Рішення набрало чинності "___"
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 вересня 2021 р. Чаплинський районний суд Херсонської області в складі:
головуючої судді: Пилипенко І.О.,
за участю секретаря судового засідання: Ткаченко Л.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Чаплинка Херсонської області цивільну справу за позовом акціонерного товариства Державний ощадний банк України в особі філії Херсонського обласного управління АТ Ощадбанк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,
В С Т А Н О В И В:
Акціонерне товариство Державний ощадний банк України від імені якого діє філія - Херсонське обласне управління АТ Ощадбанк звернулося до суду з позовом про стягнення заборгованості, в якому просить стягнути з ОСОБА_1 заборгованість за кредитом від 15.09.2016 року у розмірі 18837 грн. 34 коп. та судові витрати зі сплати судового збору.
В обґрунтування позову позивач вказує, що з метою отримання банківських послуг відповідач 15.09.2016 підписав Заяву про приєднання (далі-Заява) до Договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб та відкриття поточного рахунку з використання електронного платіжного засобу (платіжної картки) № НОМЕР_1 , згідно якої Банк відкрив відповідачу поточний рахунок на умовах тарифного плану Зарплатний , надав йому платіжну картку та відкрив кредитну лінію з лімітом кредиту в сумі 16000,00 грн., а відповідач зобов`язався повернути кошти та сплатити відсотки за користування Кредитом в розмірі 30% річних, крім випадків користування коштами протягом Грейс-періоду.
Відповідач підтвердив свою згоду на те, що шляхом підписання Заяви про приєднання до Договору вона беззастережно приєднався до Договору в редакції, яка на день підписання цієї Заяви розміщена на інтернет сторінці Банку https://www.oschadbank.ua/ua, та уклав з банком Договір, складовою частиною якого є умови договору банківського рахунку, Кредитного договору, що підтверджується його підписом у заяві.
У зв`язку із невиконанням відповідачем своїх зобов`язань за кредитним договором станом на 14.05.2021 року утворилась заборгованість в сумі 18837.34 грн., яка складається з наступного: заборгованість за основним боргом - 16000 грн., проценти за користування кредитом - 1961.88 грн., комісія -14 грн., втрати від інфляції за несвоєчасне погашення основного боргу - 517.41 грн., втрати від інфляції за несвоєчасне погашення процентів за користування кредитом - 89.50 грн., 3% річних за несвоєчасне погашення основного боргу - 221.64 грн., 3% річних за несвоєчасне погашення відсотків за користування кредитом - 32.91 грн., яку позивач просить стягнути з відповідача на свою користь, а також сплачений судовий збір в сумі 2270 грн.
Представник позивача в судове засідання не з`явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, подав до суду клопотання, в якому позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив розглядати справу без участі представника позивача. Не заперечував проти ухвалення заочного рішення у справі у разі неявки відповідача.
Відповідач, будучи належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи в судове засідання не з`явився, не повідомивши суд про причини неявки; відзиву на позов не подав. Зі згоди позивача, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 280 ЦПК України.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, в зв`язку з неявкою сторін, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані сторонами докази, вважає, що позовні вимоги про стягнення заборгованості за кредитним договором підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що між АТ Державний ощадний банк України в особі ТВБВ № 10021/105 філії Херсонське обласне управління АТ Ощадбанк та ОСОБА_1 15 вересня 2016 року, відповідно до заяви про приєднання № 414881/150916 від 15.09.2016 року, укладено Договір комплексного банківського обслуговування фізичних осіб за яким позивачем було відкрито відповідачу поточний рахунок з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) та встановлено кредит в розмірі 16000,00 гривень строком на 36 місяців.
Відповідач відповідно до п.3.1 та 3.2 Заяви про приєднання підтвердив свою згоду на те, що шляхом її підписання про приєднання до Договору він беззастережно приєднався до Договору в редакції, яка на день підписання цієї Заяви розміщена на інтернет сторінці Банку https://www.oschadbank.ua/ua, та уклала з банком Договір, складовою частиною якого є умови договору банківського рахунку, що підтверджується його підписом у заяві.
Відповідно до п. 5.1 Заяви про приєднання ОСОБА_1 підтвердив, що між ним та Банком досягнуто згоди щодо всіх істотних умов договору, які передбачені чинним законодавством України для такого роду договорів та достовірність даних, в тому числі персональних вказаних в цій Заяві про приєднання.
Відповідно до п.6 Договору між сторонами, шляхом підписання 15.09.2016 року відповідачем заяви на встановлення відновлювальної кредитної лінії, банк здійснив надання Кредиту відповідачеві на Картковий рахунок клієнта №26254510414881 та встановив бажаний розмір Кредиту у сумі 16000,00 грн. із строком кредитування 36 місяців з можливим подовженням на той самий строк.
Пункт 6.4 Заяви встановлює, що строк кредиту (користування ним) встановлюється на відповідний період дії платіжної картки. При випуску платіжної картки на новий строк, строк дії кредиту (користування) ним подовжується на строк дії платіжної картки.
Згідно п. 6.5 заяви процентна ставка за кредитом є фіксованою і складає 30 процентів річних за користування кредитними коштами у всіх випадках, крім випадків користування кредитними коштами протягом Грейс - періоду. В період дії Грейс-періоду процентна ставка становить 0.001 відсотків.
Відповідно до п.1.26 розділу ХХІІ Договору строк повернення кредиту є таким, що настав, і клієнт зобов`язаний погасити заборгованість за кредитом у повному обсязі не пізніше наступного робочого дня після настання будь-якого із наступних випадків(обставин):
1) закінчення строку дії платіжної картки та не продовження її дії на новий строк;
2) звільнення з Організації, з якою Банком укладено Договір зарплатного проекту(для тарифного проекту Зарплатний);
7) прострочення виконання зобов`язань Клієнта за цим Договором щодо погашення заборгованості(у тому числі за Кредитом та/або процентами та/або комісіями) за Кредитним договором на строк понад 58 (п`ятдесят вісім) календарних днів.
Як встановлено матеріалами справи, позичальник ОСОБА_1 використовував встановлений йому кредит шляхом зняття готівки в банкоматах та безготівкових нарахувань.
Проте, відповідач не виконав взяті на себе зобов`язання та порушив умови п. 1.14, 1.16, 1.20, 1.27 ДКБО, зокрема не здійснював погашення кредиту, процентів та інших платежів.
Згідно з ч.1 ст.1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.
Відповідно до ст.ст. 526, 530, 610, ч.1 ст.612 ЦК України зобов`язання повинні виконуватись належним чином, у встановлений термін, відповідно до умов договору та вимог чинного законодавства. Порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Згідно зі ст. 611 ЦК України в разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Відповідно до ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.
Відповідач зобов`язання за вказаним договором належним чином не виконав, та станом на 14.05.2021 року має заборгованість в сумі 18837.34 грн., яка складається з наступного: заборгованість за основним боргом - 16000 грн., проценти за користування кредитом - 1961.88 грн., комісія -14 грн., втрати від інфляції за несвоєчасне погашення основного боргу - 517.41 грн., втрати від інфляції за несвоєчасне погашення процентів за користування кредитом - 89.50 грн., 3% річних за несвоєчасне погашення основного боргу - 517.41 грн., 3% річних за несвоєчасне погашення відсотків за користування кредитом - 32.91 грн., що підтверджується виписками по картковому рахунку боржника, розрахунком заборгованості.
Статтею 526 ЦК України передбачено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до частини першої статті 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірах та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти (частина перша статті 1048 ЦК України).
Відповідно до частини першої статті 1048 ЦК України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України. У разі відсутності іншої домовленості сторін проценти виплачуються щомісяця до дня повернення позики.
Згідно зі статтею 1049 ЦК України позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором. Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.
За змістом статті 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.
Згідно із частиною першою статті 1050 ЦК України якщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов`язаний сплатити грошову суму відповідно до статті 625 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Зважаючи на вищезазначене, а також враховуючи, що на день розгляду справи заборгованість позивачу не сплачена, суд вважає за необхідне позов задовольнити повністю та стягнути з відповідача заборгованість за кредитним договором від 15.09.2016 року.
Відповідно до ст.141 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягає стягненню сума судового збору, яка сплачена позивачем при поданні позову до суду і підтверджена відповідною квитанцією.
Керуючись ст.2, 12, 76-81, 141, 206, 259, 263-265 ЦПК України суд,
УХВАЛИВ:
Позов акціонерного товариства Державний ощадний банк України в особі філії -Херсонське обласне управління АТ Ощадбанк - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , паспорт НОМЕР_3 , виданий Чаплинським РВ УМВС України в Херсонській області 27.09.2011 року, проживаючого по АДРЕСА_1 на користь акціонерного товариства Державний ощадний банк України в особі філії Херсонське обласне управління АТ Ощадбанк /код ЄДРПОУ 02766367/ заборгованість за договором від 15.09.2016 року, яка складається з наступного: заборгованість за основним боргом - 1961.88 грн., комісія -14 грн., втрати від інфляції за несвоєчасне погашення основного боргу - 517.41 грн., втрати від інфляції за несвоєчасне погашення процентів за користування кредитом - 89.50 грн., 3% річних за несвоєчасне погашення основного боргу - 517.41 грн., 3% річних за несвоєчасне погашення відсотків за користування кредитом - 32.91 грн., а всього 18837 /вісімнадцять тисяч вісімсот тридцять сім/ гривень 34 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , паспорт НОМЕР_3 , виданий Чаплинським РВ УМВС України в Херсонській області 27.09.2011 року, проживаючого по АДРЕСА_1 на користь акціонерного товариства Державний ощадний банк України в особі філії Херсонське обласне управління АТ Ощадбанк /код ЄДРПОУ 02766367/ витрати по сплаті судового збору в розмірі 2270 /дві тисячі двісті сімдесят/ гривень.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. В разі якщо повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, строк на подання заяви про його перегляд може бути поновлено, якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення повного заочного рішення суду.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому цим Кодексом до Херсонського апеляційного суду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення через Чаплинський районний суд Херсонської області
Суддя: І.О. Пилипенко
Суд | Чаплинський районний суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 07.09.2021 |
Оприлюднено | 10.09.2021 |
Номер документу | 99505088 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чаплинський районний суд Херсонської області
Пилипенко І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні