Ухвала
від 31.08.2021 по справі 283/952/20
КОРОСТИШІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Коростишівський районний суд Житомирської області

Справа № 283/952/20

Провадження № 1-кс/935/724/21

У Х В А Л А

01 вересня 2021 року м.Коростишів

Слідчий суддя Коростишівського районного суду Житомирської області ОСОБА_1 , з секретарем ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ ВП № 1 Коростенського РУП ГУ НП в Житомирській області ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування,-

встановив:

Слідчий СВ ВП № 1 Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Коростишівського районного суду з клопотанням про продовження строку досудового розслідування, обґрунтовуючи його тим, що службові особи Управління ЖКГ виконавчого комітету Малинської міської ради зловживаючи своїм службовим становищем, всупереч інтересам служби, допустили порушення при проведенні закупівлі робіт з реконструкції з поліпшення стану та благоустрою водойм в м. малин, чим завдали істотної шкоди інтересам держави.

04.03.2020 за даним фактом внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020060080000113 за ч.1 ст. 364 КК України.

У ході досудового розслідування встановлено, що 23.07.2019 замовником, в особі начальника управління житлово-комунального господарства виконкому Малинської міської ради ОСОБА_4 та підрядником в особі директора ТОВ «УЮТСПЕЦБУД» ОСОБА_5 улкдаено договір підряду № 13.

Відповідно до копії Акту № 1 приймання виконання будівельних робіт за листопад 2019 року Генпідрядником в особі ТОВ «УЮТСПЕЦБУД» було внесено відомості про виконання будівельних робіт по об`єкту будівництва на загальну суму 315 634 грн. 78 коп. Відповідно до Акту № 1 Генпідрядником в особі ТОВ «УЮТСПЕЦБУД» було внесено відомості про виконання будівельних робіт по об`єкту будівництва на загальну суму 296 988 грн. 53 коп., що свідчить про невиконання робіт відповідно до вимог проектно-кошторисної документації.

22.01.2021 в кримінальному провадженні призначено будівельно-технічну експертизу, яка на даний час перебуває на виконанні в Житомирському НДЕКЦ МВС.

Строк досудового розслідування закінчується 04.09.2021, однак завершити досудове розслідування до вказаного строку не представляється можливим, оскільки необхідно отримати висновок будівельно-технічної експертизи, дослідити та перевірити всі обставини вчинення злочину, надати належну правову оцінку, а тому існує необхідність у проведенні ряду процесуальних дій: доступ до документів, що може виникнути під час виконання будівельно-технічної експертизи, допитати осіб, яким відомі відомості про дану подію, повідомити винним особам про підозру.

Слідчий в судове засідання не з`явився, подав заяву в якій просить розгляд справи проводити без його участі.

Відповідно до ч.4 ст. 107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалось.

Розглянувши клопотання, вивчивши матеріали справи, слідчий суддя прийшов до наступного.

Відповідно до ч.ч. 1-2 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить:

1) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину;

2) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати:

1) одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, передбачених пунктами 1 і 2 частини третьої цієї статті;

2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні нетяжкого злочину;

3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Частинами 1-4 ст. 294 КПК України передбачено, - якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений у частині другій статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути продовжений неодноразово слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу.

Згідно приписів ч. 4 ст. 294 КПК України строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до трьох місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження, до дванадцяти місяців - внаслідок виняткової складності провадження.

Частина перша ст. 295 КПК України передбачає, що продовження строку досудового розслідування кримінального правопорушення, у випадку, визначеному пунктом 1 частини третьої статті 294 цього Кодексу, здійснюється за клопотанням слідчого або прокурора, який здійснює нагляд за додержанням законів під час проведення цього досудового розслідування.

Строк досудового розслідування вказаного кримінального провадження закінчується 04.09.2021 року.

Враховуючи, що у встановлений термін слідчий не завершив досудове розслідування, а для всебічного, повного та об`єктивного розслідування у кримінальному провадженні органу досудового розслідування необхідно виконати ряд процесуальних та слідчих дій, які неможливо здійснити до закінчення строку досудового розслідування, з метою його повного, всебічного та неупередженого проведення, враховуючи вимоги ст.ст. 219, 294 КПК України слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню, а саме продовжити строк досудового розслідування до 6 місяців, оскільки даний строк буде достатнім для розслідування вказаного кримінального провадження.

Керуючись ст.ст.219, 294, 295-1, 369, 372, 376 КПК України, слідчий суддя,-

постановив:

Клопотання задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020060080000113 від 04.03.2020 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.364 КК України до шести місяців, а саме до 04.03.2022 р.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення31.08.2021
Оприлюднено26.01.2023

Судовий реєстр по справі —283/952/20

Ухвала від 01.09.2021

Кримінальне

Коростишівський районний суд Житомирської області

Василенко Р. О.

Ухвала від 26.08.2021

Кримінальне

Житомирський апеляційний суд

Ляшук В. В.

Ухвала від 18.02.2021

Кримінальне

Малинський районний суд Житомирської області

Ярмоленко В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні