Рішення
від 31.08.2021 по справі 367/5529/20
ІРПІНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 367/5529/20

Провадження №2/367/2490/2021

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

31 серпня 2021 року Ірпінський міський суд Київської області у складі:

головуючого - судді Кравчук Ю.В.,

за участю:

секретаря судових засідань - Бичок Т.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ірпені цивільну справу за позовом Університету державної фіскальної служби України до ОСОБА_1 про стягнення грошового боргу,-

в с т а н о в и в :

Позивач звернувся до суду з даним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що між Університетом державної фіскальної служби України та ОСОБА_1 (далі-Відповідач) укладено Договір № 820 від 18 грудня 2012 року про надання освітніх послуг (далі - Договір).

Національний університет державної податкової служби України реорганізований шляхом злиття в Університет державної фіскальної служби України на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 1184-р Про утворення Університету державної фіскальної служби України .

Виходячи з вищенаведеного Університет державної фіскальної служби України є правонаступником Національного університету державної податкової служби України.

Зазначає, що згідно витягу із наказу № 1641 від 30 листопада 2012 ОСОБА_1 прикріплено здобувачем за спеціальністю 12.00.07 Адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право за рахунок коштів фізичних, юридичних осіб.

Вказує, що відповідно до умов Договору, Позивач бере на себе зобов`язання за рахунок коштів Відповідача здійснити навчання (надати освітню послугу) студентки ОСОБА_1 .

Відповідно до п. 2.3.4. Договору Відповідач повинен здійснювати оплату за надані Виконавцем освітні послуги у порядку та на умовах, визначених Договором.

Загальна вартість освітньої послуги відповідно до п. 4.1. Договору становила 39 175 (тридцять дев`ять тисяч сто сімдесят п`ять) гривень.

Зазначає, що Університет державної фіскальної служби України повністю виконав свої зобов`язання за Договором. Наказом Університету ДФС України Про відрахування здобувачів № 1656 від 27.11.2017 ОСОБА_1 , здобувачку кафедри адміністративного права і процесу та митної безпеки відраховано з аспірантури у зв`язку із закінченням терміну навчання з 01 грудня 2017 року.

Таким чином, освітня послуга була надана на суму 7 835 (сім тисяч вісімсот тридцять п`ять ) гривень.

Проте Відповідачем вищезазначену суму не було сплачено.

Також відповідно до п. 5.2. Договору, за несвоєчасне внесення плати за надання освітніх послуг Відповідач сплачує Позивачу пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожний день прострочення від вартості невиконаного в строк зобов`язання. Розрахунок здійснюється з 30 березня 2019 року - 30 березня 2020 року і складає 2 428 (дві тисячі чотириста двадцять вісім) гривень 61 копійка.

Враховуючи вищевикладене, заборгованість Відповідача за Договором складає 10 263 (десять тисяч двісті шістдесят три гривні) 61 копійка.

Звертають увагу на те, що з метою досудового врегулювання зазначеного питання на адресу ОСОБА_1 було направлено лист претензію про необхідність сплати боргу № 1146/01-23 від 01 червня 2020 року.

В зв`язку з вищевикладеним, просили суд стягнути з ОСОБА_1 борг за надання освітніх послуг у розмірі 7 835 (сім тисяч вісімсот тридцять п`ять ) гривень та пені у розмірі 2 428 (дві тисячі чотириста двадцять вісім) гривень 61 копійка, що у сумі складає 10 263 (десять тисяч двісті шістдесят три) гривні 61 копійку на їх користь та судовий збір.

Представник позивача у судове засідання не з`явився, про місце, дату та час розгляду справи належним чином повідомлений. В матеріалах справи міститься клопотання представника позивача про розгляд справи без їх участі, заявлені вимоги підтримують у повному обсязі та просять їх задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з`явилася, про час, місце та дату судового розгляду справи повідомлялася належним чином, що підтверджується рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення та оголошенням на сайті Судова Влада України , а тому відповідно до вимог ст. 280 ЦПК України, суд вважає за можливе розглянути справу без його участі та ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.

Суд, дослідивши письмові докази по справі, вважає позов таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Так, судом встановлено, що між Університетом державної фіскальної служби України та ОСОБА_1 укладено Договір № 820 від 18 грудня 2012 року про надання освітніх послуг.

Згідно витягу із наказу № 1641 від 30 листопада 2012 року ОСОБА_1 прикріплено здобувачем за спеціальністю 12.00.07 Адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право за рахунок коштів фізичних, юридичних осіб.

Загальна вартість освітньої послуги відповідно до п. 4.1. Договору становила 39 175 (тридцять дев`ять тисяч сто сімдесят п`ять) гривень.

Університет державної фіскальної служби України повністю виконав свої зобов`язання за Договором.

Наказом Університету ДФС України Про відрахування здобувачів № 1656 від 27 листопада 2017 року ОСОБА_1 , здобувачку кафедри адміністративного права і процесу та митної безпеки відраховано з аспірантури у зв`язку із закінченням терміну навчання з 01 грудня 2017 року.

Таким чином, освітня послуга була надана на суму 7 835 (сім тисяч вісімсот тридцять п`ять ) гривень.

Також відповідно до п. 5.2. Договору, за несвоєчасне внесення плати за надання освітніх послуг Відповідач сплачує Позивачу пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожний день прострочення від вартості невиконаного в строк зобов`язання. Розрахунок здійснюється з 30 березня 2019 року до 30 березня 2020 року і складає 2 428 (дві тисячі чотириста двадцять вісім) гривень 61 копійка.

Згідно зі ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Згідно ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

У відповідності до ч.1 ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

У відповідності до ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватись належним чином, відповідно до умов договору.

Згідно ч.1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Згідно ч. 1 ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошових зобов`язань.

Відповідно до ст. 610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або неналежне виконання.

Відповідно до ст. 611 ЦК, у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

Згідно ст. 623 ЦК України, боржник, який порушив зобов`язання, має відшкодувати кредиторові завдані цим збитки.

Статтею 901 ЦК України передбачено, що за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Відповідно до ст. 903 ЦК України якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

Враховуючи, що Позивач виконав в повному обсязі всі зобов`язання перед Відповідачем, Відповідач в свою чергу зобов`язання, передбачені Договором в повному обсязі не виконав, а тому позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Стягненню також підлягає сплачений Позивачем судовий збір за подання даного позову до суду відповідно п.1 ч.2 ст. 141 ЦПК України.

На підставі ст. ст. 509, 526, 530, 610, 611, 625, 901, 903 ЦК України, керуючись ст.ст. 4,12,81,263-268 ЦПК України суд,-

в и р і ш и в :

Позовну заяву Університету державної фіскальної служби України до ОСОБА_1 про стягнення грошового боргу - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) на користь Університету державної фіскальної служби України, код ЄДРПОУ 40233365), борг за надання освітніх послуг у розмірі 7 835 (сім тисяч вісімсот тридцять п`ять ) гривень та пені у розмірі 2 428 (дві тисячі чотириста двадцять вісім) гривень 61 копійка, що у сумі складає 10 263 (десять тисяч двісті шістдесят три) гривні 61 копійка.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) на користь Університету державної фіскальної служби України, (код ЄДРПОУ 40233365), судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 2 102 (дві тисячі сто дві) гривні.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заява про перегляд заочного рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Ірпінський міський суд Київської області.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Ю.В. Кравчук

СудІрпінський міський суд Київської області
Дата ухвалення рішення31.08.2021
Оприлюднено03.09.2021
Номер документу99334182
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —367/5529/20

Ухвала від 10.09.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Кравчук Ю. В.

Рішення від 31.08.2021

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Кравчук Ю. В.

Ухвала від 31.08.2021

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Кравчук Ю. В.

Ухвала від 31.03.2021

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Кравчук Ю. В.

Ухвала від 16.12.2020

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Оладько С. І.

Ухвала від 17.09.2020

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Оладько С. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні