Справа № 417/155/15-ц
Провадження № 2/417/226/21
УХВАЛА
про проведення судового провадження в режимі відеоконференції
"13" вересня 2021 р. с. Марківка Луганської області
Марківський районний суд Луганської області в складі головуючого судді Шкирі В.М., розглянувши клопотання представника відповідача - адвоката Гурової Катерини Тельманівни в інтересах ОСОБА_1 про здійснення судового провадження в режимі відеоконференції під час розгляду цивільної справи за позовом Публічного акціонерного товариства "Укргазпромбанк" до Приватного підприємства "Динамакс", ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
14.07.2021 із Луганського апеляційного суду до Марківського районного суду надійшла цивільна справа за позовом Публічного акціонерного товариства "Укргазпромбанк" до Приватного підприємства "Динамакс", ОСОБА_1 про стягнення заборгованості для продовження розгляду.
Справа призначена на підготовче судове засідання за правилами загального позовного провадження на 14.09.2021 о 11 годині 30 хвилин.
10.09.2021 від представника відповідача - адвоката Гурової Катерини Тельманівни в інтересах ОСОБА_1 надійшло клопотання про проведення підготовчого судового засідання у режимі відеоконференції за участі сторони відповідача в системі "EasyCon" з використанням власних технічних засобів, оскільки здійснює свою адвокатську діяльність в м. Києві та через значну відстань не має можливості прибути в приміщення Марківського районного суду для участі в справі. Крім того зазначила, що у неї була відсутня об`єктивна можливість направити це клопотання у встановлені законом строки, оскільки ухвала Марківського районного суду Луганської області від 09.09.2021 про відмову в задоволенні клопотання про участь у режимі відеоконференції з іншим судом нею отримана лише 10.09.2021р.
Суд, вивчивши клопотання представника позивача дійшов наступного.
Відповідно до частини 1, 2 та 4 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Постановою Кабінету Міністрів України Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID - 19 від 11.03.2020 року № 211 (зі змінами та доповненнями) з 12 березня 2020 року в Україні введено карантин, який наразі триває.
На виконання Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)", відповідно до пункту 10 частини першої статті 152, частини п`ятої статті 153 Закону України "Про судоустрій і статус судів", наказом ДСА України від 23.04.2020 року № 196 затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду.
Законом України № 540-ІХ від 30 березня 2020 року Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням короновірусної хвороби (COVID-19) ст. 212 ЦПК України доповнено новою частиною згідно якої під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус або Державною судовою адміністрацією України.
Наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 року № 196 внесено зміни до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду та визнано таким, що втратив чинність, наказ ДСА України від 08.04.2020 року № 169 Про затвердження Порядку роботи з технічними засобами відео конференц зв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі - Порядок).
Відповідно до пункту 2 розділу І Порядку учасники судового процесу беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі, у порядку, встановленому процесуальним законодавством.
Відповідно до пункту 1 розділу ІІІ Порядку для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою www.court.gov.ua та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, наведеним в додатку 1 до цього Порядку.
За пунктами 2-4 розділу ІІІ Порядку учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.
Оскільки судом виявлено технічну можливість провести судове засідання в режимі відеоконференцзв`язку за допомогою програмного забезпечення EASYCON 14 вересня 2021 року о 11:30 год. за участю представника відповідача - адвоката Гурової Катерини Тельманівни ., який діє в інтересах ОСОБА_1 , суд, з урахуванням статті 6 Конвенції про захист прав людини та основних свобод, вважає, що клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 212, 259-261 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Клопотання представника відповідача - адвоката Гурової Катерини Тельманівни в інтересах ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду задовольнити.
Підготовче судове засідання по даній справі, призначене на 14 вересня 2021 року об 11-30 годині проводити в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення EASYCON
Роз`яснити адвокату Гуровій Катерині Тельманівні , що відповідно до ч. 4 ст. 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Копію ухвали направити відповідачу - ОСОБА_1 та їїпредставнику - адвокату Гуровій Катерині Тельманівні .
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її проголошення та оскарженню не підлягає.
Суддя В. М. Шкиря
Суд | Марківський районний суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2021 |
Оприлюднено | 14.09.2021 |
Номер документу | 99540541 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Марківський районний суд Луганської області
Шкиря В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні