Ухвала
від 31.08.2021 по справі 554/2860/21
ОКТЯБРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ

Дата документу 31.08.2021 Справа № 554/2860/21

Провадження 1-кс/554/12120/2021

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 серпня 2021 року м. Полтава

Слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Полтаві клопотання слідчоговідділурозслідування злочиніву сферігосподарської таслужбової діяльностіслідчого управлінняГУНП вПолтавській областістаршого лейтенантаполіції ОСОБА_3 ,погоджене прокуроромПолтавської обласноїпрокуратури ОСОБА_4 ,про тимчасовийдоступ до речей і документів, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020170000000110 від 12.06.2020, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчим управлінням ГУ Національної поліції в Полтавській області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженні №42020170000000110, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 12.06.2020 по факту привласнення державних коштів під час виконання робіт з облаштування майданчиків свердловин та під`їзних доріг до них, та розкрадання паливно-мастильних матеріалів підприємства під час виконання вказаних робіт, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України.

Під час проведення досудового розслідування було встановлено, що службові особи відділення технологічного транспорту та спеціальної техніки філії ГУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за сприяння керівництва ГПУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за попередньою змовою групою осіб, шляхом внесення недостовірних відомостей до офіційних документів про обсяги приймання-передачі та використання палива, привласнюють паливно-мастильні матеріали, призначені для використання в господарській діяльності.

Крім цього, відповідно до інформації наданої УСБУ в Полтавській області встановлено про впровадження службовими особами відділення технологічного транспорту та спеціальної техніки філії ГПУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (далі ВТТтСТ) протиправної схеми розкрадання ввірених їм паливно-мастильних матеріалів, призначених для використання в господарській діяльності підприємства, шляхом внесення до документальних матеріалів недостовірних відомостей щодо обсягів приймання-передачі та використання палива з метою формування та списання надлишків дизельного пального, з подальшою їх реалізацією за готівкові кошти та розподілом між учасниками злочинної схеми.

Встановлено, що залучені до протиправної схеми водії транспортних засобів та спеціальної техніки ВТТтСТ, згідно усних вказівок керівництва відділення та на підставі виданих водіям подорожніх листів проводять заправку автомобілів та спеціальної техніки на автозаправній станції підприємства, розташованій ВТТтСТ за адресою: АДРЕСА_1 . При цьому роботи, на проведення яких виділяється дизельне пальне, фактично не виконуються або виконуються частково, в подальшому вносять завідомо неправдиві дані до офіційних документів з метою привласнення державних коштів під час виконання робіт, що дозволяє накопичувати значні обсяги невикористаного пального з подальшим його вивезенням за межі підприємства та реалізацію за готівкові кошти суб`єктам підприємницької діяльності, займаються роздрібною та дрібнооптовою торгівлею паливно-мастильних матеріалів, або ж скуповують дизельне пальне для особистого використання чи виробничих потреб підконтрольних підприємств.

Накопичення паливно-мастильних матеріалів здійснюється безпосередньо на вищевказаній автозаправній станції ГПУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в результаті проведення часткової або виключно документальної (без фактичного відпуску пального) заправки автомобільної та спеціальної техніки за рахунок завищення обсягів робіт та необхідного для їх виконання пального з подальшим внесенням недостовірних даних до звітних документів (відомостей про заправку транспортних засобів, подорожніх листів, наказів-нарядів, замовлень, журналів випуску транспортних засобів, журналів диспетчерів, журнали вїзду/виїзду транспортних засобів тощо).

Вивезення накопиченого на автозаправній станції дизельного пального з території ВТТтСТ та його транспортування до місць збуту здійснює водій-машиніст відділення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 з використанням закріпленої за ним пересувної депарафінізаційної установки (ППУА-1660/100) на базі автомобіля КрАЗ д.н.з. НОМЕР_1 ПОУ. При цьому, пальне з території ВТТтСТ вивозять в баках депарафінізаційної установки після її заправки на АЗС під виконання неіснуючих робіт. Разовий обсяг пального, що вивозиться, складає близько 800 л.

В подальшому, з урахуванням відсутності на вказаному автотранспорті засобів контрольно-навігаційного обладнання (систем GPRS- моніторингу та датчиків рівня пального), що унеможливлює належний контроль за обсягом використаного палива та фактичним виконанням передбачених заявками робіт, ОСОБА_5 , згідно попередніх домовленостей з приймальниками пального щодо його обсягів та вартості реалізації, транспортує ввірені йому паливно-мастильні матеріали до місць збуту. Ціна реалізації за готівкові кошти 1 л. дизельного пального в залежності від ринкової вартості палива складає 15-21 грн.

Отримані в результаті незаконної реалізації паливно-мастильних матеріалів грошові кошти в подальшому розподіляються між учасниками злочинної схеми.

В ході досудового розслідування встановлено, що водій депарафінізаційної установки бригади №4 колони №1 ВТТтСТ Філії ГПУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_5 користується терміналом з наступним абонентським номером оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 »: НОМЕР_2 .

Враховуючи вищевикладене, в ході досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до інформації про з`єднання споживачів телекомунікаційних послуг у зоні дії покриття базових станцій оператора телекомунікацій, яка перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », що розташований за адресою: АДРЕСА_2 , за вищезазначеними абонентськими номерами зв`язку.

Слідчий надав заяву про розгляд справи без його участі. Клопотання підтримує в повному обсязі.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчим суддею визнано за можливе розглянути клопотання без виклику представника особи, у володінні якої знаходяться речі і документи.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали кримінального провадження, слідчий суддя дійшов наступного.

Так, судом встановлено, що 12.06.2020 р. відомості про кримінальне правопорушення було внесено до ЄРДР за №42020170000000110, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

Згідно п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України заходами забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Частиною 6 цієї норми визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Згідно ч.7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

З огляду на викладене, слідчий суддя вважає, що сторона кримінального провадження довела, що інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також враховуючи, що отримання зазначеної інформації для кримінального провадження буде мати доказове значення і забезпечувати виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування, слідчий суддя вважає за необхідне клопотання задовольнити частково.

Слідчий суддязазначає,що вимога сторони кримінального провадження, яка викладена в резолютивній частині клопотання, щодо надання відповідною юридичною особою, у володінні якої перебувають вищевказані речі і документи, інформації в електронному та паперовому вигляді, задоволенню не підлягає, оскільки вказана вимога не відповідає положенням ч. 1 ст. 159 КПК України, та зазначена норма права не передбачає обов`язку власника інформації надавати її в певному вигляді, визначеному органом досудового розслідування.

У задоволенніклопотання вчастині можливостінадання дозволуна отриманнятимчасового доступудо зазначениху клопотанніречей тадокументів слідчомуСУ ГУНПв Полтавськійобласті ОСОБА_6 , слідчий суддя вважає за необхідне відмовити, оскільки не надано документів, які підтверджують, що вона входить до слідчо-оперативної групи у кримінальному провадженні за №42020170000000110 від 12.06.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбачено ч. 3 ст. 191 КК України.

Керуючись статтями 110, 131-132, 159-166, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчоговідділурозслідування злочиніву сферігосподарської таслужбової діяльностіслідчого управлінняГУНП вПолтавській областістаршого лейтенантаполіції ОСОБА_3 ,погоджене прокуроромПолтавської обласноїпрокуратури ОСОБА_4 ,про тимчасовийдоступ до речей і документів, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020170000000110 від 12.06.2020, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України задовольнити частково.

Надати дозвіл слідчим відділу СУ ГУНП в Полтавській області, а саме: ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 ,ОСОБА_16 на тимчасовийдоступ доречей ідокументів зможливістю зняттякопій,що містятьохоронювану закономтаємницю тазнаходяться уоператора мобільногозв`язку ПрАТ« ІНФОРМАЦІЯ_4 » заадресою: АДРЕСА_2 та містятьінформацію прозв`язоккінцевих обладнаньспоживачів телекомунікаційнихпослуг,із зазначеннямномера SІМ-картки,ІМЕІ абонента,про дати,час,місця,тривалості татипу з`єднання(вхіднихта вихіднихдзвінків,смс-повідомлень(SMS),ммс-повідомлень(ММS),інтернет з`єднань(GPRS,EDGE,3G,HDSPA,CDMA,WCDMA,HSPA,HSDPA,LTE,TD-LTE,HSPA+,WiMax),переадресації каналівмобільного зв`язку,з урахуваннямнульових з`єднань),з мобільноготелефону №НОМЕР_2 , за період часу з00:01год. 12.06.2020року по 23:59 год. 16.04.2021 знаступнимивідомостями:

1.Адресирозташування та (імеі)абонентськихтерміналівзв`язку,

якізабезпечувализв`язоккінцевогообладнання за наступними абонентськими номерами оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 »: НОМЕР_2 ;

2.Ідентифікаційніознакикінцевого обладнання абонента: унікальний ідентифікатор

сім-картки міжнароднийідентифікаторкінцевогообладнання (далі - IMEI) тощо;

3.Тип з`єднання абонентів: вихідні та вхіднідзвінки, SMS (короткітекстові повідомлення), MMS(мультимедійніповідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятійголосовійсмузі частот), переадресаціятощо;

4.Дата та тривалістьз`єднань, у тому числіз`єднаннянульовоїтривалості

(неприйнятівиклики) абонента;

5.За наявностіконтрактної угоди (абовідповідноїреєстрації) з абонентом надативідомості

про його особу.

6.Відомості про базові станції, які забезпечували зв`язок вказаних абонентів.

Строк дії ухвали становить один місяць з дня її постановлення.

Після виконання слідчим ухвали повідомити слідчого суддю про дату її виконання.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл про проведення обшуку згідно з положеннями кримінально-процесуального кодексу України з метою відшукування та вилучення зазначених документів.

Роз`яснити, що за умисне невиконання ухвали суду, передбачена відповідальність за ст. 382 КК України.

Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1 .

СудОктябрський районний суд м.Полтави
Дата ухвалення рішення31.08.2021
Оприлюднено23.05.2024
Номер документу99530542
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —554/2860/21

Ухвала від 13.12.2021

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Блажко І. О.

Ухвала від 07.12.2021

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Шевська О. І.

Ухвала від 12.11.2021

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Блажко І. О.

Ухвала від 12.11.2021

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Блажко І. О.

Ухвала від 12.11.2021

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Блажко І. О.

Ухвала від 12.11.2021

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Блажко І. О.

Ухвала від 12.11.2021

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Блажко І. О.

Ухвала від 01.10.2021

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Блажко І. О.

Ухвала від 06.09.2021

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Бугрій В. М.

Ухвала від 31.08.2021

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Сініцин Е. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні