Ухвала
від 07.09.2021 по справі 127/21863/21
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа 127/21863/21

Провадження 1-кс/127/9824/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 вересня 2021 року м. Вінниця

Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , розглянувши в залі Вінницького міського суду Вінницької області клопотання слідчого СВ Відділення розслідування злочинів у сфері службової та господарської діяльності Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_2 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЕДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ), за відсутності фіксації судового розгляду технічними засобами,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий ОСОБА_2 звернулася до суду з вищевказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором про тимчасовий доступ до речей та документів.

Клопотання мотивовано тим, що у слідчого в провадженні знаходяться матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021020010001133 від 13.08.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України, у зв`язку із чим у органу досудового розслідування постала необхідність у отриманні дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів.

Під час судового розгляду, з матеріалів клопотання встановлено, що досудовим розслідуванням, була встановлена наступна інформація, щодо використання бюджетних коштів, виділених ІНФОРМАЦІЯ_2 з державного бюджету, відповідно до Постанови Кабінету Мiністрів України від 16.12.2020 No1251 «Про виділення коштів для забезпечення опорних закладів охорони здоров`я медичним обладнанням».

Під час проведення оперативно-економічного аналізу розкрадання службовими особами комунальної установи « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 , далі по тексту КУ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », Замовник) у змові із службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЕДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) (далі по тексту - Постачальник) під час проведення закупівель медичного обладнання по завищеній вартості.

Встановлено, що КУ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10.03.2020 o225 «Деякі питання закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби СOVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України», закупівель « ІНФОРМАЦІЯ_5 » oприлюднено звіт про укладення та виконання договору про закупівлю «Системи рентгенівської діагностичні IMAX7700F в комплекті, в кількості 8 комплектів, країна виробник Латвія (ID: UA-2020-12- 28-014775-с ).

Так, 28.12.2020 між КУ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », в особі директора ОСОБА_3 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в особі директора ОСОБА_4 укладено рентгенівських діагностичних стаціонарних, на загальну суму 38,4 млн. грн., без ПДВ. Відповідно до специфікації до договору Постачальник зобов`язався поставити на користь Замовника системи рентгенівські, в кількості 8 штук, моделі IMAX 7700F в комплекті, країна виробник Латвія, по ціні 4,8 млн.грн. без ПДВ за одиницю.

Згідно п.4.1 договору розрахунки за договором проводяться шляхом попередньої оплати Замовником 100% вартості медичного обладнання. 30.12.2020 КУ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » здійснено повну оплату вартості в електронній системі договір NoM281220-1 на закупівлю апаратів та перераховано на користь систем рентгенівських діагностичних Постачальника бюджетні кошти в сумі 38,4 млн. грн. Однак, вжитими заходами встановлено, що відповідно до специфікації до договору Постачальник повинен був здійснити поставку 8 одиниць системи рентгенівських діагностичних моделі IMАX7700F в комплекті, країни виробника Латвія, однак фактично, всупереч договірних умов, поставив рентгенівські, які фактично виготовлені в країні Китай, вчинивши службове підроблення супровідних документів на медичне таким чином обладнання. Крім цього, проведеним моніторингом цін закупівель аналогічного ІНФОРМАЦІЯ_6 , який закуплений КУ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » в рамках даного договору, встановлено факти поставки таких та аналогічних систем рентгенівських діагностичних іншими постачальниками, в період протягом 2020 року, по значно нижчих цінах на користь інших Замовників, зокрема: КНП « ІНФОРМАЦІЯ_7 » по ціні 2,5 млн. грн. за одиницю; 3 огляду на викладене, проведений аналіз існуючих цін на ринку на аналогічний товар, що закуповувався КУ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » показав, що закупівля рентгенівських систем проведена по завищених цінах. Таким чином, сума завищення вартості 1-го рентгена становить близько 500 тис.грн., а загальна сума біля 4 млн. грн. 3 огляду на викладене, встановлено обставини, що можуть свідчити про вчинення службовими особами комунальної установи « ІНФОРМАЦІЯ_3 » у змові із службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

У ході досудового розслідування виникла необхідність у отриманні документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЕДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) зокрема: договори на поставку товарів та відповідні додаткові угоди до них додатки, специфікації тощо; документи, що підтверджують розрахунки; первині бухгалтерські документи, які підтверджують виконання угод (договори, платіжні доручення, специфікації, гарантійні листи, акти введення товарів в експлуатацію, акти-прийому; передачі, документи, що підтверджують надання супутніх послуг та інші.) прибуткові накладні; товарно-транспортні накладні та сертифікати відповідності вимогам технічного регламенту щодо медичних виробів.

Відповідно до ст. 159 Кримінального процесуального кодексу України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

Обставинами, які підлягають доведенню при розгляді клопотання, згідно ч. 5 ст. 163 Кримінального процесуального кодексу України є наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Окрім того, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч. 5 ст. 163 Кримінального процесуального кодексу України, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Документи та зазначена у них інформація, володільцем яких є ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » мають важливе значення для швидкого, повного і неупередженого дослідження усіх обставин кримінального провадження, та за допомогою даної інформації можливо встановити винних у вчиненні кримінального правопорушення, або встановити наявність або відсутність обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, тому, слідчий просила слідчого суддю клопотання задовольнити.

Слідчий в судове засідання не з`явилася, завчасно подала заяву про розгляд клопотання у її відсутність.

Дослідивши матеріали клопотання, оцінивши докази в їх сукупності, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Враховуючи наведене, судовий розгляд клопотання здійснювався за відсутності фіксації судового процесу технічними засобами.

Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Матеріалами кримінального провадження та клопотанням слідчого підтверджено те, що речі та документи про доступ до яких клопоче слідчий мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та проведення експертиз.

Враховуючи те, що вказані обставини є доведеними матеріалами кримінального провадження, оскільки сукупність інших заходів, застосованих слідчим підтверджує неможливість отримання вказаних відомостей іншими способами, а в подальшому відомості, що містяться в речах та документах можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, тому слідчий суддя дійшов висновку, що дане клопотання слід задовольнити.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 159, 162, 163, 164, 165 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого СВ Відділення розслідування злочинів у сфері службової та господарської діяльності Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_2 задовольнити.

Надати дозвіл слідчому СВ Відділення розслідування злочинів у сфері службової та господарської діяльності Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій обл. старшому лейтенанту поліції ОСОБА_2 та слідчим у групі по даному кримінальному провадженні на тимчасовий доступ, виїмку належним чином завірених копій документів, які знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЕДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ), зокрема:

- договори на поставку товарів та відповідні додаткові угоди до них додатки, специфікації тощо;

- документи, що підтверджують розрахунки;

- первині бухгалтерські документи, які підтверджують виконання угод (договори, платіжні доручення, специфікації, гарантійні листи, акти введення товарів в експлуатацію, акти-прийому передачі, документи, що підтверджують надання супутніх послуг та інші.)

- прибуткові накладні;

- товарно-транспортні накладні та сертифікати відповідності вимогам технічного регламенту щодо медичних виробів.

У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді є остаточною та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення07.09.2021
Оприлюднено23.05.2024
Номер документу99544486
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —127/21863/21

Ухвала від 07.09.2021

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Ковбаса Ю. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні