печерський районний суд міста києва
Справа № 757/31049/21-к
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 червня 2021 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю: слідчого ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві клопотання слідчого в ОВС слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Києвській області ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування в кримінальному провадженні №22020101110000103 від 17.06.2020 року, -
В С Т А Н О В И В:
До провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання слідчого в ОВС слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Києвській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Київської міської прокуратури, який здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні ОСОБА_4 , про продовження строку досудового розслідування в кримінальному провадженні №22020101110000103 від 17.06.2020 року.
В обґрунтування заявленого клопотання слідчий посилається на те, що слідчим управлінням Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №22020101110000103, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 17.06.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 328 КК України.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що 20.12.2018 між Державним спеціалізованим підприємством «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» (ЄДРПОУ 37197102, далі ДСП «ЦППРВ») та ТОВ «РСП АЕРО» (ЄДРПОУ 37118806) укладено договір підряду №268/18 на будівництво інженерно-технічних засобів охорони фізичного захисту ПЗРВ «Підлісний», у т.ч. виготовлення проектно-кошторисної документації та проходження її експертизи, на загальну суму 187094744 грн., а також, поруч з іншим, підписано специфікацію виконання робіт (додаток №4 до вказаного договору) з грифом секретності «таємно».
28.12.2018 ДСП «ЦППРВ» на виконання умов вказаного договору на поточний рахунок ТОВ «РСП АЕРО» у якості попередньої оплати перераховано грошові кошти у сумі 7,3 млн. грн. для розробки проекту.
В подальшому, 28.11.2019 актом № 5 здачі-приймання виконаних робіт з розробки проекту стадія «Р» за договором підряду на будівництво від 20.12.2018 № 268/18 ТОВ «РСП АЕРО», в особі директора ОСОБА_5 , передано ДСП «ЦППРВ», в особі директора ОСОБА_6 , проект «Будівництва інженерно-технічних засобів охорони фізичного захисту пункту захоронення радіоактивних відходів в зоні відчуження, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, Іванківський район Київської області, у т.ч. виготовлення проектно-кошторисної документації та її експертиза».
За результатом аналізу вказаного проекту встановлено, що він розроблений працівниками ТОВ «РСП АЕРО», у тому числі ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 . При цьому встановлено, що вказаний проект надруковано 19.08.2019 на ПЕОМ № 272452, а гриф секретності «таємно» надано директором ТОВ «РСП АЕРО» ОСОБА_5 згідно з ст. 2.3.1. ЗВДТ.
Разом з цим встановлено, що працівники ТОВ «РСП АЕРО» ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_11 , які безпосередньо виконували роботи з проектування системи фізичного захисту ПЗРВ «Підлісний» станом на 19.08.2019 не мали та, на даний час, не мають допуску до державної таємниці, а ПЕОМ №272452 з використанням якого виготовлений та надрукований проект в ТОВ «РСП АЕРО» не категорований та не зареєстрований.
Таким чином, в діях службових осіб ТОВ «РСП АЕРО» наявні ознаки злочину, передбаченого ч. 1 ст. 328 КК України.
Слідчий вказав, що в ході здійснення досудового розслідування кримінального провадження №22020101110000103 було проведено наступні слідчі (розшукові) та процесуальні дії: проведено тимчасовий доступ в Державному спеціалізованому підприємстві «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами»; проведено тимчасовий доступ в ТОВ «РСП АЕРО»; призначено експертизу щодо віднесення інформації до державної таємниці; допитано як свідка директора ТОВ «РСП АЕРО» ОСОБА_5 ; скеровано доручення до відділу по ЧАЕС ГУ СБ України у м. Києві та Київській області; отримано відповідь на доручення з відділу по ЧАЕС ГУ СБ України у м. Києві та Київській області; скеровано доручення до ГВ КЗЕ ГУ СБ України у м. Києві та Київській області;
Строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні спливає 17.06.2021.
Зазначив, що закінчити досудове розслідування у строк до 17.06.2021 не вбачається за можливе, у зв`язку з тим, що необхідно провести низку слідчих та процесуальних дій, а саме: провести експертизу щодо віднесення інформації до державної таємниці; отримати відповідь на доручення з ГВ КЗЕ ГУ СБ України у м. Києві та Київській області; допитати як свідків співробітників ТОВ «РСП АЕРО» ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_11 ; відібрати у співробітників ТОВ «РСП АЕРО» ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_11 зразки підпису та призначити почеркознавчу експертизу; допитати інших свідків, які мають значення для кримінального провадження.
Вказані процесуальні дії необхідні для всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження №22020101110000103, а саме:
1)у підтвердженні чи спростуванні належності інформації, яка міститься у вищевказаному проекті до державної таємниці;
2)у встановленні додаткових складів злочинів за результатом проведення почеркознавчої експертизи з метою встановлення ознак підробки документів.
Здобуті таким чином докази забезпечать встановлення всіх обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, забезпечать його повне, всебічне та неупереджене розслідування, а також виконання завдань кримінального провадження.
Обставинами, які перешкоджали виконати зазначені слідчі (розшукові) та процесуальні дії раніше, є проведення експертиз, аналіз вилучених документів та допити свідків.
Слідчий зазначив, що найкоротший строк, достатній для потреб досудового розслідування становить шість місяців.
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав з підстав, викладених у ньому, клопотання просив задовольнити.
Слідчий суддя, вислухавши пояснення слідчого, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, приходить до наступного.
В судовому засіданні встановлено, що слідчим управлінням Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №22020101110000103, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 17.06.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 328 КК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 295-1 КПК України, у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
Згідно ч. 3, 4 ст.294 КПК України, якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 2 абзацу третього частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строків, встановлених пунктами 2 та 3 частини другої статті 219 цього Кодексу:
1) до трьох місяців - керівником місцевої прокуратури, заступником Генерального прокурора;
2) до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником регіональної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора;
3) до дванадцяти місяців - слідчим суддею, за клопотанням слідчого, погодженим з Генеральним прокурором чи його заступниками.
Строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до трьох місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження, до дванадцяти місяців - внаслідок виняткової складності провадження.
Конституційний Суд України в рішенні у справі про розгляд судом окремих постанов слідчого від 30 січня 2003 року вказав, що поняття «розумний строк досудового слідства» є оціночним, тобто таким, що визначається у кожному конкретному випадку з огляду на сукупність усіх обставин вчинення і розслідування злочину (злочинів). Визначення розумного строку досудового слідства залежить від багатьох факторів, включаючи обсяг і складність справи, кількість слідчих дій, число потерпілих та свідків, необхідність проведення експертиз та отримання висновків тощо. Обов`язковість урахування цілого ряду конкретних обставин справи при визначенні розумності строку зумовила також необхідність вироблення Європейським судом переліку взаємопов`язаних критеріїв. Згідно з практикою Європейського суду розумність тривалості провадження повинна визначатись з урахуванням відповідних обставин справи та з огляду на такі критерії, як, зокрема, складність справи, поведінка заявника, а також органів влади, пов`язаних зі справою (рішення у справах «Пелісьє і Сассі проти Франції» та «Філіс проти Греції»).
Слідчим в клопотанні та в судовому засіданні доведено, що в даному кримінальному провадженні необхідно здійснити слідчі та процесуальні дії, зазначені в клопотанні.
Зазначені в клопотанні процесуальні та слідчі дії є необхідними для повного, всебічного та об`єктивного розслідування кримінального правопорушення та дослідження обставин вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 295-1 КПК України у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
Згідно з ч.1 ст. 294 КПК якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.
Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить:
1) шість місяців - у кримінальному провадженні щодо кримінального проступку;
2) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості;
3) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Досудове розслідування повинно бути закінчено:
1) протягом одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку;
2) протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.
При цьому, слідчий суддя зауважує, що вимоги щодо проведення розслідування не є обов`язком досягнення результату, але обов`язком вжиття заходів. Іншими словами, державні органи повинні вживати усіх розумних і доступних їм заходів для забезпечення збирання доказів, що стосуються події.
З огляду на викладене, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 219, 294, 295-1, 309 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування в кримінальному провадженні № №22020101110000103 від 17.06.2020 року на 6 місяців, тобто до 17.12.2021 року включно.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.06.2021 |
Оприлюднено | 01.02.2023 |
Номер документу | 99523588 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Матійчук Г. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні