ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

10.09.2021Справа № 910/13920/21

Суддя Яковенко А.В., розглянувши

Заяву Міністерства оборони України

до Товариства з обмеженою відповідальністю "БК "Укрбудмонтаж"(ідентифікаційний номер 34482827)

про відкриття провадження у справі про банкрутство

ВСТАНОВИВ:

Міністерство оборони України звернулося до суду з заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "БК "Укрбудмонтаж"(ідентифікаційний номер 34482827) у зв`язку із наявною та непогашеною заборгованістю.

Дослідивши матеріали заяви, суд вважає за необхідне залишити її без руху, зважаючи на те, що подана заява про порушення провадження у справі про банкрутство не відповідає вимогам, встановленим Кодексом України з процедур банкрутства (далі за текстом - Кодекс).

Відповідно до ч. 3 ст. 37 Кодексу України з процедур банкрутства Господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених статтею 174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з приписами п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Положеннями ст. 172 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Такий самий обов`язок покладається на позивача у разі залучення судом до участі у справі іншого відповідача, заміни неналежного відповідача, залучення або вступу у справу третьої особи.

Відповідно до вимог "Правил надання послуг поштового зв`язку", затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №270 від 05.03.2009 року, розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) видається відправникові з додержанням вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" і підтверджує факт надання послуги відділенням зв`язку.

За приписами п.п. 59, 61 зазначених вище Правил внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля.

Таким чином, належним доказом відправлення копії позовної заяви та доданих до неї документів учасникам справи є опис вкладень в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), надані в оригіналі .

Натомість, до заяви про відкриття провадження у справі документу, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) не подано.

Отже, заявниками не виконано вимоги вищевказаних норм, оскільки опис вкладень в поштовий конверт не може бути належним доказом направлення на адресу боржника копії заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство з додатками.

Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються, зокрема, докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом судовий збір не підлягає сплаті; докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень .

Судом встановлено, що до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство додано копію платіжного доручення № 362/1269 від 05.08.2021 про авансування винагороди арбітражному керуючому на суму 54 000,00 грн., яка не можу бути прийнята як належний доказ сплати авансування винагороди арбітражному керуючому, оскільки такі докази подаються виключно в оригіналі

Зважаючи на вищевикладене керуючись Кодексом України з питань банкрутства ст.ст. 3, 12, 81, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України та, суд

УХВАЛИВ:

1. Заяву Міністерства оборони України про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "БК "Укрбудмонтаж"(ідентифікаційний номер 34482827) залишити без руху.

2. Встановити строк десять днів з дня вручення цієї ухвали заявникам на усунення недоліків заяви про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "БК "Укрбудмонтаж"(ідентифікаційний номер 34482827).

3. Встановити заявникам спосіб усунення недоліків заяви про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "БК "Укрбудмонтаж"(ідентифікаційний номер 34482827) шляхом надання належних доказів направлення на адресу боржника копії заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство з додатками, а також оригіналу платіжного доручення № 362/1269 від 05.08.2021 про авансування винагороди арбітражному керуючому на суму 54 000,00 грн.

Ухвала набрала законної сили 10.09.2021, оскарженню не підлягає.

Суддя А.В. Яковенко

Дата ухвалення рішення 10.09.2021
Зареєстровано 10.09.2021
Оприлюднено 13.09.2021

Судовий реєстр по справі 910/13920/21

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 05.10.2021 Господарський суд міста Києва Господарське
Ухвала від 10.09.2021 Господарський суд міста Києва Господарське

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону