1-кс/754/2734/21
Справа № 754/13852/21
У Х В А Л А
Іменем України
13 вересня 2021 року Слідчий суддя Деснянського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора Деснянської окружної прокуратури м. Києва про надання тимчасового доступу до речей і документів за матеріалами досудового розслідування внесеного до ЄРДР за № 12020105080001402 від 01.12.2020, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. 356, ч. 1 ст. 366 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор, 08.09.2021 подав до суду клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів, що перебуваютьу володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), що знаходиться заадресою: АДРЕСА_1 , а саме до документів на підставі яких ІНФОРМАЦІЯ_1 (КМДА) затверджено містобудівні умови та обмеження № 533 від 22.06.2018, з можливістю вилучення їх оригіналів.
Обґрунтовуючи клопотання прокурор зазначає, що СВ Деснянського УП ГУНП у м. Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12020105080001402 від 01.12.2020, за фактом самоправних дій службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ОСОБА_3 , які є користувачами земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:75:172:0054 за адресою: АДРЕСА_2 , які полягають у здійсненні незаконного будівництва під виглядом реконструкції, та можливого внесення недостовірних відомостей до офіційних документів, які в подальшому були подані до державних органів, які контролюють містобудівну діяльність та на підставі яких замовниками були отримані дозвільні документи на проведення будівельних робіт за ознаками кримінальних правопорушень, передбаченого ст. 356, ч.1 ст.366 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до даних ІНФОРМАЦІЯ_2 встановлено, що рішенням ІНФОРМАЦІЯ_4 від 2012.2017 № 990/3997 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ОСОБА_3 передано земельну ділянку площею 0,3110 га кадастровий номер 8000000000:75:172:00 за адресою: АДРЕСА_2 , в оренду на 15 років, для експлуатації та обслуговування торгівельно-офісного центру із закладами громадського харчування, автостоянкою та комплексним благоустроєм території на АДРЕСА_2 . На підставі вказаного рішення укладено договір оренди земельної ділянки № 140 від 15.08.2018 терміном до 15.02.2033.
Відповідно до матеріалів кримінального провадження, 22.06.2018 ІНФОРМАЦІЯ_1 (КМДА) за № НОМЕР_1 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ОСОБА_3 затверджено містобудівні умови та обмеження для проектування об`єкта будівництва для реконструкції нежитлової будівлі (літ. Г) та групи нежитлових приміщень будівлі (літ. В) з розширенням під торговельно-офісний центр із закладами громадського харчування, автостоянкою та благоустроєм території.
Відповідно до вказаних містобудівних умов та обмежень на підставі договорів купівлі-продажу від 29.03.2017 та 15.07.2015 за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ОСОБА_3 зареєстровано право власності на об`єкти нерухомості у АДРЕСА_2 .
У подальшому ІНФОРМАЦІЯ_5 замовникам будівництва ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ОСОБА_3 31.07.2020 за№ КВ 012200731273 видано дозвіл на реконструкцію нежитлової будівлі (літ.Г) та групи нежитлових приміщень будівлі (літ. В) з розширенням під торговельно-офісний центр із закладами громадського харчування, автостоянкою та благоустроєм території за адресою: АДРЕСА_2 , вид будівництва - реконструкція.
Однак, за результатами огляду земельної ділянки, відповідно до протоколу огляду місця події від 14.01.2021, встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ОСОБА_3 проводяться будівельні роботи нового будівництва в захисній смузі метрополітену.
У ході досудового розслідування встановлено, що замовником об`єкту будівництва по АДРЕСА_2 внесено завідомо недостовірну інформацію, яка стала підставою для видачі містобудівних умов та обмежень № 533 від 22.06.2018 та в подальшому основою для видачі інших дозвільних документів.
Вищезазначене обгрунтовується тим, що відповідно до інформаційної довідки, яка міститься в матеріалах кримінального провадження, об`єкт нерухомості площею 111, 50 кв.м., який належить ОСОБА_3 з реєстраційним номером об`єкта нерухомого майна 681030080000 не існує, хоча відповідно до містобудівних умов та обмежень для проектування будівництва зазначено, що відповідно до договору від 15.07.2015 на праві власності ОСОБА_3 належить нерухоме майно з вказаним реєстраційним номером.
З метою повного, об`єктивного і неупередженого дослідження обставин досудового розслідування вказаного кримінального провадження, проведення почеркознавчої експертизи, а також забезпечення подальшого притягнення винних осіб до передбаченої законом відповідальності, у прокурора виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до оригіналів документів, на підставі яких ІНФОРМАЦІЯ_1 затверджено містобудівни умови та обмеження №533 від 22.06.2018 та інших документів, що самі по собі мають суттєве значення для встановлення істини у кримінальному провадженні, які в подальшому будуть використані як доказ. А також існує реальна загроза зміни або знищення необхідної інформації. Одержати зазначені документи іншими способами не можливо.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_1 до суду не викликався, оскільки прокурором у клопотанні наведені підстави для розгляду клопотання у його відсутність.
Прокурор у судове засідання не з`явився, подав до суду заяву про розгляд клопотання у його відсутність. Разом з тим просить надати йому Прокурору ІНФОРМАЦІЯ_6 ОСОБА_4 , право тимчасового доступу до зазначених вище документів.
Дослідивши матеріали клопотання, приходить до наступного висновку.
Так, частини 1 та 3 статті 132 КПК України передбачили, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.
Згідно із ч.ч. 1, 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно зч.1ст.160КПК України, Сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно ч.7ст.163КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.
Необхідність вилучення оригіналів документів прокурор обґрунтовує тим, що почеркознавча експертиза та експертиза документів на предмет їх підробки проводиться виключно за оригіналами документів.
Слідча суддя приходить до висновку, що у клопотанні доведено наявність достатніх підстав вважати, що вказані прокурором документи (інформація) перебувають у ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
У зв`язку із вище наведеним, слідчий суддя вважає, що клопотання про тимчасовий доступ до документівґрунтується на Законі та матеріалах справи, а тому підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 372 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати прокурору Деснянської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_4 тимчасовий доступ до документів, що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ): АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення оригіналів документів, а саме:
- до документів на підставі яких ІНФОРМАЦІЯ_1 (КМДА) затверджено містобудівні умови та обмеження № 533 від 22.06.2018.
Видати прокурору оригінал та копію ухвали.
Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.
Відповідно до ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК Україниз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження в суді.
Слідчийсуддя: ОСОБА_1
Суд | Деснянський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2021 |
Оприлюднено | 23.05.2024 |
Номер документу | 99532233 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Деснянський районний суд міста Києва
Волчек Н. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні