть на вказанійсамовільно зайнятій земельній ділянці, власником яких являється держава в особі Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області, заборонивши службовим особам підприємств, установ, організацій, фізичним та юридичним особам, чи будь-яким іншим особам користуватися, розпоряджатися та відчужувати вказану земельну ділянку.
Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав та просив його задовольнити з наведених підстав.
Представник ГУ Держгеокадастр у Чернігівській області в судовому засіданні також підтримав клопотання про накладення арешту на земельну ділянку та повідомив, що зазначена у клопотанні земельна ділянка є державною власністю.
Дослідивши матеріали кримінального провадження, якими обґрунтоване клопотання, приходжу до висновку про необхідність задоволення клопотання з наступних підстав.
Слідчим відділомЧернігівського районногоуправління поліціїГоловного управління Національної поліції в Чернігівській області проводиться досудове розслідування в об`єднаному кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 42021272010000158 від 16.08.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 197-1 КК України.
Як вбачаєтьсяз наданихматеріалів кримінальногопровадження, частина земельної ділянки державної форми власності з цільовим призначенням землі запасу, з кадастровим номером 7424455100:03:001:0084 загальною площею 62,6566 га, яка відноситься до земель історико культурного призначення, самовільно зайнята невідомими особами та на даний час використовується для вирощування сільськогосподарської культури картоплі, на площі 22,5701 га.
Проведеним 26.08.2021 оглядом виявлено, що вказана ділянка обробленамеханічним способом(задопомогою сільськогосподарськоїтехніки)та засіянакартоплею разомз суміжнимиземельними ділянкамидержавної власностіз кадастровиминомерами 7424455100:03:001:0140та 7424455100:03:001:0036,які перебуваютьу орендіюридичних осіб.
26.08.2021 постановою прокурора Чернігівської окружної прокуратури зазначена земельна ділянка та посіви сільськогосподарськоїкультури картоплі,що незаконноростуть наній, визнані речовими доказами у цьому кримінальному провадженні.
Обґрунтовуючи необхідність накладення арешту, прокурор вказує на необхідність збереження речових доказів а також повного, всебічного та об`єктивного дослідження усіх обставин, котрі мають суттєве значення для розслідування даного кримінального провадження. Урожай, який на даний час вирощується на земельній ділянці, є речовим доказом на підтвердження факту її самовільного зайняття. До моменту збору врожаю посіви нерозривно пов`язані із земельною ділянкою, тому у сукупності із нею визнані речовими доказами у кримінальному провадженні.
Відповідно до ст. 131 КПК України арешт майна є заходом забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.
А саме, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
За змістом ч. 1 ст. 170 КПК України слідчий суддя накладає арешт на майно, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення. Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення речових доказів і як вбачається з частини третьої цієї ж статті у такому випадку арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.
Згідно ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому КПК України порядку на рухоме майно.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що зазначена у клопотанні прокурора земельна ділянка є предметом кримінальних протиправних дій, могла зберегти на собі сліди кримінального правопорушення та містить відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюється під час кримінального провадження, посіви та урожай є речами, здобутими в результаті самовільного захоплення земельної ділянки, тобто доходами від злочину, у зв`язку з чим, з метою збереження речового доказу, для запобігання здійснення незаконного збору урожаю, для забезпечення відшкодування державі завданих збитків, таке майно підлягає арешту.
Згідно п. 4 ч. 5 ст. 173 КПК України у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд постановляє ухвалу, в якій зазначає заборону, обмеження розпоряджатися або користуватися майном у разі їх передбачення та вказівку на таке майно.
Враховуючи викладене вище, а також розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, наслідки арешту майна для третіх осіб, необхідно накласти арешт на вказану земельну ділянку, заборонивши власнику, службовим особампідприємств,установ,організацій,фізичним таюридичним особам,чи будь-якиміншим особамрозпоряджатися тавідчужувати зазначену у клопотанні прокурора земельну ділянку, а також посіви сільськогосподарсьої культури картоплі, що ростуть на вказаній земельній ділянці.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 98, 170, 172, 173 КПК України,
У Х В А Л И В:
Клопотання прокурора задовольнити.
Накласти арештна майно наземельну ділянкудержавноїформи власності з кадастровим номером7424455100:03:001:0084 загальною площею 62,6566 га,з цільовим призначенням - землі запасу, що розташована за межами населених пунктів Ріпкинської селищної ради Чернігівського району Чернігівської області,а такожна посіви сільськогосподарської культури картоплі, що незаконно ростуть на вказанійсамовільно зайнятій земельній ділянці, власником яких являється держава в особі Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області (м. Чернігів, просп. Миру, 14).
Заборонити посадовим особам органів державної влади та органів місцевого самоврядування, службовим особам підприємств, установ, організацій, фізичним та юридичним особам, чи будь-яким іншим особам користуватися, розпоряджатися та відчужувати земельну ділянку з кадастровим номером7424455100:03:001:0084 загальною площею 62,6566 га,з цільовим призначенням - землі запасу, що розташована за межами населених пунктів Ріпкинської селищної ради Чернігівського району Чернігівської області,а такожпосівами сільськогосподарської культури картоплі, що незаконно ростуть на вказаній самовільно зайнятій земельній ділянці, власником яких являється держава в особі Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області.
Прокурору Чернігівської окружної прокуратури ОСОБА_3 забезпечити зберігання арештованого майна.
Ухвала про арешт майна виконується негайно прокурором.
Роз`яснити, що підозрюваний, його захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання слідчому судді про скасування арешту майна повністю або частково. За клопотанням вказаних осіб арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді подається до Чернігівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Деснянський районний суд м.Чернігова |
Дата ухвалення рішення | 31.08.2021 |
Оприлюднено | 23.05.2024 |
Номер документу | 99282535 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Деснянський районний суд м.Чернігова
Кузюра М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні