Ухвала
від 02.09.2021 по справі 757/46715/21-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/46715/21-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 вересня 2021 року

Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва: ОСОБА_1 ,

при секретарі: ОСОБА_2 ,

за участю:

прокурора: ОСОБА_3 ,

розглянувши узакритому судовомузасіданні взалі судув м.Києві провадженняза клопотаннямПрокурора третьоговідділу організаціїпроцесуального керівництвауправління організаціїпроцесуального керівництвадосудовим розслідуванням,яке здійснюєтьсяслідчими територіальнихпідрозділів Державногобюро розслідувань,Департаменту організаціїі процесуальногокерівництва досудовимрозслідуванням органівДержавного бюророзслідувань,нагляду зайого оперативнимипідрозділами тапідтримання публічногообвинувачення увідповідних провадженняхОфісу Генеральногопрокурора ОСОБА_3 про проведенняобшуку підчас здійсненнядосудового розслідуванняу кримінальномупровадженні№ 42021000000000902 від 22.04.2021 року,-

ВСТАНОВИВ:

Прокурор третього відділу організації процесуального керівництва управління організації процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими територіальних підрозділів Державного бюро розслідувань, Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням органів Державного бюро розслідувань, нагляду за його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку за місцезнаходженням Галицької митниці Державної Митної Служби України, за адресою: Львівська обл., Мостиський р-н., с. Шегині, вул. Дружби 201, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення.

В обґрунтуванняклопотання прокурорзазначає,що Центральним апаратом Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42021000000000902 від 22.04.2021 за фактом вимагання і одержання працівниками правоохоронного органу неправомірної вигоди, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

У ході досудового розслідування кримінального провадження встановлені факти вчинення кримінальних правопорушень, а саме систематичного вимагання і одержання неправомірної вигоди службовими особами митного поста «Мостиська», пункту пропуску «Шегині - Медика» Галицької митниці Державної митної служби України, розташованого за адресою Львівська область, с. Шегині, вул. Дружби, 201, які умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для себе, використовуючи владу та службове становище із застосуванням погроз, вимагає неправомірну вигоду, за не створення штучних перешкод при проходженні обов`язкової митної перевірки транспортних засобів, що заїжджають на територію України.

Так, 20 квітня 2021 року до Управління Служби безпеки України у Львівській області із заявою про вчинення злочину звернувся громадянин ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , який повідомив, що на протязі біля шести місяців, починаючи із другої половини 2020 року, з нього особисто та з інших знайомих йому водіїв, які здійснюють рух на транспортних засобах через митний пост «Мостиська», пункту пропуску «Шегині - Медика» Галицької митниці Державної митної служби України, який розташований за адресою Львівська область, с. Шегині, вул. Дружби, 201, працівник митного посту, особу якого в ході досудового розслідування встановлено як Головного державного інспектора Львівської митниці ДФС ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , особисто вимагає грошові кошти в розмірі 500-600 євро, з кожного автомобіля за не створення штучних перешкод при проходженні обов`язкової митної перевірки транспортних засобів, які заїжджають на територію України. При цьому, в разі відмови заплатити вказану суму вказаний працівник висловлює погрози, які полягають у тривалій затримці транспортного засобу на митному посту, його розвантаженні, ретельній перевірці всього вантажу з обов`язковим порушенням цілісності упакування та подальшим складанням протоколу про адміністративне правопорушення в незалежності від виявлення порушень чи їх відсутності.

Враховуючи вищевикладене, в діях працівників митного поста «Мостиська», пункту пропуску «Шегині - Медика» Галицької митниці Державної митної служби України, вбачаються ознаки складу злочину передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

В рамках вказаного кримінального провадження задокументовано факти одержання неправомірної вигоди в розмірі 300 Євро, державним інспектором Галицької митниці Державної Митної Служби України - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а також одержання неправомірної вгоди двома працівниками митного посту ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , і ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , від громадянина ОСОБА_4 за безперешкодний проїзд автомобіля та не створення штучних перешкод при проходженні обов`язкової митної перевірки транспортного засобу.

Так, на підставі постанови прокурора у кримінальному провадженні проведено негласну слідчу (розшукову) дію контроль за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту із застосуванням заздалегідь ідентифікованих засобів: грошових коштів з метою перевірки спрямованості намірів та спостереження за поведінкою вказаної особи, швидкого, повного та неупередженого досудового розслідування кримінальних правопорушень.

Передані, під контролем правоохоронного органу, вказаним особам грошові кошти - купюри номіналом 50 євро серія та номер: S 32741618569, S 70095858361, S 77961135832, S 48094826245, S 70206793864, S 75067594576, S 40736611456, S 54897866512, купюри номіналом 20 євро серія та номер: NA 1902508075, NA 1902508084, попередньо оглянуті та вручені ОСОБА_4 , про що складено відповідні протоколи огляду і ідентифікації грошових коштів.

Сторона кримінального провадження вказує, що з метою встановлення фактичних обставин вчинення кримінальних правопорушень, перевірки відомостей, отриманих в ході досудового розслідування, в тому числі під час допитів свідків, а також відшукання грошових коштів переданих в ході проведення НСРД, а також інших речей і документів, пов`язаних із протиправною діяльністю, виникла необхідність у проведенні обшуку за місцезнаходженням Галицької митниці Державної Митної Служби України, за адресою: Львівська обл., Мостиський р-н., с. Шегині, вул. Дружби 201.

Згідно ст. 27, ч. 4 ст. 107 КПК України, під час розгляду клопотання здійснювалось фіксування судового процесу за допомогою технічних засобів.

В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання про проведення обшуку з викладених у ньому підстав та просив його задовольнити.

Вислухавши пояснення прокурора, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню, зважаючи на наступне.

Слідчим суддеювстановлено, що Центральним апаратом Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42021000000000902 від 22.04.2021 за фактом вимагання і одержання працівниками правоохоронного органу неправомірної вигоди, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

У ході досудового розслідування кримінального провадження встановлені факти вчинення кримінальних правопорушень, а саме систематичного вимагання і одержання неправомірної вигоди службовими особами митного поста «Мостиська», пункту пропуску «Шегині - Медика» Галицької митниці Державної митної служби України, розташованого за адресою Львівська область, с. Шегині, вул. Дружби, 201, які умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для себе, використовуючи владу та службове становище із застосуванням погроз, вимагає неправомірну вигоду, за не створення штучних перешкод при проходженні обов`язкової митної перевірки транспортних засобів, що заїжджають на територію України.

В рамках вказаного кримінального провадження, з метою встановлення фактичних обставин вчинення кримінальних правопорушень, перевірки відомостей, отриманих в ході досудового розслідування, в тому числі під час допитів свідків, а також відшукання грошових коштів переданих в ході проведення НСРД, а також інших речей і документів, пов`язаних із протиправною діяльністю, виникла необхідність у проведенні обшуку за місцем роботи державного інспектора Галицької митниці Державної Митної Служби України - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , працівника митного посту ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , і ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , в усіх приміщеннях адміністративних будівель Галицької митниці Державної Митної Служби України, за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до інформації з реєстру речових прав на нерухоме майно, розташовані за адресою АДРЕСА_1 , будівлі знаходяться на ділянках з кадастровими номерами 4622487900:01:002:0024 площею 1.9805 Га., і 4622487900:01:003:0053 площею 6.4194 Га., та перебувають у постійному користуванні Державної Митної Служби України.

Згідно ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Відповідно до ч. 3 ст. 233 КПК України, слідчий, прокурор має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи лише у невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину. У такому випадку прокурор, слідчий за погодженням із прокурором зобов`язаний невідкладно після здійснення таких дій звернутися з клопотанням про проведення обшуку до слідчого судді. Слідчий суддя розглядає таке клопотання згідно з вимогами статті 234 цього Кодексу, перевіряючи, крім іншого, чи дійсно були наявні підстави для проникнення до житла чи іншого володіння особи без ухвали слідчого судді. Якщо прокурор відмовиться погодити клопотання слідчого про обшук або слідчий суддя відмовить у задоволенні клопотання про обшук, встановлені внаслідок такого обшуку докази є недопустимими, а отримана інформація підлягає знищенню в порядку, передбаченому статтею 255 цього Кодексу.

Згідно ч. 3 ст. 234 КПК України, у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням; 8) обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

Відтак, доводи клопотання повинні бути належним чином обґрунтовані і підтверджені долученими до клопотання документами.

Аналізуючи викладене, та виходячи з обставин вчинення ймовірного злочину, так як вони викладені в клопотанні прокурора, правове обґрунтування заявленого клопотання, яке відповідає вимогам ст.ст. 233, 234 КПК України, слідчий суддя вважає, що наявні правові підстави для проведення обшуку за місцезнаходженням Галицької митниці Державної Митної Служби України, за адресою: Львівська обл., Мостиський р-н., с. Шегині, вул. Дружби 201.

Відтак, клопотання прокурора про проведення обшуку є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

При цьому, слідчий суддя вважає, що клопотання про проведення обшуку в частині вилучення речей та документів, які містять на собі сліди вчинених кримінальних правопорушень, що розслідуються та які можуть бути використані як докази протиправної діяльності, а також документально не підтверджених грошових коштів, не підлягає задоволенню, оскільки органом досудового розслідування, всупереч вимогам п. 7 ч. 3 ст. 234 КПК України, в клопотанні зроблено загальне посилання про відшукання вказаних речей без зазначення їх індивідуальних ознак. У випадку вилучення вказаних предметів, які орган досудового розслідування вважатиме здобутими злочинним шляхом, останній не позбавлений можливості звернутися до слідчого судді з клопотанням про їх арешт, довівши наявність обставин, визначених ч. 2 ст. 167 КПК України.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 107, 223, 234, 235, 309, 532, 534 Кримінального процесуального кодексу України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання Прокуроратретього відділуорганізації процесуальногокерівництва управлінняорганізації процесуальногокерівництва досудовимрозслідуванням,яке здійснюєтьсяслідчими територіальнихпідрозділів Державногобюро розслідувань,Департаменту організаціїі процесуальногокерівництва досудовимрозслідуванням органівДержавного бюророзслідувань,нагляду зайого оперативнимипідрозділами тапідтримання публічногообвинувачення увідповідних провадженняхОфісу Генеральногопрокурора ОСОБА_3 про проведенняобшуку підчас здійсненнядосудового розслідуванняу кримінальномупровадженні№ 42021000000000902 від 22.04.2021 року задовольнити частково.

Надати Прокурору третього відділу організації процесуального керівництва управління організації процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими територіальних підрозділів Державного бюро розслідувань, Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням органів Державного бюро розслідувань, нагляду за його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , слідчим групи слідчих та прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні № 42021000000000902 від 22.04.2021 року дозвіл на проведення обшуку за місцезнаходженням Галицької митниці Державної Митної Служби України, за адресою: Львівська обл., Мостиський р-н., с. Шегині, вул. Дружби 201, які знаходяться на ділянках з кадастровими номерами 4622487900:01:002:0024, площею 1,9805 га., і 4622487900:01:003:0053,, площею 6,4194 га, та зареєстровані на праві власності за Мостиською районною Державною адміністрацією Львівської області та перебувають у постійному користуванні Державної Митної Служби України, з метою відшукання та вилучення: грошових коштів - купюри номіналом 50 євро серія та номер: S 32741618569, S 70095858361, S 77961135832, S 48094826245, S 70206793864, S 75067594576, S 40736611456, S 54897866512, купюри номіналом 20 євро серія та номер: NA 1902508075, NA 1902508084, одержаних в якості неправомірної вигоди; нотатків, блокнотів, чорнових записів та інших рукописних записів і друковані носіїв інформації, на яких зафіксовані обставини протиправної діяльності з отримання неправомірної вигоди і осіб, які можливо причетні до неї; носіїв інформації з комп`ютерної техніки, електронних носіїв інформації (флеш-карти, флеш-накопичувачі, системні комп`ютерні диски, CD-DVD-диски, відеокасети), на яких можуть міститись відомості, які мають значення для досудового розслідування.

В іншій частині клопотання відмовити.

Визначити строк дії ухвали до 02.10.2021 року включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали буде оголошено о 10 год. 10 хв. 04.09.2021 року.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Підготовлено в 2 примірниках

Прим. 1 справа № 757/46715/21-к

Прим. 2 Прокурор третього відділу організації процесуального керівництва управління організації процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими територіальних підрозділів Державного бюро розслідувань, Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням органів Державного бюро розслідувань, нагляду за його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3

02.09.2021 року.

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення02.09.2021
Оприлюднено01.02.2023
Номер документу99558188
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —757/46715/21-к

Ухвала від 02.09.2021

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Хайнацький Є. С.

Ухвала від 02.09.2021

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Хайнацький Є. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні