ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
03 вересня 2021 року м. ПолтаваСправа № 440/3604/20
Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Слободянюк Н.І., розглянувши у порядку письмового провадження заяву Державного навчального закладу "Електрорадіотехнічний ліцей м. Полтава" про відстрочення виконання рішення суду у справі за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області до Державного навчального закладу "Електрорадіотехнічний ліцей м. Полтава" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), -
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 20 жовтня 2020 року у справі №440/3604/20 адміністративний позов Головного Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області до Державного навчального закладу "Електрорадіотехнічний ліцей м. Полтава" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) задоволено: застосовано до Державного навчального закладу "Електрорадіотехнічний ліцей м. Полтава" заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації будівлі навчального корпусу за адресою: 36020, Полтавська область, м. Полтава, вулиця Європейська, будинок 9, - до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки, зафіксованих у пунктах 1, 3, 8, 9 опису виявлених порушень вимог законодавства Акту № 299 від 19 червня 2020 року, складеного за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, а клопотання позивача про встановлення порядку і способу виконання судового рішення задоволено частково: встановлено порядок і спосіб виконання судового рішення шляхом відключення будівлі навчального корпусу за адресою: 36020, Полтавська область, м. Полтава, вулиця Європейська, будинок 9, від електропостачання та заборони Державному навчальному закладу "Електрорадіотехнічний ліцей м. Полтава" використовувати будівлю навчального корпусу за адресою: 36020, Полтавська область, м. Полтава, вулиця Європейська, будинок 9, - до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки, зафіксованих у пунктах 1, 3, 8, 9 опису виявлених порушень вимог законодавства Акту № 299 від 19 червня 2020 року, складеного за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки; в іншій частині клопотання позивача про встановлення порядку і способу виконання судового рішення - відмовлено.
Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 18 лютого 2021 року у справі №440/3604/20 рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 20 жовтня 2020 року у справі №440/3604/20 залишено без змін.
15 квітня 2021 року Полтавським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист у справі №440/3604/20 про застосування до Державного навчального закладу "Електрорадіотехнічний ліцей м. Полтава" заходів реагування у вигляді повного зупинення експлуатації будівлі навчального корпусу за адресою: 36020, Полтавська область, м. Полтава, вулиця Європейська, будинок 9, - до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки, зафіксованих у пунктах №№1, 3, 8, 9 опису виявлених порушень вимог законодавства Акту №299 від 19 червня 2020 року, складеного за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, а також встановлено порядок і спосіб виконання судового рішення шляхом відключення будівлі навчального корпусу за адресою: 36020, Полтавська область, м. Полтава, вулиця Європейська, будинок 9, від електропостачання та заборони Державному навчальному закладу "Електрорадіотехнічний ліцей м. Полтава" використовувати будівлю навчального корпусу за адресою: 36020, Полтавська область, м. Полтава, вулиця Європейська, будинок 9, - до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки, зафіксованих у пунктах №№1, 3, 8, 9 опису виявлених порушень вимог законодавства Акту №299 від 19 червня 2020 року, складеного за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки.
19 травня 2021 року Шевченківським відділом державної виконавчої служби у місті Полтаві Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми) винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №65488076 з примусового виконання вказаного виконавчого листа.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 23 червня 2021 року у справі №440/3604/20 задоволено заяву Державного навчального закладу "Електрорадіотехнічний ліцей м. Полтава" про відстрочення виконання судового рішення та відстрочено виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 20 жовтня 2020 року у справі № 440/3604/20 до 01 вересня 2021 року.
27 серпня 2021 року до суду надійшла заява Державного навчального закладу "Електрорадіотехнічний ліцей м. Полтава" про відстрочення виконання судового рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 20 жовтня 2020 року у справі № 440/3604/20 на чотири місяці /т. 2 а.с. 70-74/. В обґрунтування вказаної заяви зазначено, що Державним навчальним закладом "Електрорадіотехнічний ліцей м. Полтава" вчиняються дії щодо виконання рішення суду та з 11 порушень, зафіксованих актом №299 від 19 червня 2020 року, 7 усунуто повністю, однак у зв`язку із тим, що кошти були виділені по іншому коду економічної класифікації видатків бюджету та наразі вирішується питання зміни такого коду на належний, існує потреба у відстроченні виконання вказаного рішення суду.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 28 серпня 2021 року заяву про відстрочення виконання судового рішення призначено до розгляду у судовому засіданні на 03 вересня 2021 року.
02 вересня 2021 року від Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області до суду надійшли заперечення на заяву про відстрочення виконання рішення суду /т.2 а.с.113-115/, в якій позивач заперечував щодо задоволення такої заяви, оскільки виявлені порушення вимог законодавства створюють загрозу життю та здоров`ю людей.
У судове засідання з розгляду заяви про відстрочення виконання судового рішення представники учасників справи не з`явилися, будучи належним чином повідомленими про дату, час і місце розгляду заяви /т.2 а.с.106-109/.
Від представника Державного навчального закладу "Електрорадіотехнічний ліцей м. Полтава" до суду надійшло клопотання про відкладення розгляду заяви у зв`язку із його зайнятістю в іншому судовому засіданні, однак суд не знайшов підстав для задоволення цього клопотання, беручи до уваги встановлений процесуальним законодавством скорочений строк розгляду заяви про відстрочення виконання судового рішення.
Від Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області надійшла заява про проведення судового засідання у письмовому провадженні без участі його представника.
Згідно з частиною другою статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
З огляду на положення наведеної норми, суд визнав за можливе розглядати заяву про відстрочення виконання судового рішення за відсутності стягувача та боржника.
Виходячи з положень пункту 10 частини першої статті 4 та частини дев`ятої статті 205 КАС України, заява про відстрочення виконання судового рішення розглянута судом у порядку письмового провадження.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося на підставі приписів частини четвертої статті 229 вказаного Кодексу.
Дослідивши матеріали справи та заяви, суд встановив такі обставини та відповідні до них правовідносини.
Згідно з частиною першою статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання.
Відповідно до частин третьої - четвертої статті 378 КАС України підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує: 1) ступінь вини відповідача у виникненні спору; 2) щодо фізичної особи - тяжке захворювання самої особи або членів її сім`ї, її матеріальне становище; 3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
Водночас згідно з частиною п`ятою статті 378 КАС України відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення рішення, ухвали, постанови .
Отже, підставою для відстрочення виконання судового рішення можуть бути обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у певний строк. А відтак, обов`язок доведення наявності цих обставин, покладається на зобов`язану сторону (боржника). Факт наявності обставин, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у певний строк, має підтверджуватись відповідними доказами, як це встановлено положеннями статей 72-77 Кодексу адміністративного судочинства України. З огляду на те, що конкретний перелік обставин, за наявності яких суд може відстрочити виконання судового рішення, не встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, суд вирішує питання про відстрочення виконання судового рішення, виходячи із конкретних обставин, які впливають на спроможність сторони виконати судове рішення, та балансу між інтересами стягувача та боржника.
Подібні висновки викладені у постанові Верховного Суду від 06 грудня 2019 року у справі №2а/0570/6531/2011.
Так, у цій постанові Верховним Судом зазначено, що відстрочення є відкладенням чи перенесенням дати виконання рішення на новий строк, який визначається адміністративним судом, та допускається у виняткових випадках, залежно від обставин справи. Підставою для відстрочення можуть бути конкретні існуючі, об`єктивні, виключні обставини, що ускладнюють виконання судового рішення у встановлений строк або фактично унеможливлюють таке. При розгляді заяв щодо відстрочення виконання судового рішення необхідно виходити з міркувань доцільності та об`єктивної необхідності надання саме таких строків відтермінування виконання рішення в цілому. Наявність підстав для відтермінування має бути доведена боржником. Строки відтермінування знаходяться у прямій залежності від обставин, що викликають необхідність надання додаткового строку для повного виконання рішення суду. Надання такого не може створювати занадто або безпідставно привілейовані умови для боржника, натомість повинне базуватися на принципах співмірності і пропорційності з метою забезпечення балансу прав і законних інтересів стягувачів і боржників.
На обґрунтування поданої заяви Державний навчальний заклад "Електрорадіотехнічний ліцей м. Полтава" посилається на вжиття ним заходів щодо зміни коду економічної класифікації видатків бюджету коштів, які були виділені йому для встановлення пожежної сигналізації та вогнегасної обробки дерев`яних конструкцій, з метою цільового використання бюджетних коштів. На підтвердження вжиття таких заходів заявником надано до суду копії довідки про заміну кошторису на 2021 рік, затвердженої начальником управління освіти Департаменту освіти Полтавської міської ради 30 липня 2021 року /т.2 а.с. 96/, листа ДНЗ "Електрорадіотехнічний ліцей м. Полтава" за вих.№276 від 09 серпня 2021 року до Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації про зміну коду КЕКВ кошторису /т.2 а.с. 100/. Крім того, навчальним закладом вживаються заходи щодо усунення порушень вимог законодавства пожежної безпеки, що підтверджується наданими суду копіями накладних на закупівлю будівельних матеріалів та платіжних доручень /т.2 а.с. 97-99/.
Враховуючи викладене та надані Державним навчальним закладом "Електрорадіотехнічний ліцей м. Полтава" копії документів, суд вважає за можливе відстрочити виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 20 жовтня 2020 року за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області до Державного навчального закладу "Електрорадіотехнічний ліцей м. Полтава" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) та відстрочити виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суд від 19 жовтня 2020 року у справі №440/3604/20.
Оскільки рішення Полтавського окружного адміністративного суду у справі №440/3604/20 ухвалено 20 жовтня 2020 року, то відповідно до частини п`ятої статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України його виконання може бути відстрочено лише до одного року з дня його ухвалення, тобто до 20 жовтня 2021 року.
З огляду на обмеження, які встановлені частиною п`ятою статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України, заяву Державного навчального закладу "Електрорадіотехнічний ліцей м. Полтава" про відстрочення виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 20 жовтня 2020 року у справі №440/3604/20 на 4 місяці слід задовольнити частково, відмовивши у задоволенні заяви в частині відстрочення на період з 21 жовтня 2021 року до 03 січня 2022 року .
Керуючись статтями 229, 248, 256, 294, 295, 378 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Заяву Державного навчального закладу "Електрорадіотехнічний ліцей м. Полтава" про відстрочення виконання рішення суду у справі за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області до Державного навчального закладу "Електрорадіотехнічний ліцей м. Полтава" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) задовольнити частково.
Відстрочити виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 20 жовтня 2020 року у справі № 440/3604/20 - до 20 жовтня 2021 року.
У задоволенні іншої частини заяви відмовити.
Копію ухвали надіслати учасникам справи (стягувачу та боржнику).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена до Другого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подання апеляційної скарги у порядку, встановленому статтею 297 з урахуванням положень підпункту 15.5 пункту 15 Перехідних положень КАС України.
Суддя Н.І. Слободянюк
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.09.2021 |
Оприлюднено | 06.09.2021 |
Номер документу | 99358599 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
Н.І. Слободянюк
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні