Рішення
від 08.09.2021 по справі 925/841/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 вересня 2021 року м. Черкаси справа № 925/841/21

Господарський суд Черкаської області в складі головуючого судді Чевгуза О.В., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження справу

за позовом Черкаської міської ради

до Публічного акціонерного товариства Укрвторчормет

про стягнення 75 468,70 грн,

без повідомлення (виклику) сторін,

ВСТАНОВИВ:

Черкаська міська рада (вул. Б. Вишневецького, 36, м. Черкаси, 18000, код ЄДРПОУ 25212542) звернулася до Господарського суду Черкаської області з позовом до Публічного акціонерного товариства Укрвторчормет (вул. Каунаська, 27, м. Київ, 02160, код ЄДРПОУ 00191483) про стягнення заборгованості за договором оренди землі від 02.06.2010: 75 468 грн 70 коп боргу з орендної плати та понесених судових витрат.

Ухвалою від 01.07.2021 Господарський суд Черкаської області прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі; задовольнив клопотання Черкаської міської ради про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження; справу вирішив розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін; сторонам надана можливість реалізувати свої процесуальні права та обов`язки.

Відповідно до частини 5 статті 176 Господарського процесуального кодексу України (також по тексту - ГПК України) ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини 4 статті 120 цього Кодексу.

Відповідно до частини 11 статті 242 Господарського процесуального кодексу України у випадку розгляду справи за матеріалами в паперовій формі судові рішення надсилаються в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Ухвала про відкриття провадження у справі була надіслана на адреси сторін рекомендованим листом, що підтверджується поверненням на адресу суду рекомендованих повідомлень про вручення поштового відправлення позивачу та відповідачу (а.с. 61-62).

У встановлений судом строк відповідач своїм правом на подачу відзиву на позовну заяву не скористався, відзиву на позовну заяву та інших документів до суду не надав.

Відповідно до ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Згідно з ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Оскільки наявні у матеріалах справи документи достатні для прийняття повного та обґрунтованого судового рішення, відповідно до частини 5 статті 252 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається за наявними у справі матеріалами.

Відповідно до частини 2 статті 252 Господарського процесуального кодексу України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.

Відповідно до статті 248 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Згідно з частиною 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.

Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення (частина 5 статті 240 Господарського процесуального кодексу України).

Відповідно до ст. 13 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Щодо територіальної юрисдикції (підсудності).

У позовній заяві позивач зазначив, що для визначення підсудності даного спору керувався ч. 3 ст. 30 Господарського процесуального кодексу України відповідно до якої спори, що виникають з приводу нерухомого майна, розглядаються господарським судом за місцезнаходженням майна або основної його частини, посилаючись на висновки щодо застосування норми права, викладені у постанові Верховного Суду від 04 грудня 2019 року у справі № 489/2055/19. Так, у цій постанові Верховний Суд виклав свою позицію стосовно підсудності: Перелік позовів, для яких визначено виключну підсудність є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає.

Місцезнаходження нерухомого майна має бути підтверджено документально.

Виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна (частина перша статті 30 ЦПК України). Згідно з положеннями статті 181 ЦК України до нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Наприклад, це позови про право власності на таке майно; про право володіння і користування ним (стаття 358 ЦК України); про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності та виділ частки із цього майна (статті 364, 367 ЦК України); про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності та виділ частки із цього майна (статті 370, 372 ЦК України); про право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); про право, яке виникло із договору найму жилого приміщення, оренди тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним; про звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник з приводу нерухомого майна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини .

Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 21.04.2021 підтверджується, що земельна ділянка загальною площею 0,7752 га з кадастровими номерами 7110136400:05:004:0018, 7110136400:05:004:0019 та 7110136400:05:004:0020 (об`єкт оренди) знаходиться у АДРЕСА_1 .

Отже, предметом спору у справі, що розглядається, є вимоги про стягнення з відповідача грошових коштів за оренду нерухомого майна, що знаходиться у місті Черкаси, місцезнаходженням відповідача - Публічного акціонерного товариства Укрвторчормет згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань є вул. Каунаська, 27, м. Київ, 02160.

Частиною 4 статті 236 ГПК України встановлено, що при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Так, відповідно до висновків Великої Палати Верховного Суду, викладених у постанові від 16.02.2021 по справі № 911/2390/18, до спорів, предметом яких є стягнення заборгованості, яка виникла внаслідок невиконання зобов`язань за договором, який укладений щодо користування нерухомим майном, поширюються норми частини третьої статті 30 ГПК України (п.7.26).

У постанові від 30.01.2019 № 755/10947/17 Велика Палата Верховного Суду зазначила, що незалежно від того чи перераховані усі постанови, у яких викладена правова позиція, від якої відступила Велика Палата Верховного Суду, суди під час вирішення тотожних спорів мають враховувати саме останню правову позицію Великої Палати Верховного Суду.

Отже, постанова Великої Палати Верховного Суду від 16.02.2021 у справі № 911/2390/18 є визначальною для застосування норми частини третьої статті 30 ГПК України (виключної підсудності) до спорів, предметом яких є стягнення заборгованості, яка виникла внаслідок невиконання зобов`язань щодо користування нерухомим майном.

Відповідно до частини третьої статті 30 Господарського процесуального кодексу України спори, що виникають з приводу нерухомого майна, розглядаються господарським судом за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.

Відповідно до частини першої статті 181 ЦК України до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.

Оскільки спір у даній справі виник у правовідносинах з оренди нерухомого майна - земельної ділянки, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , тому, враховуючи наведені норми процесуального закону та вищевказану позицію Великої Палати Верховного Суду, спір має розглядатися за місцезнаходженням майна за правилами виключної підсудності.

Дослідивши наявні у матеріалах справи докази, судом встановлено такі обставини.

Рішенням Черкаської міської ради від 25.12.2008 № 4-836 Закритому акціонерному товариству Укрвторчормет надана в оренду терміном на 49 років земельна ділянка площею 7 752 кв. м., яка знаходиться у АДРЕСА_1 (без права передачі її в суборенду), під існуючі нежитлові будівлі за рахунок землекористування ВАТ Черкаське хімволокно .

Зміна найменування юридичної особи - відповідача на Публічне акціонерне товариство відбулася на підставі ч. 6 ст. 152 Цивільного кодексу України відповідно до Закону № 514-VI від 17.09.2008.

За основним цільовим призначенням земельну ділянку віднесено до земель промисловості, транспорту, зв`язку, енергетики, оборони та іншого призначення.

02 червня 2010 року між сторонами було укладено договір оренди цієї земельної ділянки, який зареєстрований у Черкаському міськрайонному відділі Черкаської регіональній філії ДП Центр ДЗК 15 липня 2010 року за № 041080100059 (далі - Договір).

Договір укладено на 49 років (з дати прийняття рішення Черкаської міської ради від 25.12.2008 № 4-836. Після закінчення строку договору орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 90 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію (п. 8. Договору).

Відповідно до п. 44 Договору він набуває чинності після підписання сторонами та його державної реєстрації.

Відповідно до пункту 5 Договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 17.02.2010 року № 165-гр.-2010, становить:

- площею 170 кв м - 18 013,0 грн - землі промисловості;

- площею 7 423,0 кв м - 786 541,00 грн. - землі промисловості;

- площею 159,0 кв м - 35 098,00 грн - землі комерційного використання.

Пунктом 9 Договору передбачено, що річна орендна плата за користування земельною ділянкою встановлюється у розмірі:

7% від її нормативної грошової оцінки і на час укладання договору становить 1 261,00 грн за 170 кв. м. земель промисловості;

7% від її нормативної грошової оцінки і на час укладання договору становить 55 058,00 грн за 7 423,0 кв. м. земель промисловості;

7% від її нормативної грошової оцінки і на час укладання договору становить 2 457,00 грн за 159 кв. м. землі комерційного використання.

Всього з 15.07.2010 (з початку дії договору) місячний розмір орендної плати земельної ділянки загальною площею 7 752,0 кв. м., якою користується відповідач, що знаходиться у АДРЕСА_1 становив 4 898,0 грн.

Орендна плата за землю вноситься орендарем щомісячно до 30 числа місяця наступного за звітним на р/р 33213812700002, отримувач: міський бюджет м. Черкаси, код платежу 13050200, банк: Управління Державного казначейства в Черкаській області, МФО 854018, ОКПО 22809222 (п. 11 Договору).

Пунктом 13 Договору зокрема встановлено, що в разі проведення щорічної індексації нормативної грошової оцінки землі, внесення інших змін на підставі вимог діючого законодавства, а також в разі будь-яких змін Черкаською міською радою розмірів орендної плати, що діють в м. Черкаси, розмір грошової оцінки земельної ділянки та розмір щорічної орендної плати змінюватиметься без внесення змін та доповнень до цього договору.

Рішенням Черкаської міської ради від 13.05.2010 № 5-656 Про затвердження показників грошової оцінки земель м. Черкаси були змінені показники грошової оцінки земель в м. Черкаси, зокрема базова вартість одного квадратного метра земельної ділянки земель м. Черкаси була встановлена в розмірі 127,48 грн, тоді як попередній розмір становив 39,32 грн. Рішення набуло чинності з 17.05.2011 з прийняттям ухвали Київським апеляційним адміністративним судом від 17.05.2011 у справі № 2-а-791/11/2316.

Згідно з витягом з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки Міськрайонного управління Держкомзему у м. Черкаси та Черкаському районі Черкаської області від 12.09.2012 № 11173/01-07 нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 159,0 кв. м. земель комерційного використання становить 55 670,67 грн. Розрахунок місячної орендної плати виходячи із семи відсотків від грошової оцінки землі такий: 55670,67 х 7% : 12 = 324,74 грн.

Згідно з витягом з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки Міськрайонного управління Держкомзему у м. Черкаси та Черкаському районі Черкаської області від 12.09.2012 № 11172/01-07 нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 7 593,0 кв. м. земель промисловості становить 1 276 079, 58 грн. Розрахунок місячної орендної плати виходячи із семи відсотків від грошової оцінки землі такий: 1 276 079, 58 х 7% : 12 = 7 443,80 грн.

Всього, з 17.05.2011, місячний розмір орендної плати за користування земельними ділянками загальною площею 7 752,0 кв. м. становив 7 768, 54 грн (324,74 + 7 443,80 = 7 768,54).

З 13 вересня 2011 року розмір орендної плати на рік становив:

за земельну ділянку площею 159 кв. м. - 1 670,00 грн (139,17 грн у місяць);

за земельну ділянку площею 7 593 кв. м. - 38 282,00 грн (3 190,16 грн у місяць).

Всього за двома земельними ділянками орендна плата становила 3 329,33 грн щомісячно (що становить 3 % від нової грошової оцінки землі). Розмір орендної плати був змінений у зв`язку з тим, що рішенням Черкаської міської ради від 13.05.2010 № 5-657 Про плату за оренду землі були змінені розміри орендної плати за землю в м. Черкаси, зокрема ставка орендної плати була встановлена в розмірі 3 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Рішення набуло чинності з 13.09.2011 з прийняттям ухвали Київським апеляційним адміністративним судом від 13.09.2011 у справі № 2-а-792/11/2316.

З 01.01.2015 у зв`язку зі щорічною індексацією грошової оцінки землі (коефіцієнт індексації - 1,249) розмір орендної плати становив 415 833 грн щомісячно.

З 01.01.2016 у зв`язку зі щорічною індексацією грошової оцінки землі (коефіцієнт індексації - 1,433) розмір орендної плати становив 5 958,89 грн щомісячно.

З 01.01.2017 розмір орендної плати становить 6 519,03 грн у місяць.

Розмір орендної плати був змінений у зв`язку з тим, що наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.11.2016 № 489 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 19.12.2016 за № 1647/29777) затверджено новий Порядок нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, який набув чинності та застосовується з 01 січня 2017 року.

Додатком 1 до цього Порядку передбачено застосування коефіцієнтів, які характеризують функціональне використання земельної ділянки.

Так, нормативна грошова оцінка земельних ділянок (з урахуванням зазначеного Порядку) землі промисловості, транспорту, зв`язку, енергетики, оборони та іншого призначення, з кодом 11.03 (для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд будівельних організацій та підприємств) становить:

на земельну ділянку площею 170 кв. м. згідно з листом Міськрайонного управління Держгеокадастру у Черкаському районі та м. Черкасах від 20.07.2018 № 1476/0/25-18 - 60 059,30 грн;

на земельну ділянку площею 7 423,0 кв. м. згідно з листом Міськрайонного управління Держгеокадастру у Черкаському районі та м. Черкасах від 20.07.2018 № 1477/0/25-18 - 2 491 381,49 грн;

на земельну ділянку площею 159,0 кв. м. згідно з листом Міськрайонного управління Держгеокадастру у Черкаському районі та м. Черкасах від 20.07.2018 № 1478/0/25-18 - 56 173,11 грн.

Загальна сума нормативних грошових оцінок земельних ділянок становить 2 607 613,90 грн. У зв`язку з вказаним, розрахунок вищевказаного місячного розміру орендної плати такий: 2 607 613,90 х 3% : 12 = 6 519,03 грн.

Відповідно до позовних вимог, за період з 15 липня 2010 року по 28 лютого 2021 року (останній звітний місяць) позивачем відповідачу нараховано 652 148,59 грн орендної плати згідно з пунктом 9 Договору.

Крім того, позивачем відповідачу також нараховано 91 482,00 грн упущеної вигоди (не отриманого прибутку) за період користування земельною ділянкою з дати прийняття рішення про надання земельної ділянки до моменту набрання чинності Договору за період з 25.12.2008 по 14.07.2010 включно, що передбачено підпунктом і пункту 31 Договору.

Розрахунок розміру упущеної вигоди такий:

Дата рішення про надання земельної ділянки - 25.12.2008

Дата набуття чинності договору - 15.07.2010

Річний розмір орендної плати - 58 776, 0 грн (п. 9 Договору).

Розрахунок:

Грудень 2008 року (7 дн.) - 1 106,0 грн (58776,0 : 12 міс: 31 х 7дн. = 1 106 грн).

Січень 2009 року - Червень 2010 (18 міс) - 88 164,00 грн (58 776,0 : 12 міс х 18 міс = 88 164,00 грн).

Липень 2010 року (14 дн.) - 2 212,0 грн (58 776,0 : 12 міс : 31 х 14 дн. = 2 212,0 грн).

Разом : 1 106,0 + 88 164,00 + 2 212,0 = 91 482,00 грн.

Всього позивачем нараховано 743 630,59 грн орендної плати (652 148,59 + 91 482,00 = 743 630,59) за весь вищевказаний період використання відповідачем земельної ділянки, який він зобов`язався оплатити згідно пунктів 9 і 31 Договору

За твердженням позивача до цієї суми не включені нарахування орендної плати за березень 2020 року, оскільки відповідно до пункту 52 4 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України (зі змінами, внесеними до цього Кодексу Законом № 533-ІХ від 17.03.2020, в редакції Закону № 540-ІХ від 30.03.2020) не нараховується та не сплачується за період з 1 березня по 31 березня 2020 року плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності).

Позивач стверджує, що в порушення взятих на себе договірних зобов`язань відповідач за цей період користування земельною ділянкою сплатив позивачу 668 161,89 грн. Внаслідок цього за ним утворилася заборгованість у розмірі 75 468,70 грн (652 148,59 + 91 482,00 - 668 161,89 = 75 468,70). Заборгованість виникла з березня 2020 року.

Суд дійшов до висновку про задоволення позовних вимог з огляду на таке.

Укладений між сторонами договір за своїм правовим змістом відповідає вимогам Закону України Про оренду землі , яким визначено, що оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності. Договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов`язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов`язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства. Договір оренди землі укладається у письмовій формі і за бажанням однієї із сторін може бути посвідчений нотаріально (ст. 1, 13, 14 Закону).

Відносини, пов`язані з орендою землі, регулюються Конституцією України, Земельним кодексом України, Законом України Про оренду землі , законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі (ст. 2 Закону України Про оренду землі ). Враховуючи те, що зобов`язання з орендної плати за землю визначається платником у податковій декларації, то до спірних правовідносин також має застосовуватися норми Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI.

Статтею 2 Закону України Про плату за землю встановлено, що плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, власники землі та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів сплачують земельний податок, за земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.

Відповідно до статті 21 Закону України Про оренду землі орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди. Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.

Пунктом 31 Договору оренди також передбачено, що орендар зобов`язаний своєчасно і в повному обсязі вносити орендну плату.

Частиною 1 ст. 193 Господарського кодексу України встановлено, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 525, 526 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту.

Розрахунок боргу по орендній платі зроблено вірно.

Проти правильності розрахунку позовних вимог в частині боргу по орендній платі відповідач суду заперечень не подав. Строк проведення розрахунку за всіма орендними платежами за вказаний період для відповідача вже є таким, що настав.

Докази повного розрахунку за позовними вимогами в справі відсутні.

Отже до примусового стягнення з відповідача на користь позивача належить 75 468,70 грн боргу по орендній платі за землю (за виключенням березня 2020).

Стосовно розподілу судових витрат суд зазначає таке.

Відповідно до ст. 129 ГПК України з відповідача на користь позивача (платника) підлягають до стягнення витрати на оплату судового збору в повному обсязі.

Керуючись статтями 129, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ :

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Публічного акціонерного товариства Укрвторчормет (вул. Каунаська, 27, м. Київ, 02160, код ЄДРПОУ 00191483) на користь Черкаської міської ради (вул. Б. Вишневецького, 36, м. Черкаси, 18000, код ЄДРПОУ 25212542) (рахунок: UA658999980334119812000023759; одержувач платежу: ГУК у Черк.обл./тг м. Черкаси/18010600; код ЄДРПОУ: 37930566; Банк: Казначейство України (ЕАП); призначення платежу - орендна плата за землю з юридичних осіб) заборгованість за договором оренди землі в сумі 75 468 грн 70 коп (сімдесят п`ять тисяч чотириста шістдесят вісім грн 70 копійок);

Стягнути з Публічного акціонерного товариства Укрвторчормет (вул. Каунаська, 27, м. Київ, 02160, код ЄДРПОУ 00191483) на користь платника - Департаменту фінансової політики Черкаської міської ради (вул. Б. Вишневецького, 36, м. Черкаси код ЄДРПОУ 38764629) (рах.: UА628201720344250012000086317, банк отримувача: Держказначейська служба України, м. Київ, отримувач: Департамент фінансової політики Черкаської міської ради, код ЄДРПОУ 38764629) - 2 270,00 грн (дві тисячі двісті сімдесят гривень 00 копійок) витрат зі сплати судового збору.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги це рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Північного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя О.В. Чевгуз

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення08.09.2021
Оприлюднено09.09.2021
Номер документу99447704
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —925/841/21

Судовий наказ від 08.10.2021

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Чевгуз О.В.

Судовий наказ від 08.10.2021

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Чевгуз О.В.

Рішення від 08.09.2021

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Чевгуз О.В.

Ухвала від 01.07.2021

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Чевгуз О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні