243/9521/21
2/243/2759/2021
У Х В А Л А
08 вересня 2021 року суддя Слов`янського міськрайонного суду Донецької області Сидоренко І.О. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Слов`янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 17 Слов`янської міської ради Донецької області, Відділу освіти Слов`янської міської ради Донецької області про поновлення суміщення посади і стягнення оплати за час вимушеного прогулу,-
В С Т А Н О В И В:
03.09.2020 року позивач звернулася до суду з позовною заявою до Слов`янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 17 Слов`янської міської ради Донецької області, Відділу освіти Слов`янської міської ради Донецької області про поновлення суміщення посади і стягнення оплати за час вимушеного прогулу.
Однак позовна заява не відповідає вимогам ст. 177 ЦПК України, а тому не може бути прийнята у провадження без усунення недоліків.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
З 01 вересня 2015 року набрав чинності Закон України від 22 травня 2015 року № 484-VІІІ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору , яким вносяться зміни до Закону України Про судовий збір , та було зменшено категорію пільг із трудових правовідносин до позивачів у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Згідно зі ст. 5 ч. 1 п. 1 Закону України Про судовий збір , від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі лише у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Позивачем ОСОБА_1 подано позов, у тому числі, і про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, у якому вона просить стягнути з відповідача на її користь середній заробіток за час вимушеного прогулу.
Отже, висунута позивачем вимога щодо стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу за своєю суттю не відноситься до заробітної плати, тому повинна бути оплачена судовим збором.
Крім того, суд не вбачає й інших підстав, передбачених ЗУ Про судовий збір , за якими судовий збір взагалі не справляється, або позивач міг бути звільнений від сплати судового збору.
Таким чином, позовні вимоги щодо стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу не є тотожними з позовними вимогами про стягнення заробітної плати.
Позивачі у справах за позовними вимогами, що випливають із трудових відносин, не звільняються від сплати судового збору, за винятком позивачів у двох категоріях: про стягнення заробітної плати та про поновлення на роботі, що узгоджується з висновками, викладеними у постанові Верховного Суду України від 30 листопада 2016 року у справі № 6-1121цс16 та постанові Верховного Суду від 25 квітня 2018 року № 61-1128св18, в яких зазначено, що середній заробіток це компенсація за порушені права, а не заробітна плата.
Відповідно до ст. 4 Закону України Про судовий збір № 3674-УІ від 08.07.2011 року, судовий збір за подачу позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою - підприємцем справляється у розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленої на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подається до суду.
Отже, позивачу необхідно сплатити судовий збір за подачу позовної заяви, що містить вимогу майнового характеру у розмірі 908,00 грн. (2270 грн. (прожитковий мінімум для працездатних осіб на 01.01.2021 року) * 0,4 = 908,00 грн.), та надати оригінал документа, що підтверджує сплату судового збору.
Відповідно до ч. 1-3 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Таким чином, позивачеві необхідно сплатити судовий збір за подачу до суду позовної заяви, що містить вимогу майнового характеру, у розмірі 908,00 грн.
Керуючись вимогами ст.ст. 175-177, 185 ЦПК України, Законом України Про судовий збір , суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Слов`янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 17 Слов`янської міської ради Донецької області, Відділу освіти Слов`янської міської ради Донецької області про поновлення суміщення посади і стягнення оплати за час вимушеного прогулу - залишити без руху, надавши позивачу строк терміном десять днів з дня отримання даної ухвали судді, для усунення вказаних в даній ухвалі недоліків.
Роз`яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Слов`янського
міськрайонного суду І.О. Сидоренко
Суд | Слов'янський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 08.09.2021 |
Оприлюднено | 10.09.2021 |
Номер документу | 99484477 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Слов'янський міськрайонний суд Донецької області
Сидоренко І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні