10/347-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
25.09.07р.
Справа № 10/347-07
За позовом Колективного підприємства гаражного і технічного обслуговування Дніпропетровської обласної організації Всеукраїнської спілки автомобілістів , м. Дніпропетровськ
до Дніпропетровської міської ради , м. Дніпропетровськ
про визнання договору поновленим
Суддя Кощеєв І.М.
Представники:
Від позивача:Патика А.В.(дов.№ б/н від 17.07.07р.)-представник
Від відповідача: Бірюк Л.В.(дов.№ 4/11-53 від 26.01.07р.)-гол.спеціаліст юр. відділу
СУТЬ СПОРУ:
Позивач звернувся до господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Відповідача про визнання поновленим договір оренди землі № 1687 від 05 травня 2001 року укладений між Дніпропетровською міською радою та Колективним підприємством гаражного та технічного обслуговування Дніпропетровської обласної організації Всеукраїнської спілки автомобілістів площею 0,5992 га, що знаходиться за адресою: м. Дніпропетровськ, Індустріальний район, вул. Осіння, яка зареєстрована в Державному земельному кадастрі м. Дніпропетровська за кодом 72155001 строком до 28.02.2005 року на той самий строк і на тих самих умовах.
Підстави з якими Позивач пов”язує свої позовні вимоги : договір оренди на даний момент є поновленим, оскільки Колективне підприємство гаражного і технічного обслуговування Дніпропетровської обласної організації Всеукраїнської спілки атомобілістів - належним чином сплачувало орендну плату по вказаному договору, Відповідач на протязі місяця після закінчення строку дії Договору оренди землі № 1687 від 05.05.2001 р., укладеного між сторонами, не направляв письмові заперечення щодо користування Позивачем земельною ділянкою переданою йому в оренду та враховуючи приписи ч. 3 ст. 33 Закону України „Про оренду землі”. Отже, за твердженням Позивача, якщо договір оренди був укладений строком на 4 роки та 10 місяців, то таким чином, він має бути поновленим на той же самий строк.
Відповідач у відзиві на позов проти задоволення позовних вимог Позивача заперечує, вказуючи на те, що Дніпропетровська міська рада, як розпорядник земель відповідно до Закону України «про місцеве самоврядування в україні має право приймати відповідні рішення стосовно земельних ділянок які знаходяться у її віданні.
По справі оголошувалася перерва з 20.09.2007 р. по 25.09.2007 р.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представників сторін, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ :
Оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності ( ст. 1 Закону України «Про оренду землі»).
Згідно із ст. 13 Закону України «Про оренду землі»договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Договір оренди землі укладається у письмовій формі і за бажанням однієї із сторін може бути посвідчений нотаріально. Типова форма договору оренди землі затверджується Кабінетом Міністрів України ( ст. 14 Закону України «Про оренду землі»).
Орендодавцями земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності, відповідно до ст. 4 Закону України «Про оренду землі»є сільські, селищні, міські ради в межах повноважень, визначених законом.
Відповідно до ст. 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.
28.02.2000 р. виконавчий комітет Дніпропетровської міської ради прийняв рішення № 455 «Про надання земельної ділянки по вул. Осінній ( Індустріальний район ) у тимчасове користування Колективному підприємству гаражного і технічного обслуговування Дніпропетровської обласної організації Всеукраїнської спілки автомобілістів, код ЗКПО 25013475, по фактичному розміщенню автостоянки».
Відповідно до п. 1 вказаного рішення, виконавчий комітет вирішив затвердити матеріали земельно-кадастрової інвентаризації та надати земельну ділянку площею 5 992 кв. м. по вул. Осінній ( код ДЗК 72155001 ) у тимчасове довгострокове користування строком на п»ять років відповідно до генерального розвитку міста Колективному підприємству гаражного і технічного обслуговування Дніпропетровської обласної організації Всеукраїнської спілки автомобілістів для розміщення автостоянки, код цільового використання землі ( УКЦВЗ ) 1.14.2 ( автомобільний транспорт ), за рахунок земель автомобільного транспорту.
Оренда земельної ділянки може бути короткостроковою - не більше 5 років та довгостроковою - не більше 50 років ( ст. 93 Земельного кодексу України ).
Тобто, вказане рішення виконавчого комітету передбачало довгострокову оренда Позивачем зазначеної земельної ділянки.
05.05.2001 р. між виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради ( Розпорядник ) та Колективним підприємством гаражного та технічного обслуговування Дніпропетровської обласної організації Всеукраїнської спілки автомобілістів ( Землекористувач ) на виконання рішення виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради від 28.02.2000 р. № 455 було укладено договір оренди землі № 1687, згідно з умовами якого, Розпорядник надав, а Землекористувач прийняв у тимчасове користування земельну ділянку площею 0,5992 га, що знаходиться за адресою: м. Дніпропетровськ, Індустріальний район, вул. Осіння, яка зареєстрована в Державному земельному кадастрі м. Дніпропетровська за кодом 72155001 строком до 28.02.2005 року під фактичне розміщення автостоянки ( далі –Договір ). 05.05.2001 р. Договір був зареєстрований Дніпропетровським міським управлінням земельних ресурсів за № 277.
Відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються законом ( ст. 93 Земельного кодексу України ).
Ст. 33 Закону України «Про оренду землі»передбачає, що після закінчення строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов'язки відповідно до умов договору, має за інших рівних умов переважне право на поновлення договору. У разі якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди, то за відсутності письмових заперечень орендодавця протягом одного місяця після закінчення строку договору він підлягає поновленню на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором. Письмове заперечення здійснюється листом-повідомленням.
За твердженням Позивача, не спростованими Відповідачем : Землекористувач належним чином виконує умови Договору; продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку Договору оренди; письмові заперечення Розпорядника протягом одного місяця після закінчення строку договору - відсутності ( доказів існування заперечень / листа-повідомленням / суду не надано ).
Враховуючи наведене та приймаючи до уваги приписи ст. 33 Закону України «Про оренду землі», господарський суд вважає Договір оренди землі № 1687 від 05.05.2001 р. таким, що підлягає поновленню на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором. Отже, якщо договір оренди був укладений строком на 4 роки та 10 місяців, то таким чином, він має бути поновленим на той же самий строк.
Відповідно до ст. 35 Закону України «Про оренду землі»спори, пов'язані з орендою землі, вирішуються у судовому порядку.
В Постанові Пленуму Верховного Суду України від 16.04.2004 р. “Про практику застосування судами земельного законодавства” зазначається, що спори пов”язані із земельним відносинами, розглядаються в порядку позовного провадження. Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється згідно з ч. 3 ст. 152 Земельного кодексу України шляхом: визнання прав; відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав; визнання угоди недійсною; визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування; відшкодування заподіяних збитків; застосування інших передбачених законом способів.
Згідно зі ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства”.
Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересу можуть бути, зокрема відновлення становища, яке існувало до порушення, визнання права. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом ( ст. 16 ЦК України ).
Виходячи з наведеного та приймаючи до уваги відсутність заперечень Відповідача проти продовження договірних відносин у встановлений законодавством строк, господарський суд вважає договір оренди поновленим, а позовні вимоги Позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, оскільки Відповідачем не були додержані вимоги вищезазначених правових норм, що призвело до порушення прав та охоронюваних законом інтересів Позивача у справі.
Заперечення Відповідача спростовуються матеріалами справи.
Згідно вищезазначеного, керуючись ст. ст. 22, 33, 44, 49, 82 - 85 ГПК України, господарський суд, -
ВИРІШИВ :
Позовні вимоги Позивача –задовольнити.
Визнати поновленим Договір оренди землі № 1687 від 05 травня 2001 року укладений між Дніпропетровською міською радою та Колективним підприємством гаражного та технічного обслуговування Дніпропетровської обласної організації Всеукраїнської спілки автомобілістів площею 0,5992 га, що знаходиться за адресою : м. Дніпропетровськ, Індустріальний район, вул. Осіння, яка зареєстрована в Державному земельному кадастрі м. Дніпропетровська за кодом 72155001 строком до 28.02.2005 року на той самий строк і на тих самих умовах.
Стягнути з Дніпропетровської міської ради ( м. Дніпропетровськ ) на користь Колективного підприємства гаражного і технічного обслуговування Дніпропетровської обласної організації Всеукраїнської спілки атомобілістів ( м. Дніпропетровськ ) - 85 грн. витрат по сплаті держмита, 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу. Видати наказ.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.
Рішення суду може бути оскаржене протягом десяти днів з дня підписання
рішення шляхом подання апеляційної скарги до Дніпропетровського апеляційного
господарського суду.
Суддя
І.М. Кощеєв
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2007 |
Оприлюднено | 04.10.2007 |
Номер документу | 993644 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Кощеєв І.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні