Справа № 369/12085/21
Провадження №1-кс/369/2330/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01.09.2021 року м. Київ
Слідчий суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві клопотання слідчого СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_3 , про арешт майна у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12021111050001761 від 26.08.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 271 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
Слідчим відділом Бучанського управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №12021111050001761 від 26.08.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 271 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 26.08.2021 року до ЧЧ ВП № 1 Бучанського РУП ГУНП в Київській області надійшло повідомлення зі служби «102» про те, що на об`єкті незавершеного будівництва, що за адресою: Київська обл., м. Буча, вул. Бірюкова, буд. № 2 внаслідок порушення вимог законодавства в сфері охорони праці, одна особа отримала травми, одна загинула.
Слідчим слідчого відділу Бучанського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області лейтенантом поліції ОСОБА_4 , згідно ч. 3 ст. 233 КПК України, 26.08.2021 року в ході огляду місця події у період часу з 15:00 год. до 15:30 год., а саме території об`єкту незавершеного будівництва, що за фактичною адресою: Київська обл., м. Буча, вул. Бірюкова, 4, яка згідно довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 272130407, кадастровий номер 3210800000:01:026:0295, площею 2.208 га, за адресою: Київська обл., м. Буча, вул. Лесі Українки / вул. Булгакова Михайла / вул. Вишнева, яка знаходиться в комунальній власності, орендар: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ПРИВАТІНВЕСТБУД", код ЄДРПОУ: 33744201, країна реєстрації: Україна. Орендодавець: Бучанська міська рада, код ЄДРПОУ: 37911135, країна реєстрації: Україна, в ході якого, поряд з металевим краном жовтого кольору без розпізнавальних написів, виявлено та вилучено:
- речовину бурого кольору, яку за допомогою ватної палички вилучено та поміщено до білого паперового конверту, з пояснювальними записами та підписами учасників огляду;
- черевик який вилучено та поміщено до спец. пакету № SUD 3107730;
- будівельну каску яку вилучено та поміщено до спец. пакету № SUD 4016783.
Вказані речі у відповідності до ст. 98 КПК України визнані речовими доказами у даному кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 1. ст. 172 КПК України неприбуття осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
В судове засідання слідчий та прокурор не з`явились, про дату, час та місце судового розгляду були повідомлені належним чином.
Дослідивши клопотання та надані до нього матеріали, слідчий суддя вважає, що вимоги клопотання слід задовольнити з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
У даному випадку на вищевказані речі, необхідно накласти арешт для запобігання можливості їх пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Метою арешту є збереження вказаного майна як речового доказу в даному кримінальному провадженні, оскільки необхідно встановити чи є вказані речі знаряддям вчинення злочину, а також такі що зберегли на собі сліди вчинення злочину.
Згідно з вимогами ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Необхідність в арешті вказаного майна зумовлена насамперед забезпеченням кримінального провадження, адже за результатами досудового розслідування необхідно буде вирішити подальшу долю вказаних речових доказів.
У відповідності із ст. 100 КПК України та нормами Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження, затверджених Постановою КМУ від 19 листопада 2012 року №1104 умовою зберігання речових доказів повинно бути забезпечення збереження їх істотних ознак та властивостей. Сторона кримінального провадження, якій наданий речовий доказ або документ, зобов`язана зберігати їх у стані, придатному для використання у кримінальному провадженні.
Відповідно до ст. 98 Кримінального процесуального кодексу України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
У відповідності до ч. 1 ст. 171 КПК України, з клопотанням про арешт майна до слідчого судді має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором.
У відповідності до ч. 2 ст. 167 KПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони є предметом кримінального правопорушення, пов`язаного з їх незаконним обігом.
Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено: 1) підстави і мету відповідно до положень статті 170 цього Кодексу та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна; 2) перелік і види майна, що належить арештувати; 3) документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном; 4) розмір шкоди, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, у разі подання клопотання відповідно до частини шостої статті 170 цього Кодексу.
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання.
Слідчий суддя, вивчивши клопотання, матеріали кримінального провадження, приходить до переконання, що клопотання обґрунтоване та підлягає задоволенню, оскільки існує необхідність збереження речових доказів у кримінальному провадженні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 170-173, 175, 309 КПК України, слідчий суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання слідчого СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_3 , про арешт майна у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12021111050001761 від 26.08.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 271 КК України, задовольнити.
Накласти арешт на речі які були вилучені під час проведення огляду 26.08.2021 року у період часу з 15:00 год. до 15:30 год. за фактичною адресою: Київська обл., м. Буча, вул. Бірюкова, 4, а саме території об`єкту незавершеного будівництва, що яка згідно довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 272130407, кадастровий номер 3210800000:01:026:0295, площею 2.208 га, за адресою: Київська обл., м. Буча, вул. Лесі Українки / вул. Булгакова Михайла / вул. Вишнева, яка знаходиться в комунальній власності, орендар: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ПРИВАТІНВЕСТБУД", код ЄДРПОУ: 33744201, країна реєстрації: Україна. Орендодавець: Бучанська міська рада, код ЄДРПОУ: 37911135, країна реєстрації: Україна, а саме:
- черевик який вилучено та поміщено до спец. пакету № SUD 3107730;
- будівельну каску яку вилучено та поміщено до спец. пакету № SUD 4016783.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 5 (п`яти) днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 01.09.2021 |
Оприлюднено | 23.05.2024 |
Номер документу | 99311167 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Янченко А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні