Справа № 392/1299/21
Провадження №2/392/799/21
У Х В А Л А
06 вересня 2021 року суддя Маловисківського районного суду Кіровоградської області Кавун Т.В.,
розглянувши матеріали за позовом ОСОБА_1 до Маловисківської міської об`єднаної територіальної громади про визначення додаткового строку, додстатнього для прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В :
03.09.2021 року ОСОБА_1 , інтереси якої представляє ОСОБА_2 , звернулася до суду з вказаним позовом.
Дослідивши матеріали справи, суддя дійшла наступного висновку.
Відповідно до п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Позивач, звертаючись до суду, зазначає відповідачем Маловисківську міську об`єднану територіальну громаду та її код ЄДРПОУ: 04055373.
Перевіривши інформацію в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, за вказаним унікальним ідентифікаційним номером юридичної особи знайдено Маловисківську міську раду.
За запитом "Маловисківська міська об`єднана територіальна громада" в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, інформація відсутня.
Відповідно до ч.1 ст.58 ЦПК України, сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Положенням ч.2 ст.15 ЦПК України передбачено, що представництво у суді як вид правничої допомоги здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.
Відповідно до ч.ч. 1,2 ст. 60 ЦПК України, представником у суді може бути адвокат або законний представник. Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 цього Кодексу.
Згідно ч. 4 ст.62 ЦПК України визначено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність .
Згідно ч.1 ст.26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність , документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Згідно з п.2 ч.6 ст. 19 ЦПК України - малозначними справами є справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження.
У відповідності до вимог ч. 4 ст.274 ЦПК України, в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах щодо спадкування.
Отже, справи у спорах щодо визначення додаткового строку, додстатнього для прийняття спадщини, не можуть бути розглянуті в порядку спрощеного провадження, а тому підлягають розгляду лише в загальному позовному провадженні.
Крім того, у Єдиному реєстрі адвокатів України відсутні відомості про ОСОБА_2 , яким було підписано позовну заяву та додані до неї документи.
Тобто, представник позивача не має свідоцтва на право зайняття адвокатською діяльністю, а тому він не має права звертатися до суду від імені позивача та представляти його інтереси в суді в даній категорії справ.
Зважаючи на те, що спір не є малозначним, позов має бути підписано позивачем чи його представником - адвокатом.
Отже, позивачу слід усунути недоліки, шляхом підписання позову або подати позов, підписаний уповноваженою особою - представником та вказати належного відповідача.
Оскільки, вказані недоліки перешкоджають у відкритті провадженя в справі, до позовної заяви повинні застосовуватися вимоги, передбачені ст. 185 ЦПК щодо залишення заяви без руху.
Керуючись ст. ст. 175, 258, 260-261 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Маловисківської міської об`єднаної територіальної громади про визначення додаткового строку, додстатнього для прийняття спадщини залишити без руху, надавши строк для усунення вказаних недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання вказаних вимог позовна заява буде вважатись неподаною.
Копію ухвали невідкладно направити позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Т.В.Кавун
Суд | Маловисківський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 06.09.2021 |
Оприлюднено | 06.09.2021 |
Номер документу | 99381320 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Маловисківський районний суд Кіровоградської області
Кавун Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні