14/181-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-03-83 http://vn.arbitr.gov.ua
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 вересня 2007 р. Справа 14/181-07
Господарський суд Вінницької області у складі: судді Залімського І.Г., при секретарі судового засідання Гриневичі В.С., з участю представників сторін:
позивача - Соломон В.А.
відповідача - не з'явився
Розглянувши в приміщенні суду справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Тиврівському районі Вінницької області (23300, вул. Леніна, 40-А, смт. Тиврів Вінницької області, код 20097444) до Гніванського міжгосподарського підприємства по відгодівлі худоби на жомі (23310, вул. Піонерська, 3, м. Гнівань, Тиврівського району Вінницької області, код 05435820) про стягнення 1280,95 грн., -
В С Т А Н О В И В :
Посилаючись на Закон України “Про пенсійне забезпечення“ та документи, що свідчать про виплату колишньому працівнику відповідача пенсії за віком на пільгових умовах, позивач просить стягнути з останнього 1280,95 грн.
Відповідач відзив на позовну заяву, витребувані судом докази та повноважного представника у судове засідання не направив. Про дату і час розгляду справи відповідач був повідомлений належним чином, що стверджується штампом канцелярії суду на ухвалі суду від 28.08.07 про направлення останньої відповідачу рекомендованим листом, у зв'язку з чим суд вважає, що ним вжито усіх заходів для забезпечення захисту прав та інтересів відповідача та вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача за наявними у справі документами відповідно до ст.75 ГПК України.
Представником позивача заявлено клопотання про незастосування технічної фіксації судового процесу, яке підлягає задоволенню як таке, що не суперечить вимогам ч.7 ст.811 ГПК України.
Дослідивши надані докази та матеріали справи, в судовому засіданні встановлено, що громадянин Рябіков Юрій Єгорович працював в Гніванському міжгосподарському підприємстві по відгодівлі худоби на жомі трактористом-машиністом і має стаж роботи 26 років 4 місяці 12 днів, в тому рахунку пільговий стаж роботи 21 рік 13 днів. Вказані обставини стверджуються витягом з трудової книжки, матеріалами пенсійної справи та поданням.
Згідно розпорядження про призначення пенсії, громадянину Рябікову Ю.Є. призначено пільгову пенсію, виплата якої з вересня 1997 р. по грудень 1999 р. склала 1280,95 грн., що стверджується довідками управління ПФУ у Тиврівському районі та розрахунками, які були направлені відповідачу.
У відповідності зі ст. 13 Закону України „Про пенсійне забезпечення”, дострокові пенсії залежно від умов праці (але не раніш як після досягнення 55 років чоловіками і 50 років жінками) можуть встановлюватися за результатами атестації робочих місць за рахунок коштів підприємств та організацій, призначених на оплату праці, які перераховуються до Пенсійного фонду України на виплату пенсій до досягнення працівником пенсійного віку, передбаченого статтею 12 цього Закону.
Відповідно до п. 1 ст. 2 Закону України від 26.06.1997 р. “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону (тобто: 1) для суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднань, бюджетних, громадських та інших установ та організацій, об'єднань громадян та інших юридичних осіб, а також фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників; 2) філій, відділень та інших відокремлених підрозділів платників податку, зазначених у пункті 1 цієї статті, що не мають статусу юридичної особи, розташованих на території іншої, ніж платник збору, територіальної громади) об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення”.
Згідно з ч. 2 Прикінцевих положень Закону України від 09.07.2003 р. № 1058-IV “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України ( 36-2003-п ), та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди:
1) особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення" ( 1788-12 ).
У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.
При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України ( 36-2003-п ), крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.
Відповідно до підпункту 6.4 пункту 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного Фонду України від 19.12.2003 N 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за N 64/8663 Із змінами, внесеними згідно з Постановами Пенсійного фонду N 5-1 від 05.04.2004 р., N 9-4 від 29.07.2004 р., N 3-1 від 31.01.2005 р. (далі - Інструкція) розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" , які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених пенсій.
Повідомлення складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 до 1 січня поточного року та протягом 10 днів з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії (п/п 6.5 п. 6 Інструкції).
Підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах .
У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання та ін.), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення цих обставин (п/п 6.8 п. 6 Інструкції).
Не сплачені та/або несвоєчасно сплачені суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, зазначених в абзаці другому пункту 6.1 цієї Інструкції, стягуються з нарахуванням пені та штрафних санкцій відповідно до норм Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (п/п 6.9 п. 6 Інструкції).
Однак, позивач звернувся до суду з даним позовом 27.08.07р., про що свідчить штемпель вхідної кореспонденції господарського суду, а тому пропустив строк позовної давності, встановлений ст. 257 ЦК України.
Таким чином, в позовних вимогах за вказаний період слід відмовити в силу ст. 267 названого Кодексу.
З огляду на вищевикладене суд не вбачає правових підстав для стягнення з відповідача заборгованості з виплачених пенсій за віком на пільгових умовах в сумі 1280,95 грн. за період з вересня 1997 р. по грудень 1999 р.
Керуючись ст.ст. 43, 33, 35, 43, 49, 82, 84, 85, 115, 116 ГПК України, -
В И Р І Ш И В:
1. В задоволенні позову відмовити.
2. Рішення направити сторонам.
Рішення підписане та оформлене
відповідно до ст.84 ГПК України 26.09.07 р.
Суддя Залімський І.Г.
Повний текст рішення суду оформлено і підписано відповідно до вимог ст.84 ГПК України 26 вересня 2007 р.
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2007 |
Оприлюднено | 04.10.2007 |
Номер документу | 993924 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Залімський І.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні