Рішення
від 06.09.2021 по справі 576/1066/21
ГЛУХІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 576/1066/21

Провадження № 2/576/302/21

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06.09.21 м. Глухів

Глухівський міськрайонний суд Сумської області у складі:

головуючого судді Сапона О.В.,

розглянувши справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду із вказаним позовом, мотивуючи його тим, що йому на праві приватної власності належить житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 . За даною адресою разом з ним також зареєстрована його мати - відповідач по справі ОСОБА_2 . Однак з 2018 року у вказаному вище будинку вона не проживає, комунальні платежі не сплачує, витрат по утриманню будинку не несе. На даний час відповідачка зареєстрована та залишається користувачем його житла без його згоди. Договір найму з нею не укладався. Реєстрація останньої у спірному будинку створює йому перешкоди у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном. Добровільно змінити місце реєстрації вона не бажає. За вказаних обставин, позивач просить суд усунути перешкоди у користуванні житловим будинком шляхом визнання відповідачки ОСОБА_2 такою, що втратила право користування житловим приміщенням - будинком АДРЕСА_1 .

Представник позивача в судове засідання не з`явився, а представив заяву, в якій повністю підтримує позовні вимоги та просить суд розглядати справу без його участі. Не заперечує проти заочного розгляду справи.

Відповідач до суду також не з`явилася, хоча про час та місце розгляду справи була повідомленою належним чином, шляхом розміщення оголошення на офіційному веб-сайті суду. Відзив на позов не подала.

Враховуючи викладене та зважаючи на положення ч. 1 ст. 280 ЦПК України, суд приходить до висновку про наявність підстав для ухвалення заочного рішення по справі.

Оскільки всі учасники справи в судове засідання не з`явились, враховуючи положення ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на таке.

Так, судом встановлено, що позивачу на праві приватної власності належить житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1 на приватній земельній ділянці, кадастровий номер якої - 5921555800:05:007:0064, що підтверджується договором купівлі-продажу, посвідченим 10.03.2020 приватним нотаріусом Глухівського районного нотаріального округу Сумської області Міхно Д.В., та інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна № 255691463 від 07.05.2021 ( а.с.4-6)

Також встановлено, що у вказаному будинку разом з позивачем зареєстрована його мати - відповідач по справі ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується довідкою Шалигинської селищної ради Глухівського району Сумської області від 12.05.2021 за вих. № 02-15/468 (а.с.13).

Проте, як вбачається з довідки про склад сім`ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, виданої Шалигинською селищною радою Глухівського району Сумської області за вих. № 416 від 20.04.2021, відповідач ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , хоча і зареєстрована в будинку АДРЕСА_1 , однак з 2018 року за даною адресою не проживає (а.с. 7).

Відповідно до вимог ст. 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд та має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.

Згідно ст. 41 Конституції України та ст. 321 ЦК України право власності є непорушним і ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права або обмежений у його здійсненні. Особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлених законом.

Згідно зі ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

Відповідно до ч.1 ст. 405 ЦК України члени сім`ї власника житла, які проживають разом з ним, мають право на користування цим житлом відповідно до закону. Житлове приміщення, яке вони мають право займати, визначається його власником. При цьому, ч.2 цієї статті передбачено, що член сім`ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім`ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

Оскільки судом встановлено, що відповідачка вже понад один рік без поважної причини не проживає у спірному будинку, і будь-яких письмових домовленостей стосовно користування нею зазначеним житлом не існує, то у відповідності до ч. 2 ст. 405 ЦК України її слід визнати такою, що втратила право на користування зазначеним житловим приміщенням - будинком АДРЕСА_1 .

Керуючись ст. ст. 10, 12, 13, 178, 247, 263-265, 280-283 ЦПК України, -

У Х В А Л И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 , проживаючого по АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , задовольнити.

Визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстровану по АДРЕСА_1 такою, що втратила право користування житловим приміщенням - будинком АДРЕСА_1 .

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Сумського апеляційного суду через Глухівський міськрайонний суд Сумської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя Глухівського міськрайонного суду О.В. Сапон

СудГлухівський міськрайонний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення06.09.2021
Оприлюднено07.09.2021
Номер документу99399379
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —576/1066/21

Рішення від 06.09.2021

Цивільне

Глухівський міськрайонний суд Сумської області

Сапон О. В.

Ухвала від 31.05.2021

Цивільне

Глухівський міськрайонний суд Сумської області

Сапон О. В.

Ухвала від 14.05.2021

Цивільне

Глухівський міськрайонний суд Сумської області

Сапон О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні