Ухвала
від 03.09.2021 по справі 759/20045/21
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

пр. № 1-кс/759/7287/21

ун. № 759/20045/21

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 вересня 2021 року слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні клопотання ст.слідчого в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУ НП в Київській області ОСОБА_4 , погоджене прокурором Обухівської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_5 , про надання дозволу на проведення обшуку в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020110000001144 від 17.12.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 149 КК України,

В С Т А Н О В И В:

До Святошинського районного суду м. Києва надійшло клопотання ст.слідчого в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУ НП в Київській області ОСОБА_4 , погоджене прокурором Обухівської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_5 , про надання дозволу на проведення обшуку легкового автомобіля LEXUS RX 350, 2013 року випуску, білого кольору, д.н.з НОМЕР_1 , який належить ОСОБА_6 та яким користується ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою відшукання та вилучення речей (предметів) і документів, які безпосередньо пов`язані із учиненням даного кримінального правопорушення та являються процесуальними джерелами доказів злочинної діяльності, зокрема: знаряддя злочину, а саме носії інформації (комп`ютерна техніка, флеш накопичувачі, мережене та сервісне обладнання, зовнішні та внутрішні жорсткі диски, інші носії інформації, мобільні телефони, зошити, блокноти, чернетки із записами, банківські картки, документи щодо відкриття банківських рахунків, інша документація щодо незаконної діяльності, пов`язаної із торгівлею людьми, грошові кошти здобуті злочинним шляхом, а також інші предмети, речі та документи, які мають істотне значення для розслідування даного кримінального провадження, а також речей обіг яких обмежений, або заборонений.

Клопотання обґрунтовано тим, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12020110000001144 від 17.12.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 149 КК України.

Підставою внесення відомостей до ЄРДР стало те, що громадяни Китайської Народної Республіки (далі КНР) ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , спільно з ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_7 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та невстановленими на даний час особами організували злочинну схему переміщення, передачі, одержання людини (малолітньої дитини), вчиненої з метою експлуатації усиновлення (удочеріння) з метою наживи, з використанням обману, за попередньою змовою групою осіб та її батьками (усиновителями).

Так, починаючи з 2019 року і по теперішній час, громадяни КНР ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , діючи узгоджено з ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , лікарем-гінекологом ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , перекладачем ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , та іншими невстановленими особами, підшукують на території Китайської народної республіки осіб громадян КНР, які бажають за грошову винагороду незаконно в`їхати на територію України та порушуючи встановлену законом процедуру, скористатись технологіями сурогатного материнства і в подальшому вивезти до Китайської народної республіки дитину, отриману внаслідок використання технологій сурогатного материнства.

Знайшовши громадянина КНР, який бажає отримати дитину шляхом використання технологій сурогатного материнства на території України, ОСОБА_8 , ОСОБА_15 , ОСОБА_14 та ОСОБА_9 повідомляє про це ОСОБА_10 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 .

Далі, після в`їзду громадянина КНР до України через Міжнародний аеропорт «Бориспіль», що розташований в місті Борисполі Київської області, ОСОБА_10 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 та ОСОБА_16 , підшукавши з невстановленими досудовим розслідуванням особами молодих жінок мешканок громадянок України, за грошову винагороду, за участю перекладача ОСОБА_13 , в подальшому укладають фіктивний шлюб з громадянином КНР.

Відповідно до статті 48 «Штучне запліднення та імплантація ембріона» Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров`я» застосування штучного запліднення та імплантації ембріона здійснюється згідно з умовами та порядком, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я, за медичними показаннями повнолітньої жінки, з якою проводиться така дія, за умови наявності письмової згоди подружжя, забезпечення анонімності донора та збереження лікарської таємниці. Тобто, отримати послуги сурогатного материнства має право тільки подружжя.

Відповідно до пункту 6.2 Розділу VI «Сурогатне (замінне) материнство» «Інструкції «Про порядок застосування допоміжних репродуктивних технологій» затвердженої Наказом Міністерства охорони здоров`я України №771 від 23 грудня 2008 року (із змінами та доповненнями), показаннями до сурогатного материнства є:

-відсутність матки (вроджена або набута);

-деформація порожнини або шийки матки при вроджених вадах розвитку або внаслідок хірургічних втручань, доброякісних пухлин, при яких неможливе виношування вагітності;

-структурно-морфологічні або анатомічні зміни ендометрія, що призводять до втрати рецептивності, синехії порожнини матки, які не піддаються лікуванню;

-тяжкі соматичні захворювання, при яких виношування вагітності загрожує подальшому здоров`ю або життю реципієнта, але які не впливають на здоров`я майбутньої дитини;

-невдалі повторні спроби ДРТ (4 і більше разів) при неодноразовому отриманні ембріонів високої якості, перенесення яких не приводило до настання вагітності.

З метою звернення до спеціалізованих медичних закладів, в тому числі ТОВ «Лікувально-діагностичний центр «Адоніс Плюс» (Київська обл., Києво-Святошинський район, селище Бузова, вул. Садовського, 36), та набуття підстав для можливості використання технологій сурогатного материнства, ОСОБА_10 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , узгоджено із співучасниками, та спільно з іншими невстановленими особами, забезпечують фіктивних дружин підробленими медичними довідками, виданими посадовими особами ТОВ «АРТ Дженетікс» (код 42922080), в тому числі лікарем-гінекологом ОСОБА_12 , за вказівкою керівництва вказаного Товариства ОСОБА_11 та ОСОБА_7 із зазначенням однією з вищеперерахованих підстав показаннями до сурогатного материнства.

Відповідно дорапорту співробітникаУМП ГУНПв Київськійобласті буловстановлено,що уподружжя,громадян КитайськоїНародної РеспублікиYU, ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_13 ,та YAO, ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , які тимчасово проживають за адресою: АДРЕСА_1 , які 03.07.2021 заїхали на територію України, 14.07.2021 з`явилося двоє дітей ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_15 та ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , яких народила інша жінка (гр. України) та за грошову винагороду передали громадянам КНР. Далі після оформлення всіх відповідних документів вищевказані громадяни КНР планують видати вказаних дітей за своїх та вивезти за межі території України.

Відповідно до ч. 2 статті 123 «Визначення походження дитини, народженої в результаті застосування допоміжних репродуктивних технологій» Сімейного кодексу України, у разі перенесення в організм іншої жінки ембріона людини, зачатого подружжям (чоловіком та жінкою) в результаті застосування допоміжних репродуктивних технологій, батьками дитини є подружжя.

Після народження дитини від сурогатної матері, батьками дитини стають громадянин КНР та його фіктивна дружина громадянка України.

Відповідно до пункту 4.1 «Правил перетинання державного кордону громадянами України», затверджених Постановою Кабінетів Міністрів України №57 від 27 січня 1995 року, в`їзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску.

У зв`язку з цим, фіктивна дружина надає дозвіл громадянину КНР на вивіз дитини до КНР. Після перетину державного кордону України через Міжнародний аеропорт «Бориспіль», дитина з громадянином КНР в`їжджає на територію Китайської Народної Республіки. Подальше місцезнаходження та обставини існування дитини на даний час досудовим розслідуванням не встановлені.

Виконуючи доручення слідчого, даного в порядку ст. 40 КПК України, працівниками оперативного підрозділу встановлено, що ОСОБА_7 в своїх злочинних цілях використовує легковий автомобіль LEXUS RX 350, 2013 року випуску, білого кольору, д.н.з НОМЕР_1 , зареєстрований на його дружину ОСОБА_6 .

Враховуючи вищевикладене, відшукання та вилучення речей (предметів) і документів, які безпосередньо пов`язані із учиненням даного кримінального правопорушення та являються процесуальними джерелами доказів злочинної діяльності, зокрема: знаряддя злочину, документи щодо відкриття банківських рахунків, інша документація щодо незаконної діяльності, пов`язаної із торгівлею людьми, грошові кошти здобуті злочинним шляхом, а також інші предмети, речі та документи, які мають істотне значення для розслідування даного кримінального провадження, а також речей обіг яких обмежений, або заборонений, у органу досудового розслідування виникла необхідність у проведенні обшуку у вказаному легковому автомобілі.

Відповідно до реєстраційної картки транспортного засобу легковий автомобіль LEXUS RX 350, 2013 року випуску, білого кольору, д.н.з НОМЕР_1 , належить ОСОБА_6 .

З метою відшукання та вилучення вище зазначених документів, предметів, майна, що мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та приймаючи до уваги достатні підстави вважати, що вони можуть знаходитися у зазначеному в клопотанні місці, слідчий просить клопотання задовольнити.

У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Вивчивши дане клопотання, долучені до нього матеріали, вислухавши думку слідчого, слідчий суддя дійшов висновку про часткове задоволення поданого клопотання.

Згідно ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Згідно ч. 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

Згідно ч.3234КПК України,у разінеобхідності провестиобшук слідчийза погодженнямз прокуроромабо прокурорзвертається дослідчого суддіз відповіднимклопотанням,яке повинномістити відомостіпро,серед іншого:житло чиінше володінняособи абочастину житлачи іншоговолодіння особи,де плануєтьсяпроведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; речі, документи або осіб, яких планується відшукати.

До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

Відповідно до ч. 7 абз. 2 ст. 223 КПК України, обшук, або огляд житла чи іншого володіння особи, обшук особи здійснюється з обов`язковою участю не менше двох понятих незалежно від застосування технічних засобів фіксування відповідної слідчої (розшукової) дії.

Відповідно до пункту ч. 5 ст. 234 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не довели наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукані речі, документи мають значення для судового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.

Так, у ході розгляду клопотання слідчим обґрунтовано та доведено достатньо підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, пов`язане зі злочинною схемою переміщення, передачі, одержання людини (малолітньої дитини), вчиненої з метою експлуатації усиновлення (удочеріння) з метою наживи, з використанням обману, за попередньою змовою групою осіб та її батьками (усиновителями).

Зокрема, в наданих матеріалах суду протоколи допиту свідків, які вказують на вчинення такого злочину, зокрема свідків ОСОБА_8 та ОСОБА_23 , які підтвердили причетність ОСОБА_7 до кримінального правопорушення, що загалом оцінюється слідчим суддею відповідним чином.

Відповідно до інформації з Реєстраційної картки ТЗ легковий автомобіль LEXUS RX 350, 2013 року випуску, білого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 , на праві власності належить дружині причетного до кримінального правопорушення ОСОБА_7 - ОСОБА_6 , право користування ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_16 .

Доведено наявність достатніх підстав вважати, що при обшуку легкового автомобіля LEXUS RX 350, 2013 року випуску, білого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 , який належить ОСОБА_6 та яким користується ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , будуть виявлені речі і документи, які мають суттєве значення для кримінального провадження, необхідних для встановлення фактів та обставин, що підлягають доказуванню, а також є доказами вчинення кримінального правопорушення, є засобами та знаряддями вчинення кримінального правопорушення.

За встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, та є пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя осіб.

Проте, не підлягає задоволенню клопотання в частині вилучення банківських карток,документів щодовідкриття банківськихрахунків,оскільки вцій частиніклопотання необгрунтовано. В частині відайдення та вилучення комп`ютерної техніки, тощо, то таке вилучення можливе лише у випадку неможливості встановити чи скопіювати необхідну інформацію через необхідність подолання систем логічного захисту, що передбачено КПК України.

Отже, з огляду на вище викладене, в сукупності наданих та перевірених доказах, керуючись ст.ст. 234, 235, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні клопотання ст.слідчого в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУ НП в Київській області ОСОБА_4 , погоджене прокурором Обухівської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_5 , про надання дозволу на проведення обшуку в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020110000001144 від 17.12.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 149 КК України задовольнити часково.

Надати старшому слідчому в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУ НП в Київській області ОСОБА_4 та слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні № 12020110000001144 від 17.12.2020 дозвіл на проведення обшуку легкового автомобіля LEXUS RX 350, 2013 року випуску, білого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 , який належить ОСОБА_6 та яким користується ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою відшукання та вилучення речей (предметів) і документів, які безпосередньо пов`язані із учиненням зазначеного кримінального правопорушення та являються процесуальними джерелами доказів злочинної діяльності, зокрема: зошити, блокноти, чернетки із записами, які стосуються даного кримінального провадження; носії інформації (комп`ютерна техніка, флеш накопичувачі, мережене та сервісне обладнання, зовнішні та внутрішні жорсткі диски, інші носії інформації, мобільні телефони, лише у випадку неможливості встановити чи скопіювати таку інформацію через необхідність подолання систем логічного захисту.

В іншій частині клопотання відмовити.

Строк дії вказаної ухвали один місяць з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на дану ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Повний текст ухвали складено і оголошено 07.09.2021 року.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення03.09.2021
Оприлюднено01.02.2023
Номер документу99404465
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —759/20045/21

Ухвала від 03.09.2021

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Коваль О. А.

Ухвала від 03.09.2021

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Коваль О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні