Ухвала
від 31.08.2021 по справі 289/69/21
ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

УКРАЇНА

Житомирський апеляційний суд

Справа №289/69/21 Головуючий у 1-й інст. Кириленко О. О.

Категорія Доповідач Григорусь Н. Й.

У Х В А Л А

31 серпня 2021 року м. Житомир

Житомирський апеляційний суд у складі:

головуючого судді Григорусь Н.Й.,

суддів Галацевич О.М., Микитюк О.Ю.

за участю секретаря судового засідання Бірюченка Д.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі цивільну справу №289/69/21 за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа - Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області, про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,

за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Радомишльського районного суду Житомирської області від 02 лютого 2021 року, яке ухвалене суддею Кириленко О.О. у м. Радомишль,

встановив:

У січні 2021 року ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою про встановлення юридичного факту та просила встановити факт належності їй державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯБ №222702 від 07 грудня 2005 року, виданого Радомишльським районним відділом земельних ресурсів в Житомирській області 07 грудня 2005 року.

В обґрунтування заяви зазначила, що на підставі розпорядження голови РДА №231 від 23 листопада 2004 року їй було видано державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЯБ №222702 від 07 грудня 2005 року, загальною площею 2,49 га на території Раковицької сільської ради Радомишльського району Житомирської області. Проте у вказаних правоустановчих документах допущена помилка у її прізвищі, а саме замість ОСОБА_1 зазначено ОСОБА_1 . Вказана обставина створює заявнику перешкоди у можливості вільного розпорядження своєю власністю.

Рішенням Радомишльського районного суду Житомирської області від 02 лютого 2021 року у задоволенні заяви відмовлено.

У поданій апеляційній скарзі ОСОБА_1 , посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить рішення суду першої інстанції скасувати та ухвалити нове судове рішення про задоволення заяви в повному обсязі. При цьому зазначила, що наданих доказів достатньо для задоволення заявлених вимог. Посилається на те, що районним судом не враховано неможливість вирішення спору іншим шляхом, крім судового, оскільки у зв`язку з реорганізацією Радомишльської районної державної адміністрацією отримання будь-яких відомостей щодо внесення змін до державного акту на право власності на земельну ділянку є неможливим. Вказує, що з 01 січня 2013 року у зв`язку з набранням чинності ЗУ Про Державний земельний кадастр , виготовлення та видача державних актів не проводиться, а виникнення права власності на нерухоме майно відбувається в порядку, визначеному ЗУ Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень . Крім того висновок суду першої інстанції про відсутність доказів на підтвердження видачі державного акту серії ЯБ №222702 на ім`я заявника спростовуються свідоцтвом про шлюб між ОСОБА_4 та ОСОБА_1 , яке міститься в матеріалах справи та іншими документами.

Дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає за необхідне рішення Радомишльського районного суду Житомирської області від 02 лютого 2021 року скасувати, а провадження у справі закрити з огляду на наступне.

Згідно копії свідоцтва про смерть від 28 липня 2021 року заявник ОСОБА_1 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , актовий запис про смерть № 309 від 12 липня 2021 року (а.с. 66).

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 255 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою чи припинено юридичну особу, які були однією із сторін у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.

Смерть фізичної особи як підстава для процесуального правонаступництва має універсальний характер.

У тих випадках, коли матеріальні правовідносини тісно пов`язані з особою суб`єкта, правонаступництва матеріального, а відтак, і процесуального не може бути.

Зокрема, згідно ст. 1219 ЦК України не входять до складу спадщини права та обов`язки, що нерозривно пов`язані з особою спадкодавця, зокрема: 1) особисті немайнові права; 2) право на участь у товариствах та право членства в об`єднаннях громадян, якщо інше не встановлено законом або їх установчими документами; 3) право на відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я; 4) права на аліменти, пенсію, допомогу або інші виплати, встановлені законом; 5) права та обов`язки особи як кредитора або боржника, які випливають із зобов`язання, що пов`язане з його особою і у зв`язку з цим не може бути виконане іншою особою.

Тобто вимоги, які випливають з даної категорії правовідносин, процесуального правонаступництва не допускають.

Водночас допускається правонаступництво у справі за позовами про право, яке за своєю природою є майновим та тісно не пов`язані з особою суб`єкта.

Заявник ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу та вказала, що у державному акті на право власності на земельну ділянку серії ЯБ №222702 від 07 грудня 2005 року, загальною площею 2,49 га на території Раковицької сільської ради Радомишльського району Житомирської області, який видано на підставі розпорядження голови РДА №231 від 23 листопада 2004 року, допущена помилка у її прізвищі, а саме замість ОСОБА_1 зазначено ОСОБА_1 .

На думку колегії з урахуванням змісту поданої заяви, вказані правовідносини у цій справі за своїм характером не допускають правонаступництва. Відповідно до ч. 1 ст. 377 ЦПК України судове рішення першої інстанції, яким закінчено розгляд справи, підлягає скасуванню в апеляційному порядку повністю або частково з закриттям провадження у справі або залишенням позову без розгляду у відповідній частині з підстав, передбачених статтями 255 та 257 цього Кодексу.

За таких обставин, рішення Радомишльського районного суду Житомирської області від 02 лютого 2021 року слід скасувати, а провадження у справі закрити.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 367, 374, 377 ЦПК України, суд

ухвалив:

Рішення Радомишльського районного суду Житомирської області від 02 лютого 2021 року скасувати.

Провадження у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа - Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області, про встановлення факту належності правовстановлюючого документу - закрити.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуючий: Судді:

Повний текст складено 31.08.2021.

СудЖитомирський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення31.08.2021
Оприлюднено02.09.2021
Номер документу99313160
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —289/69/21

Ухвала від 31.08.2021

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Григорусь Н. Й.

Ухвала від 16.03.2021

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Григорусь Н. Й.

Ухвала від 09.03.2021

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Григорусь Н. Й.

Рішення від 02.02.2021

Цивільне

Радомишльський районний суд Житомирської області

Кириленко О. О.

Ухвала від 19.01.2021

Цивільне

Радомишльський районний суд Житомирської області

Кириленко О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні