Справа № 541/2325/21
Провадження № 1-кс/541/795/2021
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
вул. Гоголя 133 м. Миргород Миргородський район Полтавська область Україна 37600
У Х В А Л А
09 вересня 2021 рокум. Миргород
Миргородський міськрайонний суд Полтавської в складі
слідчого судді ОСОБА_1 ,
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання слідчого СВ Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42018171260000110 від 16.11.2018 внесеному до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України,
в с т а н о в и в :
08.09.2021 до слідчого судді надійшло клопотання слідчого СВ Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 від 07.09.2021 року, яке погоджене із прокурором Миргородської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42018171260000110 від 16.11.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, до 12 (дванадцяти) місяців.
В обґрунтування клопотання вказував, що строк досудовогорозслідування вкримінальному провадженніспливає 13.09.2021,однак прийнятизаконне таобґрунтоване рішенняпо вищевказаномукримінальному провадженнюдо вказаногостроку непредставляється можливим, оскільки необхіднопровести рядінших слідчих(розшукових)дій спрямованихна встановленняособи причетноїдо вчиненняданого кримінальногоправопорушення,здійсненні тимчасовогодоступу доречей ідокументів тавстановленні свідківта очевидцівкримінального правопорушення,що унеможливлюєзавершення досудовогорозслідування встрок до13вересня 2021року.За такихобставин,просив слідчогосуддю продовжитистрок досудовогорозслідування кримінальногопровадження до12місяців для виконання необхідних слідчих (розшукових) та процесуальних дій.
В судове засідання слідчий не з`явився, направив заяву про розгляд клопотання у його відсутність та просив задовольнити клопотання.
Вивчивши зміст клопотання і матеріалів в копіях, якими слідчий обґрунтовує доводи цього клопотання, слід прийти до висновку про те, що його слід задовольнити частково.
Встановлено, що слідчим відділом Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42018171260000110від 16.11.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.
З клопотання, наданого на розгляд слідчого судді вбачається, що службовими особами Миргородської міської ради в порушення вимог ст. 88 Водного кодексу України, ст. 60, якими визначено, що прибережні захисні смуги встановлюються по берегах та навколо водойм уздовж урізу води шириною 50 метрів для середніх річок, водосховищ на них, водойм, а також ставків площею понад 3 гектари та ст. 84 Земельного кодексу України, надавалися у власність земельні ділянки, які входять у межі прибережно-захисної смуги р. Хорол.
В ході досудового розслідування проведено ряд слідчих дій спрямованих на встановлення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення, проте на даний час особу, яка вчинила кримінальне правопорушення не встановлено.
29.10.2019 начальником 2-го відділення СВ Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_5 кримінальне провадження закрито у зв`язку з встановленням відсутності складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.
Постановою в.о. керівника Миргородської місцевої прокуратури Полтавської області ОСОБА_6 від 25 серпня 2021 року постанову начальника 2-го відділення СВ Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_5 від 29.10.2019 про закриття кримінального провадження скасовано.
Виходячи із системного аналізу норм кримінально процесуального законодавства, строк досудового розслідування в той час коли досудове розслідування не проводилося, не може входити в загальний строк досудового розслідування. За таких обставин строк досудового розслідування в кримінальному провадженні спливає 11.09.2021, однак завершити досудове розслідування по вищевказаномукримінальному провадженнюдо вказаногостроку непредставляється можливим з огляду на необхідність проведення ряду слідчих (розшукових) дій зазначених в клопотанні.
На час розгляду клопотання повідомлення про підозру за описаним вище фактом жодній фізичній особі не вручено.
Згідно ст. 12 КК України, злочин, передбачений ч. 1 ст. 364 КК України, відноситься до нетяжких злочинів.
Пунктом 1 ч. 2 ст.219КПК України передбачено, що строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить дванадцять місяців у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину.
Як встановлено ст. 295-1 КПК України, у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
Частиною 1 ст.294 КПК України передбачено, що якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений у частині другій статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути продовжений неодноразово слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Статтею 28КПК України однією з засад кримінального провадження визначено дотримання розумних строків його здійснення.
Так, під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об`єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень. Розумні строки не можуть перевищувати передбачені цим Кодексом строки виконання окремих процесуальних дій або прийняття окремих процесуальних рішень.
Проведення досудового розслідування у розумні строки забезпечує прокурор, слідчий суддя (в частині строків розгляду питань, віднесених до його компетенції), а судового провадження - суд.
Критеріями для визначення розумності строків кримінального провадження є:
1) складність кримінального провадження, яка визначається з урахуванням кількості підозрюваних, обвинувачуваних та кримінальних правопорушень, щодо яких здійснюється провадження, обсягу та специфіки процесуальних дій, необхідних для здійснення досудового розслідування тощо;
2) поведінка учасників кримінального провадження;
3) спосіб здійснення слідчим, прокурором і судом своїх повноважень.
Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 28 КПК України одним із критеріїв визначення розумних строків є складність кримінальних проваджень, яка визначається з урахуванням кількості підозрюваних, обвинувачених та кримінальних правопорушень, щодо яких здійснюється провадження, обсягу та специфіки процесуальних дій, необхідних для здійснення досудового розслідування тощо.
З матеріалів долучених до клопотання, про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42018171260000110 вбачається, що в ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження необхідно виконати ще ряд слідчих та процесуальних дій для всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, на які посилається слідчий у клопотанні, які мають суттєве значення для органу досудового розслідування.
Враховуючи конкретніобставини справи,а такожте,що строкдосудового розслідуванняспливає 11вересня 2021року,провести вищевказані слідчіта процесуальнідії упередбачений закономстрок невиявляється можливимз об`єктивнихпричин,слідчий суддяприходить до висновку що слідчим доведено необхідність продовження строку досудового розслідування для виконання завдань кримінального провадження. Однак, заявлена вимога слідчого про продовження строку досудового розслідування на 12 місяців не відповідає вимогам положення п. 2 ч. 4 ст. 219 КПК України, оскільки строк досудового розслідування може бути продовжений до 6 місяців. За таких обставин, клопотання слідчого СВ Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування підлягає до часткового задоволення.
Керуючись ст. ст. 2, 7, 9, 28, 94, 219, 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя,
п о с т а н о в и в :
Клопотання слідчого СВ Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 датоване 07.09.2021 року про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42018171260000110 внесеному до ЄРДР 16.11.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України задовольнити частково.
Продовжити строк досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42018171260000110 від 16.11.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України до 6 (шести) місяців, тобто до 11 березня 2022 року включно.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддяОСОБА_1
Суд | Миргородський міськрайонний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2021 |
Оприлюднено | 01.02.2023 |
Номер документу | 99521928 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування |
Кримінальне
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
Куцин В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні