СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 1-м/759/47/21
ун. № 759/20472/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 вересня 2021 року м. Київ
Слідчий суддя Святошинського районного суду м.Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , затриманої особи ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 ), захисника ОСОБА_6 , перекладача ОСОБА_7 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора Святошинської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 про застосування тимчасового арешту стосовно затриманого громадянина Республіки Болгарія ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , який перебуває в міжнародному розшуку до отримання запиту від компетентних органів Румунії про його видачу,-
ВСТАНОВИВ:
08.09.2021 р. до слідчого судді надійшло вказане клопотання.
Клопотання обґрунтовується тим, що співробітниками ОВС Управління стратегічних розслідувань в м. Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, на підставі Червоної картки НЦБ Інтерполу файл №2016/10551, в порядку ст. ст. 208, 582 КПК України затримано громадянина Республіки Болгарія ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 ) ІНФОРМАЦІЯ_1 , який перебуває у міжнародному розшуку з метою арешту та подальшої екстрадиції до Румунії, для притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення злочинів, передбачених ст. 7 Закону 39/2003, ст. 2 Закону 143/2000, тобто організація та розповсюдження наркотиків (участь у незаконному кримінальному угрупуванні та розповсюдженні).
Крім того, громадянин Республіки Болгарія ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 ) ІНФОРМАЦІЯ_1 , на підставі Червоної картки НЦБ Інтерполу файл №2018/60819 перебуває у міжнародному розшуку з метою арешту та подальшої екстрадиції до Республіки Болгарія, для притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення злочинів, передбачених ст.321(3), ч. 2 ст. 321(3) КК Республіки Болгарії тобто злочин, пов`язаний з участю в незаконному кримінальному угрупуванні та відмиванні грошей).
06.09.2021 о 16 год. 42 хв. за адресою м. Київ, вул. Берковецька, 6Д, співробітником ОВС Управління стратегічних розслідувань в м. Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, майором поліції ОСОБА_8 в порядку ст. ст. 208, 582 КПК України затримано громадянина Республіки Болгарія ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 ) ІНФОРМАЦІЯ_1 , який розшукується іноземними державами.
Підстави затримання: ордер на відбуття покарання у виді позбавлення волі №3117 від 21.06.2017 видана Бухарестським судом трибуналом Румунія, Європейський ордер на арешт №36 від 29.06.2017 виданий Бухарестським судом Трибуналом Румунії, документи з наявних обліків Генерального секретаріату Інтерполу.
Інкриміновані ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 )злочини, передбачен і ст. 7 Закону 39/2003, ст. 2 Закону 143/2000, тобто організація та розповсюдження наркотиків (участь у незаконному кримінальному угрупуванні та розповсюдженні), передбачають покарання на строк до 10 років та 6 місяців позбавлення волі. Вищевказане кримінальне правопорушення, відповідно до Законодавства України, передбачене ст. 307 КК України та є екстрадиційним.
Строк давності притягнення до кримінальної відповідальності громадянина Республіки Болгарія ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 ) відповідно до ст.49КК України не сплив.
У зв`язку з чим, прокурор Святошинської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 звернулася до суду з вказаним клопотанням про застосування тимчасового арешту.
Прокурор у судовому засіданні підтримала клопотання у повному обсязі та просила його задовольнити.
Адвокат ОСОБА_6 у судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання прокурора, вказуючи на порушення вимог КПК України та Європейської конвенції про видачу правопорушників. Вважає, що подане клопотання є неналежно обгрунтоване та безпідставне, а надані прокурором документи не завірені належним чином.
Затриманий ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 ) заперечував проти задоволення клопотання та підтримав свого захисника.
Вислухавши доводи прокурора, думку захисника та затриманої особи, перевіривши матеріали додані до клопотання, прихожу до висновку, що клопотання підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 9 Конституції України, чинні міжнародні договори, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України.
Згідно із ч. 2 ст. 8 КПК України, принцип верховенства права у кримінальному провадженні застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.
Окрім цього, відповідно до ч. 5 ст. 9 КПК України, кримінальне процесуальне законодавство України застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.
Крім того, слідчий суддя враховує положення ст. 5 Конвенції про захист прав та основоположних свобод людини, а також практику Європейського суду з прав людини, згідно з якими обмеження права особи на свободу і особисту недоторканість можливе лише в передбачених законом випадках за встановленою процедурою. В кожному випадку, як підкреслює Європейський суд з прав людини, суд своїм рішенням повинен забезпечити не тільки права особи, щодо якої застосовується тимчасовий арешт, а й високі стандарти охорони загальносуспільних прав та інтересів.
Обставин, передбачених ч. 2 ст. 183 КПК України, які є перешкодою для застосування тимчасового арешту, не встановлено.
Відповідно до ст. 561 КПК України на території України з метою виконання запиту про надання міжнародної правової допомоги можуть бути проведені будь-які процесуальні дії, передбачені КПК України або міжнародним договором.
Відповідно до ст. 562 КПК України існують процесуальні дії, які потребують спеціального дозволу.
Згідно з ч. 1 ст. 562 КПК України якщо для виконання запиту компетентного органу іноземної держави необхідно провести процесуальну дію, виконання якої в Україні можливе лише з дозволу прокурора або суду, така дія здійснюється лише за умови отримання відповідного дозволу в порядку, передбаченому КПК України, навіть якщо законодавство запитуючої сторони цього не передбачає. Підставою для вирішення питання щодо надання такого дозволу є матеріали звернення компетентного органу іноземної держави.
Відповідно до ч. 2 ст. 562 КПК України у разі якщо при зверненні за допомогою в іноземній державі необхідно виконати процесуальну дію, для проведення якої в Україні потрібен дозвіл прокурора або суду, така процесуальна дія може запитуватися лише після надання відповідного дозволу прокурором або судом у порядку, встановленому КПК України. При цьому належно засвідчена копія такого дозволу долучається до матеріалів запиту.
Згідно з ч. 1 ст. 583 КПК України до затриманої особи, яка вчинила злочин за межами України, застосовується тимчасовий арешт до сорока діб або інший встановлений відповідним міжнародним договором України строк до надходження запиту про її видачу.
Відповідно до ч. 1 ст. 584 КПК України після надходження запиту компетентного органу іноземної держави про видачу особи за дорученням або зверненням центрального органу України прокурор звертається з клопотанням про її екстрадиційний арешт до слідчого судді за місцем тримання особи під вартою.
Згідно з ч. 4 ст. 584 КПК України при вирішенні питання про застосування екстрадиційного арешту слідчий суддя керується положеннями цього Кодексу та міжнародного договору, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Відповідно до ч. 8 ст. 584 КПК України при розгляді клопотання слідчий суддя не досліджує питання про винуватість та не перевіряє законність процесуальних рішень, прийнятих компетентними органами іноземної держави у справі стосовно особи, щодо якої надійшов запит про видачу.
Статтею 16 Європейської конвенції про видачу правопорушників (Париж, 13 грудня 1957 року) встановлено, що у термінових випадках компетентні органи запитуючої Сторони можуть звертатися із запитом про тимчасовий арешт розшукуваної особи. Компетентні органи запитуваної Сторони вирішують це питання відповідно до свого законодавства. У запиті про тимчасовий арешт повідомляється про існування одного з документів, зазначених у пункті 2а статті 12, і намір надіслати запит про видачу правопорушника. В ньому також зазначається, за яке правопорушення буде запитуватися видача, де і коли таке правопорушення було вчинене, а також, у міру можливості, опис зовнішності розшукуваної особи.
На підставі ч. 1 ст. 583 КПК України до затриманої особи, яка вчинила злочин за межами України, застосовується тимчасовий арешт до сорока діб або інший встановлений відповідним міжнародним договором України строк до надходження запиту про її видачу.
Слідчим суддеюз дослідженихматеріалів встановлено,що 06.09.2021 о 16 год. 42 хв. за адресою м. Київ, вул. Берковецька, 6Д, співробітником ОВС Управління стратегічних розслідувань в м. Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, майором поліції ОСОБА_8 в порядку ст. ст. 208, 582 КПК України затримано громадянина Республіки Болгарія ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 ) ІНФОРМАЦІЯ_1 , який розшукується іноземною державою.
Співробітниками ОВС Управління стратегічних розслідувань в м. Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, на підставі Червоної картки НЦБ Інтерполу файл №2016/10551, в порядку ст. ст. 208, 582 КПК України затримано громадянина Республіки Болгарія ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 ) ІНФОРМАЦІЯ_1 , який знаходиться у базі Інтерполу (червоне оповіщення) арешт з метою екстрадиції до Румунії для притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення злочинів, передбачених ст. 7 Закону 39/2003, ст. 2 Закону 143/2000, тобто організація та розповсюдження наркотиків (участь у незаконному кримінальному угрупуванні та розповсюдженні). Крім того, громадянин Республіки Болгарія ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 ) ІНФОРМАЦІЯ_1 , на підставі Червоної картки НЦБ Інтерполу файл №2018/60819 перебуває у міжнародному розшуку з метою арешту та подальшої екстрадиції до Республіки Болгарії, для притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення злочинів, передбачених ст.321(3), ч. 2 ст. 321(3) КК Республіки Болгарії тобто злочин, пов`язаний з участю в незаконному кримінальному угрупуванні та відмиванні грошей).
В той же день, у відповідності до ст. 210 КПК України ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 ) був доставлений до найближчого підрозділу органу досудового розслідування СВ КП Святошинського УП ГУНП у м. Києві, та в період часу з 16 год. 42 хв. по 01 год. 55 хв. оперуповноваженим складено протокол про його затримання.
Підставою затримання є ордер на відбуття покарання у виді позбавлення волі №3117 від 21.06.2017 видана Бухарестським судом Трибуналом Румунії, Європейський ордер на арешт №36 від 29.06.2017 виданий Бухарестським судом Трибуналом Румунії, документи з наявних обліків Генерального секретаріату Інтерполу.
Строк давності притягнення до кримінальної відповідальності громадянина Республіки Болгарія ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 ) відповідно до ст.49КК України не сплив.
Надані прокурором матеріали, з урахуванням вище наведених обставин, містять належні відомості, що дають законні підстави для застосування відносно громадянина Республіки Болгарія ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 ) тимчасового арешту.
Клопотання прокурора про застосування щодо гр. Республіки Болгарія ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 ) тимчасового арешту відповідає вимогам КПК України, а додані до нього матеріали сформовані у відповідності до положень чинного законодавства.
Однак призначення затриманому ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 ) тимчасовий арешт на максимальний строк, за переконанням судді є надмірним, а тому слідчий суддя вважає за необхідне визначити 20 діб тимчасового арешту, який є достатнім для отримання запиту про його видачу від компетентних органів Румунії .
Виходячи з вищевикладеного, з урахуванням даних про особу затриманого, який є громадянином іншої держави, переховувався від правоохоронних органів та органів правосуддя слідчий суддя, вважає, що клопотання прокурора необхідно задовольнити на підставі Європейської конвенції про видачу від 13.12.1957 року, Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах від 22.01.1993 року, ст. 583 КПК України та застосувати до громадянина Республіки Болгарія ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 ) на 20 діб до надходження запиту про його видачу від компетентних органів Російської Федерації.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 376, 582, 583 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора Святошинськоїокружної прокуратуриміста Києва ОСОБА_3 про застосуваннятимчасового арештустосовно затриманогогромадянина РеспублікиБолгарія ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , якийперебуває вміжнародному розшукуна підставіЧервоної карткиНЦБ Інтерполуфайл №2016/10551,та підставі Червоноїкартки НЦБІнтерполу файл№2018/60819, - задовольнити частково.
Застосувати тимчасовий арешт відносно громадянина Республіки Болгарія ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , на 20 діб до надходження запиту про його видачу від компетентних органів Румунії .
Строк дії ухвали про тимчасовий арешт відносно ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , встановити в межах 20 діб з моменту затримання, тобто до 16 години 42 хвилин 25 вересня 2021 року, включно та утримувати його в ДУ МЮ «Київський слідчий ізолятор» .
Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора Святошинської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3
Строк дії ухвали до 25.09.2021 року та підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.
Повний текст буде виготовлено та проголошено 09.09.2021 о 09:00 год.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 08.09.2021 |
Оприлюднено | 26.01.2023 |
Номер документу | 99498030 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження в порядку надання міжнародної правової допомоги |
Кримінальне
Святошинський районний суд міста Києва
Бабич Н. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні