2/754/6159/21
Справа № 754/13062/21
У Х В А Л А
Іменем України
30 серпня 2021 року м. Київ
Суддя Деснянського районного суду міста Києва Гринчак О.І., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Радунська локація" до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , третя особа: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Гнідюк Олександр Борисович про визнання недійсним договору купівлі-продажу та скасування державної реєстрації прав на нерухоме майно,
В С Т А Н О В И В:
22 серпня 2021 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Радунська локація", в особі представника директора Наконечної Інни Володимирівни, - звернулося до суду з позовною заявою до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , третя особа: приватний нотаріус Київського міськоо нотаріального округу Гнідюк Олександр Борисович про визнання недійсним договору купівлі-продажу та скасування державної реєстрації прав на нерухоме майно, в якій просить:
- визнати недійсним договір купівлі-продажу спірних приміщень, укладений 27 серпня 2018 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , посвідчений приватний нотаріусом КМНО Гнідюком О.Б. (договір № 758 від 27 серпня 2018 року) та скасувати державну реєстрацію прав на нерухоме майно за ОСОБА_2 (рішення реєстратора від 27 серпня 2018 року № 42712325);
- стягнути солідарно з відповідачів на користь позивача відшкодування понесення останнім судових витрат.
Вимоги до форми та змісту позовної заяви встановлені в статті 175 ЦПК України.
Так, згідно з положеннями частин першої, третьої статті 175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява повинна містити, зокрема:
- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини (п. 5 ч. 3);
- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви (п. 8 ч.3);
Відповідно до частини п`ятої статті 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
До позовної заяви позивачем додано лише виписку з ЄДРЮОФОПГО від 05.04.2021 №363163059264, натоміть у порушення вимог частини першої, пунктів 5 та 8 частини третьої статті 175 ЦПК України позовна заява не містить ідентифікуючих даних щодо спірного нерухомого майна, копії оскаржуваного договору купівлі-продажу, а також копії листів та рішень суду, на які посилається позивач на обґрунтування позовних вимог, як і не зазначає доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою.
Частиною четвертою статті 177 ЦПК України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з положеннями п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана юридичною особою або фізичною особою - підприємцем - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (2 270,00 грн.).
Позивачем заявлено дві немайнові вимоги визнати, а саме визнати недійсним договір та скасувати державну реєстрацію прав на нерухоме майно, таким чином позивач має сплатити 4 540,00 грн. судового збору. Натомість до позовної заяви не надано жодних доказів щодо сплати судового збору.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене вище, вимоги діючого законодавства, суддя приходить до висновку, що позовна заява повинна бути залишена без руху із наданням строку на усунення недоліків протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали судді.
Керуючись ст.ст. 177, 185 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Радунська локація" до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , третя особа: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Гнідюк Олександр Борисович про визнання недійсним договору купівлі-продажу та скасування державної реєстрації прав на нерухоме майно - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом п`яти днів з дня отримання ухвали.
У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Ухвала підписана в день її постановлення.
Суддя О. І. Гринчак
Суд | Деснянський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 30.08.2021 |
Оприлюднено | 01.09.2021 |
Номер документу | 99283855 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Деснянський районний суд міста Києва
Гринчак О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні