печерський районний суд міста києва
Справа № 757/54776/20-к
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 грудня 2020 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю: слідчого ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування в кримінальному провадженні №12019100060003135 від 22.07.2019 року, -
В С Т А Н О В И В :
До провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_3 , погоджене прокурором групи прокурорів у кримінальному провадженні Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 , про продовження строку досудового розслідування в кримінальному провадженні №12019100060003135 від 22.07.2019 року.
В обґрунтування заявленого клопотання слідчий посилається на те, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12019100060003135 від 22.07.2019 за фактами використання підроблених документів з метою заволодіння шахрайським шляхом майном АТ «УКРЕКСІМБАНК», з правовою кваліфікацією злочинів, передбачених ч. 4 ст. 358, ч. 4 ст. 190 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що під час проведення обшуку в офісі групи компаній «Олімп», за адресою м. Київ, пр. Перемоги, буд. 53-А, було виявлено та вилучено документи, які стосуються кредитних договорів між ПАТ «Укрексімбанк» та групою компаній «Олімп», а також протиправних схем, що реалізуються представниками групи компаній спільно зі службовими особами банку з метою невиконання зобов`язань за вищезазначеними договорами.
З метою неповернення кредиту у сумі близько 627 млн. грн. до державного банку, представниками групи компаній «Олімп» було розроблено схему формування кредиторської заборгованості перед підконтрольними підприємствами з метою організації подальшої процедури банкрутства. Більша частина кредиторської заборгованості сформована за рахунок векселів, які видані підконтрольним юридичним особам. При проходженні процедури банкрутства, підконтрольні підприємства заявляли свої вимоги на суми емітованих векселів. Більш того викликає сумнів порівнянність сум кредитних коштів виданих ПАТ «Укрексімбанк» та вартості активів, які були надані в якості застави групою «Олімп».
Під час досудового розслідування проведені слідчі (розшукові) та інші процесуальні дії: на підставі тимчасового доступу вилучено в ПАТ «Укрексімбанк» матеріали кредитних справ по суб`єктах господарської діяльності (активи групи компаній «Олімп»); допитано з приводу проведення оцінок заставного майна посадових осіб ПП «ВІТАЛ-ПРОФІ»; направлено до фонду Державного майна України листа з приводу проведення рецензування оцінок проведених приватними суб`єктами господарської діяльності.
Слідчий вказав, що в той же час, строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12019100060003135 внесеного до єдиного реєстру досудових розслідувань 22.07.2019 закінчується 13.12.2020, однак закінчити досудове розслідування до вказаного строку не виявляється за можливим, у зв`язку із винятковою складністю кримінального провадження, та необхідністю здійснити велику кількість слідчих (розшукових) дії, зокрема: проведення тимчасових доступів до Банківських установ, з метою встановлення сум надходження грошових коштів групою компаній «ОЛІМП»; з метою встановлення суми завданих збитків призначити судову будівельно-оціночну експертизу та судово-економічну; допитати в якості свідків працівників ПАТ «УКРЕКСІМБАНК» з приводу перевірки заставного майна групи компаній «ОЛІМП» (ТОВ Лікеро- горілчаний завод Прайм (код ЄДРПОУ 33867056), ТОВ Харківський лікеро- горілчаний завод-Плюс (код ЄДРПОУ 32500414) та ТОВ Донецький лікеро- горілчаний завод Лік (код ЄДРПОУ 20325495); у разі встановлення розбіжностей між показами свідків, провести одночасні допити декількох осіб для встановлення розбіжностей в їх показах; провести інші необхідні та можливі слідчі (розшукові) та процесуальні дії. в яких виникне необхідність.
Слідчий зазначив, що провести вказані процесуальні дії раніше не представлялося можливим з причини виняткової складності кримінального провадження з урахуванням вчинення злочину з ознаками конспірації, значної кількості осіб причетних до вчинення злочину, давністю подій що є предметом досудового розслідування, відсутність значної кількості документів та відмові у їх наданні.
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав з підстав, викладених у ньому, клопотання просив задовольнити.
Слідчий суддя, вислухавши пояснення слідчого, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, приходить до наступного.
Головним слідчим управлінням Національної поліції України за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12019100060003135 від 22.07.2019 за фактами використання підроблених документів з метою заволодіння шахрайським шляхом майном АТ «УКРЕКСІМБАНК», з правовою кваліфікацією злочинів, передбачених ч. 4 ст. 358, ч. 4 ст. 190 КК України.
Відповідно до ч.1 ст. 295-1 КПК України, у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
Згідно ч.3, 4 ст.294 КПК України, якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 2 абзацу третього частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строків, встановлених пунктами 2 та 3 частини другої статті 219 цього Кодексу:
1) до трьох місяців - керівником місцевої прокуратури, заступником Генерального прокурора;
2) до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником регіональної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора;
3) до дванадцяти місяців - слідчим суддею, за клопотанням слідчого, погодженим з Генеральним прокурором чи його заступниками.
Строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до трьох місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження, до дванадцяти місяців - внаслідок виняткової складності провадження.
Конституційний Суд України в рішенні у справі про розгляд судом окремих постанов слідчого від 30 січня 2003 року вказав, що поняття «розумний строк досудового слідства» є оціночним, тобто таким, що визначається у кожному конкретному випадку з огляду на сукупність усіх обставин вчинення і розслідування злочину (злочинів). Визначення розумного строку досудового слідства залежить від багатьох факторів, включаючи обсяг і складність справи, кількість слідчих дій, число потерпілих та свідків, необхідність проведення експертиз та отримання висновків тощо. Обов`язковість урахування цілого ряду конкретних обставин справи при визначенні розумності строку зумовила також необхідність вироблення Європейським судом переліку взаємопов`язаних критеріїв. Згідно з практикою Європейського суду розумність тривалості провадження повинна визначатись з урахуванням відповідних обставин справи та з огляду на такі критерії, як, зокрема, складність справи, поведінка заявника, а також органів влади, пов`язаних зі справою (рішення у справах «Пелісьє і Сассі проти Франції» та «Філіс проти Греції»).
Слідчим в клопотанні та в судовому засіданні доведено, що в данному кримінальному провадженні необхідно здійснити слідчі та процесуальні дії, зазначені в клопотанні.
Зазначені в клопотанні процесуальні та слідчі дії є необхідними для повного, всебічного та об`єктивного розслідування кримінального правопорушення та дослідження обставин вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 295-1 КПК України у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
Згідно з ч.1 ст. 294 КПК якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.
Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить:
1) шість місяців - у кримінальному провадженні щодо кримінального проступку;
2) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості;
3) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Досудове розслідування повинно бути закінчено:
1) протягом одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку;
2) протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.
При цьому, слідчий суддя зауважує, що вимоги щодо проведення розслідування не є обов`язком досягнення результату, але обов`язком вжиття заходів. Іншими словами, державні органи повинні вживати усіх розумних і доступних їм заходів для забезпечення збирання доказів, що стосуються події, включаючи, серед іншого, висновки судових експертиз та інше.
З огляду на викладене, слідчий суддя приходить до висновку про часткове задоволення клопотання.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст.219, 294, 295-1, 309 КПК України, слідчий судя, -
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити частково.
Продовжити строк досудового розслідування в кримінальному провадженні № №12019100060003135 від 22.07.2019 року на 6 місяців, тобто до 13.06.2021 року включно.
В задоволенні іншої частини клопотання відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2020 |
Оприлюднено | 13.02.2023 |
Номер документу | 99523427 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Матійчук Г. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні