Ухвала
від 09.09.2021 по справі 766/15663/21
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №766/15663/21

н/п 1-кс/766/8345/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09.09.2021 року м. Херсон

Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши в судовому засіданні клопотання старшого слідчого в ОВС 3 відділу (з дислокацією у м. Херсон) слідчого управління Головного управління Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим підполковника юстиції ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №12020010000000036 від 13.03.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого за ч. 2 ст. 199 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий в особливо важливих справах 3 відділу (з дислокацією у м. Херсон) слідчого управління Головного управління Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим підполковник юстиції ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді з клопотанням про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12020010000000036 від 13.03.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого за ч. 2 ст. 199 КК України, на шість місяців, тобто до 13.03.2022 року.

Мотивуючи клопотання, слідчий вказує, що слідчим управлінням Головного управління Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12020010000000036 від 13.03.2020 року із попередньою правовою кваліфікацією за ч. 2 ст. 199 КК України.

10.04.2020 року заступником Генерального прокурора підслідність даного кримінального провадження визначена за слідчими Головного управління Національної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.

26.03.2021 року постановою першого заступника керівника прокуратури АР Крим та міста Севастополя здійснення досудового розслідування у даному кримінальному провадженні доручено слідчому управлінню Головного управління СБУ в АР Крим.

Приводом і підставою для внесення відомостей до ЄРДР послугували матеріали відділу КЗІДСЕБ Головного управління СБУ в АР Крим, згідно з якими група осіб, незаконно на тимчасово окупованій території АР Крим, завдяки захопленої техніки, здійснюють виготовлення марок акцизного податку, які в подальшому через адміністративні кордони незаконно переправляються до Південного регіону материкової частини України задля їх збуту та з метою використання їх при продажі контрафактних товарів.

В ході досудового слідства встановлено, що невстановлені громадяни України, організували канал незаконного переміщення морським шляхом через адміністративний кордон з ТОТ АР Крим до Херсонської області, використовуючи при цьому обладнання українських підприємств на півострові, захоплених окупаційною владою АР Крим, з послідуючим перевезенням по території України, незаконним зберіганням за адресами проживання, з метою послідуючого використання при продажі контрафактних товарів, марок акцизного податку на території України.

Разом з цим, під час здійснення досудового розслідування в рамках даного кримінального провадження встановлено, що групою невстановлених осіб, яка на постійній основі перебуває на тимчасово окупованій території України - АР Крим, за допомогою незаконно захопленої спеціальної друкарської техніки, здійснюється виготовлення марок акцизного податку, які, в подальшому, через адміністративну межу із тимчасово окупованою територією України, незаконно переправляються до Південного регіону материкової частини України задля їх збуту та з метою використання останніх при продажі контрафактних товарів.

В ході досудового розслідування встановлено, що службовими особами службовими особами ПрАТ «Кримський вино-коньячний завод «Бахчисарай» (код ЄДРПОУ 00411855) налагоджено незаконне виготовлення марок акцизного податку на ТОТ АР Крим із подальшим переправленням вказаних марок до материкової території України. В подальшому, на території України здійснюється розлив підакцизної продукції із нанесенням контрафактних марок акцизного податку України для подальшої незаконної реалізації даної продукції.

Проведені слідчі та інші процесуальні дії під час здійснення досудового розслідування:

- Допитано свідка ОСОБА_4 від 15.04.2020;

- Проведено огляд речей та документів від 15.04.2020;

- Допитано свідка ОСОБА_4 від 09.06.2020;

- Проведено огляд речей та документів від 15.04.2020;

- Призначено судово технічну експертизу документів від 07.05.2020;

- Призначено судово технічну експертизу документів від 09.06.2020;

- Призначено судово технічну експертизу документів від 09.06.2020;

- Призначено судово технічну експертизу документів від 09.06.2020;

- Призначено судово технічну експертизу документів від 09.06.2020;

- Призначено судово технічну експертизу документів від 09.06.2020;

- Призначено судово технічну експертизу документів від 09.06.2020;

- Призначено судово технічну експертизу документів від 09.06.2020.

Окрім вищезазначених слідчих та інших процесуальних дій у даному кримінальному провадженні отримано висновки № 330-П від 18.06.2020, № 331-П від 18.06.2020, № 333-П від 22.06.2020 судово технічної експертизи документів, відповідно до яких марки акцизного податку для тютюнових виробів зразка 2019 року, за своїми характеристиками не відповідають аналогічному зразку марки акцизного податку для тютюнових виробів відповідного року випуску, що перебуває в офіційному обігу на території України.

Разом з цим в рамках досудового досліджується обставини вчинення кримінального правопорушення групою осіб, які налагодили виробництво горілки із використанням спиртовмісних речовин невідомої якості та походження, вживання якої може завдати шкоди життю та здоров`ю громадян України. На пляшках даної контрафактної продукції наносяться вищезазначені марки акцизного податку та реалізуються через підконтрольні підприємства. Зокрема, в ході досудового розслідування встановлено, що до вказаної протиправної діяльності причетний громадянин України ОСОБА_5 , який діючи всупереч державним інтересам, налагодив злочину діяльність з метою виготовлення за допомогою спеціального обладнання лікеро-горілчаних виробів та подальшого їх збуту на території Херсонської області.

У рамках даного кримінального провадження здійснюються заходи, направлені на встановлення усіх фактичних обставин вчинення даного кримінального правопорушення.

На даний час, в рамках вищезазначеного кримінального провадження жодній особі про підозру у скоєнні злочину не повідомлялося.

Строк досудового розслідування в даному кримінальному провадженні терміном 18 місяців, який спливає 13.09.2021.

Враховуючи вищезазначене, для повного та всебічного досудового розслідування необхідно провести наступні слідчі дії:

- завершити проведення комплексу негласних слідчих (розшукових) заходів;

- встановити та допитати в якості свідків співробітників Державної митної служби України та Державної прикордонної служби України, щодо обставин незаконного переміщення через адміністративну межу з тимчасово окупованою територією АР Крим марок акцизного збору, які незаконно виготовляються на території окупованого півострову та в подальшому використовуються для продажу контрафактної продукції на території України;

- встановити та допитати співробітників ПрАТ «Кримський вино-коньячний завод «Бахчисарай», яким відомі обставини незаконного виготовлення марок акцизного збору України;

- встановити та допитати співробітників лікеро-горілчаних заводів, яким відомі факти виготовлення на підприємстві контрафактної продукції та використання підробних марок акцизного збору для її реалізації;

- провести обшуки за адресами виготовлення та зберігання контрафактної продукції, а також за адресами зберігання підроблених марок акцизного збору;

- призначити судово технічну експертизу, щодо марок акцизного збору, які будуть вилученні в ході обшуків;

- перевірити зв`язки службових осіб ПрАТ «Кримський вино-коньячний завод «Бахчисарай», з громадянами України та посадовцями РФ, які сприяють незаконному виготовленню марок акцизного збору на тимчасово окупованій території АР Крим.

Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 295-1 КПК України, обставинами, що перешкоджали здійснити всі необхідні процесуальні дії раніше є: тимчасова окупація Автономної Республіки Крим Російською Федерацією та введення 06.04.2020 постановою КМУ від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» в Україні карантину, у зв`язку з чим, серед іншого, введено обмеження щодо переміщення осіб через державний кордон України та адміністративний кордон з ТОТУ АР Крим, що перешкоджало здійснити всі необхідні процесуальні дії раніше.

Проведення вказаних процесуальних дій дозволить отримати докази, які в своїй сукупності або окремо матимуть вагоме значення для доказування вини осіб, які за допомогою незаконно захопленої спеціальної друкарської техніки, здійснюється виготовлення марок акцизного податку, які, в подальшому, через адміністративну межу із тимчасово окупованою територією України, незаконно переправляються до Південного регіону материкової частини України задля їх збуту та з метою використання останніх при продажі контрафактних товарів, тобто у вчинені тяжкого злочину, передбачених ч. 2 ст. 199 КК України, у зв`язку з чим, наявні підстави для продовження строків досудового розслідування, в межах строку, у відповідності до п. 3 ч. 2 ст. 219 КПК України, тобто до шести місяців.

Посилаючись на вищевикладені обставини, слідчий просить клопотання задовольнити.

В судове засідання слідчий не з`явився, про час, день та місце розгляду справи повідомлявся у відповідності до норм діючого законодавства. Надав до суду заяву, зі змісту якої вбачається, що клопотання підтримує в повному обсязі та просить розглянути клопотання за його відсутності, додаткових пояснень до клопотання не має.

Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов до наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить:

1) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину;

2) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Відповідно до ч. 1 ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений у частині другій статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути продовжений неодноразово слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 295-1 КПК України, у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

Відповідно до ч. 2 ст. 295-1 КПК України, у клопотанні про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру зазначаються:

1) найменування (номер) кримінального провадження;

2) всі слідчі (розшукові) та інші процесуальні дії, проведені під час кримінального провадження;

3) обставини, що перешкоджали здійснити інші необхідні процесуальні дії раніше;

4) строк, необхідний для проведення або завершення процесуальних дій;

5) інші відомості, що обґрунтовують необхідність продовження строку досудового розслідування.

До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання. При цьому слідчий, прокурор зобов`язані зазначити у відповідному клопотанні найкоротший строк, достатній для потреб досудового розслідування.

На теперішній час, під час досудового розслідування необхідно провести ряд слідчих (розшукових) та процесуальних дій, а саме:

- завершити проведення комплексу негласних слідчих (розшукових) заходів;

- встановити та допитати в якості свідків співробітників Державної митної служби України та Державної прикордонної служби України, щодо обставин незаконного переміщення через адміністративну межу з тимчасово окупованою територією АР Крим марок акцизного збору, які незаконно виготовляються на території окупованого півострову та в подальшому використовуються для продажу контрафактної продукції на території України;

- встановити та допитати співробітників ПрАТ «Кримський вино-коньячний завод «Бахчисарай», яким відомі обставини незаконного виготовлення марок акцизного збору України;

- встановити та допитати співробітників лікеро-горілчаних заводів, яким відомі факти виготовлення на підприємстві контрафактної продукції та використання підроблених марок акцизного збору для її реалізації;

- провести обшуки за адресами виготовлення та зберігання контрафактної продукції, а також за адресами зберігання підроблених марок акцизного збору;

- призначити судово технічну експертизу, щодо марок акцизного збору, які будуть вилученні в ході обшуків;

- перевірити зв`язки службових осіб ПрАТ «Кримський вино-коньячний завод «Бахчисарай», з громадянами України та посадовцями РФ, які сприяють незаконному виготовленню марок акцизного збору на тимчасово окупованій території АР Крим.

Враховуючи, що для виконання запланованого обсягу слідчих дій необхідний час, а строк досудового розслідування у кримінальному проваджені №12020010000000036 спливає 13.09.2021 року, та враховуючи, що слідчим доведено, що додатковий строк необхідний для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, оскільки вказані дії не могли бути завершені раніше з об`єктивних причин, відповідно слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню та вважає за необхідне продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12020010000000036 від 13.03.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого за ч. 2 ст. 199 КК України, на шість місяців, тобто до 13 березня 2022 року включно.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого в ОВС 3 відділу (з дислокацією у м. Херсон) слідчого управління Головного управління Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим підполковника юстиції ОСОБА_3 - задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12020010000000036 від 13.03.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого за ч. 2 ст. 199 КК України, на шість місяців, тобто до 13 березня 2022 року включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддяОСОБА_1

СудХерсонський міський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення09.09.2021
Оприлюднено15.01.2024
Номер документу99504301
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування

Судовий реєстр по справі —766/15663/21

Ухвала від 09.09.2021

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Гонтар Д. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні