Ухвала
від 07.09.2021 по справі 128/2523/21
ВІННИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 128/2523/21

УХВАЛА

07 вересня 2021 року м. Вінниця

Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Шевчук Л.П., вирішуючи питання про відкриття провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування, -

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання в порядку спадкування за заповітом права власності на земельну ділянку площею 1,8255га, кадастровий номер 0520684000:01:009:0009, розташованої на території Мізяківсько-Хутірської сільської ради Вінницького району Вінницької області, після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

При вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що дана позовна заява не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України.

Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.

Однак позовна заява ОСОБА_1 не містить вказівки щодо способу (способів) захисту прав або інтересів, передбаченого законом чи договором, або іншого способу (способів) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.

Відповідно до вимог п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Проте, вказаному положенню закону позовна заява не відповідає, оскільки, вказуючи, що спадкування відбувається за заповітом, який складено ОСОБА_3 ще 17.02.2005, позивачем не викладається обставин та не зазначається доказів того чи не був даний заповіт змінений/відмінений на час смерті спадкодавця; чи не укладалися спадкодавцем спадкові договори; чи є інші спадкоємці, які мають право на обов»язкову частку у спадщині після смерті ОСОБА_3 .

Корім того, зазначаючи у позовній заяві про те, що спадкодавець ОСОБА_3 заповів позивачу земельну частку (пай) відповідно до сертифіката серії ВН №0419972, та замість нього отримав Державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЯА №318226, через що позивач не має можливості оформити свої спадкові права, позивачем не зазначається доказів тому, що даний Державний акт, таки, дійсно отриманий взамін сертифіката на право на земельну частку (пай) серії ВН №0419972, і що це одна й та ж земельна ділянка, і з приводу, чого, позивачу було відмовлено нотаріусом у вчиненні нотаріальної дії. До того, ж якщо позивач має такі докази, то що йому перешкоджає повторно звернутися до нотаріуса для отримання свідоцтва про право на спадщину за заповітом, надавши при цьому всі необхідні документи.

В порушення п.8 ч.3 ст. 175, ч. ч. 5 ст. 95 ЦПК України позивач не зазначає, де знаходяться оригінали письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Також додані до позовної заяви копії документів не відповідають вимогам ч. 2, 4, 5 ст. 95 ЦПК України, оскільки вони не засвідчені належним чином.

Відповідно до частини першої та другої статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином судом визначається спосіб усунення недоліків - подання позовної заяви у новій редакції із усуненням зазначених вище недоліків із відповідними додатками по кількості відповідачів. Дані недоліки мають бути усунуті у п`ятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Якщо, позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і повертається позивачеві.

Керуючись ст.ст. 185, 260, 353 ЦПК України, суд, -

п о с т а н о в и в :

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків тривалістю п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у встановлений строк, заява вважатиметься неподаною і повертається позивачу.

Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.

Ухвала підписана суддею 07.09.2021.

Суддя Л.П. Шевчук

СудВінницький районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення07.09.2021
Оприлюднено09.09.2021
Номер документу99426339
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —128/2523/21

Ухвала від 04.10.2021

Цивільне

Вінницький районний суд Вінницької області

Шевчук Л. П.

Ухвала від 07.09.2021

Цивільне

Вінницький районний суд Вінницької області

Шевчук Л. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні