СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 1-кс/759/7042/21
ун. № 759/19404/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 вересня 2021 року м. Київ
слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , із секретарем судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання прокурора Іванківського відділу Вишгородської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_3 про накладення арешту, у кримінальному провадженні №32020110000000088 від 30.07.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України,
за участю прокурора ОСОБА_3 ,
В С Т А Н О В И В:
Київською обласною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні №32020110000000088 від 30.07.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України, досудове розслідування в якому проводиться першим відділом РКП СУФР ГУ ДФС у Київській області.
Клопотання обґрунтоване тим, що основним напрямком діяльності ФГ «АПІС Україна» є експорт сільськогосподарської продукції, а саме: мед бджолиний натуральний, віск бджолиний та рамки для вуликів. На вітчизняному ринку, Господарство реалізовує вощину, рамки для вуликів та вулики. Для забезпечення виконання контрактів Господарство закуповує сільськогосподарську продукцію у населення. До травня червня 2018 року закупівлі здійснювалися виключно за готівку, так, як підприємство є експортером, на його рахунки надходять кошти в безготівковій формі, а для закупівлі продукції у населення переважно потрібні готівкові кошти. Готівка знімалася з призначенням: «Закупівля сільськогосподарської продукції», але не завжди використовувалася за призначенням. Для зняття готівки з рахунків
підприємства, кошти перераховувались на карткові рахунки своїх працівників, які в подальшому знімались ними в банкоматах та передавались Голові фермерського господарства ОСОБА_4 , згідно бухгалтерського обліку ці кошти оприбутковувались як закупівля с/г продукції у населення по підробним накладним, що підтверджуються допитом бухгалтера ОСОБА_5 , яка на підставі договору надавала послуги з ведення бухгалтерського обліку фермерському господарству «АПІС Україна», виконувала вказані перерахунки коштів за вказівкою голови господарства. Всі випадки незаконного зняття готівки, підробки бухгалтерських документів, як спосіб ухилення від сплати податків, описані в заяві про вчинення кримінального правопорушення ОСОБА_5 .
Так, протоколом огляду податкових декларацій з податку на прибуток підприємства за звітний (податковий) період 2017, 2018, 2019 роки фермерського господарства «АПІС Україна» (код ЄДРПОУ 38767174), яка міститься у інформаційній базіданих ГУДФС УкраїниАІС «Податковийблок» отримало «дохід від будь-якої діяльності (за вирахування непрямих податків) визначений за правилами бухгалтерського обліку» в сумі 145478763 грн., а сума податку на прибуток за 2017-2019 рік становить всього 47922 грн.
У лютому 2018 року у ОСОБА_4 визрів план «легалізації» власних коштів, які від надавав для потреб господарства. 12 лютого 2018 року було підписано Договір про надання поворотної фінансової допомоги між Господарством, в особі директора ОСОБА_6 та ОСОБА_4 де останній виступав Позикодавцем, на суму 3,7 млн.грн. Свій план ОСОБА_4 реалізовував через АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК». Він знімав кошти на закупівлю сг продукції і того ж дня або на наступний день, через касу банку він вносив ці кошти або напряму на рахунок Господарства, або на свій картковий рахунок відкритий в АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК» і далі перераховував на Господарство кошти під виглядом фінансової допомоги. Потів знову знімав на закупівлю сг продукції і повторно проводив подібні операції. І такі операції він проводив доки не набрав суму 3,7 млн.грн. Згідно бухгалтерської документації ці гроші нибито надходили до каси підприємства (фактичного надходження коштів до господарства не було), а потім передавалися під звіт співробітниками господарства на закупівлю сг продукції. В ході досудового розслідування встановлено інші договори надання поворотної фінансової допомоги укладені протягом 2018-2021 років з метою створення документальної видимості цивільно-правових та фінансово-господарських операцій.
Проведеними допитами, а саме допитана в якості свідка
ОСОБА_7 повідомила, що являється фізичною-особою підприємцем з 2013 року та займається продажем виробів з твердого сплаву, в тому числі змінних ножей до деревообробних фрез. До фермерського господарства «Апіс Україна» поставляла змінні ножи до фрез по виготовленню рамок для збору меду у вуликі. Меду на адресу ФГ «Апіс Україна» не постачала. Крім того допитані в якості свідка ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , повідомили, що сільськогосподарську продукцію до Господарства не постачали.
Враховуючи наявні в матеріалах кримінального провадження відомості, слідство приходить до висновку, що службові особи ФГ « ОСОБА_10 » документально відобразили придбання меду від населення, хоча в дійсності дані операції проводилися від постачальників великих партій заготівельників уникаючи сплати податку з доходів фізичних осіб та військового збору. Крім того, з метою ухилення від сплати податку на доходи фізичних осіб вартість придбаного від фізичних осіб меду документально занижалася з метою проведення значних фінансово-господарських операцій без оподаткування.
Таким чином, у слідства є об`єктивні підстави вважати, що вищевказані особи та інші особи, які не встановлені слідством, не надавали сільськогосподарську продукцію ФГ «АПІС Україна» і дані операції є фіктивними для мінімізації податкових зобов`язань та ухилення від сплати податків.
20.08.2021 під час обшуку нежитлових приміщень за адресою:АДРЕСА_1 ,які належатьна правівласності ФГ«АПІС Україна»(кодЄДРПОУ 38767174), проведеного на підставі ухвали слідчого судді Святошинського районного суду м. Києва від 16.08.2021 (пр. № 1-кс/759/6630/21 ун.№759/18412/21), вилучено фінансово-господарські документи; ноутбуки; печатки; товарно-матеріальні цінності без документального походження, які мають значення речових доказів.
Вилучені документи, предмети, речі під час проведення вищевказаного обшуку оглянуто та приєднано до матеріалів кримінального провадження як речові докази, відповідно до постанови про приєднання матеріалів до кримінального провадження як речові докази від 21.08.2021.
В ході досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що службові особи та працівники ФГ «АПІС Україна» (код ЄДРПОУ 38767174) намагаються приховати від органу досудового розслідування відомості щодо здійснення сумнівних фінансово господарських операцій, оскільки вони можуть бути вчинені з порушенням податкового, митного, іншого законодавства, за що передбачена кримінальна відповідальність, а тому є підстави вважати, що відомості, виявлені та вилучені в ході обшуку як на паперових, так і на електронних носіях (ноутбуки, жорсткі диски, флеш - носії), печатки, які використовуються для надання документам візуального правового та бухгалтерського статусу, вказаними особами можуть бути знищені, змінені з метою приховання слідів кримінального правопорушення та обставин його вчинення.
Вилучені в ході обшуку документи в паперовому вигляді містять відомості, що стосуються обставин кримінального провадження та підлягають доказуванню у ньому, оскільки відображають фінансово господарські операції підконтрольних суб`єктів господарювання, підтверджують обставини вчинення кримінального правопорушення в частині підконтрольності останнім, що також є предметом доказування у кримінальному провадженні.
Арешт виявлених та вилучених вказаних товарно-матеріальних цінностей необхідний для забезпечення проведення судової товарзнавчої експертизи, висновки якої дадуть можливість всатновити реальну вартість вилучених ТМЦ, код УКТЗЕД. Враховуючи викладені обставини, у кримінальному провадженні виникла необхідність у проведенні слідчих та процесуальних дій за участю експерта, який володіє науковими, технічними або іншими спеціальними знаннями, має право відповідно до Закону України «Про судову експертизу» на проведення експертизи, і якому доручається провести дослідження об`єктів, явищ і процесів, що містять відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення, та дати висновок з питань, які виникають під час кримінального провадження і стосуються відповідної сфери знань.
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав, пославшись на викладені у ньому обставини.
Власник майна в судове засідання не з`явився, про день, час та місце клопотання повідомлявся належним чином.
Вивчивши клопотання про арешт майна та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, вислухавши пояснення прокурора, слідчий суддя вважає, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з ст. ст. 131, 132 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно з ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Положеннями ч. 2 ст. 170 КПК України визначено, арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно з ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Згідно з ч. 10 ст. 170 КПК арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Беручи доуваги сукупністьматеріалів,які зібраніпід часдосудового розслідування, з метою забезпечення збереження вищевказаного майна, з метою запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, пересування, передачі та відчуження з метою забезпечення збереження речових доказів виникла необхідність у накладені арешту на вилучене майно у ході проведення обшуку 20.08.2021 за адресою: АДРЕСА_1 .
Керуючись вимогамист.ст.131,132,170-173,309,395КПК України,слідчий суддя,
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання прокурора Іванківського відділу Вишгородської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_3 про накладення арешту у кримінальному провадженні №32020110000000088 від 30.07.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України - задовольнити.
Накласти арешт на речові докази у кримінальному провадженні №32020110000000088, а саме фінансово-господарські документи; ноутбуки; печатки; товарно-матеріальні цінності, вилучені відповідно до протоколу від 20.08.2021 під час обшуку господарських будівель, споруд, об`єктів житлової нерухомості, які використовуються ФГ «АПІС Україна» (код ЄДРПОУ 38767174), за адресою: АДРЕСА_1 :
-печатку ФОП ОСОБА_11 і.п.н. НОМЕР_1 ;
-печатку ТОВ «МЕДУМАНЬ» (код 42849886);
-печатку Balkan honey LTD Sofia;
-ноутбук Lenovo 80FF s/n: PF0BLN6S з зарядним пристроєм;
-ноутбук Asus x553m E9N0CV14078936B з зарядним пристроєм;
-оригінал договору ФГ «АПІС УКРАЇНА» №12/02/18-ф про надання фінансової допомоги (3,6 млн.грн.) від 12.02.2018 на 1 арк.;
-оригінал договору ФГ «АПІС УКРАЇНА» №12/02/18-ф про надання фінансової допомоги (6,4 млн.грн.) від 12.02.2018 на 1 арк.;
-оригінал додаткової угоди №1 ФГ «АПІС УКРАЇНА» до договору №12/02/18-ф про надання поворотної фінансової допомоги від 11.02.2019 на 1 арк.;
-оригінал договору ФГ «АПІС УКРАЇНА» №29/10/19-ф про надання фінансової допомоги (9,1 млн.грн.) від 29.10.2019 на 1 арк.;
-оригінал договору ФГ «АПІС УКРАЇНА» №29/10/19-ф про надання фінансової допомоги (4,0млн.грн.) від 29.10.2019 на 1 арк.;
-оригінал додаткової угоди №1 ФГ «АПІС УКРАЇНА» до договору №29/10/19-ф про надання фінансової допомоги від 28.10.2019 на 1 арк.;
-оригінал договору №19/02/21-ф ФГ «АПІС УКРАЇНА» до договору №19/02/21-ф про надання фінансової допомоги від 19.02.2021 на 1 арк.;
-оригінал договору №30/10/19-ф ФГ «АПІС УКРАЇНА» про надання поворотної фінансової допомоги (4,0 млн.грн.) від 30.10.2019 на 2 арк.;
-оригінал договору №30/10/19-ф ФГ «АПІС УКРАЇНА» про надання поворотної фінансової допомоги (3,5 млн.грн.) від 30.10.2019 на 2 арк.;
-оригінал договору №08/10/20-ф ФГ «АПІС УКРАЇНА» про надання поворотної фінансової допомоги (0,455 млн.грн.) від 08.10.2020 на 2 арк.;
-оригінал додаткової угоди №1 ФГ «АПІС УКРАЇНА» до договору №27 від 28.12.2016 про надання поворотної фінансової допомоги від 26.12.2017 на 1 арк.;
-оригінал додаткової угоди №2 ФГ «АПІС УКРАЇНА» до договору №27 від 28.12.2016 про надання поворотної фінансової допомоги від 26.12.2017 на 1 арк.;
-оригінал договору №01/21-ф ФГ «АПІС УКРАЇНА» про надання поворотної фінансової допомоги від 22.02.2021 на 1 арк.;
-копії митних документів по взаємовідносинам ФГ «АПІС УКРАЇНА» з Medas s.r.o. на 7 арк.;
-копії митних документів по взаємовідносинам ФГ «АПІС УКРАЇНА» з Kataoka and Co. LTD на 5 арк.
На вилучені у приміщенні під назвою «приміщення готової продукції» №2 товарно-матеріальні цінності, які знаходяться на відповідальному зберіганні за адресою здійснення діяльності ФГ «АПІС УКРАЇНА», а саме: АДРЕСА_1 відповідно до протоколу передачі речових доказів на відповідальне зберігання від 20.08.2021:
-металеві бочки жовтого кольору об`ємом 200 літрів кожна в кількості 18штук заповнені медом в об`ємі 3350 літрів;
-металеві бочки синього кольору об`ємом 200 літрів кожна в кількості 95штук, заповнені медом в об`ємі 16920 літрів;
-металеві бочки зеленого кольору об`ємом 200 літрів кожна в кількості 62штук, заповнені медом в об`ємі 3490 літрів;
-металеві бочки червоного кольору об`ємом 200 літрів кожна в кількості 8штук, заповнені медом в об`ємі 1320 літрів;
-металеві бочки чорного кольору об`ємом 200 літрів кожна в кількості 3штуки, заповнені медом в об`ємі 600 літрів;
-пластикові ємності білого кольору об`ємом 60 літрів кожна в кількості 8штук, заповнені медом в об`ємі 480 літрів;
-пластикові ємності білого кольору об`ємом 50 літрів кожна в кількості 7штук, заповнені медом в об`ємі 320 літрів;
-пластикові ємності білого кольору об`ємом 40 літрів кожна в кількості 7штук, заповнені медом в об`ємі 220 літрів;
-металеві бідони об`ємом 37 літрів кожний в кількості 28 штук, заповнені медом в об`ємі 1028,6 літрів;
-пластикові ємності білого кольору об`ємом 30 літрів кожна в кількості 7штук, заповнені медом в об`ємі 210 літрів;
-металеві бідони об`ємом 27 літрів кожний в кількості 15 штук, заповнені медом в об`ємі 405 літрів;
-пластикові ємності білого кольору об`ємом 25 літрів кожна в кількості 2штуки, заповнені медом в об`ємі 50 літрів;
-пластикові ємності білого кольору об`ємом 19 літрів кожна в кількості 72штуки, заповнені медом в об`ємі 1350 літрів;
-пластикові ємності жовтого кольору (з чорною кришкою) об`ємом 19літрів в кількості 8 штук, заповнені медом в об`ємі 152 літрів;
-пластикові ємності білого кольору об`ємом 14 літрів кожна в кількості 36штук, заповнені медом в об`ємі 504 літрів;
-пластикові прозорі ємності об`ємом 5 літрів кожна в кількості 6 штук, заповнені медом в об`ємі 30 літрів;
-пластикові прозорі ємності об`ємом 3 літри кожна в кількості 46 штук, заповнені медом в об`ємі 138 літрів;
-пластикові прозорі ємності об`ємом 0.8 літрів кожна в кількості 550 штук, заповнені медом в об`ємі 440 літрів;
На вилучені у приміщенні під назвою «приміщення де зберігається сировина» №3 товарно-матеріальні цінності, які знаходяться на відповідальному зберіганні за адресою здійснення діяльності ФГ «АПІС УКРАЇНА», а саме: Київська область, Обухiвський район, с. Халеп`я, вул. Лісова, буд. 76 відповідно до протоколу передачі речових доказів на відповідальне зберігання від 20.08.2021:
-металеві бочки синього кольору об`ємом 200 літрів кожна в кількості 63штуки, заповнені медом в об`ємі 12300 літрів;
-металеві бочки сірого кольору об`ємом 200 літрів кожна в кількості 26штук, заповнені медом в об`ємі 4 900 літрів;
-металеві бочки зеленого кольору об`ємом 200 літрів кожна в кількості 46штук, заповнені медом в об`ємі 9 080 літрів;
-металеву бочку жовтого кольору об`ємом 200 літрів в кількості 1штука, заповнені медом в об`ємі 200 літрів;
-металеву бочку червоного кольору об`ємом 200 літрів в кількості 1штука, заповнені медом в об`ємі 200 літрів;
-пластикові ємності білого кольору об`ємом 60 літрів кожна в кількості 5штук, заповнені медом в об`ємі 300 літрів;
-пластикову ємність білого кольору об`ємом 40 літрів в кількості 1штука, заповнені медом в об`ємі 40 літрів;
-металеві бідони об`ємом 37 літрів кожний в кількості 28 штук, заповнені медом в об`ємі 1028,6 літрів;
-пластикові ємності білого кольору об`ємом 31 літр кожна в кількості 9штук, заповнені медом в об`ємі 279 літрів;
-пластикові ємності білого кольору об`ємом 19 літрів кожна в кількості 9штук, заповнені медом в об`ємі 171 літр.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Відповідно до ст. 174 КПК України арешт може бути скасований повністю чи частково за заявленим клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисників, законних представників, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутніми при розгляді питання про арешт майна. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
На ухвалу слідчого судді безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга. Якщо ухвалу суду постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.09.2021 |
Оприлюднено | 23.05.2024 |
Номер документу | 99374525 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Святошинський районний суд міста Києва
Косик Л. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні